Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Roditelji ne žele djecu testirati na droge

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2007. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
bezveze_netko je napisao/la: › Odeš u ljekarnu, kupiš carbon medicinalis (medicinski ugljen) , 25 kuna.
Za 3 dana čista pišača ko suza. Bez recepta se može nabaviti.
Provjereno. Wink


Hm, mozda sam spavao na satovima biologije dok se ucilo o probavnom traktu, ali bas me zanima na koji nacin aktivni ugljen moze uci u krv/bubrege/mjehur/mokracu?

Mislim, jasno mi je kad se koristi za prevenciju jos gorih mamurluka i jutarnjih zelucanih tegoba (nebrojeno puta primjenio), ali zaista ne znam na koji nacin oralno konzumiran aktivni ugljen moze procistiti krv i mokracu.

Zna netko?
Zbilja ne znam, ja sam ga koristio samo u plemenite svrhe (koje si naveo).
Živio aktivni ugljen!

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Testiranje na drogu se vrši i analizom kose.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2007. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: › Testiranje na drogu se vrši i analizom kose.
Da, ali je analiza poprilicno skuplja, ali je preciznija, jer se moze odrediti okvirno vrijeme konzumacije, a povijest uzimanja je duga koliko i kosa. ;-)

Mozda je to jedan od razloga zasto su burajzi i bracike bez varata uglavnom celavi.

Sto se tice problema droge i ovih testiranja, cini mi se da su svi krivo skontali poantu testiranja. Ne testira se zato da bi se netko javno nakacio na stup srama, vec da bi se pravovremeno otkrilo stetno ponasanje.

Iz istog razloga postoje sistematski stomatoloski pregledi skolaraca, a u drugim EU drzavama se pocelo ozbiljnije i s vaganjima i pracenjima kilaze, e ne bi li se djeca prevec utovila.

Dakle, smatram da nije pitanje terbaju li se sva djeca testirati ili ne, nego se jedino moze raspravljati o metodi i provedbi samog plana.

IMHO, takvo testiranje, bas kao i testiranje na AIDS, moze biti potpuno anonimno, gdje ce krajnje rezultate moci znaci samo roditelji i obiteljski lijecnik.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 15:17 
Naslov:  Re: Roditelji ne žele djecu testirati na droge
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ipak sam još uvijek protiv. Nema argumenta do sada kojim bi se uvjerio u suprotno. Tim više što je na hrvatskom popisu opojnih sredstava i sredstava ovisnosti i tein, kofein, serotonin i nikotin te bi time svaki klinjo koji puši, pije čaj ili kavu i jede čokoladu bio obilježen kao ovisnik.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bezveze_netko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 103
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la (Pogledaj post): › Testiranje na drogu se vrši i analizom kose.


oko 2000 kuna, testiranje se vrši u zagrebu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: