Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ispitni rokovi svakog mjeseca?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2007. 14:55 
Naslov:  Ispitni rokovi svakog mjeseca?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na prvu godinu studija na 16 znanstveno-nastavnih sastavnica Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u srpanjskom i rujanskom roku upisano je 4.009 studenata. Ukupna brojka bit će još veća jer će joj biti pribrojeni studenti koji su upravo upisani u trećem roku na Strojarskom fakultetu u Slavonskom Brodu i osječkom Poljoprivrednom fakultetu.

- Broj upisanih studenata na razini je prošlogodišnjeg. Od tih 4.009 studenata njih 1.801 imat će potpunu subvenciju Ministarstva znanosti, 1.373 studenta studirat će uz djelomičnu subvenciju Ministarstva, a upisano je i 828 izvanrednih studenata te sedam stranih državljana, rekao je prof.dr.sc. Drago Žagar, prorektor za nastavu i studente Sveučilišta J.J.Strossmayera, na jučerašnjoj sjednici Senata Sveučilišta. Bila je to prva sjednica Senata nakon ljetne stanke i posljednja, deseta, u akademskoj godini 2006./2007.

U novoj akademskoj godini, 2007./2008., koja počinje 1. listopada, Senat će imati novi sastav. Stoga je na jučerašnjoj sjednici potvrđen izbor novih članova. To su: doc.dr.sc. Enrih Merdić, docent i pročelnik Odjela za biologiju, koji će predstavljati i Odjel za kemiju, prof.dr.sc. Rudolf Scitovski, redoviti profesor i pročelnik Odjela za matematiku, predstavljat će Odjel za matematiku i Odjel za fiziku, prof.dr.sc. Ivan Samardžić, redoviti profesor i dekan Strojarskog fakulteta te prof.dr.sc. Zvonimir Lauc, redoviti profesor i dekan Pravnog fakulteta.

Za novog člana Senata izabrani su još mr.sc. Boris Crnković, asistent Ekonomskog fakulteta i mr.sc. Zlata Gajčević, znanstveni novak Poljoprivrednog fakulteta. Novim članovima mandat počinje 1. listopada. Osim toga, potvrđeno je imenovanje Dragutina Vujčića, diplomiranog pravnika za ravnatelja Studentskog centra u Slavonskom Brodu za mandatno razdoblje od 2007. do 2011. godine, a on je tu funkciju obavljao i prethodne četiri godine.

S obzirom na to da se studenti žale kako je premalo ispitnih rokova, Senat je izdao preporuku da se studentima druge i treće godine sveučilišnih prediplomskih, integriranih prediplomskih i diplomskih te stručnih studija, u akademskoj godini 2007./2008., omogući polaganje ispita svaki mjesec, odnosno organiziranje izvanrednih ispitnih rokova, i to onim studentima koji su prenijeli odgovarajući broj ECTS bodova u višu godinu studija.

Autor: Vesna Latinović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2007. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde konačno nešto pametno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2007. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kugla je napisao/la (Pogledaj post): › Ajde konačno nešto pametno

ajde ti lopove narkomane kradeš da bi se drogiro! pa onda nemoš ispite dat Very Happy Very Happy

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2007. 17:25 
Naslov:  Re: Ispitni rokovi svakog mjeseca?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je samo preporuka pitanje je tko ce to provodit.... ReadThatFuckingManual

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2007. 18:49 
Naslov:  Re: Ispitni rokovi svakog mjeseca?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bi vjerovali ali dok sam ja studirao je u ispitnim rokovima (od 01.06-01.08 i od 01.09. do 01.11) moralo biti po dva roka mjesečno za svaki kolegij, a između toga po jedan mjesečno. Tko Vas šiša studenti. Borite se za svoja prava ili čekajte milost Rektorata. Pa oni su tu zbog Vas, a ne obrnuto.

P.S. I nije mogao biti promaknut profesor u status redovnog profesora ukoliko nije napisao udžbenik ili skriptu u kojoj je bilo barem 60% ispitnog praga obuhvaćeno. A skripta je morala imati najmanje pozitivnu inozemnu (najčešće njemačku) recenziju! (pričam o studiju strojarstva i brodogradnje). Uvedite to na studiju Prava i plaćam piće svima u firmi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---s
Offline
Ukupno postova: 221
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.09.2007. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to bi bilo preeedobro!!!

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivan008
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2007. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neznam ššto će uskoro biti potrebno bolonjcima da daju uvjete.... svake im se godine sve više i više popušta. A od samoga su početka počeli raditi po 60% programa kojega su prolazili (i još prolaze) "stari studenti". Najteži kolegiji im se na svim fakultetima izbacuju, a u ostalima se smanjuje obim gradiva. Preteško im je jer rijetko tko išta radi! Od početka su navikli na popuštanja, a sad bi rokove svaki mjesec! Pa to uopće nije moguće organizirati na 99% fakulteta!! I ovako je satnica u predavaonicama prepunjena, takav prijedlog sigurno neće proći jer jednostavno nije tehnički izvediv.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2007. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hoćemo i mi stari svaki mjesec na ispit

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mare52
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2007. 20:26 
Naslov:  Re: Ispitni rokovi svakog mjeseca?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo da se osvrnem na post kolege.. bolonjac sam i ništa mi nije lakše nego kad sam bila po starom programu. tek da se zna.. bolonjci imaju po 12 ispita u godini i kod nas na faksu su izbačena svega 2 predmeta koji ionako nemaju svrhe, sve drugo je ostalo tu..

što se tiče ispitne literature, e da mi je vidjet i taj faks na kojem je smanjena.. ako smanjenje računamo 10 stranica manje ..onda se slažem da je to definitvno smanjenje... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2007. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a studenti koji studiraju po starom programu i koji nemaju mogućnost polaganja svih ispita preko kolokvija kao bolonjci???
daj, molim te..
pa njima se u svemu popušta i još se žale kako im je loše!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2007. 0:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja iskreno moram priznati da sam sretan sto sam u generaciji prije bolonje, popularno "bezuvjetnoj generaciji", kada sam upisivao novi faks.
Imam neki filing da vecina profesora kao jedva cekaju samo da nas se rijese, i da dosta stvari prodjemo dosta lako. No da bi ti dao više od 3, teško...

No, mi imamo tu manu da nemamo pojma sto cemo biti kada diplomiramo Very Happy

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2007. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tek bolonjci koji diplomiraju ne znaju šta će biti.

Ajde ti dođi čiki poslodavcu koji još razmišlja o šestom i sedmom stupnju objašnjavati što si ti kao prvostupnik....

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2007. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

game je napisao/la (Pogledaj post): › a studenti koji studiraju po starom programu i koji nemaju mogućnost polaganja svih ispita preko kolokvija kao bolonjci???
daj, molim te..
pa njima se u svemu popušta i još se žale kako im je loše!!


Evo našao sam se uvrijeđen, ja, kao i kontam si dosta ljudi na forumu, studiram po starom programu i dosad nisam vidio ni na jedan način da sam povlašten i da mi se popušta u bilo čemu, čak dapače kad se pojavim na ispitu, koji nije pismeni, uvijek prvo ide pitanje "pa kolega koliko vi još mislite studirat, i onda pa već kad tolko studirate mora da pucate od znanja" i onda me rešetaju ko konja i više nego ove druge, tako da ova tvoja teorija da su stari studenti povlašteni ne pije vodu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2007. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

monstrume game je htjela reci kako se bolonjcima popusta...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2007. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › monstrume game je htjela reci kako se bolonjcima popusta...


Postoji samo jedan zvuk koji može opisati kako se sada osjećam, taj zvuk može proizvesti samo Homer Simpson
Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: