Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Instruktori ''B'' kategorije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Obuka voznje je...

potrebna
95%
 95%  [ 20 ]
nepotrebna
4%
 4%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 21


Autor Poruka
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2007. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
ixia je napisao/la: ›
Naravno da je obuka obvezna.

zašto je naravno?


zbog odredenog broja ljudi koji nemaju pojma o autima (u koju spadam i ja) jer bi se u slucaju da se ukine obavezno skolovanje puno ljudi krenilo "vjezbati" na cestama... s obzirom kakva nam je trenutna kultura voznje, to bi bio kaos.


eo primjera s tv-a... u osborns-ima onaj sin njihov krenio na "samoucenje" i ide isparkirati i derne u auto iza sebe, ful... nije ni gledao u retrovizor dok se isparkirivo... sjebo auto nakon 3 sekunde voznje. e sad si zamisli nekoliko stotina 17-godisnjaka u novim auticima sa sta-ti-ja-znam-kol'ko konja u osijeku koji odluce vjezbati voznju osijekom... ili jos bolje jednu plavusu u kruznom toku Smile

istina je da nekim ljudima ne treba autoskola jer su talentirani ali zbog opce sigurnosti u prometu, bolje je da ovak ostane...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2007. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la: ›
zbog odredenog broja ljudi koji nemaju pojma o autima (u koju spadam i ja) jer bi se u slucaju da se ukine obavezno skolovanje puno ljudi krenilo "vjezbati" na cestama... s obzirom kakva nam je trenutna kultura voznje, to bi bio kaos.

ti ne voliš pročitati šta je već rečeno o temi prije tebe ili šta?
DonQuijote je napisao/la: ›
naravno, treba predvidjeti i ogromne kazne za one koje se uhvati da nekoga neovlašteno uče voziti po naseljenom mjestu, otvorenoj cesti i slično, nego u tu svrhu otvoriti nekoliko poligona, naplaćivati po satu ili tako nešto...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2007. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: › ti ne voliš pročitati šta je već rečeno o temi prije tebe ili šta?


ma procitala sam al previse je tu "Ako nekog uhvate..." "Nek se naprave..."... prekompliciran sustav da bi nekolicina mogla poloziti vozacki bez odvozenih 20-30 sati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2007. 13:25 
Naslov:  Re: Instruktori ''B'' kategorije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

instruktor je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle, kako kandidati razmisljaju o cijeloj obuci vožnje kao takvoj, sto o tome misle, imaju li kakvih pitanja vezano uz voznju, komentari i pohvale (i pozitivno i negativno) je pozeljno... eto tipkajte dragi forumasi i svi koji se tako osjecaju...

Imam jedno pitanje za instruktore,naime zanima me da li se još prakticira vožnja kanditata po poligonu dok ne stekne sigurnost? Planiram vrlo skoro postati jedna on kandidata i nekako me užasava pomisao da ću odmah morat uletiti u gužvu na cestama,pogotovo kad uzmem u obzir da nenam apsolutno nkakvo predznanje, Embarassed a znam za neke slučajeve da su već prvi sat vožnje proveli vozeći se gradom. Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2007. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kiki_08 je napisao/la: ›
instruktor je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle, kako kandidati razmisljaju o cijeloj obuci vožnje kao takvoj, sto o tome misle, imaju li kakvih pitanja vezano uz voznju, komentari i pohvale (i pozitivno i negativno) je pozeljno... eto tipkajte dragi forumasi i svi koji se tako osjecaju...

Imam jedno pitanje za instruktore,naime zanima me da li se još prakticira vožnja kanditata po poligonu dok ne stekne sigurnost? Planiram vrlo skoro postati jedna on kandidata i nekako me užasava pomisao da ću odmah morat uletiti u gužvu na cestama,pogotovo kad uzmem u obzir da nenam apsolutno nkakvo predznanje, Embarassed a znam za neke slučajeve da su već prvi sat vožnje proveli vozeći se gradom. Shocked


Ako imas dobog instruktora, a moj je takav, on ce te poticat da se ohrabris, ali te nece ni na šta prisiljavat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2007. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
Kiki_08 je napisao/la: ›
instruktor je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle, kako kandidati razmisljaju o cijeloj obuci vožnje kao takvoj, sto o tome misle, imaju li kakvih pitanja vezano uz voznju, komentari i pohvale (i pozitivno i negativno) je pozeljno... eto tipkajte dragi forumasi i svi koji se tako osjecaju...

Imam jedno pitanje za instruktore,naime zanima me da li se još prakticira vožnja kanditata po poligonu dok ne stekne sigurnost? Planiram vrlo skoro postati jedna on kandidata i nekako me užasava pomisao da ću odmah morat uletiti u gužvu na cestama,pogotovo kad uzmem u obzir da nenam apsolutno nkakvo predznanje, Embarassed a znam za neke slučajeve da su već prvi sat vožnje proveli vozeći se gradom. Shocked


Ako imas dobog instruktora, a moj je takav, on ce te poticat da se ohrabris, ali te nece ni na šta prisiljavat.

Iskreno se nadam da će moj budući instruktor biti naoružan s ekstra strpljenjem jer sam kao malo dijete (unatoč godinama) s tisuću zašto!
Sve vrijeme sam odgađala polaganje vozačkog jer mi nije bio neophodan,a mi itekako treba!Ako tko ima prijedloge za odabir auto škole može mi javiti na PM Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2007. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...eto da i ja nešto napišem...iako sam vec dosta toga rekao u jednom drugom postu....
po meni je 30 sati obuke jako malo.....instruktori pogotovo ovi mlađi nisu sposobni za obavljanje svog posla zbog nedovoljnog iskustva u prometu...a samim tim i za prenošenje raznih iskustava i situacija na svoje kandidate......dalje....puno više bi trebalo uciti kandidate parkirati auto na sve moguce nacine.....postiti ih da se sami snalaze po gradu odnosno reći im ja želi doci od tocke A do tocke B i pratiti kako ce se snaci i kako razmišljaju.....a ne govoriti....ovdje ljevo ovdje desno.......po mogucnosti nakon određenog vremena vožnje po Osijeku....otici npr u Vinkovce....da se ne bi dogodilo da neki nauce sve napamet kako se vozi u Osijeku....i onda kad se promjeni prometni znak....bude pizdarija.......i još stotinu prijedloga.....što se tice prakticnog dijela obuke.....
...ja bi još dodao nešto i za teoretski dio....trebalo bi posvetiti puno više pažnje na dio koji se zove TOLERANCIJA TUĐIH POGREŠAKA....... jer svi mi znamo živcaniti kad netko drugi napravi grešku....al kad mi to napravimo....onda obicno bude....jeb ga....šta ima veze....i za kraj još jedna jako bitna stvar....al to dolazi jedino iskustvom u prometu.....a zove se...predviđanje situacije...treba se pokušati barem pricom o puno situacija pokušati pokazati buducim vozacima kako se neke stvari mogu izbjeci....samo ako se na vrijeme uoce neke situacije........

...znam da ce sad intruktori reći....pa mi sve to radimo....al kao što je poznato statistike iz crnih kronika ne idu k tome u prilog.....ili je jednostavno samo reći....jeb ga....meni je bitno da je on kod mene položio....a to što ce iduci dan zaginiti na cesti.......nije moja stvar......

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2007. 18:44 
Naslov:  Re: Instruktori ''B'' kategorije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba ukinuti ono na poligonu što se polaže, to je glupost. parkiranje bočno ionak na cesti radiš drukčije, ne gledaš metle, nema crta. naglo kočenje? najgluplje, al i najlakše. vožnja u rikverc, polukružno.. sve se to u gradu može probati i naučiti, te ispitati.
instruktori to ionak uče kandidate da sam gledaju crte i po tom se ravnaju. kad nema crta ljudi izgubljeni i ne znaju. Laughing
i ona još sam čuo netko padne na ispitu jel malo nagazi na liniju...

tih 5 sati il kolko što se gubi na poligonu (za te manevre, ne za ono početno da naučiš kretat, stajat i slično), pametnije bi bilo da se vozi u gradu.

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
severina007
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2007. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › smatram da bi trebalo ostaviti kandidatima na odluku hoće li ići u autoškolu ili biti samouki, ali jako postrožiti testove, i teorijske i praktične.

-s ovim se slažem!

tako bi se ljudi puno bolje ispraksirali prije nego dobiju vozačku, a vjerojatno bi bilo i teško sam to sve savladati, pa bi ljudi željeli pomoć autoškole.

-mentalitet našeg društva je takav da svi misle da oni to MOGU sami, i tjerali bi svoje dok bi ljudi još više ginuli na cestama.

treba uvesti i redovne provjere poznavanja prve pomoći svake cca 2 godine, kao uvjet za produženje valjanosti vozačke.

-i ovo je ODLIČNA ideja!


naravno, treba predvidjeti i ogromne kazne za one koje se uhvati da nekoga neovlašteno uče voziti po naseljenom mjestu, otvorenoj cesti i slično, nego u tu svrhu otvoriti nekoliko poligona, naplaćivati po satu ili tako nešto...


- osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
severina007
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2007. 19:21 
Naslov:  Re: Instruktori ''B'' kategorije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam jedno pitanje za instruktore,naime zanima me da li se još prakticira vožnja kanditata po poligonu dok ne stekne sigurnost? Planiram vrlo skoro postati jedna on kandidata i nekako me užasava pomisao da ću odmah morat uletiti u gužvu na cestama,pogotovo kad uzmem u obzir da nenam apsolutno nkakvo predznanje, Embarassed a znam za neke slučajeve da su već prvi sat vožnje proveli vozeći se gradom. Shocked[/quote]

To ti ovisi od instruktora do instruktora.
Kod mene osobno- teško da ćeš izaći s poligona ako mi ne znaš kretati-stajati bez "gašenja" motora (ok je jednom-dvaput), vožnje unatrag kroz cijeli poligon (zadržavajući se u svojoj traci), i neke doze sigurnosti (što se vidi i osjeti).
Pa nećemo se igrati, ako je to moj posao, a ti me plaćaš za to-trebali bi nešto i naučiti, ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
severina007
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2007. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...znam da ce sad intruktori reći....pa mi sve to radimo....al kao što je poznato statistike iz crnih kronika ne idu k tome u prilog.....ili je jednostavno samo reći....jeb ga....meni je bitno da je on kod mene položio....a to što ce iduci dan zaginiti na cesti.......nije moja stvar......[/quote]


Naravno da nije bitno samo položiti vozački ispit!
A čuj, ja ne mogu ovdje govoriti u ime drugih instruktora, ne zato jer ne znam kako rade, već zato jer ne bi bilo u redu pričati im iza ledja na ovakav način.

Kao što rekoh.. samo u svoje ime mogu reći da mi nije bitno da mi
kandidati dobiju potvrdu da su osposobljeni za vozače, želim ih naučiti nečemu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
severina007
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2007. 19:31 
Naslov:  Re: Instruktori ''B'' kategorije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cohors je napisao/la (Pogledaj post): › treba ukinuti ono na poligonu što se polaže, to je glupost. parkiranje bočno ionak na cesti radiš drukčije, ne gledaš metle, nema crta. naglo kočenje? najgluplje, al i najlakše. vožnja u rikverc, polukružno.. sve se to u gradu može probati i naučiti, te ispitati.
instruktori to ionak uče kandidate da sam gledaju crte i po tom se ravnaju. kad nema crta ljudi izgubljeni i ne znaju. Laughing
i ona još sam čuo netko padne na ispitu jel malo nagazi na liniju...

tih 5 sati il kolko što se gubi na poligonu (za te manevre, ne za ono početno da naučiš kretat, stajat i slično), pametnije bi bilo da se vozi u gradu.




Da mene netko pita- i ja bih to ukinula!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
instruktor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2007. 23:08 
Naslov:  Re: Instruktori ''B'' kategorije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: › Najopasniji element obuke su stavovi samog kandidata, jer neki osamnaestogodisnjaci nemaju do kraja definiran sustav vrijednosti i dovoljnu dozu samokriticnosti, a to onda vodi bahatom ponasanju i uvjerenju kako su najpametniji. Kad se takvi stavovi spoje s ponesto iskustva u "crnoj" voznji (citaj: tata mu pokazao komande), onda imas nafuranog balavca koji misli da zna voziti i da u auto-skoli nema sto za nauciti.


Ma nemoj?! Durenje Totalno nije istina da osamnaestogodisnjaci imaju nedovoljno definiran sustav vrijednosti i da imaju nedovoljnu dozu samokriticnosti, (kao sto je napisano) NEKI se bahato ponasaju sto nije razlog da se svi osamnaestogodisnjaci stavljaju u isti kos. Uostalom, na cesti vidam dosta ljudi sa duplo vise godina koji se ponasaju rizicnije od (naglasavam) NEKIH osamnaestogodisnjaka. Osobno poznam dosta ljudi koji nemaju vise od 22,23 godine koji voze po propisima (citaj: P R A V I L N A voznja) sto bi znacilo da voze upravo onako kako se i treba voziti u Republici Hrvatskoj, a to sto se ''stariji'' ponasaju rizicnije, pretjecu kad ne bi trebali, parkiraju se gdje ne bi trebali, voze kako ne bi trebali (citaj: nepravilna voznja); to se ne gleda… tako da voznja je individualna stvar, a to sto netko ne vozi po propisima to je njegova osobna stvar koja nema veze sa godinama. Jer kao sto rekoh kako 'mladi' tako i 'stari' voze nepravilno. Stoga cemu generalizirati stvari da su svi mladi neodgovorni, bahati i najpametniji?! osijek031.com smile

Leteci mungos je napisao/la: › Instruktori su takvi kakvi jesu. Ima ih boljih i losijih. Oni smireniji se uglavnom percipiraju i kao kvalitetniji, buduci da kandidat ima dojam da bolje podnose njegove greske, da su strpljiviji i razumniji. Takodjer, jako je bitno da instruktor kandidatu objasnjava svaki njegov (kandidatov) potez, tako da kandidat shvati u cemu grijesi. Tu je prava vrijednost smirenog objasnjavanja, jer kad se nesto objasni na takav nacin - lakse se prihvaca.


A tko tako ne radi? ? ?

Leteci mungos je napisao/la: › Btw. faktor "coolnessa" i "otkacenosti" instruktora mi je najmanje vazna, odnosno nikako nije vaznija od smirenosti i njegovih/njezinih pedagoskih vjestina.


Tko kaze da je? ? ?

ixia je napisao/la: › Naravno da je obuka obvezna. Po meni veliki minus auto-skoli je u tome sto intruktori nemaju nikakvog pedagoskog obrazovanja... a to se jako osjeti...


Tko kaze da nemaju?! Nisam rekao da su zavrsili pedagogiju, psihologiju ili bilo koji slicni studij, ali ovdje se instruktori prikazuju kao neuke osobe koje nisu sposobne raditi ono sto rade, sto OPET nije istina. A ne treba zakljucivati o necemu na temelju jednog subjekta, jer ako jedan instruktor svoj posao obavlja lose ne znaci da su svi takvi.

Kiki_08 je napisao/la: › Imam jedno pitanje za instruktore,naime zanima me da li se još prakticira vožnja kanditata po poligonu dok ne stekne sigurnost? Planiram vrlo skoro postati jedna od kandidata i nekako me užasava pomisao da ću odmah morat uletiti u gužvu na cestama,pogotovo kad uzmem u obzir da nemam apsolutno nkakvo predznanje, a znam za neke slučajeve da su već prvi sat vožnje proveli vozeći se gradom.


Ukoliko kazes svome instruktoru da nemas nikakvog predznanja o prometu, voznji ili/i automobilima, vjerujem da te nece niti jedan instruktor odmah voditi u grad. Mozda u podrucje smirenog prometa gdje prodje jedan automobil u sat vremena, gdje ces na miru imati mogucnost upoznati automobil na kojem ces se obucavati i kako krenuti sa vozilom sve dok ne steknes sigurnost u sebe tj. samopouzdanje za voznju u gradu. Stoga nemoj se nista bojati! osijek031.com smile

tamna strana je napisao/la: › ...eto da i ja nešto napišem...iako sam vec dosta toga rekao u jednom drugom postu....
po meni je 30 sati obuke jako malo.....instruktori pogotovo ovi mlađi nisu sposobni za obavljanje svog posla zbog nedovoljnog iskustva u prometu...a samim tim i za prenošenje raznih iskustava i situacija na svoje kandidate......dalje....puno više bi trebalo uciti kandidate parkirati auto na sve moguce nacine.....postiti ih da se sami snalaze po gradu odnosno reći im ja želi doci od tocke A do tocke B i pratiti kako ce se snaci i kako razmišljaju.....a ne govoriti....ovdje ljevo ovdje desno.......po mogucnosti nakon određenog vremena vožnje po Osijeku....otici npr u Vinkovce....da se ne bi dogodilo da neki nauce sve napamet kako se vozi u Osijeku....i onda kad se promjeni prometni znak....bude pizdarija.......i još stotinu prijedloga.....što se tice prakticnog dijela obuke.....
...ja bi još dodao nešto i za teoretski dio....trebalo bi posvetiti puno više pažnje na dio koji se zove TOLERANCIJA TUĐIH POGREŠAKA....... jer svi mi znamo živcaniti kad netko drugi napravi grešku....al kad mi to napravimo....onda obicno bude....jeb ga....šta ima veze....


Eto da i ja nesto komentiram… dakle, nije istina da mladi instruktori nisu sposobni za obavljanje svoga posla, uostalom cemu to vec spometnuto generaliziranje?! Nedostatak godina ne znaci nuzno i nedovoljno iskustva u prometu. Nadalje, tvrdim da se posvecuje vise paznje na toleranciju tudih pogresaka i nije istina da ''svi mi znamo živcaniti kad netko drugi napravi grešku....al kad mi to napravimo....onda obicno bude....jeb ga…'', to mozda rade vozaci koji precjenjuju svoje sposobnosti, koji misle da mogu, a zapravo su jako daleko od toga sto je vrlo neodgovorno, djetinje i vrlo RIZICNO

tamna strana je napisao/la: › ...znam da ce sad intruktori reći....pa mi sve to radimo....al kao što je poznato statistike iz crnih kronika ne idu k tome u prilog.....ili je jednostavno samo reći....jeb ga....meni je bitno da je on kod mene položio....a to što ce iduci dan zaginiti na cesti.......nije moja stvar......


To je mozda tvoje misljenje (mislim na komentar ''meni je bitno da je on kod mene položio....a to što ce iduci dan zaginiti na cesti.......nije moja stvar...''), ali definitivno nije misljenje vecine instruktora. Mozda neces vjerovati (ne bi me cudilo), ali neki instruktori vole svoj posao koji rade i daju sve od sebe da ga sto kvalitetnije i profesionalnije obave stoga takav instruktor nema misljenje 'ma samo da on meni polozi'..

cohors je napisao/la: › treba ukinuti ono na poligonu što se polaže, to je glupost. parkiranje bočno ionak na cesti radiš drukčije, ne gledaš metle, nema crta. naglo kočenje? najgluplje, al i najlakše. vožnja u rikverc, polukružno.. sve se to u gradu može probati i naučiti, te ispitati.
instruktori to ionak uče kandidate da sam gledaju crte i po tom se ravnaju. kad nema crta ljudi izgubljeni i ne znaju.
i onda još sam čuo netko padne na ispitu jel malo nagazi na liniju...


Zbog kojeg tocno razloga bi se poligon trebao ukinuti? Poligon sluzi vjezbanju kandidata za stvarne uvjete u prometu, kao i vojno vjezbaliste. Tom tvojom konstatacijom bi se dalo zakljuciti da je i vojno vjezbaliste glupost, a zasto ne bismo poslali vojnike u realne uvjete… pa da, tamo ce tako i onako nauciti kako se sve radi, jel? Ratata... evo ti! I kako to da se ''na cesti'' bocno parkiranje radi drugacije?! Putanja vozila je ista, vozilo mora bocno uci na prakirno mjesto imalo crta, metala , kisobrana ili bilo kojeg drugog sredstva za orijentaciju, e sad druga je stvar tko sto koristi ili ne koristi uopce. Voznja ''u rikverc'' – ne zelim ni komentirati. ''Naglo kocenje'' se radi na poligonu kako bi se izvjezbalo intenzivno zaustavljanje vozila u slucaju djeteta na cesti, crvenog na semaforu ili bilo koje druge situacije na cesti zbog kojeg ce biti potrebno intenzivno zaustaviti vozilo. Istina, moze se to sve vjezbati i u gradu, ali moze se i voziti bez vozacke, tj bez kompletne obuke kandidata. Bilo bi jos vise prometnih nesreca, bilo bi jos vise zrtava… Al' sto da se ide na polaganje kad se moze i bez toga.. jel tako?! Pa upravo zato da bi promet bio sigurniji, da naucimo ljude prometnoj kulturi i defenzivnoj voznji. Na poligonu je sigurnije izvoditi sve te radnje, uostalom strucnjaci u prometu su zakljucili da je bolje raditi te radnje na poligonu, ali ocito su Hrvati skloni potcjenjivanju tudeg rada, odluka i nacina na koji netko obavlja svoj posao. Jasno mi je da se ljudi definiraju kroz druge, ali tolika potreba potcjenjivanja mi nikad nece biti jasna!!! osijek031.com smile

Eto toliko od mene za sada! osijek031.com smile

_________________
Promet nije zajebancija!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2007. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma da su to neki poligoni di imaš simulacije kiše, poledice ne bi reko ništa, ali tam imaš sam asfalt i linije po kojima voziš.. sve to što sam radio na poligonu radio sam i u gradu, tak da ne vidim smisao toga, osim za još više uzimanja love.

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2007. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...dakle...gospon instruktor.....po zakonu vjerovatnosti nismo svi sposobni biti vozaci.....ali po zakonu uzaludnih pokušaja.....svi mi možemo dobiti uvjerenje o položenom vozackom ispitu određene kategorije....ili što bi narod rekao....vozacku....a sa tim se smatra da je netko postao vozac.....po onome što sam ja do sad vidio svi oni kandidati koji su polagali kod mlađih instruktora su nakon položenog ispita iz vožnje...bili više nesigurni u samostalnoj vožnji....nego oni koji su polagali kod starijih instruktora.......

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: