Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Više od 900 Osječana s visokom stručnom spremom-nezaposleno

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2007. 9:22 
Naslov:  Re: Više od 900 Osječana s visokom stručnom spremom-nezaposl
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To sa radnim iskustvom je velika zabluda vecine ljudi.
Ozbiljan poslodavac (kakvih je u nasim krajevima malo) uvijek ce prije uzeti perspektivnu, inteligentnu, obrazovanu i savjesnu mladu osobu bez radnog iskustva nego nekoga tko ima manje potencijala a vise radnog iskustva.
Zato postoje nizovi testova koje ozbiljni poslodavci primjenjuju i dugorocno ce se uvijek vise isplatiti zaposliti nekog sa velikim potencijalom bez radnog iskustva nego obrnuto.
Losi poslodavci nemaju adekvatna testiranja niti metodologiju kod zaposlavanja (Human Resource Management) i zato primjenjuju krive kriterije pri zaposljavanju, zaposljavaju manje kvalitetne ljude i ostaju u prosjeku.
Najbolje tvrtke imaju nacina pronaci i najbolje ljude i ostati najbolje. Bez obzira na njihovo radno iskustvo (naravno ne gorovorim o pozicijama u managementu, Top i Middle).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
l.l.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2007. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to nema veze s 21 stoljecem nego s kapitalizmom u koji hrvatska ulazi
fatcat zna o zakonu koji su donijeli nedavno u australiji, sjecas se one reklame fatcat gdje zena kao zove poslodavca da joj je dijete bolesno i nema ga kome ostavit -te dobija otkaz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2007. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

l.l. je napisao/la: ›
to nema veze s 21 stoljecem nego s kapitalizmom u koji hrvatska ulazi
fatcat zna o zakonu koji su donijeli nedavno u australiji, sjecas se one reklame fatcat gdje zena kao zove poslodavca da joj je dijete bolesno i nema ga kome ostavit -te dobija otkaz
Jos je reklama na TV... Malo je reklama pokazala ekstremni slucaj ali opet je sve dobro i za jednu stranu i za drugu. Idemo dalje...

P.S. Jos cekam taj "Gost Prica" clanak...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cropitta
Offline
Ukupno postova: 34
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2007. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poslodavci sa preko 50 zaposlenih neće se previše brinuti o privatnoj situaciji kandidata za posao.
Jedan radnik više ili manje, nije važno.
Količina zaposlenih je tolika da 1 čovjek ne znači ništa. U tim velikim sustavima su zato i male plaće.

Ja kao mali poslodavac, svašta sam ispitivao kandidate.
Što da ja nekog učim 2-3 mjeseca i on(a) ode?
Iz razgovora sam morao vidjeti ozbiljnost i motiviranost poslom kojeg nudim.
Godine nisu bitne.
Pismena testiranja sam ukinuo jer je bilo svega.
Zaposlio sam dečka koji je imao 3.test od 32 kandidata a ispostavilo se da je potpun kreten koji ne dođe na posao jer je bio u MUP-u i vadio putovnicu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2007. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cropitta je napisao/la: ›
Poslodavci sa preko 50 zaposlenih neće se previše brinuti o privatnoj situaciji kandidata za posao.
Jedan radnik više ili manje, nije važno.
Količina zaposlenih je tolika da 1 čovjek ne znači ništa. U tim velikim sustavima su zato i male plaće.


Radim u ogromnom sustavu i imam dobru plaću. Ipak, kad bih sutra otišao šefu i rekao da idem dalje, frajer bi se vraški potrudio da me zadrži.
Prošli posao radio sam kod malog privatnika. Plaća nikakva. Briga o firmi, dugovanjima iste i strankama - nikakva. Čak su mi i nudili nekakve postotke od dila ako nekome prodam posao... A fušarilo se s najgorom opremom dostupnom na tržištu, tako da se nisam ni trudio prodavati (niti mi akviziterstvo leži). Na kraju sam ih odjebao.

cropitta je napisao/la: ›
Što da ja nekog učim 2-3 mjeseca i on(a) ode?


Sam si rekao: motiviraj ga da ne ode. U nekim je poslovima lakše zaposliti nekoga i učiti ga od nule, nego nekoga sa 'iskustvom' koji će samo unijeti zbrku u uhodani sustav.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.02.2007. 7:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...i tako se opet vraćamo na činjenicu da mi s trideset i nešto, bez obzira na znanje i iskustvo, teško pronalazimo posao...osijek031.com smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: