Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prosvjed osječkih studenata prava!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
big_brother
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2007. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čuo sam za to, lega mi je tamo i imaju ljudi pravo što su ljuti.. ima puno sranja na tom faksu, a ne mogu profesorima ništa, čista samovlada, jedino im ostane prosvjed..

kako je krenulo uskoro će nastati kletva - Da' Bog da ti dijete išlo na Pravni faks u Osijeku Very Happy

sorry studenti, znam da vama nije smiješno, moja sućut Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2007. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
gaap je napisao/la: ›
bolje da uče nego da laju!


Bravo !

ps. potpis je zaaakon ! Smile


tonya je napisao/la (Pogledaj post): ›
euchrid je napisao/la: ›
ja ne vidim u čemu je tu problem? iako ne znam koliko su ti ispiti uistinu povezani, nekako mi se čini da ti studenti žele polagati ispit iz vožnje bicikla a još ne znaju ni hodati... e, ne ide to tako...

Baš si štrajkolomac! Razz


najžešće je kada se jave "upućeni" i oni koji "misle" ili im se nešto pričinjava. ajde da je ženskadija posrijedi... ajde de. vole tračati i svakom loncu poklopac biti ali ovo je "muškardija"... i to u poznijim godinama kako se čini Rolling Eyes Razz Twisted Evil

faks je stvarno u q. pitajte bilo koga tko studira ondje...
strahote se događaju tamo. kruže glasine o prosvijedu za kojeg se doista pitam kako, koliko i hoće li uspjeti jer doista je, kako je netko ovdje to već ranije primjetio, studentska populacija bolno inertna i zavaljena u duboku apatiju.. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2007. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hej alo ljudi....normalno da se nemoze ici na ispit koji se zove samovolja drugih 2 ako nisi polozio samovolju drugih 1...u cemu je problem....svi koji su ucili prosli su taj fax bez ikakvih problema...pfff

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2007. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slušaj ti, el nado, jesi ti završila pravni fakultet u osijeku? jesi uopće tamo studirala ili studiraš?
Razz

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2007. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, samo što i tako student koji nema određene ispite položene, pada taj neki ispit kada mu prof. pogleda u index...to oni rade; ruše ljude ako smatraju da nemaju određene ispite koji su preduvjet njihovom....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2007. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›

faks je stvarno u q. pitajte bilo koga tko studira ondje...



bilo koga !? gdje su ti dooooooookazi !?


Smile))))))))))))))))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2007. 2:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidljivi na svakom predavanju, očitiji na svakom ispitu...

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2007. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nitko nikoga nije tjerao da upiše taj faks... ali kad ga upišeš moraš igrati po pravilima koja su tamo postavljena...


s jedne strane vam je određen redoslijed polaganja ispita, ali s druge strane ne morate kao studenti na drugim studijima sjediti na predavanjima cijele dane... svako zlo za neko dobro kažu babe


a i kad već prosvjedujete da vam ukinu to pravilo zašto onda i ne prosvjedujete i zahtjevate od profesora da vam redovito drže predavanja i da ne smijete imati ni vi ni oni više od 3 izostanka po semsetru...


problem je u tome što svi očekuju da što prije dobiju diplomu a da se što manje narade, znanje tu nije uopće stvar koja je bitna (naravno da nisu svi takvi, čast izuzecima)... ne ide to tako...

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2007. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la: ›
a i kad već prosvjedujete da vam ukinu to pravilo zašto onda i ne prosvjedujete i zahtjevate od profesora da vam redovito drže predavanja i da ne smijete imati ni vi ni oni više od 3 izostanka po semsetru...


problem je u tome (kao i na efos) sto nemaju uvjete da drze predavanje za cca 2000 studenata koje svake godine upisuju...

tj. to je jedan od (tehnickih) problema

Citat: ›
problem je u tome što svi očekuju da što prije dobiju diplomu a da se što manje narade, znanje tu nije uopće stvar koja je bitna (naravno da nisu svi takvi, čast izuzecima)... ne ide to tako...


ti mora da ekonomiju studiras Smile))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2007. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@euchrid

volio bih ja tebe vidjeti da ti usred studiranja odrede da ti najteži ispit na faksu bude izravni ili neizravni uvjet za još 5-6 predmeta!

nisu bez razloga generacije studenata ostavljale taj ispit za sam kraj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2007. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
problem je u tome (kao i na efos) sto nemaju uvjete da drze predavanje za cca 2000 studenata koje svake godine upisuju...

tj. to je jedan od (tehnickih) problema



a možda je jedan od tehničkih problema to što nemaju uvijete da 2000 studenata izlazi na sve žive rokove kako im padne na pamet da bi vidjeli kakva su pitanja...

još uvijek stoji pitanje - zbog čega studenti onda ne prosvjeduju i traže bolje uvjete studiranja? zato što im ovako sasvim odgovara!


nemoj misliti da ne shvaćam te studente; i ja sam do nedavno studirao i tako razmišljao... (studiram i dalje, ali drugačije razmišljam)
samo hoću reći da će im, kada malo sazriju u glavi, biti jasno da su im pobude za prosvjede bile krive... postoje puno veći problemi na tom faklultetu od redosljeda polaganja ispita, ali protiv toga treba imati muda nešto poduzeti, a studenti, oportunisti po naravi (nije im za zamjeriti) naravno samo pasivno promatraju (daj_ti_meni_diplomu_i_ajd_zdravo stav)...

uostalom, svatko se bori za ono do čega mu je stalo... a kako ja nemam nikakve veze s tim faksom ne da mi se više ni raspravljati o njemu; i na mom studiju ima previše nebuloza koje bi me trebale zamarati...

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2007. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la: ›
postoje puno veći problemi na tom faklultetu od redosljeda polaganja ispita, ali protiv toga treba imati muda nešto poduzeti, a studenti, oportunisti po naravi (nije im za zamjeriti) naravno samo pasivno promatraju (daj_ti_meni_diplomu_i_ajd_zdravo stav)...


eto, vidis da se slazemo.. maltene ko lego kockice Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slevak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 89
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2007. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la: ›
ja ne vidim u čemu je tu problem? iako ne znam koliko su ti ispiti uistinu povezani, nekako mi se čini da ti studenti žele polagati ispit iz vožnje bicikla a još ne znaju ni hodati... e, ne ide to tako...


uzgojit ću još jednu ruku, samo kako bih mogao reći: TRI PALCA GORE!

_________________
KISIK JE OTKRIVEN TEK 1874. NIJE UTVRĐENO KAKO SU LJUDI PRIJE DISALI.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2007. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tebi ni još jedan mozak da ga uzgojiš ne bi pomogao.

www.kockica.info

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
big_brother
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2007. 0:44 
Naslov:  Re: Prosvjed osječkih studenata prava!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovaj tekst je "loš", tko nema veze s faksom uopće ne kuži što pati studente, te odluke su samo kap koja je prelila čašu... na toj kockici gdje studenti iznose svoje stajalište piše i ovo, možda će vam to biti jasnije Wink

"...na nasem fakultetu vlada kaoticno stanje vec godinama i sigurno su ove odluke donesene kako bi se u odredjenoj mjeri postigao «red, rad i disciplina»... medjutim ovo je totalno krivi put, bavite se posljedicama, a ne uzrocima problema... nece se dugogodisnja anarhija popraviti «ho ruk» odlukama... slikovito receno, kao da pokusavate spasiti kucu od kise zatvarajuci prozore i vrata, ali to Vam je Sizifov posao, jer krov prokisnjava na sve strane!!! molim Vas da se okrenete srzi problema i to pokusate rijesiti... drugog puta nema...

kako bih Vam to najbolje docarala posluzit cu se primjerom GPP-a... taj slucaj sadrzi sve lose elemente koje treba ispraviti i kad se to ucini nece biti potrebe donositi kojekakve odluke...

ako se ne varam, izraziti GPP kaos traje od 2000. godine... tada je prekinuta suradnja s profesorom Cinijem... dakle, 7 godina (!!!!!) ovaj fakultet nema «normalnog» nastavnika iz jednog od najvaznijih predmeta... dolazili su profesori iz ZG jednom mjesecno i po 4-5 sati u komadu tumacili gradivo koje je ogromno i strasno zahtjevno, gradivo koje se ne moze kvalitetno savladati bez kontinuiranog rada... razvidno je kako su u to vrijeme izgledale konzultacije, seminara nema, prakticne nastave naravno nema... do 2005. godine sve je to bilo zacinjeno literaturom iz 1986. godine i stalno se obecavalo kako ce izaci nova knjiga... izdana je u studenom 2004., sto znaci da je u ruke studenata dosla 2005. godine i napokon se vise nismo morali boriti sa SFRJ, SAP Vojvodinom i Kosovom, saveznim drustvenim pravobraniocem samoupravljanja i mnogim drugima... onda je naglo prekinuta suradnja i s profesorima iz ZG i dosla je asistentica Maganic, koja nije bila u potpunosti obucena za svoj posao i svi znamo kako je to «slavno» proslo na rokovima u veljaci...
zamislite Vi koliki je to poremecaj nastao u zadnjih 7 godina!!! jesu li studenti zbog toga krivi??? imajuci na umu sve navedeno, naravno da su studenti polagali za to vrijeme druge ispite i GPP im je ostao medju zadnjima... vrijeme tece, imamo 10 rokova godisnje, a normalnih uvjeta za studiranje nema... polagali su sto su mogli, sto im je bilo lakse i razumljivije...

volim uvijek usporediti studenta prava sa studentom medicine... zamislite studenta medicine kojemu na pocetku akademske godine profesor uvali knjizurinu iz anatomije i kaze mu da to nauci i javi mu se na ljetnom roku... dakle, nema predavanja, nema konzultacija, nema kolokvija, nema kontinuiranog rada, nema prakticnog rada, nema seciranja zaba, nikad vidio pacijenta i bolnicu... kakav ce to doktor biti?!?
sad to primijenite na stvarnost studenta prava - uvali nam se literatura od 1000 stranica, nema redovnih predavanja, nema kolokvija, nema kontinuiranog rada, prakse nema, ne znamo kako izgleda tuzba, kako izgleda zalba, kako je na sudu, nista ne znamo – kakvi cemo mi biti pravnici?!
ja znam da se neki profesori i asistenti trude i da pomaka na bolje ima (puno im hvala na tome), ali to dobro je kap u moru losega i to lose proguta dobro... ako na jednom predmetu ne stima to ce se odraziti i na druge predmete, lancana reakcija...

suma sumarum, problem cete rijesiti ako nam omogucite normalne uvjete studiranja... kvalitetne nastavnike koji ce raditi sa studentima, koji ce dolaziti na predavanja i seminare, omoguciti konzultacije, da predavanja iz jednog predmeta ne budu po 4 sata u jednom danu, to ne moze nitko koncentrirano predavati, niti pratiti... neka nam se osigura literatura koja je na hrvatskom knjizevnom jeziku (ovo ukljucuje i problem upravnog prava i znanosti, nema potrebe dodatno komplicirati vec dovoljno kompliciranu situaciju)... osigurajte potrebnu infrastrukturu... ako zažive odluke stvorit ce se ogroman pritisak na prof. Belaja i asistenticu Maganic, a zar Vas moram podsjecati kako je izgledao rok iz GPP-a u veljaci kad je na pismeni ispit pristupilo 300-400 studenata koje ste morali smjestiti i po dvoranama Ekonomskog fakulteta i jos je studenata ostalo na ulici... zbog tolikog broja studenata angazirano je i barem 10 «cuvara», odustalo se od pisanja eseja (tko ce citati toliko radova), na koncu su studenti optuzivani za prepisivanje, bilo je pogresno ispravljenih pismenih ispita i sve je na koncu dovelo do prosvjeda i ukljucivanja medija... vec vidim i «odusevljenje» gospodja u referadi koje ce prilikom svake prijave ispita morati provjeravati tko je sto polozio i smije li student izaci na ispit... itd, itd...

pruzite nam osnovne uvjete studiranja i uvjerena sam da ce to stvoriti «red, rad i disciplinu» i nece biti potrebe za postavljanjem bilo kakvih uvjeta... sve ce se odvijati na obostrano zadovoljstvo...

i jos Vas na kraju podsjecam (ako ste slucajno zaboravili), Vi radite s ljudima, a ne sa stvarima... mi studenti smo ljudi, imamo svoje misli, osjecaje i potrebe i kada ubuduce donosite odluke molim Vas da imate to na umu..."

kako vidite ima djece koja žele učiti i uče, ali ih stalno zajebavaju, nitko ih ništa ne pita i to ih boli... imate friški primjer studentskog veta za školarine u ZG Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: