Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pijete li mlijeko?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.02.2007. 3:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma mlijeko je zakon, pogotovo u kavi!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2007. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›

Nisam rekla da je JEDNO jaje kolesterolska bomba,


"Svako jutro jedno jaje.." Katastrofa! Sedam jaja tjedno je prava kolesterolska bomba.


Ne bih se slozio da je jedno jaje dnevno katastrofa, pogotovo za muskaraca.

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
a što se tiče pohane šnicle.. i to uvelike ovisi na koji se način priprema i koliko je meso masno. Kako god bilo, pohana šnicla svaki dan svakako nije nešto što je preporučljivo za zdravlje.


Svinjetina je masna kako god ju ti pripremala. Necu ici dalje, htio sam samo napomenuti da je jedno jaje dnevno manje steto od jedne pohane snicle.

[quote="wendy";p="51589"]
S tvr
wendy je napisao/la (Pogledaj post): › dnjom da jedno jaje svaki dan nije previše neće se složiti ni jedan jedini dijetetičar. Preporučljivo je tek povremeno pojesti koje jaje, a najbolje je, razumije se, konzumirati tvrdo kuhana jaja jer se jaja pripremana na bilo koji drugi način teže probavljaju.


Svakako ne treba pretjerivati s jajima pogotovo zene, no prekuhavanjem jaja ubijaju se bjelancevine tako da ne treba pretjerivati nisi sa tim.

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jogurt nije sranje.


Jogut je dobar zbog crijevne higijene, no IMO bolja je prevencija jesti zdravu hranu nego smece pa se cistit jogurtom. Nuspojava je sto provocira inzulin stoga ga treba biti vrlo umjereno.

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mlijeko ne treba izbjegavati, ali ne treba ni pretjerivati u konzumaciji istog. Ima stvari koje svaki dan konzumiramo, a koje neusporedivo jače opterećuju probavu nego što to čini mlijeko. Mlijeko je LAKO probavljiva namirnica, a osobito je probavljiva ako se u njega ukuha, recimo, krupica.


Mlijeko je lako probavljivo????
Ti si neke loncice gadno polupala
laktoza

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Glede pasterizacije... hmm... samo ti pij ono koje nije pasterizirano :wink: Samo ne znam koliko je to razborit postupak, ako ne želiš crijevnu infekciju


Svjeze mlijeko se oduvijek prokuhavalo. Nisam primjetio da je netko imao problema sa tim. Pasterizacija je sasvim nesto drugo. Da ti ja sada ne pisem tu eseje evo ti ono sto sam prije postao....pa ti pij pasterizirano mlijeko. Ovaj clanak nije rekla-kazala vec je zasnovan na znastvenim studijama. Bilo kako bilo mlijeko se moze s vremena na vrijeme konzumirati no nikako ne bi trebala biti redovita namirnica.

More Reasons Why You Don’t Want to Drink Pasteurized Milk

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2007. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

game je napisao/la (Pogledaj post): ›
nije u potpunosti točno...
neki ljudi sintetiziraju enzim koji razgrađuje mlijeko,a neki ne..upravo zato neki odrasli mogu piti mlijeko, a drugima se povraća na sami miris već spomenutoga :)


POvracanje nije nuspojava toga vec nadutost i problem sa probavom.

@alexia
A oprosti molim te...kako ti znas da wendy zna toliko puno o prehrani?
Bez obzira sada jeli ona u pravu ili ne ti samo tako lako dodjes do zakljucka da netko zna o necemu nesto? Savjet.... NEMOJ CITATI CASOPISE O PREHRANI!

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2007. 9:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bože koliko matematike.... jel vam fino? je? pijte ga! nije vam fino? nemojte! kraj priče.
da jedemo i pijemo samo ono što je zdravo i u čemu nema kolesterola, pesticida, insekticida, emulgatora, stabilizatora, umjetnih boja i da još k tome nije gmo... može li mi netko reći od čega bi živjeli? pa i zrak i voda su zatrovani..
prekratko živimo da bi zbrajali, vagali i analizirali sve što unosimo u sebe.. i uskratili si te vrste zadovoljstava..
he-do-ni-zam osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2007. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti mozda mozes ako si geneticar, netko si ne moze priustiti toliko junka... Uostalom meni je vece zadovoljstvo biti zdrav nego pojest McShit.
Trebamo jesti da bi zivjeli, a ne zivjeti da bi jeli.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2007. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Trebamo jesti da bi zivjeli, a ne zivjeti da bi jeli.

trebamo živjeti i jesti (ono što nam se sviđa), pa dokle ide.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2007. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Trebamo jesti da bi zivjeli, a ne zivjeti da bi jeli.
Tako je... i onda kad dozivis 30tak opali te autobus i...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2007. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Rajnus je napisao/la: ›
Trebamo jesti da bi zivjeli, a ne zivjeti da bi jeli.
Tako je... i onda kad dozivis 30tak opali te autobus i...


Ako živiš po rajnusovim preporukama, uništit ćeš autobus, a ti ćeš samo izravnati odjeću i zbunjeno se odšetati Smile (scena: Superman )

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2007. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Ako živiš po rajnusovim preporukama, uništit ćeš autobus, a ti ćeš samo izravnati odjeću i zbunjeno se odšetati Smile (scena: Superman )

istina. jeste li kad vidjeli supermana da pije mlijeko? niste? s razlogom! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2007. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Ti mozda mozes ako si geneticar, netko si ne moze priustiti toliko junka... Uostalom meni je vece zadovoljstvo biti zdrav nego pojest McShit.
Trebamo jesti da bi zivjeli, a ne zivjeti da bi jeli.

i nisam baš neki genetičar, ali jedem sve što volim. možda je stvar u tome što jedem često i po malo... ili što potrošim sve što pojedem osijek031.com smile
slažem se s quijoteom... trebamo živjeti da bismo radili ono što volimo... što god to bilo osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2007. 11:57 
Naslov:  Re: Pijete li mlijeko?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alexia, namučila sam se dok sam položila dijetetiku, užasan predmet, nešto je moralo ostati Wink

Rajnus, ne znam gdje se ti informiraš o prehrani, ali ne slažem se s nekim tvojim navodima. Mene su učili da je mlijeko lako probavljiva namirnica. I u srednjoj i na faksu. Kroz kemiju, internu medicinu, dijetetiku... Mislim, možda su mi svi ti ljudi i knjige lagali, a ja sam godinama u zabludi, ne znam...

Postoje ljudi koji ne podnose laktozu, ali to se vrlo brzo osjeti u obliku nadutosti i problema s probavom. U protivnom, naš organizam stvara dovoljno enzima koji su potrebni za razgradnju laktoze.

Ne moraš mi pisati eseje o pasterizaciji jer znam šta je to. Dakle, pasterizacija je kuhanje mlijeka na 65 stupnjeva kroz pola sata ili 72/15 minuta i potom naglo ohlađeno. Samo neki autori navode da je pasterizacija kuhanje mlijeka na 90 stupnjeva.

OK, možda jedno jaje dnevno i nije katastrofa za mladog i vrlo aktivnog muškarca. A za ostale?

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2007. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vako... nisam ja tu da pljujem po tvojoj struci, no iz iskustava sam vrlo suzdrzan prema studentima raznim fakulteta, pogotovo kineziologije Smile
NIje rijedak slucaj da si netko totalno krivo interpretira neke stvari.

Pratim na netuclanke i ljude koji o tome dosta znaju i za razliku od ostalih to primjenjuju. Prehrana sportasa je vrlo proucavana

Nije bit u tome sto je pasterizacija nesto sto (ne)dobivamo s njom

Imam jedan request... daj mi neki link ili nesto gdje pise o tome da je mlijeko lako probavljivo za razliku recimo od jajeta. MOzda sam ja u krivu, nemoj da zivim u neznanju Smile

NIti za ostale koji nemaju nekih poremecaja uz balansiranu prehranu. Naravno da je previse uz junk food. Kolesterol je u odredjenim kolicinama i pozitivan.

@CatCloe to mozes nekom drugom pricati da nemas genetske predispozicije, sasvim dobro sam vidio kako izgledas...Smile
netko bi uz to "jedem sve i svasta" izgledao ocajno Wink

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2007. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bah....oci mi ispadaju...previse posla za danas...pisem svakako...ne da mi se ispravljati Smile

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2007. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koje mlijeko je najbolje za kruskovac? osijek031.com smile

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2007. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Vako... nisam ja tu da pljujem po tvojoj struci, no iz iskustava sam vrlo suzdrzan prema studentima raznim fakulteta, pogotovo kineziologije Smile

nisam ja kriva što na prijemnom nema apsolutno nikakvog teoretskog testa, pa faks upisuju polu i totalno nepismeni ljudi.. Rolling Eyes
na kraju krajeva, o prehrani se tamo nauči vrlo malo, gotovo ništa. a osobno me taj dio "zdravog načina života" nije nikada ni zanimao. mislim da sam to već negdje ranije napisala. meni je svo to računanje totalno pretjerivanje i jedino što sa sigurnošću tvrdim je - umjerenost u hrani i potrošnja jednaka unosu.
Rajnus je napisao/la: ›
@CatCloe to mozes nekom drugom pricati da nemas genetske predispozicije, sasvim dobro sam vidio kako izgledas...Smile
netko bi uz to "jedem sve i svasta" izgledao ocajno Wink

ne možeš znati što bi u istoj situaciji vidio da se ne bavim sportom Wink
ne jedem baš "sve i svašta" samo zato jer imam tu sreću da mi se od svega što je masno doslovno riga koliko to ne volim... ali zato po slatkom drmam nemilice. i vejrojatno bi imala kojih 17-tak kila više da se manje krećem... a krećem se stalno, na razne načine Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: