Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Roditelji ne žele djecu testirati na droge

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2007. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, betty, ne bih se slozio s tobom.

Roditelji ne zele da im djeca budu testirana, jer oni ne bi mogli podnijeti da je njihovo savrseno dijete - plod njih samih presavrsenih, krenulo stranputicom obezglavljivanja u opijatima.

Iz istog razloga roditelji danas idu u skolu piciti profesore, iz istog razloga se profesori moraju izvinjavati i objasnjavati svoje poteze, iz istog razloga roditelji danas uvijek pronalaze opravdanje za ponasanje njihove savrsene djece.

Nekad, u tzv. "mracno doba socijalizma", profesori su bili autoritet bez premca, osjecao sam se posramljen (dobro, nisam, bolila me kita uglavnom ;-)) kad mi stara govorila kako se morala sramotiti u skoli zbog mojih pizdarija i vladanja.

Danas kad dijete napravi kakvu spacku u skoli, roditelj odlazi u skolu piciti profesora, jer ovaj nije shvatio slobodu i kreativnost njegovog djeteta.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2007. 15:03 
Naslov:  Re: Roditelji ne žele djecu testirati na droge
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

No, mungi krivo, totalno krivo. Roditelji nisu zadovoljni obrazovanjem koje dijete dobiva. Nisu ni djeca. Nisu ni profači. Nisu ni firme (npr. eMŠa). Rješenje svega toga će biti testiranje djece na droge. I sviranje himne na početku nastave. I molitve za vrijeme velikog odmora. I školske uniforme, kute i papuče. Da, i sletovi. BULL SHEET.
P.S.
Tko u školi nauči dobro ovladiti računalom ako nije član neke frik skupine?
Ili tko je poslije škole u stanju početi raditi. Volio bih vidjeti da npr. netom završeni stolar napravi stolac ili stol. Svi gubimo. Ali topic je droga-test u školi. PROTIV SAM.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2007. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Roditelji ne zele da im djeca budu testirana, jer oni ne bi mogli podnijeti da je njihovo savrseno dijete - plod njih samih presavrsenih, krenulo stranputicom obezglavljivanja u opijatima.


Slažem se s ovim..evo baš mi je pao na pamet jedan dečko (od frenda kolega iz razreda)..počeo se drogirati i prodavati stvari iz kuće..u početku sitnarije..kasnije je prodao i komp..kad su ga roditelji pitali zašto nema kompjutera u sobi, njegov odgovor je bio da je poklonio kolegi koji nema love ,a da je ionako bio star i spor i da si na idućoj plaći kupuje novi..naravno roditelji (kojima je već bilo govoreno da im se sin drogira) povjerovali su lažima svog sina i još ga pohvalili što drugima pomaže..nakon par mj. našli su ga predoziranog...nakon obdukcije i konačne potvrde da se drogirao i da se predozirao,roditelji su rekli da je to sigurno nedavno počeo raditi,jer oni ništa primjetili nisu... što reći .. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2007. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mvarga, razmisljas kao tipican roditelj. Roditelji nisu zadovoljni obrazovanjem. Prvo im je previse gradiva i seru o rasterecenju, a onda se bune kako im djeca nista ne znaju. Djecji mozak je k'o zvakaca guma. Moze se jebacki nategnuti i nece puknuti (naprotiv, osjecat ce se jos bolje), ali ako ga ne natezes, nece se ni rastegnuti.

Djeca (misle da) nisu zadovoljna nastavom jer su okruzena medijima i debilanijom koja im govori da je skola sranje, da je znanje glupost, a da su pametni ljudi = smotani, geekoidni i da ne jebu. ;-) Drustvo im kao ideal i pozeljni sustav vrijednosti prodaje pricu o uspjesnim biznismenima (mutikasama) preko noci, skupim automobilima, sponzama, laznoj formi bez sadrzaja...

Nisam roditelj i ne nalazim se u toj klopci gdje mi emocije nadglasavaju razum. Stoga vjerujem da imam mogucnost realnijeg sagledavanja problema.

Sto se tice uniformi i papuca, to uopce nije losa ideja. Radije bih da mi dijete nosi uniformu i papuce, nego da se mora druziti s djecom koja ce jedna drugoj mjerkati marke patika ili se nadmetati u skupljem mobitelu.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2007. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čujte, mene je u osnovnoj tri puta nastavnica našamarala, a bio sam dobar učenik. No, nikom nije padalo na pamet da zucne.

Danas čujem kako je nastavnicima zabranjeno uopće fizički dotaknuti dijete, pa eto, pola njih nemaju nikakav autoritet, i u školama vlada anarhija. Kad se dodaju male plaće, loši uvjeti rada, kao i uobičajeno niska motivacija naših radnika, rezultat je loše školstvo (mislim da priče o rasterećenju nemaju puno veze, ja se nisam osjećao preopterećeno, a ako se ova divlja djeca osjećaju, možda je to zato što ne stignu 10 sati dnevno igrati playstation).

A droga? Jasno, roditelji se boje da će se saznati da im je dijete narkoman, pa primitivno odavna kriju takve stvari umjesto da im pomognu, jer ih je sramota. Neću ni ulaziti u problematiku jednog džointa i narkomanije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.09.2007. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jebote, pa roditelje je strah rezultata...

Lakse im je zivjet u neznanju i nevjerici.

Potvrda sumnji mnoge bi shrvala...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2007. 16:29 
Naslov:  Re: Roditelji ne žele djecu testirati na droge
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heklaš mungos ali nisam siguran da heklaš dobro. Prvo problem droge nije samo problem sada i tu. Traje tisućama godina i nije riješen. Ne mislim da ću ga ja riješiti. Naprosto je problem droge, prostitucije trgovanja ljudima i ostala sranja dio ljudske prirode. Nisu to događaji koji su nastali odjednom. Možda smo samo prevše uvjereni u to kako smo bolji od naših predaka pa eto mi se ne bi trebali drogirati.
Ne bih bio sretan da mi se klinci dorgiraju ali stvarno je blofeld dobro primjetio - joint i narkomanija naprosto ne idu skupa. A baš to bi testirali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2007. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitanje je zašto roditelji ne žele da im se djeca testiraju na drogu. Većina roditelja danas nije glupa i zaostala koliko mi to mislimo i oni su svjesni da im djeca i piju i puše i drogiraju se i seksaju i to stoji. Roditelji na to ne mogu utjecati, može samo pojedinac. Međutim, do 18. godine, taj roditelj koji sve zna, odlučuje o svojem maloljetnom djetetu. Roditelji su zaštitnička bića također, uvijek spremna da djecu spase od svih problema. Koliko bi problema jedan marko, recimo, imao u školi kada bi bio pozitivan na drogu. Slijedi izopćenje, ne javno, ali privatno. Profesori bi ga gledali drugim očima, misleći, on je narkoman. Takvi testovi bi u konačnici upropastili dijete i pitanje kako bi utjecali na njegov daljnji život. Biti obilježen jednim testom za cijeli život? Tko bi to htio za svoje dijete...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2007. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaki roditelj naravno misli da je njegovo djete savrseno, ali dobar roditelj ce znati prepoznati problem kad svog djeteta bez turanja glave u pjesak. zasto bi se djeca testirala u skoli??kao da ce ta ista skola nakon testiranja to djete uputit negdje ili mozda objasnit roditeljima kako dalje????ne, oni ce samo pokazati rezultate, mahati s nekim statistikama, i to ce na kraju biti samo jos jedan ne potrebni trosak na racun poreznih obveznika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 215
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2007. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kužim ni ja točno koji je cilj tih testova...
razumijevanje i pomoć nakon pozitivnog rezultata ne vjerujem da bi stiglo od strane škole i profesora, već bi padale etikete neovisno da li je u pitanju trava ili heroin... i naravno su tu još kaznene prijave, policija, sud, novčane kazne, ...

zanima me postupak koji se poduzima protiv "pozitivaca"

i moš mislit... "Gaudeamus" : škola bez droge...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2007. 19:46 
Naslov:  Re: Roditelji ne žele djecu testirati na droge
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma to testiranje je presmiješno, bratić mi je išao u opću gimnaziju i imali su testiranje pa je pišao za pola razreda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.09.2007. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kad ovako razmislim... droga obilježi dijete više nego jedan test.

A osobno znam momka koji je imao problema s drogom i ono što ga je izvuklo bila je "tough love" roditelja koji nije poricao problem.

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bezveze_netko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 103
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2007. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odeš u ljekarnu, kupiš carbon medicinalis (medicinski ugljen) , 25 kuna.
Za 3 dana čista pišača ko suza. Bez recepta se može nabaviti.

Provjereno. Wink

Pozz

_________________
Right now i'm having amnesia and deja vu at the same time. I think I've forgotten this before...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.09.2007. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bezveze_netko je napisao/la: › Odeš u ljekarnu, kupiš carbon medicinalis (medicinski ugljen) , 25 kuna.
Za 3 dana čista pišača ko suza. Bez recepta se može nabaviti.
Provjereno. Wink


Hm, mozda sam spavao na satovima biologije dok se ucilo o probavnom traktu, ali bas me zanima na koji nacin aktivni ugljen moze uci u krv/bubrege/mjehur/mokracu?

Mislim, jasno mi je kad se koristi za prevenciju jos gorih mamurluka i jutarnjih zelucanih tegoba (nebrojeno puta primjenio), ali zaista ne znam na koji nacin oralno konzumiran aktivni ugljen moze procistiti krv i mokracu.

Zna netko?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bezveze_netko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 103
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2007. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
bezveze_netko je napisao/la: › Odeš u ljekarnu, kupiš carbon medicinalis (medicinski ugljen) , 25 kuna.
Za 3 dana čista pišača ko suza. Bez recepta se može nabaviti.
Provjereno. Wink


Hm, mozda sam spavao na satovima biologije dok se ucilo o probavnom traktu, ali bas me zanima na koji nacin aktivni ugljen moze uci u krv/bubrege/mjehur/mokracu?

Mislim, jasno mi je kad se koristi za prevenciju jos gorih mamurluka i jutarnjih zelucanih tegoba (nebrojeno puta primjenio), ali zaista ne znam na koji nacin oralno konzumiran aktivni ugljen moze procistiti krv i mokracu.

Zna netko?


e legendo, krv ti se sama čisti. a mokraću čistiš na gore navedeni način. Nisam doktor pa da ti stručno objasnim šta se događa u bubrezima, već sam rekao da djeluje i isprobano i blabalbalbal.
Eto još nisi sve naučio u životu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: