Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novo zvjerstvo u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2005. 12:37 
Naslov:  Novo zvjerstvo u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima li kraja okrutnosti ljudi prema životinjama? Funkcionira li pravna država? Odgovor na ova dva pitanja u priči koja slijedi zasigurno je NE! Naime, sredinom travnja u prodavaonici “Velpro” (bivši veliki “Alastor”, a danas brand “Konzuma”) u ulici Svetog Leopolda Bogdana Mandića dogodilo se nezamislivo zvjerstvo prema mačkama, ispričali su nam i danas šokirani zaposlenici ove prodavaonice.

- Bilo je to sredinom travnja, pred očima kupaca zaposlenik Goran Orlović rukama je ugušio mačku, a samo nekoliko dana kasnije šefica odjela na kojemu se prodaju keramičke pločice Sanja Čulibrk mačiće koji su se omacili u prostoru prodavaonice bacila je u prešu, odnosno sjeckalicu za papir koji se kasnije odvozi na reciklažu. Jasno, bili smo šokirani i odmah pozvali policiju koja je napravila uviđaj, sačinila zapisnik u kojemu je navela i svjedoke, no od tada povratne informacije o eventualnom pravnom progonu ljudi koji su u stanju počiniti takvo zvjerastvo nismo dobili, ispričali su nam zaposlenici “Velproa”.

U slučaju ove razine okrutnosti prema životinjama ne primjenjuju se odredbe Zakona o dobrobiti životinja već Kaznenog zakona koji za ovakvo divljaštvo propisuje novčanu kaznu od 150 dnevnih dohodaka ili šest mjeseci zatvora, no ne treba posebno napominjati ono što je odavno poznato - kada je u pitanju okrutnost prema životinjama i poznati počinitelji u Hrvatskoj prolaze nekažnjeno.

- 20. travnja policija je na broj 92 zaprimila anonimnu dojavu osobe koja je prijavila da su u navedenoj prodavaonici tri mačića stavljena u kartonsku kutiju i bačena u presu za karton četiri dana ranije. Djelatnici Prve policijske postaje provjerili su tu informaciju i o tome obavijestili Državno odvjetništvo zbog sumnje da je počinjeno kazneno djelo iz članka 260. KZ-a - mučenje životinja, potvrdio nam je pomoćnik načelnika 1.PP Mario Horvat.

Policija je, dakle, odvjetništvo obavijestila, ali ne i podnijela prijavu, a o eventualnom pokretanju pravnog procesa odlučit će odvjetništvo koje se do sada u sličnim slučajevima nije proslavilo!

Jasno, ovakvo je zvjerstvo osudilo i Društvo za zaštitu životinja “Život”.

- Temeljem saznanja o tome što se dogodilo smatramo da je ovo gore od obične kaznene ili prekršajne prijave. Radilo se, blago rečeno, o izvitoperenom ponašanju tih osoba. Čudi nas da poslodavac te dvije osobe nije reagirao nakon što je policija pozvana u tvrtku i počinitelje poslao na specijalistički pregled. Zbog svega što se dogodilo Društvo “Život” će podići kaznenu prijavu, a nadamo se da će nam u tome pomoći policija u čijim je rukama zapisnik u kojemu su navedeni i svjedoci, rekao je Davorko Feil.


Zadnja promjena: gaap; 06.07.2005. 10:27; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2005. 13:30 
Naslov:  Re: Novo zvjerstvo u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto prilike svim ljubiteljima i borcima za prava životija da učine nešto. Građanski neposluh i bojkot navedenih trgovina bi bio pravilan odgovor. Možda se gazda dosjeti reagirati prije zakonodavca te kazni odgovorne a na zadovoljstvo građana da nešto keša azilu za kućne ljubimce.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2005. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad se već špekulativno spominju imena, što je u sukobu s uvriježenom novinarskom etikom, nadam se da postoje dokazi, iskazi i sl.
malo je nevjerojatno da je netko udavio mačku golim rukama, jer bi ga mačka vjerojatno grebala po rukama dok je ne bi pustio.
ipak, pozdravljam spominjanje teme, ali mislim oslanjanje na institucije neće riješiti ama baš ništa. nema političke volje, nema love, a svi znaju priče o bacanju mačića i pasa.
jednostavno, monstrumima valja na licu mjesta treba pružiti nekoliko snažnih argumenta u vidu hematoma, podljeva, krvarenja iz ušiju ili vanjskih prijeloma. nekima će se možda činiti grozno što ja ovdje pišem, ali uvjeren sam da bi se problem brže riješio tako.
najbolji učinak imaju egzemplarne kazne.
puna su nam usta kako nam ne valja država, a nitko nema hrabrosti reći da smo mi ta država. predlažem da se na novom trgu osmisli mjesto gdje ćemo vješati zlostavljače životinja, djece, žena, one koji parkiraju na travu, bacaju akomulatore u smeće ili proljevaju ulje u potoke. pripadnici društva su prosječno na razini srednjeg vijeka i hajki na vještice, zašto im to onda ne bismo priuštili?

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anja
Post Postano: 05.07.2005. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bi ubila te ljude...to je isto kao da malo djete bacis u taj stroj...uzasno!!!

Download Poruke   Ocijeni poruku  
danijela
Post Postano: 05.07.2005. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi takve stvari što se dešavaju stavila na sud,a take ljude osudila doživotnom kaznom.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2005. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ŠTO SE IMENA TIČE, POSTOJI POLICIJSKO IZVJEŠĆE...SA SVJEDOCIMA!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2005. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): ›
ŠTO SE IMENA TIČE, POSTOJI POLICIJSKO IZVJEŠĆE...SA SVJEDOCIMA!

a ti ono vezano za etiku? pa gle, vrlo je nezgodno proturječiti ti, ali znaš... nije kriv dok se ne dokaže suprotno. znaš onaj koncept: zakonodavna, sudska, izvršna... i to? poznato?

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2005. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
kad se već špekulativno spominju imena, što je u sukobu s uvriježenom novinarskom etikom, nadam se da postoje dokazi, iskazi i sl.


Znaš da uvijek cijenim tvoj sud iako se često razilazimo u razmišljanjima.
O imenima smo već raspravljali. Dotična osoba nema nick za razotkrivanje i nemoj da se opet vraćamo na prožvakanu temu i podmećemo klipove tipa "novinarska etika" i blabla.

Ostatak tvog posta ima izvjesnog smisla, ali znaš i sam da fizički obračun nije rješenje. Hint - moj slučaj glede onih mailova...remember?
A i karikiranje ovdje ne pridonosi baš razumijevanju...nisu svi svjesni tvog sarkazma, na žalost.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2005. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jeste se raspisali bezveze... ovakvih slucajeva ima previse samo zato sto pocinioci prolaze nekaznjeno a to je stvar neucinkovitosti suda. kad/ako proradi sudstvo ovakvih stvari ce biti manje i to je to. inace u americi se za ovak sta ide odma u zatvor + debela novcana kazna. tak bi trebalo biti i kod nas ali...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2005. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): ›
A i karikiranje ovdje ne pridonosi baš razumijevanju...nisu svi svjesni tvog sarkazma, na žalost.


heh, u pravu si.
ali isto tako ja bih mogao vrištati zbog svakog č i ć, ije ili je i slično.
želim ti reći da sam se i ja u dobroj mjeri solidarizirao sa stilom ostalih forumaša, možda nije sebično očekivati od drugih da i oni učine slično... ako baš ne mogu isto. Wink

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 05.07.2005. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la (Pogledaj post): ›
a jeste se raspisali bezveze... ovakvih slucajeva ima previse samo zato sto pocinioci prolaze nekaznjeno


Ovo je prilično gadan prekršaj i treba ga promatrati s puno više aspekata, njega i njegova počinitelja, jer se ne radi o prekršaju kao što je prijelaz pruge izmedju brklji ili tuča za prakirališno mjesto. Motivi ovakvih monstruoznih djela leže u... nemam pojma, ali de nek netko iz struke nadopuni, znate što hoću reći.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2005. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ovo je prilično gadan prekršaj i treba ga promatrati s puno više aspekata, njega i njegova počinitelja, jer se ne radi o prekršaju kao što je prijelaz pruge izmedju brklji ili tuča za prakirališno mjesto. Motivi ovakvih monstruoznih djela leže u... nemam pojma, ali de nek netko iz struke nadopuni, znate što hoću reći.


jebigaa... Smile

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2005. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je prilično gadan prekršaj i treba ga promatrati s puno više aspekata, njega i njegova počinitelja, jer se ne radi o prekršaju kao što je prijelaz pruge izmedju brklji ili tuča za prakirališno mjesto. Motivi ovakvih monstruoznih djela leže u... nemam pojma, ali de nek netko iz struke nadopuni, znate što hoću reći.


manijak je manijak, ali i manijak ima mozga pa ce pod predpostavkom da je svjetan sankcija koje povlaci ovakav cin razmisliti malo prije nego sto djeluje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2005. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po mom bi za ovakav zlocin pocinitelj trebalo dobiti 1-2 godine zatvora, novcanu kaznu i psihijatrijsko ljecenje... i gratis kastraciju/sterilizaciju - djeca koju odgajaju ovakvi ljudi obicno pokupe navike roditelja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 06.07.2005. 8:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Krivo mi je kad vidim toliko licemerje- jasno da nije u redu daviti mačku, niti bacai mačiće u prešu za papir, ali nakon što završite s čitanjem ovog posta i optuživanjem mene za okrutnost prema životinjama, otvorit ćete frižider i slasno oglodat batak slatkog malog pileta, a na štakoricu koja je netkom okotila svoje također slatke male štakoriće ćete ladno upotrijebiti mišomor. Obući ćete potom obleku koju su radila žene i djeca za gotovo nepostojeću nadnicu u zemljama Dalekog Istoka i potuno ignorirati slike s Dnevnika o djeci koja umiru od gladi u Africi, napuhnutih stomačića. Šminka koju će djevojke nanijeti, dakako, bila je testirana na slatkim malim zekama.
Jasno, razlikujemo okrutnost od nužnosti. ali vjerujem da tek onaj tko je potpuno dosljedan u poštovanju prvo ljudskih ,a onda i životinjskih prava, ima pravo prvi baciti kamen. A biti dosljedan u današnjem svijetu, izrazito je teško.
I zato gotovo da su me uvrijedile paušalne izjave (za razliku od 8- ove, ove vjerujem da nisu bile nimalo sarkastične:) tipa da je to isto kao da malo dijete baciš u prešu za papir ili da te ljude treba objesiti... To su ljudi koji su krvavih ruku bacili prvi kamen.
Što se tiče rješenja ove krize- ako postoji policijski uviđaj, ta stvar će se riješiti sudski, kako vidim, ne prekršajno nego kazneno, što je, jasno, bolje. međutim, sporost sudstva možda i ne dovede do kazne. To je sasvim jedna nova stvar.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: