Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Strahuju da im se kuće ne uruše kao u Zagrebu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2007. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, vidi se da ni oni nisu baš održavali zgradu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
animan
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2007. 21:53 
Naslov:  Re: Strahuju da im se kuće ne uruše kao u Zagrebu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako se ne varam... eurodom je rekao da ce nakon zavrsetka projekta sanirati svu stetu koja je nastala pri gradnji ove gradjevine, tako da stvarno mislim da nema potrebe pljuvati po ljudima koji rade na ovom projektu...

a recite, sta bi oni trebali...prestat gradit zgradu zato sto se pojavila odredjena steta na zgradi staroj milijun godina? ili jos bolje dati odmah keš u ruke stanarima? meni se čini da ljudi rade medijsku senzaciju i povlače sve ovo po novinama kako bi im netko besplatno obnovio njihovu prastaru zgradu...

mislim stvarno... godinama se svi zalimo sto se u osijeku nista ne radi, ostatak hrvatske napreduje i razvija,a mi ne... i sad kada se nesto veliko konacno odluci napravit, ovako ih napadnu...

i ljudi dajte budite realni... veš mašine padaju kat ispod?? haha moš si mislit... zanima me jel može to netko dokazat...ne bi bio prvi put da novine napuhuju dogadjaje...

i da... da određenog gospodina koji je napisao da je jurica vrdoljak majmun ili nesto slicno, neka zadrži svoje glupe komentare za sebe, ako je itko majmun onda je to ta osoba koja pljuje po ljudima o kojima ne zna apsolutno ništa. i koliko ja znam, majmuni ne završavaju građevinske fakultete...

a što se tiče stuca:
Hidraulični slom tla
Kako saznajemo od jednog osječkog stručnjaka za statiku, koji je želio ostati anoniman, šteta je nastala zbog fenomena poznatijeg kao “hidraulični slom tla”, do kojeg je došlo zbog proboja podzemnih voda na gradilište, pri čemu dolazi do ispiranja čestica tla pod temeljima okolnih zgrada koje se zbog toga ulegnu. Kako kaže naš izvor, normalno je da okolni objekti trpe posljedice i određenu štetu zbog ulegnuća tla, ali i najavljuje da većih šteta više neće biti pa tako ni urušavanja susjednih objekata, od čega mnogi već strahuju.


ispričavam se ako sam nekog bezrazložno uvrijedio... nije mi bila namjera

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisi, prva bedasta odluka je bila uopće srušiti Radnjak. Zašto? Da bi mi imali koncerte u "rupi"?

Majmuni (da oproste pravi majmuni) završavaju sve fakultete pa tako i građevinski. Nisam za takav stil izražavanja, ali definitivno svaka budala može završiti bilo koji fakultet i ako je pri vlasti ili centru moći ili tako nečemu donijeti neku "pametnu" odluku.

Bil' kupio stan u Istarskoj?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....svi bi mi htjeli da imamo nove zgrade....al da se baš ta zgrada ne radi u našem susjedstvu....jer nam onda smeta....buka....vibracije....napuknuce na prastarim zgradama.....itd....
...ako nešto želimo imati normalno je da za to se moramo malo i žrtvovati....
...to što se spominje da su nastala oštecenje......vjerujem da se to vec unaprijed predvidjelo da bi moglo doci do takvih stvari....a samim tim su priredili i saniranje.....
....to što netko želi izvuci lovu na osnovu medijske galame....to može samo završiti kao slucaj kad se gradio interšpar......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
girl
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2007. 23:20 
Naslov:  Re: Strahuju da im se kuće ne uruše kao u Zagrebu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...cijelo vrijeme slušamo pritužbe kako je slavonija najnerazvijeniji dio hrvatske, kako se samo gradi u zagrebu, kako nas nitko ni ne gleda, a onda se u osijeku eurodom počne graditi moderan trgovački centar koji će biti jedan od najboljih na ovim prostorima i tu očito počinju problemi...ne vide svi taj centar kao napredak, već kao nešto najgore što se dogodilo osijeku tako barem ističu stanari iz istarske...pa gospodo iz istarske i svi oni koji su sebi uzeli za pravo prozivati gospodina vrdoljaka vi očito želite vidjeti i čuti samo ono što vama odgovara...eurodom je lijepo rekao da će sanirati svu štetu kada radovi završe, ako se utvrdi da je sva ta šteta nastala zbog ovoga gradilišta...no nekima je očito lakše pljuvat po ljudima iz eurodoma i preuveličavati svoje probleme samo kako bi očito eurodom saniro zgradu koja je i prije ovog gradilišta bila u gotovo istom stanju...a svi oni koji su gospodina vrdoljaka nazvali majmunom očito su diplomirani inžinjeri građevine kad su u sebi vidjeli stručnjaka kod ovog problema, e pa gospodo draga da je gospodin vrdoljak nestručna osoba kako vi navodi ne bi sigurno bio glavni nadzornik i sve oko gradilišta bi se davnih dana srušilo...stoga nazivati jednog vrhunskog stručnjaka, koji svoj posao obavlja odlično, je stvarno ispod svih granica kulture, a to govori samo o vama i o vašoj stručnosti tj, vašoj nekulturi i primitivnosti...svi vi kada postanete diplomirani inžinjeri građevine tek tada možete komentirati ovu situaciju i nikoga prozivat, a dok se to ne ostvari mogli bi poraditi na svojoj osobnoj kulturi koja je kritičnom stanju(kritičnijem čak i od onog stanja u kojem vi navodite da je vaša zgrada)...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemam običaj ljude nazivati majmunima ali da bi netko bio glavni nadzorni, ne mora biti stručan (bar se kod nas svatko za svašta imenuje). A i da je stručan, može pogriješiti.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
animan
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2007. 23:44 
Naslov:  Re: Strahuju da im se kuće ne uruše kao u Zagrebu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da stvarno... vrlo je realno da ce tvrtka velika kao koncern agram kao glavnog nadzornika na projektu vrijednom 30 i nesto milijuna kuna staviti nestručnu osobu...

ne mislis li da je malo nestvarno izjaviti da svatko moze završiti građevinski fakultet?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 0:09 
Naslov:  Re: Strahuju da im se kuće ne uruše kao u Zagrebu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

girl je napisao/la (Pogledaj post): ›
cijelo vrijeme slušamo pritužbe kako je slavonija najnerazvijeniji dio hrvatske, kako se samo gradi u zagrebu, kako nas nitko ni ne gleda, a onda se u osijeku eurodom počne graditi moderan trgovački centar koji će biti jedan od najboljih na ovim prostorima i tu očito počinju problemi...ne vide svi taj centar kao napredak, već kao nešto najgore što se dogodilo osijeku tako barem ističu stanari iz istarske...

kakva jeftina patetika, još da je i citat kad je to netko izjavio...
girl je napisao/la (Pogledaj post): ›
pa gospodo iz istarske i svi oni koji su sebi uzeli za pravo prozivati gospodina vrdoljaka vi očito želite vidjeti i čuti samo ono što vama odgovara...eurodom je lijepo rekao da će sanirati svu štetu kada radovi završe, ako se utvrdi da je sva ta šteta nastala zbog ovoga gradilišta...no nekima je očito lakše pljuvat po ljudima iz eurodoma i preuveličavati svoje probleme samo kako bi očito eurodom saniro zgradu koja je i prije ovog gradilišta bila u gotovo istom stanju...

baš su u istom stanju...
girl je napisao/la (Pogledaj post): ›
a svi oni koji su gospodina vrdoljaka nazvali majmunom očito su diplomirani inžinjeri građevine kad su u sebi vidjeli stručnjaka kod ovog problema, e pa gospodo draga da je gospodin vrdoljak nestručna osoba kako vi navodi ne bi sigurno bio glavni nadzornik i sve oko gradilišta bi se davnih dana srušilo...

neki stručnjak je i u zagrebu bio glavni nadzornik pa smo vidjeli kako je završilo...
girl je napisao/la (Pogledaj post): ›
stoga nazivati jednog vrhunskog stručnjaka, koji svoj posao obavlja odlično, je stvarno ispod svih granica kulture, a to govori samo o vama i o vašoj stručnosti tj, vašoj nekulturi i primitivnosti...svi vi kada postanete diplomirani inžinjeri građevine tek tada možete komentirati ovu situaciju i nikoga prozivat, a dok se to ne ostvari mogli bi poraditi na svojoj osobnoj kulturi koja je kritičnom stanju(kritičnijem čak i od onog stanja u kojem vi navodite da je vaša zgrada)...

u ovom slučaju stvarno ne trebaš biti inžinjer građevine da vidiš da je netko zeznuo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › .....svi bi mi htjeli da imamo nove zgrade....al da se baš ta zgrada ne radi u našem susjedstvu....jer nam onda smeta....buka....vibracije....napuknuce na prastarim zgradama....[/qoute]
pričaš o istarskoj i vukovarskoj tako da ovo o buci i vibracijama baš i ne drži vodu.
...ako nešto želimo imati normalno je da za to se moramo malo i žrtvovati....
...to što se spominje da su nastala oštecenje......vjerujem da se to vec unaprijed predvidjelo da bi moglo doci do takvih stvari....a samim tim su priredili i saniranje.....
....to što netko želi izvuci lovu na osnovu medijske galame....to može samo završiti kao slucaj kad se gradio interšpar......Cool

teško da su predvidjeli, ne bi odustali od jedne podzemne etaže...što se tiče love i medijske galame 0 bodova. žalosno je što se mora ići u mediji da bi konačno nadležni obratili pozornost na neke stvari, a ne znam koja to lova može pomoći stanarima. zgrade u istarskoj pretrpjela su prilična oštećenja, jedan dio se nagnuo prema rupi i ljudi mogu biti sretni da im se nije dogodio zagreb.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 7:52 
Naslov:  Re: Strahuju da im se kuće ne uruše kao u Zagrebu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

animan je napisao/la (Pogledaj post): › da stvarno... vrlo je realno da ce tvrtka velika kao koncern agram kao glavnog nadzornika na projektu vrijednom 30 i nesto milijuna kuna staviti nestručnu osobu...

ne mislis li da je malo nestvarno izjaviti da svatko moze završiti građevinski fakultet?


ništa novo u državi Danskoj.

vrlo je stvarna moja izjava da stvarko može završiti fakultet, pa tako i građevinski. na žalost.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 8:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Nisi, prva bedasta odluka je bila uopće srušiti Radnjak.


A druga, sagradit stuc. Smile

btw. politika. ko je projektu dao zeleno svijetlo ? crni il crveni đavli ? a sad.. jedni od njih, koji nijesu bili na vlati kad se odobravo isti.. vide svoju shansu kako skupiti politicke bodove. kraj price.

struka ?! pa ko jos pita struku !? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): › struka ?! pa ko jos pita struku !? Smile


"Struku" obično pitaju oni koji žele potvrdu za svoja (ne)djela.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@lufus u medije se ide i sa razlogom a i bez razloga....što je vec svima odavno poznato....a da ne kažem kad se prave neki senzacionalni naslovi da vi se samo prodalo više novina....
....između ostalog imao sam priliku raditi na raznim gradilištima.....gdje pored cijelog plana izgradnje....jednostavno neke stvari nisi mogao predvidjeti.....koliko god se pokušalo napraviti da sve prođe u najboljem redu.....
...no vjerujem da se ipak po završetku radova....gleda da se saniraju nastale štete....zbog izvođenja radova.....
....malo je sad glupo ovo što cu sad uspoređivati....al evo jedna usporedba kako i vani strucni ljudi mogu pogriješiti......
.....u enleskoj su pravili još jedan tunel za podzemnu željeznicu....koji je išao 2 kata ispod postojece željeznice.....i sve su perfektno napravili iako se u to vrijeme to gotovo smatralo nemogucim pothvatom....pogotovo što je tvrtka koja je izvodila radove sama zadala rokove....no nastao je jedan sasvim banalan problem....pogreška.....a to je kad su se spajali na postojeci stari kolosjek....skužili su da su 2 cm niži od stare pruge.....Cool
jeb ga....greške se događaju....al to ne znaci da se ne mogu ispraviti.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 16:54 
Naslov:  Re: Strahuju da im se kuće ne uruše kao u Zagrebu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nigdje nisam ni tvrdio da se i vani ne dogašđaju pogreške, ali razlika je što tamo netko i odgovara za njih, a kod nas...evo ti danas naslov iz medija vezan za one jadne ljude u zagrebu "hep: nismo krivi, gradimo dalje!" zar stvarno mora doći do tragedije da bi se pravna država profunkcionirala? OT: nisam više ni u to siguran jer još uvijek se ne zna tko/što je kriv/o za pad helikoptera u vukovaru, za tragediju na kornatima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...vjerujem da ja najbolje pricekati završetak svih radova....pa da onda pricamo o tome da li je netko nešto zajebunio.....Cool
...istina da je u vecini slucajeva za neke stvari onda kasno....al s obzirom da je kod nas takav sistem....da se prvo mora nešto dogoditi pa da tek onda možeš nekome prigovarati i tužiti....sve do tada je ova prica besmislena....
...no ipak vjerujem da ima dovoljno strucnih ljudi koji ce riješiti problem.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: