Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Starica iz Tvorničke smišljeno truje pse i mačke?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2007. 4:11 
Naslov:  Starica iz Tvorničke smišljeno truje pse i mačke?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon niza nerazjašnjenih nestanaka mačaka i pasa na području Tvorničke ulice, javio nam se ogorčeni građanin iz te ulice koji ima objašnjenje za nestanke.

- Moja susjeda posljednjih tjedan dana ostavlja otrov za štakore na ulici. Naime, ona pomiješa hranu i otrov i to ostavi na papiru na nogostupu. Susjeda je starija osoba koja, čini se, umišlja da postoje štakori, jer ja do sada nisam naišao ni na jednoga. Jedino na što nailazim ovih dana jesu lešine nedužnih životinja. Neke se nalaze na travi uz nogostup, no većina bude omamljena i tako hodaju po cesti pa ih pogazi automobil, požalio nam se naš sugovornik.

No, opasnost od trovanja ne prijeti samo životinjama, nego i maloj djeci.
- Otrov stoji na papiru na nogostupu i kao takav predstavlja opasnost za sve. Nezamislivo je što bi se dogodilo kada bi se neko dijete odlučilo "igrati" s tim otrovom. Čini se da je njoj cilj da otruje sve životinje, ne mareći kakve posljedice mogu nastati, zaključio je naš sugovornik.

Na ovaj primjer nerazumnog ponašanja prema životinjama oglasio se i Davorko Feil, iz Društva za zaštitu životinja "Život".

- Ovo je samo jedan od mnogih primjera u kojima životinje stradaju zbog nebrige ljudi. Postavljanjem otrova na ulici, osoba je ugrozila živote ne samo životinja, nego i ljudi, posebice male djece. Ja bih ovo okarakterizirao kako pokušaj ubojstva s predumišljajem
, istaknuo je Feil.

No, Feil napominje kako problem nije u pojedincima koji rade takve strahote, nego u samom sustavu prodaje otrova.

- Otrov može kupiti svatko, bez osobne iskaznice i pravoga razloga zbog kojega ga kupuje. Smatram da bi trebalo zabraniti prodaju otrova u poljoprivrednim ljekarnama i dopustiti kupovinu samo udrugama i organizacijama, odnosno nadležnim institucijama. Taj problem posebice je izražen na selu, međutim, čini se da nije zaobišao ni grad, zaključuje Feil.

Iz PU osječko-baranjske doznajemo kako će se provesti istraga u svezi s ovim incidentom, te da će, ako ima indikacija o ugrožavanju života i ljudi i životinja, bit će podnesena kaznena prijava.

Autor: G. Milanović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2007. 6:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Užas!!.
Meni je netko prošli tjedan otrovao mačka, velikog, prekrasnog crnog. Crying or Very sad Plakala sam ko kiša. I ja imam susjedu kojoj se "pričinja" Šakon u glavu! i jako sumnjam na nju, tim više što baš mog Crnog tupka nije voljela, stalno je nešto za njega prigovarala. Imam još jednog matorog mačka od 12god. koji je preživio sve moguće i nadživio sve ostale mačke.
Mislim da nitko nije zaslužio da se pati onako kako se moj Crni patio, danima je povraćao, vukao se, a nije nam se dao uhvatiti.
Postoje i humaniji načini da se "problem riješi". Ni ja ne volim lutalice, o njima se nitko ne brine, gladni su, ratoborni, zapušteni...Kako mačke tako i psi.
Ali uvijek imamo toliko da odvojimo, pa kod nas u ulici svi imaju dvije ili više svojih životinja, i barem još jednu lutalicu hranimo Smile

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2007. 8:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prokleta baba, želim joj da artritis dobije, onaj najgore vrste! Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2007. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la: ›
Užas!!.
Meni je netko prošli tjedan otrovao mačka, velikog, prekrasnog crnog. Crying or Very sad Plakala sam ko kiša. I ja imam susjedu kojoj se "pričinja" Šakon u glavu! i jako sumnjam na nju, tim više što baš mog Crnog tupka nije voljela, stalno je nešto za njega prigovarala. Imam još jednog matorog mačka od 12god. koji je preživio sve moguće i nadživio sve ostale mačke.
Mislim da nitko nije zaslužio da se pati onako kako se moj Crni patio, danima je povraćao, vukao se, a nije nam se dao uhvatiti.
Postoje i humaniji načini da se "problem riješi". Ni ja ne volim lutalice, o njima se nitko ne brine, gladni su, ratoborni, zapušteni...Kako mačke tako i psi.
Ali uvijek imamo toliko da odvojimo, pa kod nas u ulici svi imaju dvije ili više svojih životinja, i barem još jednu lutalicu hranimo Smile


Jesi razmišlja da ga odvedeš veterinaru, znaš lijek postoji i prilično je djelotvoran, meni su se dvaput otrovale mačke i dvaput su se izvukle i to iz prilično raspadnutih faza djelovanja otrova znaš ono kad curi na sve strane.

A babi bi presudio po kratkom postupku maljem u čelo i u dravu, ma sve bi ja te babe i dede poslo na neku procjenu i ko ne zadovoljava ribe hranit!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
punisher
Offline
Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 22.05.2007. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la (Pogledaj post): › Užas!!.
Meni je netko prošli tjedan otrovao mačka, velikog, prekrasnog crnog. Crying or Very sad Plakala sam ko kiša. I ja imam susjedu kojoj se "pričinja" Šakon u glavu! i jako sumnjam na nju, tim više što baš mog Crnog tupka nije voljela, stalno je nešto za njega prigovarala. Imam još jednog matorog mačka od 12god. koji je preživio sve moguće i nadživio sve ostale mačke.
Mislim da nitko nije zaslužio da se pati onako kako se moj Crni patio, danima je povraćao, vukao se, a nije nam se dao uhvatiti.
Postoje i humaniji načini da se "problem riješi". Ni ja ne volim lutalice, o njima se nitko ne brine, gladni su, ratoborni, zapušteni...Kako mačke tako i psi.
Ali uvijek imamo toliko da odvojimo, pa kod nas u ulici svi imaju dvije ili više svojih životinja, i barem još jednu lutalicu hranimo Smile


Babama, dedama, svima metak u čelo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2007. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Machore,
da sam ja njemu mogla blizu prije nego je došao kraj, letila bi do veterinara. Crying or Very sad
Lijek je super i hvala na savjetu Bravo - prije dva mjeseca smo jednog uspjeli spasiti i udomiti.
No, nažalost za Crnog, Cicka ali i druge mačkove od prije par mjeseci u mom šoru je bilo kasno.
I kod nas se odnedavno pojavio trovač/ica.
E, da mi dođe šaka.... Fight
Nekada se pitam da li sam normalna, gorje reagiram na životinje, nego na ljude

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2007. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la: ›
Nekada se pitam da li sam normalna, gorje reagiram na životinje, nego na ljude


Same here! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2007. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baba mir, potpisat cemo peticiju da ti ukinu mirovinu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2007. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdje god se okreneš zle bake..i kako da nju ne mrzim Evil or Very Mad

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2007. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

otkad je vitamin lijek?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2007. 19:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
otkad je vitamin lijek?


pa dobro nije lijek ustvari ali kad ti spraši inekciju imaš osjećaj da je lijek iako je to vitamin k1 al jebat ga, ja ga uvijek imam kod sebe u ormariću(konakion)!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2007. 0:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znamo da nisi šećeraš nego narkoman, Daaanicee...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2007. 8:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mojoj sestri je isto otrovan mačak :-s već drugi puta. Ona ga našopa aktivnim ugljenom da mu bude bolje, do sad ga je jednom uspjela tako izvući, dal će i ovaj puta, vidjet ćemo :-s the jury is still out.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2007. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kada bi, nedaj bože, netko naudio mojim "zvjerima", i kada bi bila 100% sigurna da je baš ta osoba to napravila, završila bi u najmanju ruku na traumi, bez obzira na godine

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2007. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Mojoj sestri je isto otrovan mačak :-s već drugi puta. Ona ga našopa aktivnim ugljenom da mu bude bolje, do sad ga je jednom uspjela tako izvući, dal će i ovaj puta, vidjet ćemo :-s the jury is still out.

drzim mu fige...
a mojoj prijateljici nesto cuko... Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: