Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pijete li mlijeko?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2007. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a govoreći o mlijeku, čak i moja mačka više voli jogurt osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2007. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

:P
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
nisam ja kriva što na prijemnom nema apsolutno nikakvog teoretskog testa, pa faks upisuju polu i totalno nepismeni ljudi.. :roll:
na kraju krajeva, o prehrani se tamo nauči vrlo malo, gotovo ništa. a osobno me taj dio "zdravog načina života" nije nikada ni zanimao. mislim da sam to već negdje ranije napisala. meni je svo to računanje totalno pretjerivanje i jedino što sa sigurnošću tvrdim je - umjerenost u hrani i potrošnja jednaka unosu.


E vidis tu je problem. Meni je fascinantno kako "profesionalni" sportasi o tome znaju jako malo. Kad je Blanka Vlasic ispalila kako preskace obroke i slicne gluposti...
Ne mozes vjerovati da to jedan vrhunski sportas moze izvaliti. Prehrana sportasa nije u kontekstu zdrave prehrane. Vjerujem da ti se dogodilo da nekad nemas snage za trening ili nekad skaces ko blesava a da ne znas zasto. Jesi se kad zapitala ili pokusala naci uzrok tomu? Meni kao rekreativcu cijeli trening ovisi o obrocima prije...a kamoli tek profesionalcu. Misilm da je biciklizam mozda najdalje otisao u tom pogledu...

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
ne možeš znati što bi u istoj situaciji vidio da se ne bavim sportom ;)
ne jedem baš "sve i svašta" samo zato jer imam tu sreću da mi se od svega što je masno doslovno riga koliko to ne volim... ali zato po slatkom drmam nemilice. i vejrojatno bi imala kojih 17-tak kila više da se manje krećem... a krećem se stalno, na razne načine :D


Naravno da ne znam no vec mogu neke stvari vidjeti. Neke cure rade isto sto i ti i ne izgledaju tako (kad vec moram napisati) dobro kao ti... :oops:

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2007. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
E vidis tu je problem. Meni je fascinantno kako "profesionalni" sportasi o tome znaju jako malo. Kad je Blanka Vlasic ispalila kako preskace obroke i slicne gluposti...
Ne mozes vjerovati da to jedan vrhunski sportas moze izvaliti. Prehrana sportasa nije u kontekstu zdrave prehrane. Vjerujem da ti se dogodilo da nekad nemas snage za trening ili nekad skaces ko blesava a da ne znas zasto. Jesi se kad zapitala ili pokusala naci uzrok tomu? Meni kao rekreativcu cijeli trening ovisi o obrocima prije...a kamoli tek profesionalcu. Misilm da je biciklizam mozda najdalje otisao u tom pogledu...

kineziološki fax ima bezbroj propusta, prehrana je jedan od njih, ali činjenica je da on stvara profesore kineziologije - čitaj tjelesne i zdravstvene kulture, a ne nutricioniste. ovi potonji su oni koji bi sportašima i ostalima trebali davati savjete o prehrani...
Rajnus je napisao/la: ›
Neke cure rade isto sto i ti i ne izgledaju tako (kad vec moram napisati) dobro kao ti... Embarassed

ovaaajj... hvala (kad već moram napisati) Embarassed i zaista čisto sumnjam da puno cura radi isto što i ja, jer se ja jako jako puno krećem... ne samo u dvorani, nego i okolo - na biciklu, rolama i vlastitim nogama.. mislim da nije toliko stvar u predanosti treningu, koliko u nekom impulsu za kretanjem iznutra, a moj je vrlo intenzivan.. opet hrpa varijabli koje zbrojene daju neke rezultate..ali sad smo već debelo u offtopicu Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2007. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam napisao puno cura, nego neke cure... Uglavnom sam mislio na cure koje vode aerobic...

No dobro necemo dalje u offtopic Smile

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2007. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo da ne bi i dalje hranili Rajnusovu deluziju, wendy ne ide na kineziologiju nego na medicinu...

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2007. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako je netko deluzivan to si ti. Znam da wendy ide na medicinu to je odavno napisala. Pasus o kineziologiji je upucen nekom drugom u raspravi....

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2007. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › Vako... nisam ja tu da pljujem po tvojoj struci, no iz iskustava sam vrlo suzdrzan prema studentima raznim fakulteta, pogotovo kineziologije Smile
NIje rijedak slucaj da si netko totalno krivo interpretira neke stvari.


Pošto je ovaj tvoj post izravan odgovor bio na wendyn, a već u prvoj rečenici spominješ kineziološki fakultet, može se steći dojam da znaš (ili insinuiraš) da je wendy na kineziologiji (KZL). I catcloe se uhvatila kineziologije pa sam pomislio da je i ona došla do toga zaključka; možda nije, možda je ona (catcloe) na KZL ili zna nekog tko je na KZL pa zato...Da bih izbjegao ovo što si ti i sam rekao ("da si netko totalno krivo interpretira neke stvari") sam rekao da je wendy na medicini, a ne na kineziologiji.
Pošto si rekao da znaš da je wendy na medicini (iako to nije spominjala u ovoj diskusiji, AFAIK), malo je jasnije da si govorio o nekom drugom faksu, ne o njenom. No promatrač sastrane bi se mogao zabuniti. Ili je to samo slučaj samnom?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.02.2007. 13:07 
Naslov:  Re: Pijete li mlijeko?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I meni se bilo učinilo da je post bio namjenjen meni, ali ako nije OK.

Sad sam mirna kad znam da, kad me nema, allein vodi računa o tome da nema dezinformacija o meni Wink

što se literature tiče, knjiga iz interne za srednju medicinsku, knjiga iz dijetetike, autor M. Adam Perl...

Ako te zanima, podigni u medicinskoj knjižnici i prouči, naći ćeš ono što sam napisala Wink

I, samo da nadodam, nisam štreberica koja se ne trudi shvatiti ono što piše u knjigama.

Ne pokušavam reći da ti, Rajnus, ne znaš dovoljno o prehrani ili da sve što pišeš nije točno. Stvar je u tome što se dijetetičari ne slažu baš u svemu i što svatko trubi drugo.

Kada se radi o prehrani sportaša, preporučuju jedno. Kada se radi o vegetarijanskoj prehrani, trube sasvim deseto. Ljudi koji se slabo ili umjereno kreću i nemaju povećane potrebe za hranjivim tvarima trebali bi se hraniti na jedan način. Bolestan čovjek na sasvim drukčiji, ovisno o stanju i bolesti.

Ali, neke tvrdnje "modernog" nutricionizma nikako nisu medicinski prihvatljive. Recimo, to mlijeko. Mlijeko kao namirnica nije teško probavljivo. Iznimni su slučajevi kada netko nema dovoljno enzima potrebnih za probavu mlijeka ili neke druge probleme vezane uz probavu.

Piramidu zdrave prehrane prihvatila je Svjetska zdravstvena organizacija. I kada bismo se nje držali, mogli bismo reći da se hranimo zdravo. Znači, mlijeko i mliječne proizvode bi trebalo jesti, no u manjim dnevnim količinama nego, recimo, žitarice ili voće i povrće.

Ne da mi se sad razglabati... ali želim reći da se ne treba prihvaćati previše tih inovacija u prehrani. Netko na tome jako dobro zarađuje. Ljudi će danas radije piti kalcij u obliku pilula i slično, nego popiti čašu mlijeka. Bezveze...

Ni ja se ne hranim zdravo. Ne jedem meso, pijem željezo kao dodatak prehrani. To je moj izbor, ali neću drugima tvrditi kako je to zdravo. Znam da nije jer sam, unatoč dodacima, anemična. I znam da se željezo na taj način jedva apsorbira u malim količinama.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2007. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › Vako... nisam ja tu da pljujem po tvojoj struci, no iz iskustava sam vrlo suzdrzan prema studentima raznim fakulteta, pogotovo kineziologije Smile
NIje rijedak slucaj da si netko totalno krivo interpretira neke stvari.


Pošto je ovaj tvoj post izravan odgovor bio na wendyn, a već u prvoj rečenici spominješ kineziološki fakultet, može se steći dojam da znaš (ili insinuiraš) da je wendy na kineziologiji (KZL). I catcloe se uhvatila kineziologije pa sam pomislio da je i ona došla do toga zaključka; možda nije, možda je ona (catcloe) na KZL ili zna nekog tko je na KZL pa zato...Da bih izbjegao ovo što si ti i sam rekao ("da si netko totalno krivo interpretira neke stvari") sam rekao da je wendy na medicini, a ne na kineziologiji.
Pošto si rekao da znaš da je wendy na medicini (iako to nije spominjala u ovoj diskusiji, AFAIK), malo je jasnije da si govorio o nekom drugom faksu, ne o njenom. No promatrač sastrane bi se mogao zabuniti. Ili je to samo slučaj samnom?

ja sam završila kineziološki faks, a znam da rajnus to zna, pa sam odmah dokučila i kome je post bio upućen Wink ni prvi ni zadnji nesporazum ovdje..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2007. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pošto je ovaj tvoj post izravan odgovor bio na wendyn, a već u prvoj rečenici spominješ kineziološki fakultet, može se steći dojam da znaš (ili insinuiraš) da je wendy na kineziologiji (KZL). I catcloe se uhvatila kineziologije pa sam pomislio da je i ona došla do toga zaključka; možda nije, možda je ona (catcloe) na KZL ili zna nekog tko je na KZL pa zato...Da bih izbjegao ovo što si ti i sam rekao ("da si netko totalno krivo interpretira neke stvari") sam rekao da je wendy na medicini, a ne na kineziologiji.
Pošto si rekao da znaš da je wendy na medicini (iako to nije spominjala u ovoj diskusiji, AFAIK), malo je jasnije da si govorio o nekom drugom faksu, ne o njenom. No promatrač sastrane bi se mogao zabuniti. Ili je to samo slučaj samnom?


Na kojem si ti tripu :)

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2007. 19:11 
Naslov:  Re: Pijete li mlijeko?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › I meni se bilo učinilo da je post bio namjenjen meni, ali ako nije OK. cut


Daj ti meni neki link na netu... Svi strucni radovi se objavljuju na internetu...
Svasta se samo i do prije 10g mislilo...

Ja zapravo znam jako malo o prehrani, ali prilicno vise od prosjecnog gradjanina.
Svaka namirnica funkcionira kod svakoga jednako. Normalno da prehrana mora biti prilagodjena dobi, spolu, zdravstvenom stanju i opcenito nacinu zivljenja. Ono sto sam htio reci jest da se proucavanjem djelovanje prehrane na sportase otislo daleko dalje od prijasnjih spoznaja.

Cuj...nekad su se ljudi cudili na spomen da je zemlja okrugla. Bilo mlijeko lako ili tesko probavljiva namirnica sasvim jest da se laktoza duze razgradjuje od kazeina recimo.
Recimo u bodybuildingu se mlijeko izbjegava bas zbog toga sto usporava apsorpciju bjelancevina nakon treninga.
Ja nisam tvrdio da mlijeko nije zdravo vec da nije nutricioloski vrijedno onoliko koliko se reklamira. Nekada kada su krave pasle po svjezim pasnjacima mozda i jest bilo u toj mjeri... Sada kada se hrane samljevenim kostima umrlih krava...bas i ne vjerujem...

Nisu to nikakve inovacije. Inovacije su kojekakve "revolucionarne" dijete.
No dobro...djelomicno se oboje slazemo pa nema smisla da sada idemo u neku offtopicnost i bezpotrebnu sirinu.... ;)

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.02.2007. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
a govoreći o mlijeku, čak i moja mačka više voli jogurt osijek031.com smile

Nemoj se ljutiti, ali ja sam čula da mačke ne bi trebale piti mlijeko nego vodu.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2007. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
Nemoj se ljutiti, ali ja sam čula da mačke ne bi trebale piti mlijeko nego vodu.

Moja pije mlijeko već 10 godina i ništ joj nije.. Teško ćeš sjebat mačku. Ak ona vidi da joj nešto ne odgovara, neće to jest/pit.

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2007. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

al ja još ne vidim ništa loše u tome da netko pije mlijeko...
ja dnevno popijem od pola litre do litru i ne vidim što je u tome loše...
al, dobro....sam si vi raspravljejte...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2007. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
Nemoj se ljutiti, ali ja sam čula da mačke ne bi trebale piti mlijeko nego vodu.

pa i ne pije mlijeko nego vodu.. i jogurt osijek031.com smile ... ima 15 godina i savršeno je vitalna i zdrava, ne bi joj čovjek dao više od 6 Wink
swamp je napisao/la: ›
Moja pije mlijeko već 10 godina i ništ joj nije.. Teško ćeš sjebat mačku. Ak ona vidi da joj nešto ne odgovara, neće to jest/pit.

tako je. mačke su zakon osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: