Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pogledajte izložbu "Kartonske kutije"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marinshe je napisao/la: ›
Moje fotografije ali i fotografije mnogih osječkih autora prije zaslužuju ovakav prostor (koji redotivo ne možemo dobiti) jer po struci nismo umjetnici. Ako malo bolje promotrite što se događa u gradu primjetit ce te da se radovi (neakademskih umjetnika) i fotografije izlažu po kafićima (od Petra Pana do Tvrđe) dok se preseransi poput ovoga odvijaju u galerijama.


pa po meni sasavim logicno. ni ja nikad necu moc dobit posao ekonomiste kad mi to nije struka.
uostalom, da znas koliko potpora, priznanja i svega trebas dobiti da bi izlagala u nekoj priznatoj galeriji onda bi ti bilo jasno zasto se tvoje fotografije tamo ne izlazu. ova djevojka je, vjerujte mi, dobila dovoljno priznanja da ima pravo izlozit kartonsku kutiju i ponosno reci "to je moj rad".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2007. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel mogu ja postaviti elektro instalaciju sa 3 serijska prekidaca i jednom neonkom, je jednom halogenkom na potenciometar...Jel mislite da bi dosao netko vidjeti utu instalaciju.

Btw ja sam mislio da se za instalatera, ovisno cega, ide u Emšu ili Obrtničku, kada su to premjestili na umjetničku akademiju?

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2007. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladunce je napisao/la (Pogledaj post): ›
Marinshe je napisao/la: ›
Moje fotografije ali i fotografije mnogih osječkih autora prije zaslužuju ovakav prostor (koji redotivo ne možemo dobiti) jer po struci nismo umjetnici. Ako malo bolje promotrite što se događa u gradu primjetit ce te da se radovi (neakademskih umjetnika) i fotografije izlažu po kafićima (od Petra Pana do Tvrđe) dok se preseransi poput ovoga odvijaju u galerijama.


pa po meni sasavim logicno. ni ja nikad necu moc dobit posao ekonomiste kad mi to nije struka.
uostalom, da znas koliko potpora, priznanja i svega trebas dobiti da bi izlagala u nekoj priznatoj galeriji onda bi ti bilo jasno zasto se tvoje fotografije tamo ne izlazu. ova djevojka je, vjerujte mi, dobila dovoljno priznanja da ima pravo izlozit kartonsku kutiju i ponosno reci "to je moj rad".


Da, to sam skontao, umjetnicima je dovoljna koja godina radjenja kvalitetnih radova dok ne dobiju dovoljno priznanja. Onda se mogu i posrati posred trga i reci da je to umjetnina djelo i bit ce. I svi to i koriste. Dovoljno je samo stvoriti ime, i onda radi šta hočeš.
E kada bi mi glazbenici mogli napraviti jednu dobru pjesmu i nakon toga pisati sve sama smeca, pa da bude dobro...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2007. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da, to sam skontao, umjetnicima je dovoljna koja godina radjenja kvalitetnih radova dok ne dobiju dovoljno priznanja. Onda se mogu i posrati posred trga i reci da je to umjetnina djelo i bit ce. I svi to i koriste. Dovoljno je samo stvoriti ime, i onda radi šta hočeš.
E kada bi mi glazbenici mogli napraviti jednu dobru pjesmu i nakon toga pisati sve sama smeca, pa da bude dobro...

eh momak, nećeš ti to nikad skužiti, možda da se potrudiš ali...ma nema veze Very Happy
zašto misliš da je ovo loš rad??? naravno da nemaš dovoljno argumenata, kao što ni nemaš dovoljno argumenata zašt je tvoj glazbeni uradak dobar!! ili loš...

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TEDDYPICKERR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marinshe je napisao/la: ›
Ja sam svoje rekla i to je moje mišljenje. Moje fotografije ali i fotografije mnogih osječkih autora prije zaslužuju ovakav prostor (koji redotivo ne možemo dobiti) jer po struci nismo umjetnici. Ako malo bolje promotrite što se događa u gradu primjetit ce te da se radovi (neakademskih umjetnika) i fotografije izlažu po kafićima (od Petra Pana do Tvrđe) dok se preseransi poput ovoga odvijaju u galerijama.

nije li bitno izlagati bilogdje. ili se radi o biranju publike?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
[
Da, to sam skontao, umjetnicima je dovoljna koja godina radjenja kvalitetnih radova dok ne dobiju dovoljno priznanja. Onda se mogu i posrati posred trga i reci da je to umjetnina djelo i bit ce. I svi to i koriste. Dovoljno je samo stvoriti ime, i onda radi šta hočeš.
E kada bi mi glazbenici mogli napraviti jednu dobru pjesmu i nakon toga pisati sve sama smeca, pa da bude dobro...


dragi moj, ocito nisi jos shvatio da je u svemu dovoljno stvoriti ime i onda radi sta hoces. vjerojatno si frustriran sto ti jos svoje ime nisi stvorio pa imas prepreke u ostvarenju onog sto zelis.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
jel mogu ja postaviti elektro instalaciju sa 3 serijska prekidaca i jednom neonkom, je jednom halogenkom na potenciometar...Jel mislite da bi dosao netko vidjeti utu instalaciju.

Btw ja sam mislio da se za instalatera, ovisno cega, ide u Emšu ili Obrtničku, kada su to premjestili na umjetničku akademiju?


ocito si pobrkao pojmove instalater i umjetnicka unstalacija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

instalacija

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
njrx
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 15:13 
Naslov:  Re: Pogledajte izložbu "Kartonske kutije"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uopće mi nije jasno kako netko može ovo komentirati ako nije pogledao. zapravo se tu i ne radi o gledanju, nego je baš NUŽNO biti nazočan. jeste li bili u galeriji u životu? ili ste se samo osjećali pozvanima da pred uokvirenom reprodukcijom dalija ili klimtovog poljupca raspravljate o umjetnosti?
da, mogu i ja to napraviti kad mi se sprdne. zašto nisam?? i zašto to imam potrebu reći na forumu? jer sam oduvijek ljudima htio dat do znanja da je moj tata jači od njihovog, i da oni ne zaslužuju štogod dobivali JER JA ZNAM BOLJE.
i zašto je sam početak ove rasprave bio tako predvidljiv?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

njrx je napisao/la: ›
uopće mi nije jasno kako netko može ovo komentirati ako nije pogledao. zapravo se tu i ne radi o gledanju, nego je baš NUŽNO biti nazočan. jeste li bili u galeriji u životu? ili ste se samo osjećali pozvanima da pred uokvirenom reprodukcijom dalija ili klimtovog poljupca raspravljate o umjetnosti?
da, mogu i ja to napraviti kad mi se sprdne. zašto nisam?? i zašto to imam potrebu reći na forumu? jer sam oduvijek ljudima htio dat do znanja da je moj tata jači od njihovog, i da oni ne zaslužuju štogod dobivali JER JA ZNAM BOLJE.
i zašto je sam početak ove rasprave bio tako predvidljiv?


neznam ko si, al cestitam i potpisujem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2007. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladunce je napisao/la (Pogledaj post): ›
Evil Poodingh je napisao/la: ›
jel mogu ja postaviti elektro instalaciju sa 3 serijska prekidaca i jednom neonkom, je jednom halogenkom na potenciometar...Jel mislite da bi dosao netko vidjeti utu instalaciju.

Btw ja sam mislio da se za instalatera, ovisno cega, ide u Emšu ili Obrtničku, kada su to premjestili na umjetničku akademiju?


ocito si pobrkao pojmove instalater i umjetnicka unstalacija.


ako ne vidiš zajebavao sam se...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2007. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladunce je napisao/la (Pogledaj post): ›
Evil Poodingh je napisao/la: ›
[
Da, to sam skontao, umjetnicima je dovoljna koja godina radjenja kvalitetnih radova dok ne dobiju dovoljno priznanja. Onda se mogu i posrati posred trga i reci da je to umjetnina djelo i bit ce. I svi to i koriste. Dovoljno je samo stvoriti ime, i onda radi šta hočeš.
E kada bi mi glazbenici mogli napraviti jednu dobru pjesmu i nakon toga pisati sve sama smeca, pa da bude dobro...


dragi moj, ocito nisi jos shvatio da je u svemu dovoljno stvoriti ime i onda radi sta hoces. vjerojatno si frustriran sto ti jos svoje ime nisi stvorio pa imas prepreke u ostvarenju onog sto zelis.


nije stvar u tome.
Stvar ti je u tome da sam osobno oduvijek bio slikarsko/kiparski potpuno netalentiran, a oduvijek sam imao veliku želju znati crtati, no nažalost ne ide mi niti ce mi ikad ici.
I onda kada vidim da netko tko to sve ima, i zna i može, što se da zaključiti po završenoj akademiji, radi ovakva ( po mome mišljenju ) SRANJA, jednostavno mi se smuči...
Može se reci da je to vjerojatno zbog toga da se napravi nešto što čudnije i spaljenije, obavezno da bude uniktano i neočekivano, a ovo je upravo to.
I kao što sam vec rekao, u ovome slucaju mi je najveca umjetnost, tj bolje reci umijece, kako je netko uopce skupio toliko kartonskih kutija...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana schhh
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 16:05 
Naslov:  Nadam se da u Osijeku ima i obrazovanih ljudi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da u Osijeku ima i obrazovanih ljudi,
jer čitajući ove veleumne komentare nisam baš sigurna u tu tvrdnju. Idemo prvo globalno.
1. ŠTO JE TO UMJETNOST? ne UMJETNOST NISU GOBLENI TVOJE BAKE, NITI ONI 'PREKRASNI' ZALASCI SUNCA U ZLATNOM OKVIRU koji vise iznad tvog kauča. Niti pokušaju crtanja postera Kurt Cobaina tvog inejđerskog nećaka. Da li je ovo svima u publici jasno?
2. UMJETNOST NISU SLIKE MASLINA, BRODIĆA, MORSKIH UVALA SA PLAVIM MOREM, PORTRETI ONIH KOJI IMAJU LOVE I CVIJEĆA i MRTVIH PRIRODA. Osim ako ih nisu radili Crnčić, Minhenska škola i njihovi kolege iz tog vremena. Ono što to jest,danas,u 2007 godini, jest komercijala. Budimo iskreni.Ovisno o sposobnostima 'umjetnika' TO JE RASPON OD KOMERCIJALE DO KIĆA.
3. Prosječni 'gledatelj' ne razumije suvremenu umjetnost,smatra da je to nešto vrlo čudno i apstraktno i da to njegova baka koja štrika goblene može bolje narisati. Kada bi 'prosječni gledatelj shvatio da je umjetnosti i teoretski jedno ravnopravno područje kulture, te da umjetnici i misle dok rišu, onda bi shvatio zašto su vaze sa cvijećem i masline praznoglave. Ne, one su zapravo kič,jer je to jedan lažni klišej. Masline su klišej seoske idile gdje snažni oznojeni seljaci čupaju korov (dok isti u stvarnosti žive od onih kričavo zelenih apartmana na 4,5 katova), a slike cvijeća su u Nizozemskoj 17stoljeća već bile klišej (i prodavalo ih se buržoaziji kako bi oni sa 'nečime lijepim' ukrasila svoje salone).
4.UMJETNOST JE DIO KULTURE. ONA NEMA VEZE ISKLJUČIVO SA TIME KOLIKO TKO DOBRO 'ZNA RISATI'
5. KVALITETNO UMJETNIČKO DJELO IMA (grubo rečeno) FORMU I SADRŽAJ. i još dosta toga.
6. Ako ponovo pročitate tekst o djelu Margarete Lekić vidjeti ćete da je vizualno materijalni dio rada (kartonskke kutije, koje su potrošna roba,ambalaža koja se baca) iz više kuteva sasvim u solidnom odnosu sa sadržajem (a to je dekonstrukcija i destrukcija) Zamišljam da kada uđete u sobu sa stotinama kartonskih kutija koje padaju po vama i koje gazite shvaćate zašto su one potrošna roba i zašto njihovim gaženjem dekonstruirate i destruirate sam rad.A da li ova izložba adekvatno govori o tome kako umjetnost nisu zalasci sunca i masline i da li ćete je zapamtiti nakon izlaska iz galerije-odlučite sami.
7.Slobodno se javite ako vam još koji dio suvremene umjetnosti nije jasan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.10.2007. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda si ti EP u pravu. možda je to sve sranje. ali tvoje mišljenje, iako laičko, imat će neku težinu tek kad odeš pogledat izložbu i daš si truda da ju razumiješ.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.10.2007. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

De prekinite!
Price o umjetnosti uvijek ovako zavrse...

Evo ja sam lik kojemu ne mozes na nesto napisat "UMJETNOST" pa cu ja sad biti oduselvjen, ne zanima za koliko je love neko djelo prodano niti tko ga je potpisao... Ako me klepi, klepilo me. Ako pogodi u zicu, ako pokrene emocije, razmisljanje, fantaziranje, frustracije... TO JE TO!!!

Na nekog ce nesto djelovat, svi smo razliciti i uopce ne vidim potrebu u medjusobnom uvjeravanju sto je SUPER , sto je umjetnost, a sto skart...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: