Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



neoSUBNORovske udruge...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije bitno da li se slažeš sa nečijim stavom ili ne nego koliko se utjecaj "s koljena,na koljeno" odražava na formiranje tvog sadašnjeg stava. Najlakše je pratiti ono što mediji plasiraju,ali ne kaže se uzalud da su stariji ljudi mudriji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › nije bitno da li se slažeš sa nečijim stavom ili ne nego koliko se utjecaj "s koljena,na koljeno" odražava na formiranje tvog sadašnjeg stava. Najlakše je pratiti ono što mediji plasiraju,ali ne kaže se uzalud da su stariji ljudi mudriji...


Niti malo nema utjecaja moje rodbine na moj stav. Cesto se znamo posvadjati.
Srecom pa za svako pravilo ima iznimki pa tako su i oni 0.00001% iznimke koji su cjepljeni protiv mudrosti.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nevjerojatno kako nas troje,četvero polemizira o ovome a dotični gospodin Leteci po kojem bi sve udruge trebalo dekretom ugasiti,nekako se više ne izjašnjava o ničemu. Valjda se prepoznao kao jedan od onih iz "harkanjske divizije"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la: ›
nije bitno da li se slažeš sa nečijim stavom ili ne nego koliko se utjecaj "s koljena,na koljeno" odražava na formiranje tvog sadašnjeg stava. Najlakše je pratiti ono što mediji plasiraju,ali ne kaže se uzalud da su stariji ljudi mudriji...


Dobro, uzmimo da ti je barem dvije generacije ispred uopće pismeno (što je prava rijetkost u Hrvatskoj, ako se podsjetimo kad je počelo opismenjavanje stanovništva i obvezno školovanje, no ti to vjerojatno znaš).

Uzmimo i da su ti barem dvije generacije ipred odrasle u gradu (nekad nužna pretpostavka bilo kakve naobrazbe).

Nek su eto imale i materijalnih uvjeta za obrazovanje, što je također bila rijetkost. Ako su imale, potrebno je barem da su završile bilo koji fakultet. Također, da nisu opterećene poviješću svojih roditelja, jer takvi nisu objektivan izvor informacija.

Nadalje, nužno su morali imati paralelan izvor podataka iz svog vremena (čitaj - radio London), nisu smjeli biti zaposleni u državnom aparatu, morali su proputovati barem Austro-Ugarsku, i upoznati karakteristike još barem 2 religije.

E nakon svega toga, ako je ispunjeno, sklon sam i povjerovati nečemu što bi mi ispričao tvoj djed, uz svo štovanje, inače ne dolazi u obzir. Ono što bi mi ispričao podvrgnuo bi provjeri u ozbiljnoj znastveno-istraživačkoj literaturi (po mogućnosti stranog porijekla), a također i zakonima logike.

Ako si i ti tako postupila, ne zamjeram ti što bespogovorno slušaš djeda. Ako nisi, nema veze, i Krleža se cijeli život borio protiv gluposti, pa je na kraju imao osjećaj da gubi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Može večeras party,ako si free,moj dida,ti i ja Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pošalice te neće spasiti familijarnih opterećenja i neslobodnog formiranja mišljenja. Tebi treba svojevrsna katarza, odbacivanje svega i ponovno ispočetka. Rezultati će vjerojatno biti posve drugačiji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto bih ja po tvome mišljenju trebala odbacivati išta? ja nisam prošla Križni put od Blairburga do Crnog Vrha,bosa...,živim u sadašnjosti,nisam obiteljski opterećena ali ne uzimam zdravo za gotovo sve što piše u literturi koju ti čitaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A što ja to čitam?

Dobro, nije toliko važno. Važno je da ne dopustiš da ti bilo tko, pa i roditelji, nameću stavove.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba stati kad je najbolje Smile bolje da smo popili pivo negdje nego što razvlačimo ovu temu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Sto se tice samih "vojnih udruga" ili "udruga proizaslih iz Domovinskog rata", njih sve treba dekretom ugasiti. Za privilegije su se izgrebali, nasisali su se sljakerske krvi, sada neka ckome u kutu birtije/kladionice i cekaju da ih pokosi danak besposlicarske dekadencije.


Uopće se ne slažem sa ovim dijelom o gašenju udruga (opet, kako koje - HVIDRA-u treba hitno reformirati). Postoji puno braniteljskih udruga u RH (nikako ne kontam taj dio - 'proizašle iz Domovinskog rata'), a većina njih pokušava okupiti ljude koji su traumatično prošli kroz rat (ne samo branitelje, što mnogi krivo tumače iz naziva udruga) i povezati ih u mrežu kako bi si međusobno mogli pomoći, ali i kako bi se međusobno upoznali. Svakom je normalnom branitelju zlo od priča o privilegijama, pola milje njihovih suboraca (iako znaju da ih je bilo 100 000 max), raznoraznih politikantskih spika sa imenovanjem trgova, ulica, spomenika, spomen-ploča, komemorativnih pizdarija (a oni se toliko trude to IZBRISATI iz sjećanja), ministarstava 'posvećenih njima'...
Vjeruj mi, nitko im neće pomoći ako si sami ne pomognu. To je glavna svrha okupljanja branitelja u udruge. Za puno njih ne čuješ, nema ih u aferama, skandalima i sličnim sranjima. Oni su svjesni toga da su 'povlastice' farsa, ministarstvo maskarada za mrežu korupcije, a komemoracije banketi za ekipu iz vlade kojima su samo na teret.
Ljudi se raznose ručnim bombama, vješaju po štagljevima, pucaju u glavu... Ljudi koji primaju mirovine veće od prosječne plaće.
Jedno je pričati s nekim tko je sve to prošao i tko ne pizdi 'za dom', ne traži imenovanje ulice ili trga po sebi, a drugo laktariti se u birtiji sa još 50 aestogodišnjih 'hrvatina', slušati busanje u prsa, tompsona, a u sebi tiho kipjeti i plakati. I na koncu sam sebi presuditi, jer si višak.
Zato udruge. Vraćaju isprane zombije zaostale u vremenu normalnosti i radnoj rutini.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pametno,pametno,pametno.....Napokon!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la: ›
/snip/
svi mi imamo svoj "križni put",kad tad,i zato me boli što se omalovažava hrvatskog branitelja
/snip/


Simpatično mi je to što se za svaki ku..c hvataš kao na 'omalovažavanje branitelja'. Simpatičan mi je i početak prošle rečenice Very Happy
Tu pričamo o braniteljskim udrugama i nazivima trgova i ulica - a samo izostavljanje branitelja iz liste imena istih ti valjda smatraš omalovažavanjem. Jesi pitala branitelje?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne ovdje ne pričamo o nazivima trgova i ulica,to je već u drugoj ligi...ovdje se radilo o provociranju na što sam jako alergična...hvatam se samo za ono što me zanima Smile razgovaram,naravno, zar misliš da bih napamet lupala neke stavke iz prijašnjih postova da nisam precizno upućena(znam sve o ukidanju povlastica,o Hrvi i td.) al' umori me brate ova tema,prebacila sam se na sport Smile


Zadnja promjena: marrai; 05.07.2007. 22:10; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon hrpe guposti stereotipno zensko izvlacenje na "ja sam jedna slatkica..."

Eto nekako to barem ovdje ne pali...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 21:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema tu nikakvog izvlačenja,krivo tumačenje,kao i dosada.I nemoj biti šovinista,samo zbog različitih stavova,razlika je u pristupu,ja nastojim vidjeti i pronaći dodirne točke slaganja ili ne slaganja te iz njih razvijati daljni dijalog i komunikaciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: