Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Akcijom "Prošetajmo zajedno" tradicionalno obilježen Međunarodni dan slijepih

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2017. 20:17 
Naslov:  Akcijom "Prošetajmo zajedno" tradicionalno obilježen Međunarodni dan slijepih
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grad Osijek kao pokrovitelj i članovi Sportske udruge slijepih Svjetlost, u partnerstvu s Volonterskim centrom Tenja, po osmi su put ove godine organizirali akciju „Prošetajmo zajedno“ povodom Međunarodnog dana slijepih („Dan bijelog štapa“).

Međunarodni dan slijepih je prigoda da se naši sugrađani upoznaju s izazovima s kojima se slijepe osobe svakodnevno susreću, a sudjelovanje velikog broja učenika osnovnih i srednjih škola te studenata i nastavnika, sugrađana kao i aktivnosti koje su pripremili značajno će doprinijeti lakšem upoznavanju sa specifikumom sljepoće i procesu razbijanja predrasuda prema slijepim osobama.

Akciji su se također pridružili Crveni križ Osijek, instruktori za kretanje pomoću bijelog štapa Centra „Silver“ iz Zagreba, Osječko-baranjska županija, DVD Osijek-Tenja te odjel policije Osječko-baranjske županije za prevenciju.



Gradonačelnik Ivica Vrkić sudjelovao je u hodanju s povezom preko očiju od Trga Ante Starčevića, Županijskom ulicom, Ulicom Republike, Ulicom L. Jagera, Kapucinskom ulicom i natrag na Trg Ante Starčevića.



Tom je prigodom na svom Facebook profilu napisao: „Upoznao sam se s izazovima s kojima je slijepe osobe susreću svakodnevno te sam se uvjerio koliko je teško biti bez mogućnosti vidjeti oko sebe. Pravo je umijeće savladavati životne prepreke bez jednog osjetila zbog čega sam siguran kako su ovi ljudi, puni života i elana, pravi heroji!“.









Tekst: Osijek031.com
Foto i video: Ivan Vrkić/Facebook


Najava: Međunarodni dan slijepih - Prošetajmo zajedno [2017.]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: