Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
Legica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.07.2007. 22:05 
Naslov:  Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako...zanima me mišljenje malo većeg kruga ljudi o toj temi...Mislim nije prošlo toliko dugo godina od rata a i stalno su te teme aktualne i stalno se provlače u medijima a i živim u gradu (Osijek) gdje tenzije između Hrvata i Srba još postoje...ne možda u tolikoj mjeri kao u Vukovaru ili mjestima bližim granici sa Srbijom ali POSTOJE! znima me što mislite o ulasku u vezu pa i brak između Hrvata i Srpkinje te obratni...i da li takvi brakovi mogu funkcionirati ako se svako drži svoje vjere i svoje nacionalne strane ili jednostavno uspijevaju tako da jedna strana popusti!? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2007. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i konačan odgovor je DA

a razlog je taj što me zaboli neka stvar za to koje je neko nacionalnosti, vjere ili boje.... čovjeka treba gledat kao čovjeka, njegovu osobnost, i tako to, a ne njagov jezik i ostala sranja.... ak je meni neko dobar i ak sam ja njemu dobar kao osoba onda sve kul bez obzira na to odakle je.

čak i da naletim na neku seksi marsovkinju koja liči na žensku bi ju ženio ak mi odgovara Razz

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031OS
Offline
Avatar

Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2007. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kod mene ljubav nema veze s nacionalnosti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2007. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je bitno jel voli bjelo il crno u kinder ladi.. Al nije ni to tak jednostavno, jel ja volim kad je mješano, onak da bude 80% bjelog i 20% crnog, tak da mi treba neka koja voli 80% crnog i 20% bjelog. Može u biti i ako voli samo bjelo, jer onda možemo kupit 5 čaša bjelog i jednu čašu crnog. Može i ak voli samo crno, ak će mi ostavit 20% crnog iz svake čaše. Ak neko zajebe u omjeru, onda mora namazat onog drugog / drugu cijelu i polizat ju. Ak će se pridržavat tih jednostavnih pravila, boli me kurac da je iz Slovenije...

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.07.2007. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@swamp, koji si ti kralj!!! šteta što ne volim kinder ladu Smile
ma ja vjerujem da miješani brak može funkcionirati ko i svaki "čisti" dokle god su supružnici normalni ljudi koji nisu previše zagrizli za svoju bogomolju, velečasnog, popu, ikone, svete vodice...

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 0:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Različitiji geni - kvalitetniji potomci. Ja mislim da supružnici ne bi smjeli biti iste nacionalnosti, pa ti gledaj. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 3:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne smeta mi dok god se radi o dobroj osobi koja mi odgovara.
čak i poznajem neke srpkinje koje su mi strašno simpa. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 4:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Scenarij... Sjedne ti na lice i vozis ju na ono rajsko mjesto. I kad dodjes malo do zraka sta bi drugo pitao nego... navijas za sv.cabu ili sv.jozu?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 7:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krv se treba mijesati da bi djeca bila zdrava,,,,,ali moram priznat da se ne bih mogla udati za muslimana,,,eto,,,,ispričavam se ako sam nekoga uvrijedila,,,,,samo sam iskrena,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 7:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › Scenarij... Sjedne ti na lice i vozis ju na ono rajsko mjesto. I kad dodjes malo do zraka sta bi drugo pitao nego... navijas za sv.cabu ili sv.jozu?



Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


...ha, nemam pojma...navikla sam se raditi u multinacionalnoj sredini, tako da nemam nekih problema oko toga....ali, ako bi recimo doslo do toga da se ispostavi da je njegov caca 90tih ispalio onih 7 komada na krov moje kuce, imala bi mu svasta za reci...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemam ništa protiv mješanih veza ili brakova. I sama bih ušla u takvu vezu kad bi znala da bi bila sretna. Prvenstveno je bitana ljubav, povjerenje, poštovanje, razumjevanje... Ma ima toga puno al ipak i nacionalnost je nekima bitna.
Može veza između dvoje ljudi biti super. Ali ruku na srce ipak živimo još uvijek u toj sredini gdje mlađima nije bitno al starijima je. Npr. na obiteljskim okupljanjima ili manjim društvenim događanjima uvijek se potegne tema politike među muškima. Vjerujem da onda u takvim situacijama onaj "druge"nacionalnosti tj. srpkinja/srbin jednostavno zašuti ili pokušava promjeniti temu.
Inače ja sam za mješani brak, dok god postoji razumjevanje.
Imam tektku hrvaticu i tetka pravog srbina. Žive u Osijeku i prošli su i rat zajedno. On se jednostavno prilagodio tome da je on u Hrvatskoj i da se treba boriti za državu u kojoj živi a ne u kojoj je rođen njegov djed ili pradjed.
E to mi je bilo u redu.

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaki profil nastao u porsljednjih tjedan dana, a naročito onaj koji postavlja ovakva pitanja mi je sumnjiv osijek031.com smile čisto sumnjam da je the-one-who's-name-we-do-not-mention otišao i da se neće vratiti osijek031.com smile
a što se nacionalnosti tiče.. bitna mi je jednako koliko i boja wc-papira u nečijoj kupaoni...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
... ali moram priznat da se ne bih mogla udati za muslimana,,,eto,,,,ispričavam se ako sam nekoga uvrijedila,,,,,samo sam iskrena,,,
Kad bi znala... Recimo da se zaljubis do kraja, i pet dana prije vjencanja saznas da je tvoja prava/jedina ljubav druge vjere?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.07.2007. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opaa tko se to vratio ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije mi bitna nacionalnost, al da me netko forsira da preuzmem njegove običaje, e to bi me smetalo. vjerojatno je i fairy na teko nešto mislila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: