Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Debakl Runway festivala

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2007. 16:29 
Naslov:  Debakl Runway festivala
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovoga vikenda, 28. i 29. rujna 2007., održao se dugo očekivani Runway festival u Zračnoj luci Osijek (Klisa) u organizaciji Arke iz Vukovara.

Jutarnji list, kao medijski pokrovitelj, popratio je ovaj festival naglašujući važnost takvog festivala za ovo područje. Od svake kupljene karte 1 euro je predviđen za humanitarne svrhe, za razminiravanje. Za sve sudionike i posjetitelje festivala Hrvatske željeznice su organizirale popust od 40% na redovne cijene prijevoza u 1. i 2. razredu svih putničkih, brzih i IC vlakova za vrijeme održavanja manifestacije.

Gradski prijevoz Osijek osigurao je besplatan prijevoz iz centra do samog aerodroma. Festival je mjesecima unaprijed bio najavljivan kao megaspektakl koji se ne smije propustiti s brojnim poznatim svjetskim izvođačima: Chris Liebing, Adam Beyer, Marko Nastić, Cari Lekebusch, Petar Dundov, The advent, Terry Lee Brown Brian Sanhaji i ostali koji su na kraju otkazali. Međutim, popis izvođača se svakodnevno mijenjao i ostavljao ljude u nevjerici, što se na kraju pokazalo opravdanim. Svega par dana prije početka festivala, Jutarnji list je objavio obavijest organizatora o novom popisu izvođača, što je rezultiralo spuštanjem cijene karata za samo desetak kuna. Ovaj očigledno preveliki projekt propao je zbog neprofesionalnosti organizacije, što se vidjelo s obzirom na posjećenost u ova dva dana, koja nije prelazila preko 500 ljudi.

Prvoga su dana trebali nastupiti Above&Beyond i Bart Claessen, koji su i došli u Osijek, ali nažalost nisu odsvirali zbog neprofesionalnosti i navodnog kršenja ugovora organizatora. Slično se i dogodilo drugoga dana s Gayle Sun, Eric Sneo, Thomas Andersson i Stanton Warriors, koji su bili prisutni na partyju, ali nisu odsvirali zbog nepoštivanja dogovora od strane organizatora. Potpisali su nekoliko ploča i pozdravili se s ljudima. Iako je prostor i ozvučenje bilo na razini svjetskih partyja, to nije bilo nikako dovoljno da opravda visoku cijenu ulaza.

Ono što se smatralo hvalevrijednim festivalom, na kraju se nije takvim i pokazalo.

Tekst: Simone
Foto: Steam


Galerija 031: Runway Festival Airport Osijek (2007.09.28.)


Zadnja promjena: Nandino; 30.09.2007. 20:06; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2007. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako loše napisan tekst..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2007. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
kako loše napisan tekst..


...uuuuuuu ovo je nešto na osobnoj razini...Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2007. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
kako loše napisan tekst..


...uuuuuuu ovo je nešto na osobnoj razini...Cool

nije. nemam pojma tko je simone. a i o festivalu ne znam baš ništa. to što sam napisala sam jednostavno prvo pomislila kad sam počela čitati tekst.. i još nekoliko puta dok sam došla do kraja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tinus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2007. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
kako loše napisan tekst..


Tekst je savršeno opisao koji se fijasko i sramota dogodila na Run(a)way festivalu i nema nikakve zamjerke na njega. Da si malo više upoznata s okolnostima i raspravama koje je ova tema izazvala na party forumima u cijeloj HR imala bi pojma o čemu se radi.

http://www.partijana.com/forum/forum_posts.asp?TID=1490&PN=1
http://www.brija.com/forum/index.php?topic=8018.0
http://runwayfest.com/forum/index.php
http://www.jacbri.com/forum/index.php?topic=19224.0

Iz poštovanja prema autoru uputi se malo u temu o kojoj piše pa onda sudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jerry
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2007. 0:06 
Naslov:  Re: Debakl Runway festivala
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad se potroši lova na speed, ecstasy i sl. (bez čega se ne može na party), ne ostane dovoljno za kartu, dok npr. na danima piva napiješ se od cca 7 piva,to je 50 kn, a još ti je i ulaz besplatan... ;-p nevezano previše za ovu temu, samo bi htio pobrojat ljude na partyu koji su potpuno trijezni i da svejedno iskreno uživaju, čisto da sam sebe "pobijem", tj. da se ne osjećam kao zadrta seljačina koja gleda s predrasudama na sve što nije po mom ukusu...hehe...tako da, ajde, pobrojite se sami ako vas ima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2007. 0:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa da su izabrali neki normalniji termin za party na otvorenom, recimo 5.-6. mjesec, ne bi im se ovo dogodilo. A i cijena im je bila pretjerana. Jer ruku na srce ovi izvođači su poznati samo najžeščim ljubiteljima te vrste glazbe, a takvih je nažalost vrlo malo. Da su doveli Guettu, Solveiga ili Sancheza kontam da bi sigurno bolji prošli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tinus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2007. 0:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jerry je napisao/la: ›
Kad se potroši lova na speed, ecstasy i sl. (bez čega se ne može na party), Rolling Eyes Rolling Eyes

-OPROSTI ALI OVO JE STVARNO OČAJNA IZJAVA

jerry je napisao/la: ›
ne ostane dovoljno za kartu, dok npr. na danima piva napiješ se od cca 7 piva,to je 50 kn, a još ti je i ulaz besplatan... ;-p

nevezano previše za ovu temu, samo bi htio pobrojat ljude na partyu koji su potpuno trijezni i da svejedno iskreno uživaju, čisto da sam sebe "pobijem", tj. da se ne osjećam kao zadrta seljačina koja gleda s predrasudama na sve što nije po mom ukusu...hehe...tako da, ajde, pobrojite se sami ako vas ima


Odi malo vikendom bilo gdje do grada pa pobroji trijezne i " pobij se" .Dani piva su ti pravo mjesto.
Ljudi izađu van pa popiju išli oni u q club, tufnu ili na party. Neću reći da si seljačina ali stvarno imaš (pre)ozbiljnih predrasuda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2007. 8:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tinus je napisao/la: ›
jerry je napisao/la: ›
Kad se potroši lova na speed, ecstasy i sl. (bez čega se ne može na party), Rolling Eyes Rolling Eyes

-OPROSTI ALI OVO JE STVARNO OČAJNA IZJAVA



Ali istinita. Pa ko će normalan to slušat cijelu noć !? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2007. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tinus je napisao/la: ›
jerry je napisao/la: ›
Kad se potroši lova na speed, ecstasy i sl. (bez čega se ne može na party), Rolling Eyes Rolling Eyes

-OPROSTI ALI OVO JE STVARNO OČAJNA IZJAVA



Ali istinita. Pa ko će normalan to slušat cijelu noć !? Smile


Pa je, il ćeš bit ušikan ko budala il ćeš se oduzet od alkokola, što te praktički dođe na isto, ekser je 30 kn a i jeftinije, pivo 10kn, oš pojest 5 eksera il popit 10 piva i par krateža isto ti je, iovak ionak ćeš sljedeća tri dana bit zaqurac Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2007. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tinus je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
kako loše napisan tekst..


Tekst je savršeno opisao koji se fijasko i sramota dogodila na Run(a)way festivalu i nema nikakve zamjerke na njega. Da si malo više upoznata s okolnostima i raspravama koje je ova tema izazvala na party forumima u cijeloj HR imala bi pojma o čemu se radi.
halo, halo, malo me nisi dokučio. nisam se uopće dotakla teme o kojoj tekst piše, zato sam i napisala da o partiju ništa ne znam, niti me zanima. no to ne znači da u tekstu o njemu ne mogu primijetiti nespretno sastavljene rečenice i njegovu formu koja je mogla biti puno drugačija i bolja. da je bio o cipelama ili kućnim ljubimcima, napisala bih to isto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2007. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko su ti ljudi koji su to organizirali? Sad sam gledao slike i vidim tu neke strane televizije. Kakva sramota, ispast ćemo u gradu svi glupani. Lažne najave, totalna neinformiranost (pa da nisam slučajno upalio tu vijest na ovom forumu ne bih imao pojma da se to održava), promašeno vrijeme događaja (dobro da nisu usred zime to organizirali), karta ne baš jeftina, i na kraju fijasko. Nadam se da se takvi više neće baviti nikakvom organizacijom. Podsjeća to na onog idiota u Zagrebu s koncertom Metallice i još nekih. Taj još uvijek nije ljudima vratio lovu za karte (simptom zvani d.o.o.).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jerry
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2007. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tinus je napisao/la: ›
jerry je napisao/la: ›
Kad se potroši lova na speed, ecstasy i sl. (bez čega se ne može na party), Rolling Eyes Rolling Eyes

-OPROSTI ALI OVO JE STVARNO OČAJNA IZJAVA

jerry je napisao/la: ›
ne ostane dovoljno za kartu, dok npr. na danima piva napiješ se od cca 7 piva,to je 50 kn, a još ti je i ulaz besplatan... ;-p

nevezano previše za ovu temu, samo bi htio pobrojat ljude na partyu koji su potpuno trijezni i da svejedno iskreno uživaju, čisto da sam sebe "pobijem", tj. da se ne osjećam kao zadrta seljačina koja gleda s predrasudama na sve što nije po mom ukusu...hehe...tako da, ajde, pobrojite se sami ako vas ima


Odi malo vikendom bilo gdje do grada pa pobroji trijezne i " pobij se" .Dani piva su ti pravo mjesto.
Ljudi izađu van pa popiju išli oni u q club, tufnu ili na party. Neću reći da si seljačina ali stvarno imaš (pre)ozbiljnih predrasuda.

daleko od tog da branim ljude koji idu po Tvrđi pijani i sl., ali sam htio reći da oni nisu tamo zbog glazbe, nego zbog druženja, barenja, opijanja i sl...njima je skoro svejedno koja glazba im svira! al na koncerte bi se trebalo ići isključivo zbog glazbe...ne govorim ja da sam protiv ni pijančenja ni drogiranja, ali je glupo da je to kao neki uvjet ili standard da bi se slušala neka vrsta glazbe - onda to malo baca čudno svjetlo na vrijednost te glazbe, ako ona sama nije dovoljna da te "digne" - bez pomoći droga i alkohola. Ko zna, možda je i Baretu dosadna njegova vlastita glazba, pa je uvijek ubijen...hehe. Eto, samo da se zna, zato ni njega ne cijenim toliko koliko cijenim jednog Gibonnija npr. Moraš priznati da je VJEROJATNO (nisam, istina napravio istraživanje), ali na svakom partyu, ako ne 100%, pa barem 90% ljudi koji su nešto konzumirali, i koji u protivnom ne bi ni došli na party i slušali takvu glazbu tu večer. Nisam ja taj koji povezuje party & drogu...to su napravili oni sami, a ja kao glazbenik to smatram pomalo bijednim za bilo koju glazbu, jer glazba kao glazba ne bi trebala zasluživati takav tretman.
"Ajd da ti pustim ovu stvar...ček samo malo dok progutam ovaj ecstasy...ajde sad daj - spreman sam...uuu kak je dobra stvar!" ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2007. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Strašno! Nisam neki nazovi fan te vrste glazbe, al' ipak je to ogroman event. I onda gledan na STV-u dan poslije nekakvu glupaču kako maltene plače pred kamerom i priča kako je to organizirala šašica ljudi, od starta ih je bilo malo, bla, bla...

Hvala @Tinus na linkovima koji su malo pojasnili stvari, ispada da su organizatori skupina entuzijasta koji su po principu 'grlom u jagode' išli praviti ogromnu partijanu.
Dobro je rekao netko na jednom od ovih foruma - organizatori su ljude koji su radili Drumaticu (na par njih sam bio i bili su dobri partiji) prozvali 'lokalcima', isto tako nitko s nekakvim relevantnijim iskustvom nije bio u organizaciji.
Ispada muljaža od starta, iako mi je teško vjerovati u to. Netko na koncu mora odgovarati i platiti račun, zar ne?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 215
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2007. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Organizator je englez, kojeg prati loš glas i koji navodno ima zabranu ulaska u UK.
Isto tako cijeli tim organizacije nema blage veze o trenutnoj sceni elektronske glazbe... Što se vidi po razbacanim stilovima izvođača iz 2003-e...

U vukovarskoj "Arci" što ju je vodila ista ta ekipa, su bila najavljena dva party sa DJ-evima iz švedske, koji su igrom slučaja bili "otkazani" na sam dan partya.
(Samuel L. Session i Cari Lekebusch)

Toliko o kredibilitetu i ozbiljnosti organizacije...

Sada me najviše smeta što je Jutarnji toliko lagao i da prostite srao o ovom festivalu u svom listu da mi je čudno kako to prolazi bez isprike ili čak i tužbe zbog kršenja zakona o oglašavanju...

3 dana nakon otkazivanja većine Headliner-a, Jutarnji je imao reklamu sa njihovim imenima na 1/4 stranice...
Nakon toga su pisali da otkazani DJ-evi nisu "u mogučnosti" doći i nastupati, ali zapravo su otkazali njihovi agenti samoinicijativno, zbog kršenja ugovora sa strane "runway-a".

I nakon "festivala" su pisali kako Above & Beyond nisu nastupali (iako su bili u Osijeku) jer nije bilo dovoljno ljudi. A zapravo nisu nastupali jer nisu dobili ostatak novca za njihov show.

I molio bi pojedine forumaše da ne seru po el. glazbi ako nemaju pojma o njoj. Ni ja ne prigovaram njihovom rocku ili popu... niti me zanima tko u kakvom stanju skače na koju glazbu u kojem klubu...
bavite se drugim stvarima, noobčine...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: