Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Otvorenje Interspara prouzročilo kolaps gradskog prometa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.03.2007. 12:32 
Naslov:  Otvorenje Interspara prouzročilo kolaps gradskog prometa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Totalni prometni kolaps - upravo tim riječima mnogi će Osječani opisati prve radne dane novog gradskog hipermarketa “Interspara”. Specifični položaj toga trgovačkog centra, smještenog između dvije važne prometnice i kružnog toka Đakovština (koji je jedna od ključnih točki kompletnog gradskog prometa), te nepregledne rijeke građana koje su se cjelodnevno slijevale prema njemu paralizirale su gradski promet.

Za uključivanje na kružni tok čekalo se i više od 15 minuta, autobusi GPP-a na trenutke su ostajali potpuno zaglavljeni, a kolone vozila ometale su i kretanje tramvaja prema Mačkamami. Automobili su jednostavno ostajali na tramvajskim tračnicama bez prostora da se igdje maknu. Gužve je bilo i na parkiralištima hipermarketa pa se tako u podzemnoj garaži parkiralo na svaku slobodnu površinu. Kolona vozila prema kružnom toku se u pojedinim trenucima protezala gotovo do raskrižja Ulice Hrvatske Republike i Županijske na jednu stranu, a Ulicom sv. Leopolda Mandića i do tržnice rabljenih automobila.

Osječni su bili ogorčeni. “Dolazak kući s posla trajao mi je dvostruko duže! Nije mi jasno zašto su u 16 sati, kada većina ljudi ide s posla, baš svi navalili u kupnju. Samo pola sata-sat kasnije svima bi bilo mnogo lakše”, kaže nam vozač Kruno. Osječanka Jasminka, pak, ispričala nam je kako su ona i kolegice na putu kući bile prisiljene pronaći alternativno rješenje jer se nisu mogle priključiti na Čepinsku! Kružile su Industrijskom zonom i Filipovicom, naposljeku završile “na nekakvom prtenom putu” te kroz Ankin dvor stigle do Vinkovačke. Zbog prometnog kolapsa prouzročenog otvorenjem “Interspara” jučer se oglasio i Zdravko Peko, predsjednik Zelenih Hrvatske.

- Gradske službe i djelatnici Prometne policije totalno su nespremno dočekali otvorenje “Interspara”! Osobno sam čekao gotovo 20 minuta na ulazak u kružni tok iz Resinerove, te svjedočio kako je jedno vozilo gotovo izazvalo udes. Policije nije bilo, a kad sam ih zvao kazali su da nisu unaprijed upozoreni na moguće probleme. Pitam se tko je ovaj put zakazao - gradska vlast kojoj su u interesu velika otvorenja i rezanja vrpci, policija koja se ponaša kao da ne djeluje u ovom gradu ili građani koji su pohrlili po darove, kaže Peko te se pita je li ova lokacija “razumno rješenje” za tako veliki trgovački centar.

Iako je, prema neslužbenim informacijama, na blagajnama “Interspara” ostavljen ogroman novac, otvorenje toga centra još je jednom pokazalo da su mnogi građani spremni trpjeti prometne gužve i čekati u “beskrajnim” redovima samo da bi se uštedjela pokoja kuna na ponuđenim akcijama. No, kada prvobitna histerija splasne, valja očekivati da će se znatno ublažiti i posljedice za gradski promet.

Autor: Ivan Sekol/Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
punisher
Offline
Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 30.03.2007. 12:47 
Naslov:  Re: Otvorenje Interspara prouzročilo kolaps gradskog prometa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kmeti i seljaki su juče izašli iz opanaka pa oma u šoping! Možda dijele besple krpe za kujnu i privjeske za mobitele!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cookies
Offline
Avatar

Ukupno postova: 368
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2007. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh da, štaš drugo, tak je to kod nas...ja sam popizdila kad sam vidjela gužvu na cesti i ja u toj koloni, nisam mogla ići kuć s posla.... osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2007. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cookies je napisao/la: ›
eh da, štaš drugo, tak je to kod nas...ja sam popizdila kad sam vidjela gužvu na cesti i ja u toj koloni, nisam mogla ići kuć s posla.... osijek031.com smile


Joj ja bila sva sretna što me instruktor ne tjera po gasu... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2007. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Išla i ja jučer u interspar da vidim šta se to tamo nudi. Mogu vam reći da nije uopće loše, obavezno posjetite new yorker!!! Ali prije toga jedna mala obavijest. Pomirite se s tim da možda nećete naći parkirališno mjesto, pa čak ni u toliko najavljivanoj i hvaljenoj podzemnoj garaži. Mjesta jednostavno nema, sve punoooooooooooo!

_________________
"Odlika glupih ljudi je da kritiziraju ono što ne shvaćaju."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2007. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali te su vam gužve samo sada jer se tek otvorio, vidjet ćete za tjedan-dva, bit će, ne baš prazno, ali sigurno će biti manje ljudi nego sad.

_________________
"Odlika glupih ljudi je da kritiziraju ono što ne shvaćaju."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.03.2007. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›

Osječanka Jasminka, pak, ispričala nam je kako su ona i kolegice na putu kući bile prisiljene pronaći alternativno rješenje jer se nisu mogle priključiti na Čepinsku! Kružile su Industrijskom zonom i Filipovicom, naposljeku završile “na nekakvom prtenom putu te kroz Ankin dvor stigle do Vinkovačke.




kraljice...osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2007. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leon je napisao/la: ›

Osječanka Jasminka, pak, ispričala nam je kako su ona i kolegice na putu kući bile prisiljene pronaći alternativno rješenje jer se nisu mogle priključiti na Čepinsku! Kružile su Industrijskom zonom i Filipovicom, naposljeku završile “na nekakvom prtenom putu te kroz Ankin dvor stigle do Vinkovačke.




kraljice...osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Pa gdje su pronašle prteni put? Zato se ja uvijek držim ceste i provjerenih puteva. Uvijek ista ruta... Ali svaka čast, ipak su pronašle poznatu cestu na kraju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2007. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ana18os je napisao/la (Pogledaj post): ›
legica_os je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leon je napisao/la: ›

Osječanka Jasminka, pak, ispričala nam je kako su ona i kolegice na putu kući bile prisiljene pronaći alternativno rješenje jer se nisu mogle priključiti na Čepinsku! Kružile su Industrijskom zonom i Filipovicom, naposljeku završile “na nekakvom prtenom putu te kroz Ankin dvor stigle do Vinkovačke.




kraljice...osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Pa gdje su pronašle prteni put? Zato se ja uvijek držim ceste i provjerenih puteva. Uvijek ista ruta... Ali svaka čast, ipak su pronašle poznatu cestu na kraju

Glavno da se uvijek uvrijedimo kada muškarci kažu da mi žene ne znamo voziti. Ove su gospodične ili gospođe to itekako dokazale. I još se onda hvale okolo ljudima kako su se skoro izgubile. Pa ja od sramote ne bi ni zucnila

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2007. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ana18os je napisao/la: ›
Glavno da se uvijek uvrijedimo kada muškarci kažu da mi žene ne znamo voziti. Ove su gospodične ili gospođe to itekako dokazale. I još se onda hvale okolo ljudima kako su se skoro izgubile. Pa ja od sramote ne bi ni zucnila


...eto ja cu pohvaliti ove ženske...i da mogu dao bi im cistu 5 iz snalažljivosti.....jer vjerujem da 80% Osjcana i Osjecanki nemaju pojma za taj put...koji baš u trenucima kolapsa na cepinskojmože biti od pomoci.....istina da je jedan dio pita prteni i da se cini kao da je samo za traktore ipak se može normalno proci.....za sve one koji ne znaju gdje je taj put....iz ulice Jablanova kod BrickIng-a skrenete prema Ankin dvoru i prtenim putem dođete na Vinkovacku kod bivšeg poligona C....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2007. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ana18os je napisao/la: ›
Pa gdje su pronašle prteni put?


Nije prteni put, već je put posut tucanikom - spaja Ulicu jablanova i Vinkovačku cestu, a prolazi kroz Ankindvor.
Nije za one sa slabim živcima i novim autima (osim terenaca) ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2007. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@tamna strana - jebga, tek sam sad skuntao tvoj post Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2007. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
@tamna strana - jebga, tek sam sad skuntao tvoj post Smile



no sikiriki....eto ti spadaš u onih 20% koji znaju za taj put....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2007. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uopće ne kontam ljude koji moraju biti odmah prvi dan na otvorenju nečega i napraviti strku...

U pola trgovačkih centara još nisam bila a ne bih rekla da sam nešto propustila u životu.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.04.2007. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Uopće ne kontam ljude koji moraju biti odmah prvi dan na otvorenju nečega i napraviti strku...


Preda mnom su se dvije babe potukle u Metrou, oko kupnje videa za 200 Kn. Još su bila tri na paleti, svaka je uzela po jedan. Kamen smutnje bio je treći...

Nisan ti potriban, al ne beri brigu
Kupi me i ulaziš u nagradnu igru
Navuci dres, dobro nam doša
Treniraj u ekipi “Izdresiran potrošač”

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: