Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Oporba i vladajući 'častili' se uvredama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
toma_os
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 13:02 
Naslov:  zelena vrpca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi hvale Unikom i mislim da neke stvari treba pojasniti. Unikom, točnije RJ Zelenilo, nepovratno uništava parkove i perivoje ovoga grada. Da je tome tako možete se uvjeriti gdje god se okrenete jer svi dijelovi grada devastiraju se jednako. Na prvi pogled lijepo izgleda tih nekoliko gredica svježe posađenog cvijeća, međutim radi se o tome da to cvijeće može saditi svatko i nije nikakav problem zaliti vodom svakoga jutra i to je sva umjetnost. Problem su stabla od kojih su neka i višestoljetna. Novi voditelj je tu da opere lovu, stara voditeljica je jadna izgubljena u vremenu i prostoru i da ju pitate koliko je sati sva bi se zbunila i zarumenila.
Stabla se ruše bez ikakvih temeljitih ispitivanja i analiza, nego dođe lega sa dva motornim pilama naoružana majstora i reži. To je posebno izraženo u protekle dvije godine od smrti žene pored Doma zdravlja koju je ubila suha grana otpala za nevremena (ne moram ni reći da za ovu tužnu priću nitko nije odgovarao, a ni neće…) U ZOO vrt su uloženi milijuni, a zapravo nije napravljeno ništa tj. isto kao u gradu malo cvijeća, lijepo za oko, a u stvari…
Ulice koje su navodno obnovljene su uništene do te mjere da tu više nikakav popravak nije moguć. Što se neukusa tiče dovoljno je pogledati one čupove (plastične ???) na Trgu ili tramvajsko okretište kod vrlog nam dogradonačelnika Matkovića gdje je kao vrhunac kiča postavljen onaj smiješni vodoskok koji me neodoljivo podsjeća na ringišpil u Donjoj Motičini za kirvaja 1959. godine. Uglavnom ljudima se sviđaju te nesretne fontane i par stručaka cvijeća, a sve ono što vrijedi i što smo naslijedili od naših baka i djedova ode nepovratno u P.M.
Slavni Rondel je došao Tvrđi kao šaka na oko. Dajte si truda prošetajte se pa malo bolje pogledajte kako se ove ultramoderne lampe uklapaju u barokni ugođaj Tvrđe. Pogledajte kako je uređeno zelenilo oko rondela (tu se najbolje vidi sva nestručnost i neznanje ljudi koji se o teme brinu). Kao vrhunac ljudske gluposti dolazi sam rondel i uklesana imena i nazivi vrlih darovatelja (obitelj Branka Ostovića, Tankerska plovidba Zadar, HNS, N.K. Dinamo ???? itd.). Jeste li igdje u svijetu vidjeli nešto slično???? Dakle još jedna stvar po kojoj je Osijek jedinstven.
Što se tiče spomenika na Trgu reći ću samo YO!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2007. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro direktore...evo citamo tvoje prijedloge...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2007. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Zbog tvog načina poimanja politike tako nam i je, ljudi misle da ne mogu ništa promjeniti i da to ne vrijedi truda pa se predaju i bez borbe. Malo se nešto gunđa po čoškovima i fajront. Kad se treba javno usprotivit onda getva.

istina je kako ljudi preuzimaju premalo inicijative, a što se naročito osjeti kada dođu izbori. a druge strane.. možda im nije za zamjeriti, budući gradom i državom često ne vladaju oni za koje je većina glasala, nego raznorazne postizborne koalicije ili, kao u slučaju osijeka, onaj koga nam je namontirao tata glavaš.. Rolling Eyes tako nam i treba

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2007. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toma_os je napisao/la: ›
Svi hvale Unikom i mislim da neke stvari treba pojasniti. Unikom, točnije RJ Zelenilo, nepovratno uništava parkove i perivoje ovoga grada.

Lega moj u parkovima se ništ ama baš ništ nije radilo od rata, savim normalno da sad treba neke stvari riješit na način s kojim nismo sretni. Al bitno je napokon započet rješavat problem starog i trulog drveća.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Budimo iskreni, ono što je bilo prije tramvajskog okretišta više je nego katastrofa. Ovo danas još nekako izgleda. A žardinijere na Trgu su zakon! Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2007. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tata Mata moraš ukoriti Matkovića zašto nije ništa radio u Zelenilu dok nije prešao u ljubljenu mu politiku -Grad. JE to danas imaš slobodan dan od djece, žene i čupanja korova ? Treba se malo družiti i sa ljudima drugačijeg promišljanja, možda ti sine neka nova ideja . Npr. kako prosvijetliti tvoj čopor da obiđu malo stare i nemoćne kojih u Ind. četvrti ima jako puno. Možda im donijeti hranu, lijekove odvesti do Dr. Marinčića isl. To bi mi se recimo svidjelo. A djecu pusti da se igraju i spoznaju sebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2007. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

diva je napisao/la: ›
Tata Mata moraš ukoriti Matkovića zašto nije ništa radio u Zelenilu dok nije prešao u ljubljenu mu politiku -Grad. JE to danas imaš slobodan dan od djece, žene i čupanja korova ?

Tek kad je Gordan došao u zelenilo nešto se pozitivno počelo dešavati i raditi nakon svih godina nerada i javašluka. A ako nisi znala organizirao sam kompletan informatički kabinet i tečaj u Domu za starije u Drinskoj u suradnji s Domom tehnike i oni su to prihvatili super-naravno besplatno.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2007. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

informatički tečajevi je jedino što si napravio , čime se hvališ i ponavljaš. Govorim o trećoj starosnoj dobi koja nije u stanju zbog bolesti sudjelovati u takvim projektima, već im treba dobronamjerno pokucati na vrata i s njima podijeliti malo svoga vremena . Taj dio nisi označio ili ti je to "nemoguća misija"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2007. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

diva je napisao/la: ›
informatički tečajevi je jedino što si napravio , čime se hvališ i ponavljaš. Govorim o trećoj starosnoj dobi koja nije u stanju zbog bolesti sudjelovati u takvim projektima, već im treba dobronamjerno pokucati na vrata i s njima podijeliti malo svoga vremena . Taj dio nisi označio ili ti je to "nemoguća misija"

Ne, to mi nije nemoguća misija ali ukoliko ćemo ići zajedno pa da vidim koliko si ti spremna za tako nešto.
Čuj, činjenica je da svi ne mogu raditi sve ali ako si ti za zajedničku akciju i ja sam.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
diva je napisao/la: ›
Tata Mata moraš ukoriti Matkovića zašto nije ništa radio u Zelenilu dok nije prešao u ljubljenu mu politiku -Grad. JE to danas imaš slobodan dan od djece, žene i čupanja korova ?

Tek kad je Gordan došao u zelenilo nešto se pozitivno počelo dešavati i raditi nakon svih godina nerada i javašluka. A ako nisi znala organizirao sam kompletan informatički kabinet i tečaj u Domu za starije u Drinskoj u suradnji s Domom tehnike i oni su to prihvatili super-naravno besplatno.


Jedan dan mi došao prijatelj s pričom kako je probao naći posao u jednoj gradskoj firmi, pa mu je direktor iste tražio 3000 eura za posao na neodređeno. Ja sam mu rekao da ne vjerujem, i da ne priča gluposti, jer takve su stvari nemoguće. Summertime, the living is easy...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2007. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Jedan dan mi došao prijatelj s pričom kako je probao naći posao u jednoj gradskoj firmi, pa mu je direktor iste tražio 3000 eura za posao na neodređeno. Ja sam mu rekao da ne vjerujem, i da ne priča gluposti, jer takve su stvari nemoguće. Summertime, the living is easy...

Pa nismo uzalud pri vrhu po pitanju korupcije u državi. Vlast kvari ljude- pitanje je kakvi bismo mi bili da smo u takvoj situaciji i koliko smo u stvari jaki karakteri. I još jedna: Prilika stvara lopova Sad

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
Jedan dan mi došao prijatelj s pričom kako je probao naći posao u jednoj gradskoj firmi, pa mu je direktor iste tražio 3000 eura za posao na neodređeno. Ja sam mu rekao da ne vjerujem, i da ne priča gluposti, jer takve su stvari nemoguće. Summertime, the living is easy...

Pa nismo uzalud pri vrhu po pitanju korupcije u državi. Vlast kvari ljude- pitanje je kakvi bismo mi bili da smo u takvoj situaciji i koliko smo u stvari jaki karakteri. I još jedna: Prilika stvara lopova Sad


Uz to što si, po svemu sudeći, potpuni altruist, još si i pravi narodni mudrac. Hoćeš reći, svi su u biti lopovi, samo nemaju gdje ukrasti. Ja kao pravi Hrvat katolik ne mogu u to povjerovati. Zato ću i na slijedećim izborima glasati za HSP, pravu hrvatsku i katoličku stranku, stranku poštenjačina i vrlih ljudi. Nijh vlast ne može pokvariti, to su karakteri, a i slijede nauk Oca domovine Ante Starčevića (samo da mi je još i otkriti što je taj nauk). A gospodinu Đapiću i Matkoviću treba odmah podići spomenik, jer su oni garancija da se u gradu Osijeku nije ukrala, niti će se ukrasti ni lipa. Jel ima još mjesta u mladeži HSP-a? Gdje da se obratim?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se osobno svidja sto se grad probudio... i ne moze preci preko toga kao slijepci jer su promjene ocite... neka rjesenja nisu najbajnija i neka su iskljucivo radi prikupljanja ploitickih bodova... ali toga ce biti uvijek i to je "normalno"....

drago mi je da se grad budi i da se VIDE promjene... to me nekako podize i daje mi nadu da ipak nismo zaboravljeni i da nismo na kraju svijeta!

a kad svi imaju neke primjedbe... ono sto mene najvise smeta su oni reklamni stupovi ispred katedrale (s druge strane pruge)... ima ih vise nego klupa i taj dio izgleda ko saka na oko! ako bih ista mijenjao to je onda maknio te reklame... ostavio bih samo onaj velikiplan grada!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebalo bi malo izmjeniti garnituru na vlasti...npr. HSLS?

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladen.jr je napisao/la: ›
Trebalo bi malo izmjeniti garnituru na vlasti...npr. HSLS?


A da sad, HSLS. Nećemo od lica guzicu pravit. Nego bilo bi dobro da uđu Glavašeci, Đapićevci I Kramarićevci u koaliciju, pa da onda građani ne moraju puno razmišljati, već zaokruže bilo šta drugo.

I da, bilo bi zgodno da se na lokalnim izborima izabere stranka koja će biti na vlasti u državi, pa da konačno dobijemo koju lipu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: