Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



hrvatska policija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2007. 12:15 
Naslov:  hrvatska policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slijedeći put kad se uputite u mup ne zaboravite pancirku, kacigu...

U SREDIŠTU MUP-a u Petrinjskoj ulici u Zagrebu policajac je propucao jednu ženu u nogu. Ona se trenutno nalazi na operaciji, potvrđeno je Indexu iz Policijske uprave zagrebačke (PUZ).
"Pucnjava se dogodila u Petrinjskoj na odjelu upravnih poslova, upucao ju je u nogu. Žena je prevezena u bolnicu i bio joj je potreban operacijski zahvat, no još nismo okarakterizirali ozljedu. Načelnik zagrebačke policije Marijan Tomurad otišao posjetio je nastradalu ženu u bolnici", rekla je za Index glasnogovornica PUZ-a, Aleksandra Ljuba.
Policajac je, priopćila je policija, nestručnim rukovanjem službenim pištoljem ranio stranku u prostorijama MUP-a, nakon čega je MUP u Petrinjskoj postao poprište očevida policije.
"Na ulazu u prostorije PU zagrebačke Sektora upravnih, inspekcijskih i poslova civilne zaštite, policijski službenik (1961.) koji se nalazio na osiguranju objekta zbog nestručnog je rukovanja službenim pištoljem marke HS 2000 ispalio streljivo. Zrno je u svojoj putanji pogodilo stranku, hrvatsku državljanku (1968.) u predjelu desne potkoljenice", stoji u priopćenju Policijske uprave zagrebačke.
Na mjesto događaja, kazali su u policiji, odmah je izašla ekipa hitne medicinske pomoći koja je ozlijeđenu prevezla u KB Merkur, kao i službenici krim. policije koji će provesti očevid i utvrditi sve okolnosti događaja. U izvide događaja uključeni su i službenici Odsjeka za zakonitost postupanja zbog utvrđivanja stegovne odgovornosti policijskog službenika.

Policija se i ispričala zbog incidenta.

"Izražavamo žaljenje zbog spomenutog događaja i stradavanja stranke. Zastoja u radu upravnih poslova PU zagrebačke neće biti", stoji u priopćenju PUZ-a.
Kriminalistička će policija obaviti očevid i utvrditi što se dogodilo jutros, a slučaj će zbog odgovornosti 46-godišnjeg policajca ispitati i unutarnja policijska kontrola, potvrdili su u policiji.
Interna istraga bi trebala utvrditi policajčevu odgovornost zbog kaznenog djela dovođenja u opasnost ljudi i imovine opće opasnom radnjom ili sredstvom.
Identitet žene još nije poznat, kao ni težina njezine ozljede. Na odjelu traumatologije Kliničke bolnice Merkur, gdje je žena podvrgnuta operaciji, osoblje je odbilo davati izjave medijima do 14 sati popodne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.03.2007. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakvi su policajci debilčine...kako su retardirani čudim se da je ženu uopće propucao u nogu,a ne sebi glavu koliko je sposoban... Very Happy

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2007. 21:21 
Naslov:  Re: hrvatska policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,3,6,repetirao_pistolj,65348.jl
Glasnogovornik MUP-a Zlatko Mehun izjavio je da će stegovni postupak protiv Denisa Ž., inače policajca u jedinici za unutarnju zaštitu MUP-a koji radi na osiguranju MUP-a, biti pokrenut.

- On je trenutačno na bolovanju i dok je na bolovanju ne možemo pokrenuti stegovni postupak. No, sve je pripremljeno i kada se vrati na posao, bit će stegovno procesuiran - rekao je Mehun.


Obični smrtnik bi bio priveden i dobio bi kaznenu prijavu, a ovaj će dobit samo stegovni i to tek kad se vrati na posao, a nisam vidio ni da su mu pištolj oduzeli, katastrofa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2007. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato mi u vojski ne smijemo nositi pistolje, da se ne poubijamo medjusobno osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2007. 22:35 
Naslov:  Re: hrvatska policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2007. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kurvini sinovi (c) Azra

Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2007. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pička im materina, neki dan me zaustavili kod getroa gdje je ograničenje 50 i pokaže da sam vozio 93, a bio sam siguran da nisam toliko vozio, možda jesam vozio više od ograničenog, ali nisam sigurno DUPLO (93). Ali jebiga, on mi pokazo na pštolju da je 93 i ja šta cu nego platio.....ali sad eto znam i za to, pa drugi puta cu gledat gdje lampica svijetli.

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2007. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"...u Kuhačevoj ulici u Tvrđi udario šakom u glavu policijskog službenika dok je obavljao dužnost u civilnoj odjeći, postupajući na dojavu o narušavanju kućnog reda i mira. U istom incidentu, drugom je policijskom službeniku, također odjevenom u civilno odijelo, nepoznata osoba ukrala službeni pištolj."

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3&ID_VIJESTI=72329

Smile)))))))))))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Galadriel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Lokacija: Lothlorien
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2007. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da možemo reći da ministar Kirin savršeno predstavlja sve pripadnike svog ministarstva, po šemi: kakav otac, takvi sinovi.

_________________
Nai aistalë Eldaron hilya le!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2007. 13:48 
Naslov:  Re: hrvatska policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NOVI SLUČAJ SAMOOZLJEĐIVANJA SLUŽBENIM PIŠTOLJEM DJELATNIKA POLICIJE
Policajac se ranio u ruku dok je čistio pištolj

SPLIT (Hina) - Splitsko-dalmatinska Policijska uprava izvijestila je jučer o nesreći u kojoj je policajac sam sebi službenim pištoljem "češkom zbrojevkom" prostrijelio lijevu ruku. Nesreća se dogodila u petak oko 17.30 sati u salonu službenoga policijskog plovila na vezu u Ratnoj luci Lora, rekla je glasnogovornica PU splitsko-dalmatinske Marina Kraljević-Gudelj. Dok je policajac P. B. (42) čistio službeni policijski pištolj "češku zbrojevku", promjera devet milimetara, pištolj je opalio i teško ga ranio u lijevu šaku. S prostrijelnom ranom policajac je smješten na Odjel plastične kirurgije splitske Kliničke bolnice. Na mjestu nesreće u očevidu je pronađena jedna čahura, a u pramčanoj oplati broda jedno ispaljeno zrno. Posljednjih mjeseci kronike bilježe sve češća ozljeđivanja djelatnika policije, ali i pripadnika zaštitarskih službi vatrenim oružjem. Vezano uz to prošli mjesec Sindikat policije Hrvatske (SPH) zatražio je da se policajcima u najkraćem roku osigura kvalitetna i svakodnevna izobrazba za rukovanje vatrenim oružjem te mogućnost vježbanja gađanja tijekom cijele godine. SPH je svoj zahtjev uputio nakon što je jedan policajac u svom domu u Velikoj Gorici prostrijelio sebe i svoga oca, a drugi u policijskoj zgradi u Petrinjskoj ulici, u Zagrebu, građanku koja je došla po nove osobne dokumente. Obojica policajaca rukovala su novim oružjem. U SPH-u osuđuju nemar i nepažnju svojih kolega, posebice "igru" s oružjem policajca iz Petrinjske, no ističu kako nije slučajno da su se ta dva slučaja dogodila neposredno jedan za drugim, i to nakon zaduživanja novog pištolja HS 2000. Tvrde da već dulje vrijeme upozoravaju da policajci nemaju mogućnost vježbati vatrenim oružjem te da ispale samo 20 metaka pri godišnjoj provjeri.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2007. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sinoć sam razgovarao s kolegom (policajac), u petak je na vježbi iz Samokresa, koji nije ništa nego Glock, ispalio 320 metaka.

Kaže da je to najbolji pištolj koji je vidio, da ima tri sigurnosna mehanizma i da samo debili naučeni na kubure ne znaju s njim.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2007. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Sinoć sam razgovarao s kolegom (policajac), u petak je na vježbi iz Samokresa, koji nije ništa nego Glock, ispalio 320 metaka.

Kaže da je to najbolji pištolj koji je vidio, da ima tri sigurnosna mehanizma i da samo debili naučeni na kubure ne znaju s njim.


Svi moderni samokresi imaju po tri sigurnosna mehanizma. Problem je samo u tome što je HS napravljen za brzo povlačenje, dakle manje prčkanja po njemu da bi ga otkočio (policija mora imati zakočen samokres sa praznom cijevi što dosta produžuje vrijeme reakcije).
Malo o HS-u:
http://hr.wikipedia.org/wiki/HS_2000
http://www.xd-hs2000.com/ - licencna proizvodnja u SAD-u, radi ga Springfield Armory. Proglašen samokresom godine 2003. u SAD-u od strane NRA. Oni znaju. Dakle, idući puta kad idete pucati po profesorima i kolegama u školi - HS u ruke! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2007. 18:27 
Naslov:  Re: hrvatska policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma to bi bilo komično da nije tragično. kakve veze ima što oni ispucaju 20 metaka godišnje sa samozljeđivanjem za vrijeme čišćenja ili igranjem s pištoljem u prostoriji punoj ljudi???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2007. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....nije ni cudo da se ovakve stvari dešavaju u našoj policiji....ipak kad cijeli dan držiš laser u ruci....i onda odjednom uhvatiš pištolj....dobro je što ne pucaju po ulici....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2007. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehehe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: