Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



deja vu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2007. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
deja vu je kod koje se osobi čini da je već proživjela određeni trenutak a dpgađa se kada se neka informacija koja dođe u kratkoročno pamćenje iz senzornog pamćenja(koje je automatsko i ono prvo prihvaća informaciju,podražaj) na trenutak,zbog pogreške u obradi,vrati u senzorno...još se ne zna zašto dolazi do te pogreške ali eto...nikakva mudrost Very Happy
događa mi se često...ali sada kad znam tu neku kao definiciju izgubilo je čar...uvijek sam prije mislila da je tu nešto mistično Smile

ja ovu tvoju definiciju ništa ne kontam, tako da mi je još uvijek mistično... Very Happy

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2007. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se zna događati da nešto sanjam, a ubrzo to i doživim. osijek031.com smile Nisu sad to neka proročanstva, osijek031.com smile nego tek neki detalj, rečenica, pokret ili slično za koje sam znala da će netko napraviti ili reći... Vjestica

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2007. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: ›
Meni se zna događati da nešto sanjam, a ubrzo to i doživim. osijek031.com smile Nisu sad to neka proročanstva, osijek031.com smile nego tek neki detalj, rečenica, pokret ili slično za koje sam znala da će netko napraviti ili reći... Vjestica

Znam na šta misliš i meni se to događa s vremena na vrijeme!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2007. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kiki_08 je napisao/la: ›
tonya je napisao/la: ›
Meni se zna događati da nešto sanjam, a ubrzo to i doživim. osijek031.com smile Nisu sad to neka proročanstva, osijek031.com smile nego tek neki detalj, rečenica, pokret ili slično za koje sam znala da će netko napraviti ili reći... Vjestica

Znam na šta misliš i meni se to događa s vremena na vrijeme!

meni se to dešava gotovo redovito.. ili, recimo, zazvoni telefon, i ja znam tko zove.. ili netko nešto priča, i ja mu dovršim rečenicu.. tj. znam točno što će reći..
buuuuuuuu... Vjestica

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 11:10 
Naslov:  Re: deja vu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čito sam negdje da je Deja Vu zapravo pojava uzrokovana greškicom u osjetilu vida, odnosno obradi podatka u mozgu, naime mi vidimo sve zapravo nekoliko stotinjki/tisućinki sekunde prije i onda tek mozak obradi podatak, no kod deja vua, ta obrada kasni još toliko vremena, pa se ima osjećaj da ste to sve vidjeli, a zapravo je mozak dva puta obradio istu informaciju, obje informacije su pohranjene u sjećanju, no kad se obradi druga informacija javlja se deja vu, al nekako bolje zvuči "joooj pa ja sam to već doživio/la" Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2007. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
Čito sam negdje da je Deja Vu zapravo pojava uzrokovana greškicom u osjetilu vida, odnosno obradi podatka u mozgu, naime mi vidimo sve zapravo nekoliko stotinjki/tisućinki sekunde prije i onda tek mozak obradi podatak, no kod deja vua, ta obrada kasni još toliko vremena, pa se ima osjećaj da ste to sve vidjeli, a zapravo je mozak dva puta obradio istu informaciju, obje informacije su pohranjene u sjećanju, no kad se obradi druga informacija javlja se deja vu, al nekako bolje zvuči "joooj pa ja sam to već doživio/la" Very Happy


partbrejkeri!!! Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
Čito sam negdje da je Deja Vu zapravo pojava uzrokovana greškicom u osjetilu vida, odnosno obradi podatka u mozgu, naime mi vidimo sve zapravo nekoliko stotinjki/tisućinki sekunde prije i onda tek mozak obradi podatak, no kod deja vua, ta obrada kasni još toliko vremena, pa se ima osjećaj da ste to sve vidjeli, a zapravo je mozak dva puta obradio istu informaciju, obje informacije su pohranjene u sjećanju, no kad se obradi druga informacija javlja se deja vu, al nekako bolje zvuči "joooj pa ja sam to već doživio/la" Very Happy


partbrejkeri!!! Razz
he he he, sorry ak sam te razočaro Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2007. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a to što vam se događaju te neke telepatske slučajnosti,neki kažu da to i nisu baš slučajnosti,nego da ljudi imaju mogućnost telepatije ali kako koristimo samo vrlo malen postotak mozga ne može doći do izražaja...
tako recimo te stvari kao da pomisliš da će te netko nazvati pa te nazove,ili da ćeš nekoga vidjeti pa ga vidiš...to nije zapravo slučajnost Very Happy
vrlo kul područje istraživanja,heh
tu je još i informacija da recimo da koristimo veći postotak mozga,točnije da znamo kako koristiti,da bi mogli kontrolirati osjetila...što znači da npr kod okusa,mogli biste piti vodu i zamisliti okus bilo čega drugoga i osjetili biste to Wink
ee tooo bi bilo dobro Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da nema osobe kojoj se to nije dogodilo makar jednom.Meni se takve i slične stvari dosta često događaju.U par navrata sam vidio neke događaje koji su se (puno) kasnije dogodili i razlikovali su se od "originala" u skoro nevažnim sitnicama.Moji "originali" se najčešće događaju u snovima,ali nekad i u stvarnosti...dva puta skoro isti događaj s nekom osobom na istom mjestu... ne pričam o sexu,jelte.

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 17:58 
Naslov:  Re: deja vu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › Čito sam negdje da je Deja Vu zapravo pojava uzrokovana greškicom u osjetilu vida, odnosno obradi podatka u mozgu, naime mi vidimo sve zapravo nekoliko stotinjki/tisućinki sekunde prije i onda tek mozak obradi podatak, no kod deja vua, ta obrada kasni još toliko vremena, pa se ima osjećaj da ste to sve vidjeli, a zapravo je mozak dva puta obradio istu informaciju, obje informacije su pohranjene u sjećanju, no kad se obradi druga informacija javlja se deja vu, al nekako bolje zvuči "joooj pa ja sam to već doživio/la" Very Happy


Moguće,ali opet ja mislim da ne postoji ništa savršenije/opasnije/bla bla od ljudskog tijela/uma.
Mislim da se hrpa stvari još uvijek ipak ne može točno objasniti ili da ta "objašnjenja" i nisu sasvim točna.To govorim iz svojih iskustava.
Evo jedan primjer...kad sam bio balonja,nekih 17/18 godina,dva frenda i ja smo se malo napušili.Točno se sjećam svega jer je taj put bilo totalno drugačije nego inače.Radi se o tome da smo nas trojica znali točno kad će tko nešto reći.Na primjer,znam da zvuči blesavo jebi ga,ja sam postavio pitanje i već u prve dvije riječi mog pitanja znao sam njihove odgovore.Gruuuuvi!
Kao da sam sa sobom pričaš,boktemazo!
Ok,vjerujem da i za to ima "stručno" ili street objašnjenje tipa: "Ma tos' se ti nadero i jeb'ga..." ,ali meni je to do dan danas ostala misterija jer se to više nikad nije ponovilo.Sličnih "gluposti" imam na tone,ali mi se neda sad pričati...a i ne želim ispast freak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2007. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Metalucifer je napisao/la: ›
a i ne želim ispast freak.

ma de ajde.. mislim da sam ja trenutno u waaaay većoj mjeri freak od tebe, s obzirom na teme koje postavljam u zadnje vrijeme.. Wink
zato i postavih topic, da čujem i tuđa iskustva, i drago mi vidjet da nisam jedina.. Smile
tonya je napisao/la: ›
Meni se zna događati da nešto sanjam, a ubrzo to i doživim.

moja baka je uvijek ''proricala'' budućnost iz svojih snova.. uvijek bi nas upozoravala na nešto..sjećam se, mene je jednom nazvala i rekla-dijete, nemoj danas ići nikud, sanjala sam da te zgazio auto.. ja prozujila, zaboravila na to, odem poslije do trgovine, i na parkingu me za milimetar promaši auto..al ono, za milimetar.. totalno je wierd koliko je puta znala pogoditi.. tipa-sinoć sam sanjala tu i tu (neku ženu koju nije vidjela godinama), došla nam je u posjet.. a svi ono, ma de, baba, šta ti pričaš, ko zna di je ta..bla bla.. kad ono-navečer netko zvoni na vrata, a to-ona žena iz sna došla u posjet.. onak... ?!?!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
moja baka je uvijek ''proricala'' budućnost iz svojih snova.. uvijek bi nas upozoravala na nešto..sjećam se, mene je jednom nazvala i rekla-dijete, nemoj danas ići nikud, sanjala sam da te zgazio auto.. ja prozujila, zaboravila na to, odem poslije do trgovine, i na parkingu me za milimetar promaši auto..al ono, za milimetar.. totalno je wierd koliko je puta znala pogoditi.. tipa-sinoć sam sanjala tu i tu (neku ženu koju nije vidjela godinama), došla nam je u posjet.. a svi ono, ma de, baba, šta ti pričaš, ko zna di je ta..bla bla.. kad ono-navečer netko zvoni na vrata, a to-ona žena iz sna došla u posjet.. onak... ?!?!


Vidiš to što kažeš za snove...baš takve stvari su se meni događale.
Na primjer, par mjeseci prije nego što je umrla meni jedna draga osoba sanjao sam njenu smrt...točno sve u jebeni detalj...čak i položaj tijela te osobe.Jedina je razlika bila na koju je ta osoba bila okrenuta u snu i stvarnosti.
Isto tako sam '93. ili '94. sanjao dolazak brata sa "terena" i neke "finese" vezane uz njegov dolazak.Nitko od nas nije znao ni gdje je,a kamoli kad dolazi...taj dan je stigao...a ja ostao zbunjika...i tako to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2007. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Metalucifer je napisao/la: ›
Vidiš to što kažeš za snove...baš takve stvari su se meni događale.
Na primjer, par mjeseci prije nego što je umrla meni jedna draga osoba sanjao sam njenu smrt...točno sve u jebeni detalj...čak i položaj tijela te osobe.Jedina je razlika bila na koju je ta osoba bila okrenuta u snu i stvarnosti.
Isto tako sam '93. ili '94. sanjao dolazak brata sa "terena" i neke "finese" vezane uz njegov dolazak.Nitko od nas nije znao ni gdje je,a kamoli kad dolazi...taj dan je stigao...a ja ostao zbunjika...i tako to.

opa.. i sad nek meni netko kaže da za sve postoji logično objašnjenje.. dupe postoji!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.10.2007. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Metalucifer je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
moja baka je uvijek ''proricala'' budućnost iz svojih snova.. uvijek bi nas upozoravala na nešto..sjećam se, mene je jednom nazvala i rekla-dijete, nemoj danas ići nikud, sanjala sam da te zgazio auto.. ja prozujila, zaboravila na to, odem poslije do trgovine, i na parkingu me za milimetar promaši auto..al ono, za milimetar.. totalno je wierd koliko je puta znala pogoditi.. tipa-sinoć sam sanjala tu i tu (neku ženu koju nije vidjela godinama), došla nam je u posjet.. a svi ono, ma de, baba, šta ti pričaš, ko zna di je ta..bla bla.. kad ono-navečer netko zvoni na vrata, a to-ona žena iz sna došla u posjet.. onak... ?!?!


Vidiš to što kažeš za snove...baš takve stvari su se meni događale.
Na primjer, par mjeseci prije nego što je umrla meni jedna draga osoba sanjao sam njenu smrt...točno sve u jebeni detalj...čak i položaj tijela te osobe.Jedina je razlika bila na koju je ta osoba bila okrenuta u snu i stvarnosti.
Isto tako sam '93. ili '94. sanjao dolazak brata sa "terena" i neke "finese" vezane uz njegov dolazak.Nitko od nas nije znao ni gdje je,a kamoli kad dolazi...taj dan je stigao...a ja ostao zbunjika...i tako to.

spooky. naježim se od ovakvih priča, ali ih obožavam. naročito zbog toga što su dokaz da "out there" postoji puno više od onoga čega su naši trodimenzionalni mozgovi svjesni i onoga što egocentrična ljudska znanost zna objasniti. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.06.2008. 1:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni fora kad se dogodi deja vu...osjećam se baš...moćno... Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: