Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Glavaš

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.05.2006. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super je dok se mi na portalu dopisujemo i izražavamo mišljenje.
Mislim da je dovoljno žrtava,a cijeli je grad osvanuo plakatima koji su prestrašni i ne bi me čudilo da inspiriraju nekog od naoružanih sugrađana (koji obično imaju potvrdu o PTSP) pa da opet bude..........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2006. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

heh, allende...
studentica je, al joj ide:)
ma "u ratu je sve dopušteno" - možeš actually napraviti što god želiš, i uz malo sreće to možeš prikriti ili prikazati kao posve legalan postupak.
koliko sam skužio(Alana, jesam pogodio?)

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.05.2006. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: ›
Nisam dobro shvatio jesi li ti pravnik ili student prava...?
U kojem to zakonu pise da je u ratu sve dozvoljeno?



Bila je figure of speech, naravno, dobro sam upoznata s Haškim konvencijama o zakonima i običajima rata (na kopnu) iz 1899. te 1907., a osobito sa Ženevskim konvencijama iz 1949. godine koje štite civilne žrtve i vojnike od nepotrebnih stradanja (unnecessary suffering - nažalost, mi još nemamo službene prijevode konvencija, tako da su mi neki izrazi poznatiji na engleskom).
U ratu nije sve dopušteno, jasno, iako se određena ljudska prava tzv. derogable, or non-core human rights mogu dokidati u vrijeme oružanog sukoba, ali samo na točno određeno vrijeme i to službenim državnim aktom.
Jučer sam saznala da će se Glavašu suditi pred Županijskim sudom u Zagrebu zbog straha na njegov utjecaj na suce u Osijeku. Znači, nema nikakve šanse da će ga se domoći ICTY.

Samo jedno pitanje: zašto sada? Zašto se to nije dogodilo i prije? Zašto Glavaša (a ne branim ga, krivim ga za štošta što se ovom gradu dogodilo nevezano samo za rat, nego više za opće stanje i stanje gospodarstva!) nije dosegla ruka pravde prije 5-6 godina kad su optuživali kojekakve druge ratne zločince? Nema to veze s pravdom, ali nimalo. S politikom i potrebom da se Glavaša makne iz Osijeka ima malo više veze, samo je stvar u tome da pri cijelom tom čupanju i letenju perja najviše isperjaju Osijek i Osječane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2006. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno. Ja opet mislim da cilj nije maknuti Glavasa iz Osijeka, vec ga privoljeti ili natjerati da opet bude prijatelj sa HDZ-om.

Mislim da je HDZ-u jasno da je bolje U Osijeku imati Glavasa na svojoj strani nego kao protivnika, a raja u Osijeku? Ko jebe raju?

Zasto ne ranije? Zasto bi? Nije im smetao...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.05.2006. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): › Zasto ne ranije?


Procitao sam negdje jedno logicno objasnjenje - dok je bio slizan s drzavnim vrhom i hadezeom, tada se ni svjedoci nisu usudili istupiti.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.05.2006. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žalosna činjenica je kako cijeli slučaj ima najmanje veze s pravdom. čista manipulacija (politička) pravosuđem, koje je toliko sjebano da mi je žao potrošiti i slovo na njega.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.05.2006. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
O šilo vam gocino (opet će ona živčano) - ovo je moje područje. Zna se što su ratni zločini, i da se nikakve vojne operacije ne mogu provoditi protiv civilnih objekata i civilnog stanovništva. Oni ne smiju biti mete oružanog napada, niti se smiju koristiti u vojne svrhe. Jel to ok? Je.


Slažem se. Čak se slažem i s onim tumačenjem da civili na prvoj crti nisu civili, čak i ako nisu ugrabili oružje (osim u slačejevima kad se predaju, i tako dalje...)
Glavašu, koliko mi se čini (a ova afera Glavaš nije počela prije 3 tjedna, nego prije godinu dana), i ne pomišljaju suditi za postupanje prema neočetnicima. Zapravo, prema glasinama, on je je rješavao niže elemente tih struktura, dok se za više rangirane operativce vojno-sigurnosnih službi SFRJ morao javljati u Zagreb.
Dakle, on je bio zadužen za čišćenje grada koji je bio premrežen okupatorskim strukturama.

ALI, ono što će mu spakirati je ubojstvo civila kod kojih bi istraga krenula naopako nakon što bi ih obilato "ispreslušavali" tamo u Županijskoj. Mislim da se radi o 2 slučaja, koji neće kompromitirati Šeksa, a dovljno je se Glavaša zatvori na 10 ili 15 g., a njegovu stranku, sabor i pokret, novine i televiziju razmontira, preustroji, razalati ili razjebe.
Kako hoćete.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.05.2006. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

točno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.05.2006. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
...samo je stvar u tome da pri cijelom tom čupanju i letenju perja najviše isperjaju Osijek i Osječane.


Mi smo već isperjani. Meni nije jasno kako ljudi ne vide da se ovdje, u odnosu na druge dijelove zemlje, živi užasno s obzirom na potencijal.
Toliko dajemo i dadosmo, a ne vraća se pol pizde hladne vode.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.05.2006. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i to je točno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pollux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 145
Lokacija: Sin city - Old town
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2006. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za one koji pišu protiv Branimira Glavaša....

"Neznam koliko imate godina dok s toliko žući pišete o obrani Hrvatske.Tada je sve bilo fluidno i na granici ludila.Samo strah za najbliže nas je tjerao u pakao rata. Ideal nam je bila pravna država kojoj ćemo biti ćini mi se prva žrtva.Demokracija koju smo vidim iznjedrili daje vam mogućnost besramnog napada na ljude koji su se odvažili protiv volje svijeta ostvariti i vašu slobodu.Hrvatsku kakvu želimo svi ne zasniva se na jednom faktoru.Za bolju su ipak potrebne godine.
P.s.Nevjerujem da je Glavaš mogao kontrolirati pojedince."

_________________
no fear!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.10.2006. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Khm, rat je vrijeme u kojem su neki ljudi u poziciji osvetiti se nekim drugim ljudima zbog stvari koje su im ovi ucinili prije rata...

Ili, npr. mogu ih ubiti jer im se svidja njihov stan...


http://www.nacional.hr/articles/view/28610/

Citat: › Kako ističu Nacionalovi sugovornici, u mnogim je slučajevima motiv za ubojstvo bio prozaičan: kad su 1991. oficiri JNA pobjegli iz Osijeka, njihove su stanove zauzeli hrvatski borci koji nisu imali riješeno stambeno pitanje. U međuvremenu se takvo rješavanje stambenog pitanja proširilo, pa bi netko komu je zapeo za oko stan ili kuća njegova sugrađanina srpske nacionalnosti samo trebao dojaviti da je dotični srpski doušnik ili snajperist.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
danijel20
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2006. 11:16 
Naslov:  Re: Glavaš
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad je počeo i štrajk glađu... Tip je svjestan da je značajan dok pravi cirkus oko sebe, kad prestane bit će samo jedan ružni epizodni lik iz novije prošlosti

Glavas je u cijeloj prici sitna riba. No na njemu ce se zaustaviti istraga, jel kad bi dopustili da se ide do kraja najebalo bi pola aktuane vlasti

Ja Glavasa ne podnosim jer je on jedan obican razbojnik (sitna riba, jel), ali je Šeks zato stakor.

Priča o "političkom suđenju" bit će legitimna bude li politika štitila Šeksa unatoč možebitnim dokazima protiv njega. A Sanader je prepragmatičan tip da bi to uradio. Ovako, može se samo istraživati zašto Glavaš nije ranije procesuiran, iako su dokazi protiv njega bili poznati i javnosti dostupni barem desetak godina.
Istina, dio ljudi nije bio spreman svjedočiti u razdoblju tuđmanizma, a ni pravosuđe nije pokazivalo neku želju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2006. 1:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se samo bojim da se nakon ovoga ne počne suditi i Vukovarcima sto su ubili petoricu srpskih civila, u vremenu najžešćih razaranja toga grada.
Zašto Glavonji ne sude jer je razjebo privredu i ekonomiju u Os, baš je njemu trebo stančić i to srpski,ma daj. I na kraju da me opet vija snajper po Sjenjaku nazvao bih državno odvjetništvo da mi daju upute kako da zaustavim srbijanskog civila u vrlo izglednoj namjeri da me ubije?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 8:52 
Naslov:  Re: Glavaš
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: