Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la (Pogledaj post): › Različitiji geni - kvalitetniji potomci. Ja mislim da supružnici ne bi smjeli biti iste nacionalnosti, pa ti gledaj. Smile


ma ni iste rase, Steam Very Happy

@Swamp, dođe mi da uramim tvoj post Wink

Ima ljudi koji uopće nemaju nacionalnost (preko 2%) - kako bi oni kojima je nacionalnost bitna reagirali tek na takve??????

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shadow Striker je napisao/la: ›
A što se srpkinja tiće hvala lijepo al ni za jednu noć mi ne trebaju. Da zbog takve gluposti se predam neprijatelju ne dolazi u obzir, pa makar bila miss universe.

"predam neprijatelju" osijek031.com smile osijek031.com smile kakva paranoja osijek031.com smile
a toliko su ih već na tebe poslali, jedva si se obranio! svaka čast na lojalnosti domovini osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
nije mi bitna nacionalnost, al da me netko forsira da preuzmem njegove običaje, e to bi me smetalo.


Mene običaji japanki nimalo ne smetaju! Dapače! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
fairy je napisao/la: ›
... ali moram priznat da se ne bih mogla udati za muslimana,,,eto,,,,ispričavam se ako sam nekoga uvrijedila,,,,,samo sam iskrena,,,
Kad bi znala... Recimo da se zaljubis do kraja, i pet dana prije vjencanja saznas da je tvoja prava/jedina ljubav druge vjere?
druge vjere- misliš li pri tome musliman,,,,ne znam zašto, ali za njega ne bih mogla, ništa drugo mi ne bi smetalo,,,,nemam pojma zašto,,,ispričavam se opet, ne želim biti krivo shvaćena,,,,,za njega ne bih mogla, a kontam da bi mi i starci zamračili, a i čisto sumnjam da odam pri upoznavanju ne bih skontala da je netko musliman..,,malo ti je pitanje smiješno,,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
druge vjere- misliš li pri tome musliman,,,,ne znam zašto, ali za njega ne bih mogla, ništa drugo mi ne bi smetalo,,,,nemam pojma zašto,,,ispričavam se opet, ne želim biti krivo shvaćena,,,,,za njega ne bih mogla, a kontam da bi mi i starci zamračili, a i čisto sumnjam da odam pri upoznavanju ne bih skontala da je netko musliman..,,malo ti je pitanje smiješno,,,,


osijek031.com smile
Podsjetilo me priču legosa iz Orašja - muslimana. Uglavnom, bili on i legosi vani i priđu trima lijepim curkama. Uglavnom, već druga ili treća rečenica cura bilo je pitanje 'A jeste'l vi muslimani, ako niste ćao...'. Uglavnom, sva trojica - gaće dolje, hehe.


Zadnja promjena: bazooka_joe; 31.07.2007. 13:45; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: › nije mi bitna nacionalnost, al da me netko forsira da preuzmem njegove običaje, e to bi me smetalo.
So true...

Nedavno se nadjoh u razgovoru gdje sam morao odgovoriti sto bih napravio u situaciji da se zenim za neku krscanku koja obred zeli obaviti u crkvi, pred oltarom i tako to.

Iako je manja (nego veca ;-)) vjerojatnost da cu se zeljeti ozeniti za osobu koja je sklona robovanju dogmama, takva situacija nije nemoguca.

Da me to netko pitao prije par godina, bez previse razmisljanja bih odgovorio da tako nesto ne dolazi u obzir. S godinama, osim jos nekih stvari u i na tijelu, raste i tolerancija. Dakle, da se nadjem u situaciji da se uopce pozelim ozeniti, i jos k tomu s krscankom kojoj je vjencanje u crkvi bitno u zivotu - raspitao bih se moze li se to uciniti bez da prihvatim i obavim sve obicaje koje takva ceremonija predvidja. Dakle, iskljucivo fizicka pristunost, bez moljenja, krizanja, i uz jasan znak da ne pripadam vjerskoj zajednici kojoj i ona pripada.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Dakle, da se nadjem u situaciji da se uopce pozelim ozeniti, i jos k tomu s krscankom kojoj je vjencanje u crkvi bitno u zivotu - raspitao bih se moze li se to uciniti bez da prihvatim i obavim sve obicaje koje takva ceremonija predvidja. Dakle, iskljucivo fizicka pristunost, bez moljenja, krizanja, i uz jasan znak da ne pripadam vjerskoj zajednici kojoj i ona pripada.


Da ti odgovorim - može se, ali vrlo teško. I dalje ćeš morati s njom pohađati one nekakve tupave 'bračne kurseve'. A teško je zbog haljinaša, teško ćeš naći jednog dovoljno suvisloga koji će tebe kao takvoga i prihvatiti. Moj brat je oženjen makedonkom iz makedonske pravoslavne crkve, pa znam ;-)

Ali uvijek postoji more i barka, pa čak i Drava. Prema starom pomorskom zakonu, svaki kapetan broda ovlašten je vjenčati par (u nedostatku svećenika) ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikad van svog plemena! Laughing
Nebitno ako je u vezi dvoje normalnih ljudi!
Ali starci to obavezno zbrljaju,bar su tako iskustva pokazala!

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: › Dakle, da se nadjem u situaciji da se uopce pozelim ozeniti, i jos k tomu s krscankom kojoj je vjencanje u crkvi bitno u zivotu - raspitao bih se moze li se to uciniti bez da prihvatim i obavim sve obicaje koje takva ceremonija predvidja.


sve to stoji ali par godina kasnije dolazis do jedne druge prepreke - klinci, vjeronauk i te sheme...

slazem se s tobom sto se tice takve situacije ali cist sumnjam da bi dala par mjeseci staro djete da ga netko regrutira...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shadow Striker je napisao/la (Pogledaj post): › ako od 8 milijuna hrvata uključujući dijasporu ne možeš nać nekoga tko ti odgovara onda stvarno...


Da je nacionalnost iole relevantna, zasto bi netko onda uopce htio Hrvata? Kakvo dobro to nosi? Pogledaj nam drzavu...

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la: › sve to stoji ali par godina kasnije dolazis do jedne druge prepreke - klinci, vjeronauk i te sheme...
Imas pravo... zato sam i rekao da mi je tesko povjerovati da bih zivot mogao/morao provesti s osobom koja je toliko uvjerena u neke dogme, da bi inzistirala na tome da citava obitelj slijepo slijedi njen (vjero)nauk. Onoliko koliko sam ja bio fleksibilan (hipotetski) i prezivio citavu tu ceremoniju u crkvi, toliko bi i ona trebala biti tolerantna na moju zelju da djecu odgajam u duhu stalnog ucenja, promatranja i propitkivanja vlastitih uvjerenja.

Citat: › slazem se s tobom sto se tice takve situacije ali cist sumnjam da bi dala par mjeseci staro djete da ga netko regrutira...
Simpaticno receno. IMHO, svaka religija ima takav cin inicijacije, jer se zna da je lakse pridobiti nesvijesno dijete zadojenih roditelja, nego osobu s kritickim misljenjem.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što se mene tiče, svi koji se slijepo drže svoje nacionalnosti te iz iste potražuju i svog bračnog druga iliti drugaricu, zašto stati na tome?! smanjite mogućnost rizika, ženite se unutar obitelji, zamislite koliko tek tamo imade dobrih i politički korektnih gena!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 17:17 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...


Zadnja promjena: wendy; 24.12.2009. 17:41; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
za njega ne bih mogla, a kontam da bi mi i starci zamračili, a i čisto sumnjam da odam pri upoznavanju ne bih skontala da je netko musliman..,,malo ti je pitanje smiješno,,,,
Mislio sam vjeru i nacionalnost u opcem smislu, najbolji prijatelj mi je musliman. On meni izgleda kao i svi ostali, kako poznajes muslimana...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lejla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 69
Lokacija: osk
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ,po čemu se vidi vjerska opredjeljenost?
gleda u križ?ima nešto izraženo?
wtf?mislim

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: