Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nezaposleni neće u kidanje metlica ni za 3.000 kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2007. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi ste vi komformisticke pickice koje samo kukaju... Ja sam tri godine isao u metlice i nije mi bio nikakav problem. Necu pricati o svojim alergijama, svaki treci dan sam isao na hitnu po antialergen. Sjecam se da sam molio razrednicu da me ne posalje na popravni tako da si mogu zaraditi za maturalno putovanje. Koliko puta sam radio do 5 ujutro u westu pa isao ujutro u skolu...

Ne znam sto nisam radio i nista mi nije bilo tesko i sramota. Mi smo lijen narod!

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2007. 8:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mojim starcima je bilo najnormalnije da nas prvim danom školskih praznika prijave u Poljoprivredni institut na takve poslove. Još mi je i stari bio nadglednik i nije moglo biti šlepanja, već smo trebale biti uzor drugoj djeci. Ne samo da smo brali metlice, već smo bili sa kombajnom na pokusnima pšenice koju moraš sakupljati u vrečama, vagati ih i po određenim tabelama upisivati, a sunce ubija. Koliko nam je bilo teško , toliko smo i jačali i znali cijeniti sve poslove. A berba rajčice, nikada se nismo bunili, veselili smo se lovi koju smo sami zaradili pa si nešto kupiš i imaš za more, a bome i za knjige.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2007. 8:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je! Bosi smo u školu išli po snijegu! Crtali zadatke iz mehanike uz lojanicu, budili se u 2:30 svako jutro nahraniti blago pa na vlak u susjedno selo (udaljeno 30km). Švercali se u stočnom vagonu da bi imali za pokoju kiflu sa malo maka gore.
I nikad nismo bježali iz škole, sve same petice!

(ovako bi to moj stari formulirao) Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2007. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Tako je! Bosi smo u školu išli po snijegu! Crtali zadatke iz mehanike uz lojanicu, budili se u 2:30 svako jutro nahraniti blago pa na vlak u susjedno selo (udaljeno 30km). Švercali se u stočnom vagonu da bi imali za pokoju kiflu sa malo maka gore.
I nikad nismo bježali iz škole, sve same petice!

(ovako bi to moj stari formulirao) Very Happy


Pa dobro, nećemo se sad uspoređivati sa našim roditeljima, a ako hoćemo onda bacite televizore, kompjutore, cigarete, kavu,...sve što tada uglavnom nitko nije imao, tj. predstavljalo je luksuz.
Čupanje metlica je naporan posao ali ne i težak, ne treba ništa teško raditi samo je užas vruće. Dnevnica je sasvim ok.
A što se tiče ovih na socijalnom: zašto bi oni radili? Da znaju nešto raditi ne bi bili na socijalnom, a ovako dobivaju od države pare dok tokom cijele godine sjede kod kuće, preko ljeta odu na crno raditi na more, zarade oko 5000 mjesečno, kupaju se i boli ih...Za ovo je odgovorna država naravno, koja nije našla ( ili nije htjela naći) učinkovite mehanizme kontrole rada na crno. To da smo neradnički narod nije istina, u svakoj naciji ima takvih ljudi, ne treba još napuhavati onu "ovo je Balkan", jer je to najveći podupirač ovakvih događanja i podiže ego neradnicima. Što napraviti tim ljudima!? Ako ih se kazni oni nemaju para za platiti kazne i opet se opterećuje država. Ali oni su "cigići", ovime ne mislim na Rome nego na epitete koji se Romima često neopravdano pripisuju, dakle neradnici, niškoristi, sitni lopovi i luzeri, osobe nesposobne živjeti časno i pošteno od svog rada. Takvih je uvijek bilo i uvijek će biti.

No, da se vratimo na metlice: ne treba očekivati od djece(i ljudi) koji nisu u životu radili na polju da čupaju metlice i sl. nisu oni to u stanju mentalno odraditi.
opet jedan dugi...lol

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
egna
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2007. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osobno sam za vrijeme srednje škole i faksa radio sljedeće poslove (redom nabrojani):

šumarija - njega sadnica, mačetom krčio šikare i kojekake pi*** pune krpelja, zmija i što ti ja zna i sve to na +36, krv i znoj.

konobarenje - nakon toga konobario sam na autotržnici neko vrijeme, a nakon toga konobar po svatovima

zatim, kad sam došao na faks, zaposlih se u t-comu na helpdesku gdje su mi godinu dana idioti koji ne znaju što je računalo pilili mozak.

poslije toga na faksu sam bio demonstrator dvije godine za redom.

cijelo to vrijeme sam svu zarađenu lovu ulagao u sebe, certifikati, graf. dizajn, web dizajn, cisco, na faksu učio ko zadnja budala dan i noć da adm sve u roku i završim što prije

danas, kad sam završio kao inž.el., radim kao system administrator u jednoj firmi i oboooooooooožavam svoj posao, za koji by the way svi misle da je to "ma s računalima svako zna"... moš si mislit... iskonfiguriraj router s opsf-om i eigrp-om... što, ne znaš??? uglavnom, kužite poantu!

dobar dio mojih frendova, koji su ladili ja*a dok sam ja crnčio danas kukaju kako je teško raditi, meni se*u kako imam super posao, ne radim ništa. a dok sam ja crnčio, gospoda su izlazila, sad dok ja izlazim, oni nemaju ni za cugu... ma je*** se.

malo je onih koji dobiju sve na gotovo... ukoliko niste jedan od takvih... marš u metlice, štedi, ulaži, i penji se gore sa svakim poslom. pola vas je lijeno ko crna zemlja!!!

By the way, svaka čast dečkima i curama koji su također iznjeli svoje muke ovdje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jerko
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.07.2007. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba šljakati al realno,to je mala dnevnica...službena dnevnica je 175 kn...kad bi povisili vjerojatno bi proglasili stečaj...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cibura1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 146
Lokacija: osk-rtf
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 1:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iso sam prosle god. u metlice i samo je mali bed zbog sunca...inace sve 5...htio sam se i sada prijaviti ali kada sam cuo da bi trebo dolaziti do ovcare(to neko polje) vlastitim prijevozom samo sam se pomirio sa cinjenicom sa nista od toga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 1:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi na to isao al nemam 18 godina ;(

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ide mi prijateljica radit tamo nema ni ona 18,pa svejedno ide...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.07.2007. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti poslovi mogu sluziti samo u edukativne svrhe mladima do 20 godina kako bi ih se motiviralo da nastave skolovanje.

to su NKV poslovi, i rade ih ljudi sa osnovnom skolom.

zaista ne vidim razlog zbog kojeg bi netko sa fakultetom isao raditi te poslove ?

i ne vidim razlog zato bi mu se odbijanje takvog posla zamjerilo ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: