Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novo zvjerstvo u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2005. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Strasno je sto ljudi mogu uciniti. Ta kome su te mace mogle smetati? One su se cak i brinule da nema miseva koji bi grickali robu u skladistu. Pokusala sam i ja davnih dana traziti zastitu za svog macka kojeg je susjeda htjela ubiti, ali ni u policiji ni u veterinarskoj stanici, ni u udruzi za zastitu zivotinja ne mogu nista uciniti dok netko stvarno ne ozlijedi zivotinju. A i onda je pitanje sto mogu uciniti. Nas pravni sustav ne kaznjava dovoljno ni ubojice ljudi, a kamoli da se brine za neku tamo zivotinju koja nema ni dusu Surprised(
Vezano/nevezano: uvijek se upitam kako bi Indijci reagirali da vide kako slasno jedemo njima svete krave.

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2005. 9:33 
Naslov:  Re: Novo zvjerstvo u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Em zlostavljaju životinje, em im se mačke kote po suhomesnatom odjelu, ja tamo ne želim kupovati hranu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2005. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imas neku preporuku gdje je naj?
Svojevremeno sam prolazila pored mesnice Ravlić tamo na tržnici...pogledam na onaj pult kroz staklo, a onoooooo žohara na tone....večeraju...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2005. 9:51 
Naslov:  Re: Novo zvjerstvo u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neam. A i to bi već bila reklamica. Ma ono, ako tu i tamo kuhaš, sam prepoznaš sviježe, kvalitetno i kontrolirano (po mogučnosti hrvatsko).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2005. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meso nije hrana za ljude! ali, ipak, svatko ima svoj izbor...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2005. 12:03 
Naslov:  Re: Novo zvjerstvo u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To bi trebao biti novi topic...imaš uskličnik previše

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2005. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemrem odgovorit u ime svih al eto moje gledanje sashinog reply-a...

Gost je napisao/la (Pogledaj post): › nakon što završite s čitanjem ovog posta i optuživanjem mene za okrutnost prema životinjama, otvorit ćete frižider i slasno oglodat batak slatkog malog pileta, a na štakoricu koja je netkom okotila svoje također slatke male štakoriće ćete ladno upotrijebiti mišomor.


naravno da jedem meso - ljudi su svejedi - to smo ucili u osnovnoj... jedna stvar je muciti pile/kokos/svinju... a drugo ju ubiti na sto bezbolniji nacin...
sto se tice stakora - sestra ih drzi kao kucne ljubimce, super ljubimci! a ovi gradski se ubijaju ne uzivancije radi nego zato sto prenose bolestine.


Gost je napisao/la (Pogledaj post): › Obući ćete potom obleku koju su radila žene i djeca za gotovo nepostojeću nadnicu u zemljama Dalekog Istoka i potuno ignorirati slike s Dnevnika o djeci koja umiru od gladi u Africi, napuhnutih stomačića.


jako je tesko znati koju obleku su radila djeca u zemljama dalekog/bliskog istoka. ako znas neki nacin slobodno reci pa da znam sto trebam izbjegavati.


Gost je napisao/la (Pogledaj post): › Šminka koju će djevojke nanijeti, dakako, bila je testirana na slatkim malim zekama.


svu sminku, kozmeticke proizvode itd kupujem od firmi za koje znam da ne testiraju na zivotinjama...


Gost je napisao/la (Pogledaj post): › Jasno, razlikujemo okrutnost od nužnosti. ali vjerujem da tek onaj tko je potpuno dosljedan u poštovanju prvo ljudskih ,a onda i životinjskih prava, ima pravo prvi baciti kamen. A biti dosljedan u današnjem svijetu, izrazito je teško.


naravno da je tesko ali postoji milion nacina za informiranjem pogotovo u danasnje vrijeme. mislim da si skrenila/skrenio s teme. nisam znala da diskutiramo o tome dali je uredu da se baci kamen na nekog ko baci macice u presu. zalosno...



Gost je napisao/la (Pogledaj post): › I zato gotovo da su me uvrijedile paušalne izjave (za razliku od 8- ove, ove vjerujem da nisu bile nimalo sarkastične:) tipa da je to isto kao da malo dijete baciš u prešu za papir ili da te ljude treba objesiti...


da netko mog psa baci u presu, ja bi njega bacila u presu. bez razmisljanja. moj pas (i svaki ljubimac) mi je kao dijete. ne kontam kak to neki ljudi ne razumiju...

nikad necu osuditi nekog kad udavi tek okocene macice jer im se macka okotila a ne mogu ih udomiti/zadrzati (premda se danas jako lako udome i macici i psici uz pomoc raznih drustava i foruma) ali baciti ih u presu... e, to je poremecena osoba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Darien
Post Postano: 07.07.2005. 4:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovani mislim da ste jako pogriješili. Osoba koja je "udavila" mačku je moj rođak. Inače duša od čovjeka i osoba koja će učiniti sve pa makar i sebi otkinuti od usta da bi vas nahranila. Ne branim ga stoga što mi je rođak. Da se razumijemo. I sam sam u svoje 23 godine života imao dosta ljubimaca (mačka, pas, papiga i kako to već ide) i osuđujem osobe koje se tako zvjerski ponašaju prema životinjama. Za navodnu gospođu koja je gurnila mačke u rezalicu za papir nemam riječi jer ne mogu 100% tvrditi dali je to istina ili nije. A što se tiče mog rođaka mogu vam sa sigurnošću reći da je on mačku uhvatio za "šiju" (kako se i inače mačke hvataju te pri tome im se ne nanosi bol) i izbacio van (napominjem da ju nije šutnio ili neznam ni ja kako ozljedio nego jednostavno izbacio) što je sasvim uredu jer mislim da nitko od vas nebi htio kupiti neki artikl koji ima miris mačjeg urina. Stoga razmislite malo o svojim tvrdnjama i optužbama za koje nemate dokaza jer i sami znate da će novinari napisati sve nebi li prodali koji primjerak novina više.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanka
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2005. 12:13 
Naslov:  Re: Novo zvjerstvo u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Živim u dvorišnom stanu u Štosiki u Osijeku. Dvorište je veliko, a ukupno nas je 9 stanara. No, sve dobro funkcionira. Imamo travu, cvijeća, drveće, uredne staze, poneku žardinjeru. Jedni susjedi su stari i bolesni bračni par, inače socijalni slučaj. Prošle su godine imali dvije lijepe mačke koje su se omacile i imale male slake cice... koje su se isto tako omacile pa su se sve skupa ponovo omacile i sad ih ima 10, tj. 4 velikih i 6 malih. I sad se opet pare. ????????? Susjedu su se kroz kip na prozoru uvukle u sobu, koju slabije koristi, i omacile se tamo. Mokre posvuda, noću su vrlo glasne, mala djeca su u dvorištu u kontaktu s nihovim dlakama, koje su posvuda, pa čak i izmetom kojeg mačke ne uspiju dobro zatrpati. I što sad? Ubojice nismo, mačke volim, ali je ovo N E I Z D R Ž I V O. Postoji li neki Zakon o zaštiti ljudi od životinja? Molim za OZBILJAN savjet jer nam je ovo zaista problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2005. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Osjecanka, da macke volis onda bi iskopala rupu u zemlji, stavila pijeska unutra i one bi tamo kenjale i pikile. Povremeno prosijes pijesak i svi sretni.

Inace, razmnozavanje macaka je ozbiljan problem, jer se kote k'o nespasene. ;-) Trebalo bi ih sterilizirati (zenke), ali to kosta. Dakle, rjesenje bi bilo da se cijena steriliziranja smanji/dokine. A tu treba doci politika, pritisak na politicare i tako to.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: