Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Đapić podnio ostavku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stjepan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2007. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemo1 je napisao/la: ›
Ma svi su oni isti ili slični. Đapićevi su se malo prešli i objavili cijenu dvorane s najmom za slijedećih 25 gonina koji je oko 4 milijuna godišnje. A Glavaševci iskoristili situaciju da zamažu ljudima oči i, hop, cijena dvorane je samo 400 milijuna (najam će spomenuti kada prođe natječaj, isti)... Fuj.


Znaci 25 godisnji najam ispadne 100 milijuna + cijena dvorane od oko 400 = 500 milijuna a ne 900 koliko je Đapone svojim mafijaskim shemama izracuno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2007. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ilustracije hrvatskog poduzetništva radi, ali i glede parlamentarnih izbora, skrećem temu na još jedan hrvatski megaprojekt.

Most za Pelješac

Neću ovdje ni ulaziti u problematiku treba li nam most za poluotok s par tisuća stanovnika (iako mislim da ne treba, jer će granica kod Neuma ionako biti obična crta na papiru, kad jednom naprave autocestu u zaleđu i kad obje zemlje postanu dio europskih integracija).

Građevinski dio puno je zanimljiviji. Kad se počelo govoriti o to mostu, cijena se vrtila na nekih 800 milijuna kuna (već je to puno). Sada se raspisao natječaj na koji se javljaju tri ponuditelja - dva strana i jedan domaći. Stranci nude cijenu od nešto više od 3 milijarde kuna, a domaći konzorcij "svega" 1.8 milijardi (duplo manje).
Pitanje - što je s cijenom od 800 milijuna? (odgovor je jasan)
Kako je moguće da domaći konzorcij ima gotovo dvostruko manju cijenu, odnosno, da li je to garantirano konačna cijena? (naravno da nije, očekujem da se cijena na kraju približi ponudama konkurenata).
Vrijedi li taj most sve te milijarde? Nemamo li drugih prioriteta? (Čitaj - razminiravanje, umirovljenici, itd., itd.)
Tko ga je projektirao? (Jure Radić)
Tko je dobio posao? (Konstruktor Split)
Tko stoji iza Konstruktora? (tu ću stati, jer ostavljam forumašima na maštu, no radi se o dva čovjeka, a jedan se već negdje spomenuo).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.09.2007. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Ilustracije hrvatskog poduzetništva radi, ali i glede parlamentarnih izbora, skrećem temu na još jedan hrvatski megaprojekt.

Most za Pelješac

Neću ovdje ni ulaziti u problematiku treba li nam most za poluotok s par tisuća stanovnika (iako mislim da ne treba, jer će granica kod Neuma ionako biti obična crta na papiru, kad jednom naprave autocestu u zaleđu i kad obje zemlje postanu dio europskih integracija).

Građevinski dio puno je zanimljiviji. Kad se počelo govoriti o to mostu, cijena se vrtila na nekih 800 milijuna kuna (već je to puno). Sada se raspisao natječaj na koji se javljaju tri ponuditelja - dva strana i jedan domaći. Stranci nude cijenu od nešto više od 3 milijarde kuna, a domaći konzorcij "svega" 1.8 milijardi (duplo manje).
Pitanje - što je s cijenom od 800 milijuna? (odgovor je jasan)
Kako je moguće da domaći konzorcij ima gotovo dvostruko manju cijenu, odnosno, da li je to garantirano konačna cijena? (naravno da nije, očekujem da se cijena na kraju približi ponudama konkurenata).
Vrijedi li taj most sve te milijarde? Nemamo li drugih prioriteta? (Čitaj - razminiravanje, umirovljenici, itd., itd.)
Tko ga je projektirao? (Jure Radić)
Tko je dobio posao? (Konstruktor Split)
Tko stoji iza Konstruktora? (tu ću stati, jer ostavljam forumašima na maštu, no radi se o dva čovjeka, a jedan se već negdje spomenuo).


iako volim čitati tvoje naučne postove, ovo je skroz osijek031.com smile

_________________
www.pivopije.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.09.2007. 16:07 
Naslov:  Re: Đapić podnio ostavku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nek je otišao, i treba! valjda... ja sam još uvijek u dilemi za koga na izborima! hsp ili hdssb, u igri su mi samo njih 2 jer mi se čini da samo oni mogu zadržati naš novac u Osijeku.. svi ostali, imaju preslabe predstavnike u os i prejake krvinke u zg koji traže lovu za tamo, pogotovo ona aždaja Pusićka... za vrijeme đapića se gradilo, ali tko mi garantira da ako ponovo dođe na vlast, da neće provoditi svoju samovolju kao što je to bilo sa Starčevićevim spomenikom i ovom dvoranom!? što se tiče novih ljudi za kormilom Osijeka, mislim da je još prerano za to, treba pričekati da se ovi stari "lisci" maknu...

_________________
www.pivopije.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2007. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stjepan je napisao/la (Pogledaj post): ›
Znaci 25 godisnji najam ispadne 100 milijuna + cijena dvorane od oko 400 = 500 milijuna a ne 900 koliko je Đapone svojim mafijaskim shemama izracuno.


Da si pratio sjednicu on line neke stvari bi ti bile jasnije, nemoj tupit...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2007. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grslo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): › Zar u ovom gardu na političkoj sceni ne postoji nitko drugi osim Glavaša, Đapića i Kramarića?!



Pa nisam siguran da od ovih postojećih netko drugi uopće može pomisliti da bi mogao pobijediti.
Mislim da mi osječani zaslužujemo nekog novog koji će barem pokušati napraviti promjenu.
Osobno bih volio da to pokuša Ivan Vrdoljak Iz HNS-a koji je britak na jeziku i definitivno ne sjedi za istim stolom za kojim sjede ova trojica.
Na kraju nije to ni toliko bitno. Bitno je samo da je neko novo lice.


Slažem se. Ivan Vrdoljak iz HNS-a čini mi se ok. Dok me netko ne razuvjeri... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2007. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
izuzetno bi me veselila ta činjenica, kada bi postojala ikakva mogućnost da na njegovo mjesto ( i općenito na vlast u gradu) dođe netko iole normalniji, sposobniji, civiliziraniji...


Takvi se ne bave politikom.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2007. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sorry Burence. Samo sam htio ukazati na to da uzimanje gadne lovice nije samo Đapićeva karakteristika.

Po svemu sudeći, koliko saznajem zadnjih par dana, neće biti izbora. Da me bar razuvjere.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lydi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.09.2007. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..neka ponese i onaj svoj spomenik sa sobom u čarapiće....,valjda se tako zovu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 03.09.2007. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alal mu kurčina....

Samo ne znam staj e toliko festivala radio, pa dovoljno je "krupan" da ga se primjeti i bez tih festivala....

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2007. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da cemo jos vise najebat, sorry ako nista drugo đapic je barem bio fizicki veci od glavasa, pa ga je mogao sakam rijesiti osijek031.com smile a ovako samo osuđeni na šerifa glavasa, i njegovog zamjenika Šišljagica, za koje đapic dobro rekao da su stranku samo gradili na sukobu sa hdz-om.meni je zao sto đapic odlazi, nek je j.... dvorana skupa, i nek on ukrade ali barem bi dobili domacinstvo, ovako ce lovu pokrasti glavas&co a mi necemo ni to malo kruha i igara dobiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2007. 7:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Burence je napisao/la: ›
hsp ili hdssb, u igri su mi samo njih 2 jer mi se čini da samo oni mogu zadržati naš novac u Osijeku..


Pa da, to je 'stabilna' alternativa... Laughing

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2007. 7:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja vas stavrno ne kužim kako možete misliti "za vrijeme Đapića se bar gradilo"?
To su sve projekti za šminku...mjesec dana nakon što su napokon napravili Vinkovačku, opet ju raskopavaju, kad prođem Reisnerovom, rade tri i pol čovjeka na cijeloj ulici i to jedan radi dva sjede i puše cigare, a jedan je naslonjen na lopatu...pa ono o dva trga koja su zatvorena, a radovi još nisu počeli? (ok, jasno mi je da nisu počeli zbog žalbe na natječaj, ali čemu ih onda zatvarati nego da bi se samo dobio dojam da se nešto radi pu gradu)
To je kao da sad počnemo hvaliti nekog jer obavlja svoj posao (na baš najbolje, ali bar radi).
Ova trojica koji su nam dosad bili na vlasti po meni nisu nikakva alternativa, bili su, pokazali se lošim, idemo naći nekog tko je bolji, a ne tražiti manje zlo...
A to da Đapić može zadržati naše novce u gradu!?
Što je s onim da je platio ljudima iz Zagreba (!) da brendiraju Osijek. Ili zašto je dao tiskati letke o gradu Osijeku tiskari iz Zagreba, pa zar mi nemamo tiskaru???
Odbijam izabirati "manje zlo", tražila sam i tražit ću i dalje nekog drugog, nadam se puno boljeg za svoj grad

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2007. 7:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlale je napisao/la: ›
...rade tri i pol čovjeka na cijeloj ulici i to jedan radi dva sjede i puše cigare, a jedan je naslonjen na lopatu...


Možda je jedan od njih dobio dijete? :p

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2007. 8:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
vlale je napisao/la: ›
...rade tri i pol čovjeka na cijeloj ulici i to jedan radi dva sjede i puše cigare, a jedan je naslonjen na lopatu...


Možda je jedan od njih dobio dijete? :p


vidiš, to mi nije palo na pamet Very Happy
sigurno zato ne rade Smile

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: