Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2009. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pavijan je napisao/la: ›
internacionalni standard je gregorijanski kalendar (jer je točniji i bliži pravoj Sunčevoj godini), a julijanski se koristi samo ponegdje u liturgijske svrhe i sl. (npr. koristi ga pravoslavna crkva)...


Sori, moj bed!
Koji god da bio - meni je kalendar Smile

mali_ivica je napisao/la: ›
I štoviše dapače to je jedan odličan vid odgoja, jer vjera je ta koja te uči što je dobro, a što nije, potiče te da praštaš, raspoznaješ negativne stvari čak i kod onih koji predstavnici tvoje vjere, upozoravaš, a nepljuješ. Daje smisao životu, pozitivan pogled, utjehu kad je teško...


Mislim da brkaš pojmove; etika te uči dobru i zlu, a vjera može biti svakakva - može vrlo lako izvrtati koncept dobra i zla, samilosti, praštanja...
Vjerujem da si ti ovdje mislio na kršćanstvo (tj. katoličanstvo) sa svojim novozavjetnim konceptom etike koji je (po mom mišljenju) vrlo pozitivan, ali se i nije nešto dojmio većine kršćana kroz povijest. Sličnu stvar mogu reći i za muslimane...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2009. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mislim da brkaš pojmove; etika te uči dobru i zlu, a vjera može biti svakakva - može vrlo lako izvrtati koncept dobra i zla, samilosti, praštanja...
Vjerujem da si ti ovdje mislio na kršćanstvo (tj. katoličanstvo)

Dobro ima i tu nešto. Da mislio sam na to.
Sekte i sl. izuzimam iz pojma vjere...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sedmi_patuljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 94
Lokacija: Tamo daleko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2009. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"S religijom ili bez nje - dobri ljudi će činiti dobro, a zli ljudi će činiti zlo. Ali da bi dobri ljudi činili zlo - za to treba religija!"
[Steven Weinberg, teoretski fizičar, nobelovac, New York Times 1999.]
Eto čovjek je sve rekao

_________________
Sultan od Bruneja
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2009. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sedmi_patuljak je napisao/la (Pogledaj post): › "S religijom ili bez nje - dobri ljudi će činiti dobro, a zli ljudi će činiti zlo. Ali da bi dobri ljudi činili zlo - za to treba religija!"
[Steven Weinberg, teoretski fizičar, nobelovac, New York Times 1999.]
Eto čovjek je sve rekao
Da bi činio zlo treba biti zao.
A da bi bio dobar treba znat biti svjestan svojih grešaka i da su one loše, također za svoje loše stvari neprebacivati na nekoga drugoga ili tražit izgovor u nekome odnosno nećemu, NEBIT PIČKA I PRIHVATIT ODGOVORNOST!!!
[mali ivica, student, Osijek (forum031) 2009.]
Eto i ja sam sve rekao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sedmi_patuljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 94
Lokacija: Tamo daleko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2009. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A dobri ljudi nikada ne čine zlo? Ima li čovjeka koji nikada nije pogriješio, bio on dobar ili loš? Kolega nebrojeni ratovi su se vodili u ime religije, sada se vode i voditi će se kada nas više ne bude. Ljudi su se mrzili i ubijali u ima Isusa, Alaha, i sve tamo do Marduka. A pojam dobro ili loše se mijenja, što je nekada bilo dobro u današnjem društvu možda i nije. Isto tako se mijenja i religija. Suludo je vjerovati da to što ti misliš je jedino i apsolutno ispravno.
Zvjezdano nebo nadamnom, i moralni zakon u meni.

_________________
Sultan od Bruneja
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2009. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sedmi_patuljak je napisao/la (Pogledaj post): › Kolega nebrojeni ratovi su se vodili u ime religije, sada se vode i voditi će se kada nas više ne bude. Ljudi su se mrzili i ubijali u ima Isusa, Alaha, i sve tamo do Marduka. Suludo je vjerovati da to što ti misliš je jedino i apsolutno ispravno.
Može se nešto voditi u ime religije, to je ono što sam napisao PREBACIVANJE ODGOVORNOSTI NA DRUGE(na religiju u ovom slučaju)! Ali te ratove nije naredio Isus nego čovjek, koji je bio zao!
Naravno da ono što ja kažem NIJE JEDINO I APSOLUTNO ISPRAVNO (Ja to nisam ni rekao) Ali ovo što je rekao NOBELOVAC je totalno netočno.
Nijedan rat se nevodi zbog religije, rat se vodi zbog ljudi koji su svoje "opravdanje pred drugima" za pokretanje rata našli u religiji, a ti ljudi su prije svega ZLI, a ne ta religija!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2009. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
sedmi_patuljak je napisao/la (Pogledaj post): › Kolega nebrojeni ratovi su se vodili u ime religije, sada se vode i voditi će se kada nas više ne bude. Ljudi su se mrzili i ubijali u ima Isusa, Alaha, i sve tamo do Marduka. Suludo je vjerovati da to što ti misliš je jedino i apsolutno ispravno.
Može se nešto voditi u ime religije, to je ono što sam napisao PREBACIVANJE ODGOVORNOSTI NA DRUGE(na religiju u ovom slučaju)! Ali te ratove nije naredio Isus nego čovjek, koji je bio zao!
Naravno da ono što ja kažem NIJE JEDINO I APSOLUTNO ISPRAVNO (Ja to nisam ni rekao) Ali ovo što je rekao NOBELOVAC je totalno netočno.
Nijedan rat se nevodi zbog religije, rat se vodi zbog ljudi koji su svoje "opravdanje pred drugima" za pokretanje rata našli u religiji, a ti ljudi su prije svega ZLI, a ne ta religija!
jesi ti cuo za krizarske ratove?

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rain
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2009. 14:25 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nacionalnost je za mene izmisljotina stvorena u ljudskim glavama jer za mene su svi ljudi isti.
Dakle postoje dobri i losi ljudi i nebitno mi je kakve je tko nacionalnosti dokle god postuje ovo nasu zemlju i njene zakone.
Svi smo pod istim nebom, hodamo po istom planetu.
Zena i ja smo deklarirani kao hrvati, ali oboje imamo i drugih krvi.
Ja sam recimo Hrvat, ali imam i talijanske krvi, zena mi je Hrvatica, ali ima i njemackog i francuskog porijekla, a sta tek da kazem za moje dijete...ona je mjesavina svega toga nabrojanoga.
Kako da ja svome djetetu kazem da su dobre veze samo izmedju pripadnika iste nacije ili vjere?
Mi svi skupa odlicno funkcioniramo i ta sva nasa porijekla nam nisu nikakav teret u nasoj vezi vec to smatramo pravim bogatstvom.
Nase dijete ne samo da ima krvi razlicitih naroda vec i skupina naroda posto ima i slavenske i romanske i germanske krvi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2009. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › jesi ti cuo za krizarske ratove?

Da i upravo je to primjer gdje su određeni zlobnici iskoristili neznanje ljudi,
TE VJERU ISKORISTILI KAO OPRAVDANJE ZA SVOJA NEDJELA, ali
ZA TA NEDJELA NIJE KRIVA VJERA, NEGO TI LJUDI!!!
Za nedjela tih ljudi se ispričao i sam Papa Ivan Pavao II, On je u ime njih prihvatio odgovornosti koju oni nisu htjeli prihvatiti! Ona odgovornost o kojoj sam pričao.

Isto kao i kad George W. Bush kaže: "Javio mi se Bog u snu i rekao, odi i uvedi demokraciju u Irak, i ja sam otišao i napao Irak".
Jel zbog izjave takvog budalaša treba krivit Boga ili religiju "Zato što mu je ON ili ona tako rekla?" Very Happy

I još nešto, od svih ratova koji su se vodili u povijesti svijeta, baš si našla križarske ratove?! Očekivao sam više od tebe, pošto si rekla da smo zajedno išli u vrtić! Very Happy
dati gospodin je naveo nekog nobelovca koji je izjavio da je RELIGIJA KRIVA ZA SVE RATOVE, A JA KAŽEM DA NIJE!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2009. 18:43 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nobelovac je u pravu. Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2009. 18:51 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danone je napisao/la (Pogledaj post): › Nobelovac je u pravu. Cool

Nije. Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.06.2009. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danone je napisao/la: ›
Nobelovac je u pravu. Cool



je,u pravu je...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2009. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
danone je napisao/la (Pogledaj post): › Nobelovac je u pravu. Cool

Nije. Cool

tako je. neki su vođeni i zbog nafte, npr.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2009. 5:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rain je napisao/la: ›
Nacionalnost je za mene izmisljotina stvorena u ljudskim glavama jer za mene su svi ljudi isti.
Dakle postoje dobri i losi ljudi i nebitno mi je kakve je tko nacionalnosti dokle god postuje ovo nasu zemlju i njene zakone.
Svi smo pod istim nebom, hodamo po istom planetu.
Zena i ja smo deklarirani kao hrvati, ali oboje imamo i drugih krvi.
Ja sam recimo Hrvat, ali imam i talijanske krvi, zena mi je Hrvatica, ali ima i njemackog i francuskog porijekla, a sta tek da kazem za moje dijete...ona je mjesavina svega toga nabrojanoga.
Kako da ja svome djetetu kazem da su dobre veze samo izmedju pripadnika iste nacije ili vjere?
Mi svi skupa odlicno funkcioniramo i ta sva nasa porijekla nam nisu nikakav teret u nasoj vezi vec to smatramo pravim bogatstvom.
Nase dijete ne samo da ima krvi razlicitih naroda vec i skupina naroda posto ima i slavenske i romanske i germanske krvi.


Slažem se s tobom, pogotovo...
rain je napisao/la: ›
Nacionalnost je za mene izmisljotina stvorena u ljudskim glavama jer za mene su svi ljudi isti.
Dakle postoje dobri i losi ljudi i nebitno mi je kakve je tko nacionalnosti dokle god postuje ovo nasu zemlju i njene zakone.

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sedmi_patuljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 94
Lokacija: Tamo daleko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2009. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MAKE LOVE, NOT WAR osijek031.com smile

P.S. nobelovac je u pravu

_________________
Sultan od Bruneja
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: