Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pred bolnicom prevaranti ‘čuvaju’ parking

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 20.09.2007. 0:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › Mogu vam samo reći da je dotični "Skretač" nedavno radio kao pomagač zidarima, al ga je očito alkohol davno preuzeo tako da je zadnjih par mjesecio radio za tri piva dnevno. Isto tako malo ljudi koji se sjećaju Kreje znaju da je i on bio normalan građanin ovoga grad i ako se dobro sjećam uspješan sportaš, no nakon životnog brodoloma završio je kao žicaroš. Ima još primjera gdje ugledni liječnici i odvjetnici dožive obiteljsku katastrofu i završe na ulici.
I da kada imam dati ću kunu-dvije tim ljudima, jer za razliku od njih ja ih se sjetim kad ih ponovno vidim.


Trenutno renoviram stan i majstor s kojim sam ugovorio posao je do sada promjenio 5 pomočnika. Svi imaju isti problem, alkohol. Čim dobiju na ruke za odrađeno, a mole da im platiš, više se ne pojavljuju dok ne popiju što su dobili. KATA strofa da u ovom gradu ne možeš naći ljude koji hoće raditi, već ću morati uzeti nekoga ili iz Đakova ili iz Baranje. A niti majstor nije ništa bolji.

Kad se sve uzme u obzir, bio sam bijesan na Pusićku kad je rekla da smo si sami krivi za situaciju u kojoj se nalazimo i da smo nesposobni, ali žena je u biti imala pravo.

Osijek je definitivno postao grad slučaj, grad klošara i žicara, grad nesposobnih političara, alkoholičara i prepun socijalnih slučajeva, grad koji nezna i ne želi riješiti svoje nagomilane probleme, grad u kojem mafijaši i kriminalci uživaju povlašteni status, grad u kojem nitko ne radi kako treba ono što mu je dužnost.
Čovjek više nije siguran hoće li mu ako zatraži biti pružena pomoć, bilo od policajca, bilo od doktora.
Sve odkazi u onu stvar!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 11:15 
Naslov:  Re: Pred bolnicom prevaranti ‘čuvaju’ parking
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Mogu vam samo reći da je dotični "Skretač" nedavno radio kao pomagač zidarima, al ga je očito alkohol davno preuzeo tako da je zadnjih par mjesecio radio za tri piva dnevno.

Uopce se ne cudim....
debeli je napisao/la: ›
Isto tako malo ljudi koji se sjećaju Kreje znaju da je i on bio normalan građanin ovoga grad i ako se dobro sjećam uspješan sportaš, no nakon životnog brodoloma završio je kao žicaroš. Ima još primjera gdje ugledni liječnici i odvjetnici dožive obiteljsku katastrofu i završe na ulici.

To je stvarno zalosno i nevjerojatno istinito koliko je tanka granica izmedju imati i nemati
debeli je napisao/la: ›
I da kada imam dati ću kunu-dvije tim ljudima, jer za razliku od njih ja ih se sjetim kad ih ponovno vidim.

Bome ih se i ja sjetim kad ih opet vidim jer mi ostave traumu.
Sta da odes u neki drugi grad i tamo vidis isto takvog? jer bi i njemu dao?
Ti mozda znas "te ljude" ali sta da ja mislim kad ga ugledam! Da je bio neki doktor ili da je propao zbog nekoga drugoga, imao tezak razvod?
Prvo sto cu pomisliti je da je propalitet koji nema svoje ja, ako je i dobio posao znaci da mu je netko pruzio priliku i onda je i to propio. Mislim, koliko sansi moras dati takvoj osobi da ju vratis na pravi put. Usput pod pravim putom mislim da svatko tko je sposoban i pokretan bude koristan za drustvo a ponajvise za sebe. Takvi likovi imaju od 40 do 60-70 godina pa se pitam koji su k...c radili prvih 40 godina da bi danas ovako zavrsili. Osijek nikad nije bio legle siromaha a sad ih imas na svakom cosku. Cim su se pocele skupljati boce kao da su svi siromasi izasli iz svojih rupa na svjetlo dana i ruju po kontenjerima i kantama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2007. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odgovor je vrlo jednostavan, dogodio se rat, privatizacija, uspon lokalnih šibicara (ranije navedenih kriminalaca ili kako oni sebe vole zvati mafijašima).
Skoro 90% osiječke industrije je uništen ratom ili privatizacijom, a skladištari i vozači direktora osnivaju Remixe, Škoje, KT, Osijek-petrole, Garcose, Slavonija osiguranje.
Ljudi nakon 20- tak godina staža ostaju na ulici, ne dobijaju posao u tvrtkama koje sada vodi njihov vozač ili tajnica.
Da kad imam siće u džepovima onda ih udjelim, nekad im kupim pivo, ali nikad ne dajem lovu u crkvi.
Nadam se lega da će jednog dana svima biti lijepo i da će te tvoji vječno financijski podupirati i da nikada nećeš osijetiti dijelić života tih siromaha koji izlaze iz svojih rupa za razliku od tebe koji vjerojatno izlazis iz rupe svojih staraca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.09.2007. 15:24 
Naslov:  Re: Pred bolnicom prevaranti ‘čuvaju’ parking
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la (Pogledaj post): ›

E baš si je lijep posao našao, žicati da se može opijati. Vi koji to odobravate niste ni svjesni koliko mu štete nanosite. Umjesto da ga nadležene institucije pošalju na liječenje i odvikavanje od alkohola i pokušaju čovjeka spasiti, ovakvim odobravanjem će samo prije dva metra pod zemlju.


zasto ne bi covjeku dao 2-3 kune za pivo...ako mu je to valjda jedino zadovoljstvo u ovih godinu-dvije kolko mu je ostalo... o nanesenoj steti i njegovom zdravlju je sada kasno razmisljati, a pogotovo o rehabilitaciji... jer vjerojatno ima cirozu jetre; e a to je veliki problem jer sudeci prema njegovom socijalnom statusu nema novaca za lijecenje
o tome se trebalo misliti prije 30-40 godina kada je pocinjao cugati i tada ga je drustvo trebalo promijeniti a ne sed.

jedini problem je ta neugodnost do koje on dovodi, napadajuci vozace, a to bi policija trebala rijesiti i lijepo mu objasniti da to ne smije raditi i zaprijetiti mu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
odgovor je vrlo jednostavan, dogodio se rat, privatizacija, uspon lokalnih šibicara (ranije navedenih kriminalaca ili kako oni sebe vole zvati mafijašima).
Skoro 90% osiječke industrije je uništen ratom ili privatizacijom, a skladištari i vozači direktora osnivaju Remixe, Škoje, KT, Osijek-petrole, Garcose, Slavonija osiguranje.
Ljudi nakon 20- tak godina staža ostaju na ulici, ne dobijaju posao u tvrtkama koje sada vodi njihov vozač ili tajnica.
Da kad imam siće u džepovima onda ih udjelim, nekad im kupim pivo, ali nikad ne dajem lovu u crkvi.
Nadam se lega da će jednog dana svima biti lijepo i da će te tvoji vječno financijski podupirati i da nikada nećeš osijetiti dijelić života tih siromaha koji izlaze iz svojih rupa za razliku od tebe koji vjerojatno izlazis iz rupe svojih staraca.


Lega ja svoj kruh zaradjujem 3 godine i moje racune placam sam i ne treba mi lega kao ti da mi soli pamet. Kontas.... lega.

Upravo to "lega" ja i pricam, mene si ocijenio kao nekoga tko je uzdrzavan od drugih....

Bolje da si mu donio hrane a ne da financiras kampanju lokarosa. Umjesto da im dijelis sicu mogao bi odnijeti nesto u caritas ili donirao nesto u pucku kuhinju gdje se prava stvarnost dogadja. Zbog tebe pijanac ostaje pijanac... lega!

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2007. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e moj samostalni sugrađanine zbog toga što sam se i ja prije 15-tak godina oblačio u Caritasu, ponekad odnesem ono što mi više ne treba. A ranije spominjane sugrađanine nikada nisam nazivao pijancima niti ću ih ikada.
Da moje mišljenje ostaje isto , jer imam priliku zaraditi lovu i zbog toga sam sretan, i drago mi je da jedan dio te iste love mogu pokloniti nekome kome ću time uljepšati dan, jer on nema mnogo izbora da zaradi kintu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: