Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biste li prijavili...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Biste li prijavili ilegalnog iznajmljivaca?

Da!
23%
 23%  [ 5 ]
Ne!
57%
 57%  [ 12 ]
Ne znam...
19%
 19%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 21


Autor Poruka
mont
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: pariz
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2007. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolje regulisati porezom ,godisnji po kvadraturi,pa nek onda vlasnici trce ,prijavljuju goste i prihode da bi umanjili porez ,drugacije nemoze,i bit ce svi posteni u prijavljivanju ,ako ne maksimalni porez

_________________
ne zamjeram ljudima sto nemaju moje,vec svoje misljenje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mont
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: pariz
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2007. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jos nesti ,,,nesmije o porezu odlucivat lokalna uprava ,vec na razini drzave,,, i placati drzavi a ne opcini

_________________
ne zamjeram ljudima sto nemaju moje,vec svoje misljenje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2007. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad se ova država počne brinuti o građanima tada će građani početi izvršavati svoje građanske dužnosti....

do tada TKO JE JAMIO, JAMIO

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2007. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mont je sve rekao. Treba opaliti visoki porez u startu, a onda neka se svaki pojedinac trudi i bori da što više odbitka dobije kako bi mu što više ostalo. Pa neka onda ne prijavljuje ništa.

Iako bi kod nas prije izbila buna, a država bi bila proglašena bahatom i nesocijalnom u slučaju da uvede paušalni porez.

@tamna strana, najskuplja država je ona koja financira svoju korupciju. tako da ti imaš itekako interesa da se iskorijeni. Možda mlijeko, cigarete ili ljetovanje neće postati besplatno ako se država dotjera u red - ali će u svakom slučaju sporije poskupljivati što, pa majku mu, pokazatelj stablinosti, zadovoljstva...

poison girl je napisao/la (Pogledaj post): › kad se ova država počne brinuti o građanima tada će građani početi izvršavati svoje građanske dužnosti...
do tada TKO JE JAMIO, JAMIO


Ne mogu i ne želim vjerovati da je Ljubo Bager izvor najponavljanije mudrosti u zadnjih 10 godina! Ako je to sve što možemo shvatiti, onda ne bi bilo loše da mu makar damo mjesto premijera.
Inače, država - to smo mi.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2007. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najjednostavnije je riješiti plaćanje/neplaćanje na "domaćoj" razini. U mjestima na moru gdje se svi poznaju, jako dobro znaju tko plaća porez, a tko ne.
Znam da sam u Vignju (Pelješac) od čovjeka kod kojeg sam imala iznajmljenu sobu dobila i kopiju uplatnice poreza.
Domaći jako dobro znaju tko plaća sve pristojbe a tko ne, a kad sam na godišnjem, nemam baš potrebu glumiti inspektora. Dovoljno zvocam ostali dio godine.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: › ...s obzirom na mentalitet našeg naroda....ako država povisi troškove iznajmljivacu za 1% ....krajni korisnik ce to platiti 30%
Onda ti kao krajnji korisnik odes na more u Tunis, Tursku i Maroko. Onda to naprave i ostali i cijena padne za 30%.

Analogija ovome o cemu ti pricas bi bilo ukidanje svih poreza. Mislim, drzava je jedan odvratan parazit koji je uveo poreze. Fuj, fuj...

Citat: › ..što se tice koristi....kad sve zbrojiš i oduzmeš....nitko nema koristi jer ce ioanko država prikupljenim novcima od poreza i poreznih obveznika.....financirati propale firme....
Na ovo ti nemam sto odgovoriti, jer bi se upustio u pijacarsku raspravu.

Problem losih ulaganja proracunskih sredstava moze biti tema jednoj raspravi, ali pausalno donositi pijacarske zakljucke ne vodi nikuda. Ako cemo vec taj apsurd dovoditi do kraja, onda ukinimo sve poreze. Ultimativni pijacarski argument.

Citat: › država je nametnik...koji skuplja harac....ceste po kojima ja svaki dan vozim....su placene od dijela cijene iz prodanog goriva....iz dijela kad ideš registrirati auto.....iz dijela kad se voziš autoputom....iz dijela namjenjenim za obnovu cesta.....što znaci da se ja vozim po 4 puta placenim cestama.......Cool
Dobro je dok vozis... bitno da se ne lacas matematike...;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison girl je napisao/la: › kad se ova država počne brinuti o građanima tada će građani početi izvršavati svoje građanske dužnosti....do tada TKO JE JAMIO, JAMIO


Tko ti placa studij? Znas li koliko zaista kosta jedna godina studiranja?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2007. 7:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čuj znaš li ti koliko ljudi živi na minimalcu. koliko penzića nema ni za kruh???

sad radim jedan posao u kojem mi ljudi govore kolka su im mjesečna primanja... samo jedan penzić mi je rekao da ima penziju 6000kn...

ostali žive na 800-1500-2200 ... sramota... da ih čuješ kad tek počnu kukati...

kakve veze ima studija. znam da imamo većinom manje školarine, ali također imadržava koje omogućuju besplatno školovanje svima do kojeg god to stupnja hoće....

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2007. 7:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel' tebi normalno da imamo 200 bodatih a 4500 milijuna ljudi koji žive na rubu egzistenicje'??

jel' tebi normalno da magistri kidaju metlice i skupljaju boce da bi preživjeli???

jel tebi normalno da samo 1 u obitelji obično radi???

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2007. 7:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel' ti znaš da možda kako se danas dobiva posao??? jedino što je sigurno je dan ti ne gine biro

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2007. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison girl je napisao/la: ›
kakve veze ima studija. znam da imamo većinom manje školarine, ali također imadržava koje omogućuju besplatno školovanje svima do kojeg god to stupnja hoće....

da, ali u takvim državama građani plaćaju svoje obveze. naravno, i država plaća i izvršava svoje. kod nas je zeznuto što smo u začaranom krugu (u kojem nitko ne izvršava svoje obveze, jer ni onaj drugi to ne radi), iz kojeg je teško izaći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2007. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da li se itko zapitao odakle ilegalnim iznajmljivačima lova za tolike kuće??
Pa svake godine je migracija zidara, tesara,keramičara i svih drugih negdje oko veljače - iz ovog područja ljudi idu raditi,naravno na crno. Preko sezone, kada oni dignu jedan dva ili više katova na iznajmljivačkoj sirotinji, opet se odavde ide raditi kao sezonac (kuhari, pizza majstori, konobari, spremačice, prodavači suvenira).Ljudi koji idu raditi na crno/neki samo s papirima, često budu izigrani, obečava im sve i svašta, većini se uopće ne plati iznos koji je dogovoren.A ljudima treba novac, nitko ne ide iz zadovoljstva.Zaboravljaju da im se može desiti nezgoda...a što onda.
Većina iznajmljivača ima nekog u obitelji tko ima stalni prihod, nisu oni baš tolika sirotinja.A kada te spremi na ljetovanju (za koje ti odvajaš i štediš) u neku šupetinu, jer su upravo došli strani furešti...što ćeš onda...
Problem je općenito što smo svi mi naučili mućkati na crno i na sivo, to se teško iskorijeni

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2007. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ono napraviš posao i nikad ti ne plate. naravno država je uvela foru pirjave poreznicima i onda oni iskamče tvoje dugovanje... ali da bi prijavio dotičnu osobu-firmu moraš platiti tu zamoblu oko 2000kn i onda si ili u minusu ili na nuli...

a kako situacija u državi vlada čini mi se da je najbolje sve 4 u zrak, pravit djecu... prije toga kupiti neku kolibu na selu, čekati da država obnovi.... zasaditi malo krompira da se ima štogod gricnuti, ubirat dječji doplatak i prosit po kafićima

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2007. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@poison, mislim da bi trebala znati kako se puni drzavni proracun i kako se rasporedjuju sredstva umirovljenicima, socijali i inima. Ako nema poreza - onda nema i dijela onoga iz cega se puni.

Ti mislis da drzava namjerno umirovljenicima ne dize mirovine?! Da namjerno ne zeli bolji standard socijali?

poison girl je napisao/la: › kakve veze ima studija. znam da imamo većinom manje školarine, ali također imadržava koje omogućuju besplatno školovanje svima do kojeg god to stupnja hoće....
Pitao sam te jel' znas koliki su troskovi studiranja jednog studenta u HR?! Dakle, odgovori sa "da, znam, iznosi cirka toliko i toliko" ili "ne, ne znam".

Sto se tice drzava koje nude besplatno studiranje, nije to nista cudno. Postoje drzave koje dodatno stimuliraju mlade da studiraju - svi studenti primaju stipendiju. Npr. u Danskoj.

Nagradno pitanje za studenticu ekonomije: tko financira to studiranje i stipendije, odnosno odakle sredstva za to?!

Sto se tice onih "jel' tebi normalno" - odgovor kao tamnoj strani: pijatcharenje.

Btw. u HR zivi cca. 4.5 milijuna ljudi i u daleko vise obitelji su dvije osobe zaposlene, nego samo jedna.

poison girl je napisao/la: › jel' ti znaš da možda kako se danas dobiva posao??? jedino što je sigurno je dan ti ne gine biro


Jedino sto je sigurno je da je mnogim ljudima u HR vrhunac zivotnog dosega citanje 24sata i pijacarsko sipanje floskula.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2007. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la: › Problem je općenito što smo svi mi naučili mućkati na crno i na sivo, to se teško iskorijeni
Sivilo se lako iskorijeni kad se makne mrtvilo iz glava.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: