Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



neoSUBNORovske udruge...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tek kad se odbaci arogancija i bahatost moći ćemo svi skupa,jedni prema drugima,bez obzira na vjeru,stavove i struku biti tolerantniji i snošljiviji....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la: ›
tek kad se odbaci arogancija i bahatost moći ćemo svi skupa,jedni prema drugima,bez obzira na vjeru,stavove i struku biti tolerantniji i snošljiviji....

mogu sa svima bez obzira na vjeru i struku, ali ne mogu bez obzira na stavove. bar ne one za koje smatram da su bitni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno ne vidim kako mozes biti arogantan i bahat prema zlocinu i poticanju zlocina , osim ako za nekog to nije nista nenormalno.

Ja ne mogu biti tolerantam prema sovinizmu i ksenofobiji.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O kakvom poticanju zločina ti pišeš?

Nemaju smisla ove rasprave,distinkcije su očito prevelike...treba gledati naprijed,biti neopterećen prošlošću naših djedova i pradjedova,al' jbga.kad krv nije voda...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › O kakvom poticanju zločina ti pišeš?
Nemaju smisla ove rasprave,distinkcije su očito prevelike...treba gledati naprijed,biti neopterećen prošlošću naših djedova i pradjedova,al' jbga.kad krv nije voda...


Ma jel', sad smo promijenili mišljenje?

Kao srpska diplomacija. Kad je rat počinjao, kad se trebalo sjesti za stol i dogovoriti miran razlaz, onda su prdonje iz Beograda i generali tzv. JNA cinično poručivali da će braniti Jugoslaviju svim sredstvima.

Kad im jepokazano da nije baš sve kako su oni mislili, sad bi mi gledali u budućnost, zaboravljali prošlost...

S obzirom da želimo izbjeći buduće greške, sučit ćemo se, milom ili silom s prošlim greškama i vlastitim oštećenjima.

A poticanje zločina: Kad je koncert tog klauna bio na HRTu, prebacio sam samo na jednu usranu sekundu. Bila je pauza između pjesama "Ratnici svjetla" i neke druge a iz publike, iako nisam vidio "roman salute", čulo se gromoglasno: "UBIJ, UBIJ, UBIJ, SRBINA, SRBINA, SRBINA..."

Ako to nije indikativni poziv na linč, a ne samo govor mržnje - onda sam ja Princeza Dijana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › O kakvom poticanju zločina ti pišeš?

Nemaju smisla ove rasprave,distinkcije su očito prevelike...treba gledati naprijed,biti neopterećen prošlošću naših djedova i pradjedova,al' jbga.kad krv nije voda...


Jedno je moja krv, majka, otac, sestra, djeca...a drugo je zivjeti u proslosti...
Ako ti ne vidis vezu izmedju fasizma i zlocina inda ne znam sto bih ti vise rekao.

Tvoje recenice su mi toliko nevjerovatne da bi covjek pomislio da se zajebavas...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

budi određeniji kad spominješ fašizam i zločine.
i nauči čitati između redova:)
Ja nisam rekla da živim u prošlosti,al' ovdje se nekolicina vas boji uopće priznati tko su im bili djedovi,izjasnite se momci,čemu prikriveni strah? od toga se ne bježi,u kojoj god državi da živiš....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ako može još jedno pitanje,za kraj pa da vas pozdravim: gdje bi bili da se sad ne daj Bože zarati?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la: ›
i ako može još jedno pitanje,za kraj pa da vas pozdravim: gdje bi bili da se sad ne daj Bože zarati?

ja bih rekao da je to za neke koji su fascinirani mačevima "daj bože".

a gdje je danas velika većina tih koji su stvarno uzeli pušku u ruke kad je došlo do toga da se mora, koji su samo išli braniti svoj dom. misliš da se većina njih danas busa u prsa i da su bili među tih 30-40 tisuća na maksimiru? teško! neki jesu, ali je većina istinskih boraca to davno ostavila iza sebe i nastavila normalno živjeti, u sadašnjosti i za budućnost!

misliš da si popila svu pamet svijeta ako znaš par ljudi koji su bili u ratu? i što si čitala njihov "ratni put", kako ti to voliš zvati? e pa, reality check, ovo je osijek, 99% ljudi ovdje također zna nekoga ili više njih koji su bili u ratu, a neki su i sami sudjelovali, pa svejedno zastupaju stranu nasuprot tebe! zašto? nemam pojma, valjda su izdajnici!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
marrai je napisao/la: ›
tek kad se odbaci arogancija i bahatost moći ćemo svi skupa,jedni prema drugima,bez obzira na vjeru,stavove i struku biti tolerantniji i snošljiviji....

mogu sa svima bez obzira na vjeru i struku, ali ne mogu bez obzira na stavove. bar ne one za koje smatram da su bitni.


i ja isto tako mislim...bit ću mali Sancho Pansa

a u vezi braniteljskih udruga, njih ne treba ukidati..nisu svi branitelji grebatori, propali slučajevi i pijanci, koji su svoju nesreću unovčili, pare digli i sl...jeba te..pa svi s kojima se ja družim su bili branitelji (nisu harkanj divizija), upoznata sam sa masom stvari, pričama iz pakla, borbom za najobičnije papire...a mislim da osim povlastice za auto nitko ništa drugo nije ni iskoristio, mogli su barem za obrazovanje (e da svi su btw završili fakultete)....
vezano za onu temu da žene nisu mobilizirane...stavila bi te u moju kožu 95..brat u specijalcima, dragi u nekoj pripizdini (i danas ne znam gdje je bio, neću ni saznati, poginuo je), stari na dežurstvu...za brata tri tjedna nisam čula niti riječ..pola rata nisam znala jesu živi ili nisu...koliko sam krunica izmolila i zavjeta položila...nekad mi se čini da sam rijeku prolila koliko sam plakala od straha za njhov život...nisam bila u rovu, nisam pušku nosila, ali ne umanjuj to što su žene prolazile...

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali si živa. Ne umanjujem tvoju žrtvu, stradanje i stradanje tvojih bližnjih.
Ali rat je ogroman skup podjedinačnih činova nasilja od kojih nitko nije pošteđen, pa bi bilo red da se ne počnemo legitimirati tko je gdje bio, tko je više poginuo.

Žene se ne mobiliziraju i nemaju pravo odlučivati o ratu i miru čisto s aspekta odlučivanja.

Nemam ništa protiv žena, naprotiv, ali mislim da kad se digne kuka i motika, marame su u prvom redu.
Mariju Magdalenu kamenovale su žene obučene u muškarce. Pogledaj Brianov život.

Po jednoj te istoj logici kojom treba ukinuti pravo glasa dijaspori (odlučuju, a ne snose posljedice), tako isto žine trebaju u najmanju ruku biti faktor pomirenja, ljubavi i milosrđa, a ne faktor pometnje, bune i "ustani bane".
Evo, i povijest nas uči, Ilse Koch - nadaleko znana po brutalnim zločinima, žena. http://en.wikipedia.org/wiki/Ilse_Koch
Ivana Orleanska je valjda jedina koju povijest slavi kao junakinju.
U Jasenovačkim svjedočanstvima govori se da su najbrutalnija smaknuća porvodile žene.
Tortura u Lori prema zarobljenicima, također.
Ima li uzorka, prosudite sami.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › i ako može još jedno pitanje,za kraj pa da vas pozdravim: gdje bi bili da se sad ne daj Bože zarati?


Ti na forumu žena (G. mn.), a ja u blatu, skupljam olovo i izbjegavam pješačke mine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
marrai je napisao/la: ›
i ako može još jedno pitanje,za kraj pa da vas pozdravim: gdje bi bili da se sad ne daj Bože zarati?

ja bih rekao da je to za neke koji su fascinirani mačevima "daj bože".

a gdje je danas velika većina tih koji su stvarno uzeli pušku u ruke kad je došlo do toga da se mora, koji su samo išli braniti svoj dom. misliš da se većina njih danas busa u prsa i
misliš da si popila svu pamet svijeta ako znaš par ljudi koji su bili u ratu? i što si čitala njihov "ratni put", kako ti to voliš zvati? e pa, reality check, ovo je osijek, 99% ljudi ovdje također zna nekoga ili više njih koji su bili u ratu, a neki su i sami sudjelovali, pa svejedno zastupaju stranu nasuprot tebe! zašto? nemam pojma, valjda su izdajnici!


Velika večina ih je danas u grobovima,ostalo su HRVI,za generale nam se zna gdje su,sve u svemu malo je onih koji mogu mirno zaspati bez košmara u glavi.....


Zadnja promjena: marrai; 05.07.2007. 12:50; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la (Pogledaj post): ›
DonQuijote je napisao/la: ›
marrai je napisao/la: ›
tek kad se odbaci arogancija i bahatost moći ćemo svi skupa,jedni prema drugima,bez obzira na vjeru,stavove i struku biti tolerantniji i snošljiviji....

mogu sa svima bez obzira na vjeru i struku, ali ne mogu bez obzira na stavove. bar ne one za koje smatram da su bitni.


i ja isto tako mislim...bit ću mali Sancho Pansa

a u vezi braniteljskih udruga, njih ne treba ukidati..nisu svi branitelji grebatori, propali slučajevi i pijanci, koji su svoju nesreću unovčili, pare digli i sl...jeba te..pa svi s kojima se ja družim su bili branitelji (nisu harkanj divizija), upoznata sam sa masom stvari, pričama iz pakla, borbom za najobičnije papire...a mislim da osim povlastice za auto nitko ništa drugo nije ni iskoristio, mogli su barem za obrazovanje (e da svi su btw završili fakultete)....
vezano za onu temu da žene nisu mobilizirane...stavila bi te u moju kožu 95..brat u specijalcima, dragi u nekoj pripizdini (i danas ne znam gdje je bio, neću ni saznati, poginuo je), stari na dežurstvu...za brata tri tjedna nisam čula niti riječ..pola rata nisam znala jesu živi ili nisu...koliko sam krunica izmolila i zavjeta položila...nekad mi se čini da sam rijeku prolila koliko sam plakala od straha za njhov život...nisam bila u rovu, nisam pušku nosila, ali ne umanjuj to što su žene prolazile...
**** Hvala Bogu da nisi,ja znam mladu ženu koja je bila u rovu i nosila pušu,i djelila tri konzerve na njih 15,i nije se imala gdje oprati.... neću više, svi mi imamo svoj "križni put",kad tad,i zato me boli što se omalovažava hrvatskog branitelja(iako je bilo branitelja i drugih nacionalnosti),žrtve su žrtve,bez obzira sa koje strane *****

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › budi određeniji kad spominješ fašizam i zločine.
i nauči čitati između redova:)
Ja nisam rekla da živim u prošlosti,al' ovdje se nekolicina vas boji uopće priznati tko su im bili djedovi,izjasnite se momci,čemu prikriveni strah? od toga se ne bježi,u kojoj god državi da živiš....


Jedan djeda mi je bio u partizanima, drugi iskreno niti ne znam. Pojma nemam niti gdje niti sto jer nije o tome nikada niti pricao previse. Svoju mirovinu je zaradio u Sumariji. U mojoj obitelji se nikada nije pridodavao znacaj proslim vremenima. S oceve strane vjerovatno je netko bio i u ustasama. Ne vidim kakve veze bi trebali imati moji djedovi sa mojim stavovima u zivotu. Ne slazem se u stavovima niti sa roditeljima, a kamoli sa djedovima. Nisam osoba kojoj ce netko usaditi u glavu stav o necemu, vec samo samosvjesna osoba koja moze sama izgraditi svoje stavove.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: