Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Glavaš

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2005. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma klasika za ovu zemlju. Kako bi sustavno desenzibilizirali javnost, umrtvili i posljednje neurone, politicari aktiviraju kojekakve afere, ali ih nikada ne dovedu do kraja. Javnost skoci na noge, oni koji previsoko skoce se automatski sasjeku, a ostatak postane lobotomirna gomila.

I onda jednog dana se cuje kako je neki politicar namjesti neki drzavni posao (npr. nabave gradjevinskog materijala) od 100 milijuna kuna za firmu svog sina (a posao bi na "trzistu" vrijedio 30 milijuna kuna), a svi oni lobotomirani samo mahnu rukom i kazu "nista novo, politicari su ionako svi isti, ionako svi kradu".

Naravno, mediokreteniteska lobotomirana vecina ne shvaca da je tim cinom zavrseno kolo manipulacije, kolo u kojem se redateljska palica prenosi s jedne premijerske fotelje na drugu.

Ima jedan citat Don Fernanda, lika iz Marinkoviceva "Kiklopa", gdje ovaj govori o ukidanju tragedije skepsom. U engleskom zargonu se tako nesto naziva "silver bullet".

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2005. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cuj, rjesenje je relativno jednostavno... trebamo skupit neku lovu, kupit/iznajmit jednog cecena/talibana, natovarit ga explozivom i poslat u sabor za vrijeme recimo neznam necega kada su SVI tamo Smile

totalni reinzenjerig kume !

"da nam bude bolje... radikalno bolje ! "

(inace ovo je quote sa predizbornog plakata iz srbije, seseljeva stranka Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2005. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a pošto se sabor prenosi uživo, mogli bi to gledati prijenos kao i bombardiranja bagdada. super.
nece ti se oni nikad skupiti na hrpu za posao. mozda da organiziras neku besplatnu papicu s prekrasnim hostesama ...
nemoj da nadrapamo ako ovu stranicu prisluskuju tajne sluzbe koje reagiraju na rijeci: terorist, bomba ... ups

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2005. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

necemo, bio u engleskoj ovo leto, i naravno da su kolege iz hr s kojima sam se dopisivao mejlom, u svaki mejl ukljucili par kljucnih rijeci iz zajebancije...alqaida,bush,bomb,c4 itditd... nikom nista Smile

btw, jos kad su dosli po mene na aerodrom... izlazim ja s torbama... kad ono vidim ja svoje mulce kako drze karton na kojem pishe Ante Gotovina Smile)

ma skupe se oni kad slave svoj ulazak u sabor, dan drzavnosti i za slicne manifestacije... tajming sestro, tajming Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jasky
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Lokacija: Jaska
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2005. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): › Ideja.
još jedan ideja : B. G.= kurton Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2005. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ehej, avatar ti je super. Smile
Jel pobrano sve u vinogradu?
Pozdrav Samoborcima. ;-)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jasky
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Lokacija: Jaska
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2005. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): › Ehej, avatar ti je super. Smile
Jel pobrano sve u vinogradu?
Pozdrav Samoborcima. ;-)
misliš na mene Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2006. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene zanima zašto STV danas nije objavio da je predsjenik mladeži HDSSB-a prijeto novinaru Dragi Hedlu?? Ako su toliko opširno govorili o samom slučaju skidanja imuniteta saborskom zastupniku Branimiru Glavašu, pa zašto onda nisu izvijestili o prijetnji. Dnevnik HRT-a je to učinio, pa nevidim razloga zašto to nebi učinili i oni na STV-u.
Hočeli se novinari na STV-u naučiti da moraju biti nezavisni lil će im novinarstvo ostati i dalje hobby

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.05.2006. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rezime svega je da tu NITKO nije normalan, a među njima su neki na vlasti, neki rade u školama, neki u Unikomu, neki imaju sve, neki nemaju ništa...
Fascinantno je sto imamo takve ljude na vlasti, netko ih je izabrao...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2006. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

netko mi reče (ne prvi put) da smo banana država.

ja sam siguran kako su to pretjerivanja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2006. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo što rade Glavašu je politički proces koji ima za cilj sjebati ga.
Više nema svrhe i ne treba nikome ništa dokazivati.

Cijeli svijet zna da Glavaše ne terete za ubojstva protivnika - već civila.
Dakle, neki su ginuli, a neki se bogatili.

I red je da ga spičkaju tako da nikad sunca ne vidi.
Glavaš je deset godina haračio, žario i palio što sve pametne glavice ovdje ne mogu ni zamisliti i red je da ga se sjebe pa taman morali i ustav mijenjati.

A "čuvarima digniteta" poručujem da je i Branimir sam s srpskim pobunjenicima surađivao. Ako je dakle netko i bio u neprijateljskoj strukturi, Glavaš bi takve skupo mijenjao na razmjenama.
Glavaš je progonio civile, a ne vojnike.
Glavaš je opelješio sve što je mogao. Danas nema institucije u Gradu Osijeku u kojem ne sjedi Glavašev podanik i dužnik.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.05.2006. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O šilo vam gocino (opet će ona živčano) - ovo je moje područje. Zna se što su ratni zločini, i da se nikakve vojne operacije ne mogu provoditi protiv civilnih objekata i civilnog stanovništva. Oni ne smiju biti mete oružanog napada, niti se smiju koristiti u vojne svrhe. Jel to ok? Je.
Ono čime pretpostavljam da će se Glavaš braniti ako uopće dođe do suđenja (on je naš, vjerojatno će nam ga ICTY prepustiti, nije toliko bitan, zar ne?) jest da u trenutku kad se civilno stanovništvo konkludentnom radnjom odrekne svog prava na status civila (a to znači, kad se dograbi oružja!), te kad se civilni objekti počnu koristiti kao vojni, tada ih vojska protivne države itekako ima pravo napasti.
Kako je u ljubavi i ratu sve dopušteno, tako se može braniti i time da su samo (sredstvima i obavijestima koje su imali!) sumnjali, odnosno, da je bilo vjerojatno da je civilno pučanstvo uzelo oružje ili da se u nekom objektu skriva vojska. Treća sreća: ako su gađali vojni objekt i pritom slučajno rasturili i civilni objekt, vrijedi rule of proportionality and collateral damage: ako je taj vojni objekt donio takav military advantage da je preokrenuo njihove izglede u ratu, tada nikog nije briga za civilne objekte.
O vjeruj mi, 8, nije tako lako dokazati i ne zna "cijeli svijet", kao ni pravosudni sustav, da je Branimir Glavaš kriv. Kriv prema kojem kriteriju?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2006. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam dobro shvatio jesi li ti pravnik ili student prava...?
U kojem to zakonu pise da je u ratu sve dozvoljeno?

Cak i u ratu postoje zakoni, konvencije i pravila ...postoji sumnja, pa onda istraga, pa onda prijeki ili vojni sud ili kako se to vec ne naziva, a ne privode se ljudi po nekim garazama, ubijaju "u samoodbrani" metkom u potiljak i onda bacaju u Dravu, cak i ako su bili "civili koji su se latili oruzja", sto pouzdano znam da nije slucaj sa ljudima na cija se ubistva prijava protiv Glavasa odnosi.

Naravno, svatko je nevin dok mu se ne dokaze da je kriv i pravno, siguran sam da je Glavas pametniji i mocniji od ljudi koji ga sad proganjaju i da mu nikad nece nista dokazati, iako se tih godina u Osijeku ni svjetlo na semaforima nije mijenjalo iz crvenog u zeleno bez njegovog odobrenja. Fuj!

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2006. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad bolje razmislim, mislim da se ne radi niti o politickom progonu, niti o naprasno probudjenom osjecaju Republike Hrvatske za pravdu, demokraciju i zakone, vec da je u pitanju samo politicka poruka i priprema terena za nastupajucu trgovinu mandatima u Osijeku:

"Nama ne trebaju dokazi da bi te sjebali, kao sto nas nije briga sto postoje neoborivi dokazi ako budemo zeljeli da te oslobodimo optuzbe, pa ti vidi..."

Glavasa tereti drzava i sudstvo koje je izjednacilo prst u anus americkoj kosarkasici sa rukovanjem, ili kad nadobudni sin lokalnog sheriff-a u Makarskoj koji divljajuci u novom BMW -u ubije dvije curice koje su cekale da prijedju cestu, pa mu kod donosenja presude kao olakotnu okolnost uzmu "da je iz drustveno prihvatljive obitelji"....Znaci, takvo sudstvo tereti Glavasa...gimme a break!

Rijesit ce se to vec nekom prekrsajnom ili uvjetnom kaznom, nedostatkom dokaza, ili ce Fehir i ekipa odjednom poludjeti, umrijeti od neke nepoznate i samim time nelijecive infekcije, objesiti se o radijator u celiji ili vec nesto slicno, sto ce bit popraceno sa nekoliko "prebjega" Glavasevih zastupnika u HDZ, raskolom Glavasa i Dja(bara)pica ili nekom slicnom idiotarijom. Kruha i igara.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2006. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

netočno. samo igara...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: