Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Noćne linije GPP-a spašavale bi živote!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2007. 4:43 
Naslov:  Noćne linije GPP-a spašavale bi živote!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nedostatak noćnih tramvajskih i autobusnih linija svakog vikenda stvara probleme mladima koji do sitnih jutarnjih sati ostaju u kafićima ili zabavu traže u nekom od klubova. Iako su problemi s povezanošću javnim prijevozom noću posebno izraženi za stanovnike prigradskih naselja, ni gradska mladež nije u mnogo boljoj situaciji. Naime, dok za prigradska naselja, čak i vikendima, posljednji autobusi polaze tek koju minutu iza 23 sata, oni koji kući kreću tramvajem moraju računati da večernji izlazak završava u ponoć što je, u današnje vrijeme, apsolutno prerano.

- Policija, Grad, političari, svi pričaju kako su mladi najugroženiji sudionici u prometu, kako im treba pomoći, kako treba stati na kraj vožnji vikendima u pijanom stanju i na sve načine prevenirati nesreće, a mladi, zapravo, nemaju previše izbora. Naravno, opravdanja za vožnju u pijanom stanju nema, ali ne treba čuditi što mladi vikendom popiju, a vožnje bi se mnogi odrekli kada bi kući mogli tramvajem. Mislim da bi noćne linije mogle spašavati živote, a to jednostavno nema cijenu, rekao je Marko H. dvadesetogodišnji student.

- Živim u Josipovcu, a izlasci u Osijek najčešće završavaju polaskom posljednjeg tramvaja prema Višnjevcu. Nakon vožnje tramvajem moram još i prepješačiti cijeli Višnjevac tako da put kući traje otprilike 45 minuta, nekad i duže. Kada me ima tko povesti i uskočim u auto sretna što ću kod kuće biti za nekoliko minuta, iako na cestama noću divljaju svakakvi vozači, kaže Ana iz Josipovca.

No, traženja mladih, kojima su se priključile i pojedine političke stranke u Osijeku, nisu naišla na plodno tlo. Grad je financiranje vožnje noćnih tramvaja odbio zbog previsokih troškova pa se vikend-izlasci završavaju dugim pješačenjima ili vožnjom u automobilu s neiskusnim vozačima koji, unatoč zakonskim zabranama, nerijetko piju. U očekivanju rješenja problema čini kako će stranice crnih kronika i dalje puniti vijesti o tragičnim stradanjima mladih u prometu.

Taksi - (pre)skupa alternativa

U gradu bez noćnih linija, ako se za izlaska želi popiti alkohol, jedina alternativa pješačenju je vožnja taksijem. No, u Osijeku je ta vrsta prijevoza iznimno skupa pa se građani rijetko, ili nikada, odlučuju pozvati taksi. Naime, uračunavši cijenu za polazak, posebnu tarifu za vožnju noću i skupe kilometre zabilježene na taksimetru, čak se i vožnja kraćim gradskim relacijama često plaća vrlo krupnim novčanicama, a o vožnji do Tenje, Josipovca ili Čepina mladi mogu samo sanjati.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pankerica666
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2007. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma glavno da se ima novaca za ne znam kakve svijetske dvorane a za ovakve stvari nitko ne mari

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2007. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

smiješni su mi i ti taxisti koju u svemu ovom ne vide svoju šansu. u Rijeci se jedna vožnja - bez obzira na br. osoba i dužinu vožnje - naplaćuje 30 kn a najveći promet imaju oko 4-5 ujutro vikendom.vjerujem da bi si svatko odvojio 10 kn za prijevoz, nego pješačio

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2007. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › smiješni su mi i ti taxisti koju u svemu ovom ne vide svoju šansu. u Rijeci se jedna vožnja - bez obzira na br. osoba i dužinu vožnje - naplaćuje 30 kn a najveći promet imaju oko 4-5 ujutro vikendom.vjerujem da bi si svatko odvojio 10 kn za prijevoz, nego pješačio


Ja bi prvi odvojio novce za taxi, jebeš 10 kn kad stigneš kuć za par minuta, nemoraš se taljigat cestom i bojat se da te neka budala ili više njih neće zaskočit u nekom parku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2007. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kod nas ti taksisti obračunaju mislim 30 kuna za samo paljenje taksimetra, a onda plus nekoliko kuna po kilometru... skuplje bi me izašla vožnja od tvrđe do kuće u centru, nego što bih potrošio vani!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---s
Offline
Ukupno postova: 221
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2007. 15:25 
Naslov:  Re: Noćne linije GPP-a spašavale bi živote!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aaa...prvim busom u 6h i dobro.. Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zmaster1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2007. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije da se na tome ne radi... Al grad bi stvarno mogao nešto poduzeti... Što se tiče političara bile su neke akcije HNS-a koliko se sjećam, ali čujem da je đapić to bio odbiju... sad nam ostaje čekati na novu vlast...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2007. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovi naši taxisti stvarno pretjeruju. Pa i u Muenchenu je taxi jeftiniji nego u Osijeku.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zoks
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2007. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koji put gledam već ove incijative za noćne buseve i tramvaje. no nikad ništa,boli njih kurac..

_________________
Nk Osijek Ultras
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2007. 18:18 
Naslov:  Re: Noćne linije GPP-a spašavale bi živote!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba lova za rondele, spomenike, stranačke fešte, "klupe"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2007. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

def sam za nočne linije... ja dok dođem kuć treba mi sat vremena pješke... bila je ona akcija sa potpisima hnsa... i nije se niš dogodilo... tako da sumnjam da će bit išta do toga...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2007. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zoks je napisao/la (Pogledaj post): › koji put gledam već ove incijative za noćne buseve i tramvaje. no nikad ništa,boli njih kurac..


Je bas trebaju vozit pijane retardite koji sigurno ne kupuju kartu i maltretiraju vozace...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2007. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba predložit taxistima nešto kao "happy hour" ,negdje od 4-5 ujutro, nek si zarade nešto novaca.sumnjam da uz ovakve cijene imaju bilo kakve zarade.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.09.2007. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda, teško, a kako za one koji žive tamo gdje GPP nevozi?

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2007. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ne,,,treba fino privatizirati taxi kuće i svi neka imaju par autića i određuju cijenu, mora biti konkurentski odnos i to što kažu dečki za 3 cenera nitko se ne bi zajebavo po gradu ni škepje ni pijani vozili...jebote nešto što je vani jeftinije nego imati osobni automobil kod nas je faking luksuz....

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: