Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Instruktori ''B'' kategorije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Obuka voznje je...

potrebna
95%
 95%  [ 20 ]
nepotrebna
4%
 4%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 21


Autor Poruka
instruktor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2007. 22:45 
Naslov:  Instruktori ''B'' kategorije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, kako kandidati razmisljaju o cijeloj obuci vožnje kao takvoj, sto o tome misle, imaju li kakvih pitanja vezano uz voznju, komentari i pohvale (i pozitivno i negativno) je pozeljno... eto tipkajte dragi forumasi i svi koji se tako osjecaju...


Zadnja promjena: instruktor; 26.04.2007. 23:36; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.04.2007. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uuu...zar bi trebala sjest u kola bez obuke??? nisam znala di je kocnica,gas i kvacilo. dovraga.

meni je super na voznji,iako bi mogla bit i malo cesca (za sad imam po 2 sata tjedno)

i da...zasto ljudi trube autoskolamaa??? nije nama lakoooo!!! nimalo Sad

zar se obuka ukida il sta? Very Happy mislim,kad je takav topic i anketa.

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.04.2007. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obuka je potrebna, ali je i poprilično skupa.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
instruktor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2007. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

goose je napisao/la: ›
uuu...zar bi trebala sjest u kola bez obuke??? nisam znala di je kocnica,gas i kvacilo. dovraga.

zar se obuka ukida il sta? Very Happy mislim,kad je takav topic i anketa.

anketa je postavljena zbog mogucnosti dobivanja vozacke dozvole kao u Americi, netko te ''nauci'' upravljati vozilom, a ti samo izadjes na ispit i prodjes; neprodjes... ugl... zanima me sto mislite dali bi tako bilo bolje ili da ostane kao do sada...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
severina007
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2007. 23:16 
Naslov:  Re: Instruktori ''B'' kategorije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

instruktor je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle, kako kandidati razmisljaju o cijeloj obuci vožnje kao takvoj, sto o tome misle, imaju li kakvih pitanja vezano uz voznju, komentari i pohvale (i pozitivno i negativno) je pozeljno... eto tipkajte...



Pa kolega, svaka čast na temi!
Eto, i ja kao instruktor mislim da je obuka itekako potrebna,
bez obzira što se time bavim (da ne bude "naravno da misli da je
potrebna jer u protivnom nema posla").

Pa.. ljudi- navalite nas tračati!
Eto da znate da instruktori čitaju sve što se napisali i što ćete napisati,
pa ako ste nekad nešto htijeli reći, a niste smjeli- sada vam je savršena prilika!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
instruktor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2007. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

severina007 je napisao/la: › Pa kolega, svaka čast na temi!
Eto, i ja kao instruktor mislim da je obuka itekako potrebna
Pa kolegice hvala lijepa, eto zanimalo me kako kandidati reagiraju na cijelokupnu voznju, a kao sto ste rekli ovo im je dobra prilika da kazu sto ih smeta za vrijeme voznje, sto im nije jasno, sto smatraju suvisnim i tako... mislim da ce ovo pomoci kako polaznicima tako i instruktorima... Slazete se, zar ne? Jer danas sam cuo komentar kandidata kako bi bilo bolje da je kod nas kao i u Americi (bez instruktora). Pa me zanima kako ostali razmisljaju o tome... jer instruktori se educiraju posebno za obuku voznje tako da se to ne moze usporediti sa roditeljem koji uci vlastito dijete ili bilo koji oblik nastave sa needuciranom i nekompetentnom osobom.

_________________
Promet nije zajebancija!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
severina007
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2007. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

instruktor je napisao/la (Pogledaj post): ›
severina007 je napisao/la: › Pa kolega, svaka čast na temi!
Eto, i ja kao instruktor mislim da je obuka itekako potrebna
Pa kolegice hvala lijepa, eto zanimalo me kako kandidati reagiraju na cijelokupnu voznju, a kao sto ste rekli ovo im je dobra prilika da kazu sto ih smeta za vrijeme voznje, sto im nije jasno, sto smatraju suvisnim i tako... mislim da ce ovo pomoci kako polaznicima tako i instruktorima... Slazete se, zar ne? Jer danas sam cuo komentar kandidata kako bi bilo bolje da je kod nas kao i u Americi (bez instruktora). Pa me zanima kako ostali razmisljaju o tome... jer instruktori se educiraju posebno za obuku voznje tako da se to ne moze usporediti sa roditeljem koji uci vlastito dijete ili bilo koji oblik nastave sa needuciranom i nekompetentnom osobom.



U potpunosti se slažem s kolegom, i drago mi je što nisam jedini instruktor koji je čitao poruke naših kandidata ovdje.
A iznimno mi je drago što ste, kolega otvorili ovu temu.

Eto, dragi kandidati.. imate priliku pitati sve što vas je uvijek zanimalo, a mi ćemo vam NASTOJATI odgovoriti.

Primamo i pohvale i pokude! Evil or Very Mad Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
severina007
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2007. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I hajmo sada na spavanje.. Treba nešto i raditi danas!
Netko nešto..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2007. 2:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

instruktor je napisao/la: ›
anketa je postavljena zbog mogucnosti dobivanja vozacke dozvole kao u Americi, netko te ''nauci'' upravljati vozilom, a ti samo izadjes na ispit i prodjes; neprodjes... ugl... zanima me sto mislite dali bi tako bilo bolje ili da ostane kao do sada...

Ma sigurno. Onda niko ne bi platio 5-6 milja kuna, nego bi svi djecu-unuke-tetke učili sami vozit - po gradu, u autima bez duplih komandi... To bi divno funkcioniralo. Autoškole su nužno zlo.

Ne vidim o čemu tu raspravljat. Za instruktora se svi raspitaju prije, a ako je netko šupak, brzo se pročuje, i niko kasnije ne ide kod njega. Ista stvar za autoškole. Jedino pitanje je: zašto vozački košta ko godina faksa?

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2007. 9:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

smatram da bi trebalo ostaviti kandidatima na odluku hoće li ići u autoškolu ili biti samouki, ali jako postrožiti testove, i teorijske i praktične.

tako bi se ljudi puno bolje ispraksirali prije nego dobiju vozačku, a vjerojatno bi bilo i teško sam to sve savladati, pa bi ljudi željeli pomoć autoškole.

treba uvesti i redovne provjere poznavanja prve pomoći svake cca 2 godine, kao uvjet za produženje valjanosti vozačke.

naravno, treba predvidjeti i ogromne kazne za one koje se uhvati da nekoga neovlašteno uče voziti po naseljenom mjestu, otvorenoj cesti i slično, nego u tu svrhu otvoriti nekoliko poligona, naplaćivati po satu ili tako nešto...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2007. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
naravno, treba predvidjeti i ogromne kazne za one koje se uhvati da nekoga neovlašteno uče voziti po naseljenom mjestu, otvorenoj cesti i slično, nego u tu svrhu otvoriti nekoliko poligona, naplaćivati po satu ili tako nešto...

Ovo je jako dobra ideja. Neki ljudi nakon što izađu iz auto škole nemaju priliku odmah imati svoj automobil i početi voziti dok im je sve to svježe već krenu nakon godinu dvije ili više i onda nastaje problem.Bilo bi super kad bi postojao neki poligon gdje ljudi mogu doći osvježiti znanje vožnje a ne da to moraju raditi po naseljima raznim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2007. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobra obuka vozaca je nuzna, s naglaskom na "dobra". Nazalost, previse je faktora koji utjecu na kvalitetu obuke - stavovi i pogled na zivot samog kandidata, (ne)nadrkanost instruktora, automobil i sl.

Najopasniji element obuke su stavovi samog kandidata, jer neki osamnaestogodisnjaci nemaju do kraja definiran sustav vrijednosti i dovoljnu dozu samokriticnosti, a to onda vodi bahatom ponasanju i uvjerenju kako su najpametniji. Kad se takvi stavovi spoje s ponesto iskustva u "crnoj" voznji (citaj: tata mu pokazao komande), onda imas nafuranog balavca koji misli da zna voziti i da u auto-skoli nema sto za nauciti.

Zato mislim da bi svim kandidatima trebalo resetirati svo postojece pred(ne)znanje o voznji, automobilim, kojecemu.

Instruktori su takvi kakvi jesu. Ima ih boljih i losijih. Oni smireniji se uglavnom percipiraju i kao kvalitetniji, buduci da kandidat ima dojam da bolje podnose njegove greske, da su strpljiviji i razumniji. Takodjer, jako je bitno da instruktor kandidatu objasnjava svaki njegov (kandidatov) potez, tako da kandidat shvati u cemu grijesi. Tu je prava vrijednost smirenog objasnjavanja, jer kad se nesto objasni na takav nacin - lakse se prihvaca.

Kad sam vec kod toga, svakako moram spomenuti da sam imao srece s instruktorom (Zlatko Golek iz Slavonca), jer je on upravo takav instruktor kojeg sam gore opisao. Ne znam kakvi su drugi (samo sam kod njega vozio), ali ovo temeljim na komentarima legosa koji su se sa mnom vozili. U odnosu na njihove instruktore, moj im se ucinio puno kvalitetnijim, jer je svaku moju gresku i potez detaljno objasnio i svaku svoju tezu detaljno argumentirao.

Btw. faktor "coolnessa" i "otkacenosti" instruktora mi je najmanje vazna, odnosno nikako nije vaznija od smirenosti i njegovih/njezinih pedagoskih vjestina.

swamp je napisao/la: › Jedino pitanje je: zašto vozački košta ko godina faksa?

Zato sto dobar dio cijene faksa subvencionira drzava...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2007. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da je obuka obvezna. Po meni veliki minus auto-skoli je u tome sto intruktori nemaju nikakvog pedagoskog obrazovanja... a to se jako osjeti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2007. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la: ›
Naravno da je obuka obvezna.

zašto je naravno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
viki18os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2007. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja evo imam same pohvale za mog instruktora... nikad nije problem nešto ponoviti i 50 puta... TO se zove smirenost... i, da... definitivno treba ići na predavanja u autoškolama i da te oni sve nauče,a ne sami ko u americi...

instruktor je napisao/la: ›
Dakle, kako kandidati razmisljaju o cijeloj obuci vožnje kao takvoj, sto o tome misle, imaju li kakvih pitanja vezano uz voznju, komentari i pohvale (i pozitivno i negativno) je pozeljno... eto tipkajte dragi forumasi i svi koji se tako osjecaju...


U kojoj autoškoli ste instruktor?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: