Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



čopor djece

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2007. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la (Pogledaj post): › udome dijete iz doma i još dobiju novce za to...Strašnooo


Nije to strašno, problem je što socijalne službe ne rade svoj posao. Moji baka i dida udomili su troje djece, kod njih su već tri-četiri godine. Istina, dobiju dosta dobru lovu, ali ako ćemo računati koliko su financijski zahtjevna djeca od dvije, šest i petnaest godina... oni na njima nikako ne zarade, a to im i nije bio cilj. Sami su, imaju veliku kuću i ogromno dvorište, super mirovine i jednostavno su htjeli unijeti malo radosti u život usput čineći dobro djelo.

Takvih ljudi je puno, ali ima onih koji toj djeci uskraćuju sve samo da bi njima ostala sva lova. Usput ih iskorištavaju kao besplatnu radnu snagu i rade gadosti s njima. Jedan sam slučaj osobno prijavila prije otprilike dvije godine na Centar... djeca su još uvijek kod te obitelji.

Hoću reći da tu novčanu naknadu ne bi trebalo ukidati jer mnogo ljudi ne bi moglo vlastitim sredstvima uzdržavati djecu koju nisu posvojili, nego samo udomili na neko vrijeme. Osim toga, rijetko se dogodi da netko može uzeti jedno dijete iz doma na taj način. Ako se radi o velikom broju djece iz jedne obitelji, trude se da ih se što više stavi u istu obitelj, kako bi bili zajedno. Teško da si itko može priuštiti financirati još troje djece, osobito ako ima i svoju djecu.

Rješenje je jednostavo - da ljudi iz socijalnih službi obavljaju posao za koji su plaćeni.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2007. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Rješenje je jednostavo - da ljudi iz socijalnih službi obavljaju posao za koji su plaćeni.


potpisujem!

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2007. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast udomiteljima koji to ne rade zbog novca već plemenitijih pobuda.

Znam da ne želim plaćati porez za one koji se kote k'o zečevi umjesto da traže posao i onda mi u svakom drugom dnevniku pokažu obitelj od 10-tak članova, svi šmrljavi, uprljani i žive od toliko i toliko dječjeg doplatka i socijalne pomoći a ja se trebam sažaliti i poslati im pomoć. A oni jako vole djecu? Moš' si misliti. Prije bih to nazvala nekotroliranih seksanjem.
Zadnja reportaža koju sam vidjela ne nekoj tv je bila tako fino urađena da su predstavnici televizije koji su donosili pomoć jednoj takvoj obitelji napravili super podrugljive face. Mogli su bar to izrezati iz reportaže.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2007. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Znam da ne želim plaćati porez za one koji se kote k'o zečevi umjesto da traže posao i onda mi u svakom drugom dnevniku pokažu obitelj od 10-tak članova, svi šmrljavi, uprljani i žive od toliko i toliko dječjeg doplatka i socijalne pomoći a ja se trebam sažaliti i poslati im pomoć.


normalno da se ne trebaš sažaliti nad roditeljima, niti porezom plaćati njihov život (sve su to njihove odluke i s njima moraju živjeti), ali svakako je ljudski sažaliti se nad djecom, nisu ona tražila da budu rođena

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2007. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la (Pogledaj post): › ali svakako je ljudski sažaliti se nad djecom, nisu ona tražila da budu rođena


Istina! A umjesto takvog shvaćanja, ta se djeca i dalje šikaniraju i podcjenjuju na sve strane i to gotovo cijeli život. Gotovo svakodnevno slušam kako mom djedu govore da nema smisla što se trudi da djeca nauče pisati i što ih forsira da ocjene budu dobre kad ionako "od njih nikad neće biti ništa". Ja vjerujem da ne mora biti tako, a vjeruje, na svu sreću, i moj djed.

Ta su djeca u startu označena i ograničena u mogućnostima. Najstarije dijete koje je kod mojih, recimo, prelijepo crta. Moram priznati da sam se i sama iznenadila jer, unatoč tomu što je zaostao u psihofizičkom razvoju, crteži su natprosječno dobri. Ali on nikad neće dobiti priliku iskoristiti svoj talent. Osobito kad ga za koju godinu Centar vrati u rupu u kojoj je živio i gdje se jedanaestero djece doslovno tuklo za komad bureka. A vratit će ga jer su roditelji "osigurali sredstva za život". Znate što od njih traže? Da naprave kupaonicu i onda će im vratiti djecu. Ne shvaćam kako ovakva država uopće može funkcionirati. Sad

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2007. 1:12 
Naslov:  Re: čopor djece
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SPLIT – Muškarac je uhićen nakon što je u srijedu napao svoju kćer u alkoholiziranom stanju te je nožem porezao po desnoj podlaktici. Otac se odbio predati policiji, koja ga je uporabom sredstava prisile privela i zadržala u policiji.

Maloljetnica je u prisustvu socijalne radnice i djelatnika za maloljetničku delikvenciju, izjavila da ju je otac u razdoblju od 2002. do 2004. godine seksualno zlostavljao. Krim obrada je u tijeku.

Neslužbeno se doznaje kako je otac psihički bolesnik, koji se liječio u psihijatrijskoj bolnici na Ugljanu. Djevojka je dodijeljena na skrb ocu, iako je Centar za socijalni rad, u više navrata, zahtijevao sudsko vještačenje o tome kome bi dijete trebalo pripasti, ocu ili majci, no sud je to navodno odbio. Majka živi u selu na drniškom području.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2007. 1:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kazem da vecina stvari koje ste naveli stoji, pogotovo u smislu stigmatizacije tih klinaca koji apsolutno nista nisu kriva za svoj polozaj ( pa ni oni na Vinkovackoj, iliti takozvani delinkventi)...

Ali, ljudi moji, ljudi u Centru su ZATRPANI poslom...nije da ne bi htjeli kvalitetnije raditi nego NE STIGNU...Previse klinaca i obitelji na 1 soc. radnika...Previse razlicitih zadaca se pred njih stavlja, puno ocekuje...Cinjenica da se tu donose odluke o tudjim, uglavnom djecjim sudbinama, odnosno vrlo osjetljivim stvarima, naravno postaje vrlo zanimljiva medijima, pa se za svaki propust zna... Dok se ogroman svakodnevni doprinos ljudi koji rade u socijali (skidam im kapu svima) zanemaruje...

Znate li da osjecki Centar u odjelu za djecu i mladez ima svega 5 socijalnih radnika, 1 psihologa i 1 socijalnog pedagoga? Znate li broj njihovih korisnika? Raspitajte se

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2007. 2:19 
Naslov:  Re: čopor djece
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CAROLINE, istina je da bi se broj socijalnih radnika trebao pod hitno povećati, ali to ne opravdava nikako neke strašne propuste. Kao što sam već rekla, jedan sam slučaj prijavila osobno, a djeca još žive u toj obitelji kao da se ništa ne događa. Hodaju neprimjereno obučena zimi, rintaju po cijele dane, jedu ostatke od ručka, a spavaju u prostoriji u kakvu ja ne bih smjestila ni jednu životinju. To je nešto što se ne može previdjeti... a bili su kod njih i rekli da će urgirati. Za to nema nikakva opravdanja.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2007. 6:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mia je napisao/la: ›
debeli potpis!
bilo bi u redu da se donese recimo takav zakon da po članu obitelji kuća ili stan mora imati određeni broj kvadrata. npr 10m2/po glavi


Whoah! Whoah!! Whoah!!! Dakle, ja bih trebao imati, hm, 15-tak braće i sestara?! No way, sister!
Svakome pravo na 1 (jedno) dijete, posebna dozvola za drugo; previše je ljudskog smeća na svijetu već...
Dok nam i bebe ne odu.... Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2007. 7:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ah, @bazooka - vidim da i dalje ubireš simpatije forumasha...Smile...
...@wendy, znam da je broj korisnika Centra velik, a da je broj zaposlenih ne premali već PREMALI...ali, upravo zbog toga bi državne institucije trebale pronalaziti nove načine, ako već nemaju para za zapošljavanje novih radnika...postoji dosta udruga. a i ljudi koji se na različite načine već i ovako i onako brinu za socijalu...bez financiranja iz državnog proračuna...pa zašto se onda i njima ne bi dala bolja mogućnost sudjelovanja u edukaciji, npr...što je zaista jedan od najvećih nedostataka...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Lokacija: Tu negdje...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2007. 8:21 
Naslov:  Re: čopor djece
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo sam noćas o tome raspravljala sa kolegicama na poslu, obzirom da sve više imamo djece koja dolaze iz obitelji sa 4 i više djece. Nigdje tu ne bi bio problem kada bi ta djeca imala dovoljno za pojesti, toplo se obući i imati neku budućnost.
Za mene je totalna glupost kada kažu: "Gdje ima za dvoje, ima i za troje." Kada se jeadn obrok podijeli na dva, ne najede se niti prvi, niti drugi. Rolling Eyes A gdje su ostale potrebe, higijena, odjeća...

I kakvu budućnost imaju ta djeca? Proklinjati svoje roditelje što su ih štancali? Kada požele ići na fakultet, propade im talent i volja jer roditelji nemaju sredstava za omogućiti im to. Kako im osigurati dom nakon djetinjstva? Poslati ih da kopaju kanale sa 10 godina kako bi sa 18 imali samo svoju šupu?

Samo jedan kratak primjer: Obitelj sa 9ero djece, žive u nehumanim uvjetima, socijalna služba im oduzima par komada djece, a otac ponosno govori: "Ne mogu oni meni uzeti koliko ih aj još mogu napraviti." Bolesno...

Podvezati jajnike nakon drugog djeteta svakoj majci koja ne zna što će sutra i sama jesti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2007. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma da...sve probleme svijeta stvaraju ta djeca... A sto je jedincima i jedinicama koje prave pizdarije uz svu materijalnu moc koju njihovi roditelji imaju. Bez novaca se ne moze, no nije toliki problem novac koliko nedostatak ljubavi prema djeci. Tu je tako nebitno jel to jedno ili vise djece... Ja nisam primjetio da Tvrdjom bauljaju pijana djeca koja nemaju sto pojesti i obuci, koja razbijaju i demoliraju...opcenito rade pizdarije. To su djeca iz obitelji kakve vi ovdje zagovarate.
Mozda ste vi ti koji ste u kurcu jer ovdje se samo spominje novac, novac i novac bez i "lj" o ljubavi...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2007. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Ma da...sve probleme svijeta stvaraju ta djeca... A sto je jedincima i jedinicama koje prave pizdarije uz svu materijalnu moc koju njihovi roditelji imaju. Bez novaca se ne moze, no nije toliki problem novac koliko nedostatak ljubavi prema djeci. Tu je tako nebitno jel to jedno ili vise djece... Ja nisam primjetio da Tvrdjom bauljaju pijana djeca koja nemaju sto pojesti i obuci, koja razbijaju i demoliraju...opcenito rade pizdarije. To su djeca iz obitelji kakve vi ovdje zagovarate.
Mozda ste vi ti koji ste u kurcu jer ovdje se samo spominje novac, novac i novac bez i "lj" o ljubavi...

to je sasvim druga tema. ovdje se priča o osiguravanje barem osnovne egzistencije za svu djecu, a ti načinješ prekršajno-kaznena djela, za koje postoje propisana rješenja i sankcije, koji možda nisu adekvatni i koji se isto ponekad ne provode kako bi se trebali provoditi. ali, kao što rekoh, to je potpuno druga tema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mont
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: pariz
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2007. 10:02 
Naslov:  Re: čopor djece
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puma je napisao/la (Pogledaj post): › Upravo sam noćas o tome raspravljala sa kolegicama na poslu, obzirom da sve više imamo djece koja dolaze iz obitelji sa 4 i više djece. Nigdje tu ne bi bio problem kada bi ta djeca imala dovoljno za pojesti, toplo se obući i imati neku budućnost.
Za mene je totalna glupost kada kažu: "Gdje ima za dvoje, ima i za troje." Kada se jeadn obrok podijeli na dva, ne najede se niti prvi, niti drugi. Rolling Eyes A gdje su ostale potrebe, higijena, odjeća...

I kakvu budućnost imaju ta djeca? Proklinjati svoje roditelje što su ih štancali? Kada požele ići na fakultet, propade im talent i volja jer roditelji nemaju sredstava za omogućiti im to. Kako im osigurati dom nakon djetinjstva? Poslati ih da kopaju kanale sa 10 godina kako bi sa 18 imali samo svoju šupu?

Samo jedan kratak primjer: Obitelj sa 9ero djece, žive u nehumanim uvjetima, socijalna služba im oduzima par komada djece, a otac ponosno govori: "Ne mogu oni meni uzeti koliko ih aj još mogu napraviti." Bolesno...

Podvezati jajnike nakon drugog djeteta svakoj majci koja ne zna što će sutra i sama jesti!
u ovom tipicnom slucaju se apsolutno slazem s tobom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2007. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
mia je napisao/la: ›
debeli potpis!
bilo bi u redu da se donese recimo takav zakon da po članu obitelji kuća ili stan mora imati određeni broj kvadrata. npr 10m2/po glavi


Whoah! Whoah!! Whoah!!! Dakle, ja bih trebao imati, hm, 15-tak braće i sestara?! No way, sister!
Very Happy

ne 15 nego 25!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: