Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jeftini avioprijevoznici ne žele u zračnu luku Osijek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2007. 10:25 
Naslov:  Re: Jeftini avioprijevoznici ne žele u zračnu luku Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijeku treba dobar aerodrom, pogotovo sad kad se završi koridor 5C.Dobra avio povezanost po RH i ostalim okolnim zemljama samim tim znači i više putnika, a više putnika znači kroz godinu il dvije snižavanje cijena avio karte, pa zar ne bi bilo lijepo otić na more za 45min do 1.5 sat po cijeni od 400-500kn povratnom kartom, il otić u Budimpeštu na sajam za sat vremena, u Graz u šoping, ja bi prvi išo avionom sam da se nemoram taljigat vlakom il busom 7-8 sati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo sam pročitao da se Ryanair povlači iz Zadra, a vjerojatno i iz Pule. Nakon 4 mjeseca i to turističke sezone. Kažu da je popunjenost aviona bila 66%.
Budimo realni, ako te dvije turističke destinacije nisu isplative za vrijeme sezone, kako bi jedan Osijek mogao biti profitabilan bilo kojem avioprijevozniku?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2007. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaboravljaš na našu geografsku pozicioniranost.sav vrli svijet iz susjednih država pohrliti će na naš aerodrom e ne bi li se jeftino provozali.
možda smo slijepo crijevo Hrvatske al nekima smo još zapad....ironiziram, naravno.
i ti jeftini su naivni kao da ne znaju kakav nam je standard pa očekuju dobitke wow!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2007. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ubiste me u pojam........ Sad

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
zaboravljaš na našu geografsku pozicioniranost.sav vrli svijet iz susjednih država pohrliti će na naš aerodrom e ne bi li se jeftino provozali.
možda smo slijepo crijevo Hrvatske al nekima smo još zapad....ironiziram, naravno.
i ti jeftini su naivni kao da ne znaju kakav nam je standard pa očekuju dobitke wow!


isto ko što je sav "vrli svijet" pohrlio u naše trgovačke centre osim par srba nikog drugog, glupost!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Upravo sam pročitao da se Ryanair povlači iz Zadra, a vjerojatno i iz Pule. Nakon 4 mjeseca i to turističke sezone. Kažu da je popunjenost aviona bila 66%.
Budimo realni, ako te dvije turističke destinacije nisu isplative za vrijeme sezone, kako bi jedan Osijek mogao biti profitabilan bilo kojem avioprijevozniku?
machor je napisao/la: ›
morgan je napisao/la: ›
zaboravljaš na našu geografsku pozicioniranost.sav vrli svijet iz susjednih država pohrliti će na naš aerodrom e ne bi li se jeftino provozali.
možda smo slijepo crijevo Hrvatske al nekima smo još zapad....ironiziram, naravno.
i ti jeftini su naivni kao da ne znaju kakav nam je standard pa očekuju dobitke wow!


isto ko što je sav "vrli svijet" pohrlio u naše trgovačke centre osim par srba nikog drugog, glupost!


Uz svu skepsu prema potencijalu ZLO-a, nije za usporedbu Pula i Zadar. Naime, jeftinjaši već odavno lete iz Trsta, Klagenfurta i Graza, a Zadar nije blizu niti jednom većem mjestu. Stoga je jasno da su te linije služile turističkoj sezoni, a kako u Hrvatsku turisti većinom stižu autom, a sezona traje 3 mjeseca, nije se ni moglo očekivati ništa bolje.

Osijek, pak, može računati na konzumente avio usluga iz južne i jugoistočne Mađarske (plus Budimpešta kad se dovrši autocesta), Srbije i Bosne, a djelomično i zapadne Hrvatske. To je ipak nešto više od Pule i Zadra, a da li je dovoljno uočit ćemo kasnije, nadam se da je.

Mislim da je prvorazredna glupost ona stara priča da će ljudi nahrliti u Osijek u šoping-centre, kad se isti otvaraju u svakom malo većem gradu. Trgovački centri rade dobro, niti jedan se nije zatvorio, a u planu ih je još nekoliko. Prema tome, čini se da im je dovoljno ljudi već ovo što ovdje obitava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): ›
Uz svu skepsu prema potencijalu ZLO-a, nije za usporedbu Pula i Zadar. Naime, jeftinjaši već odavno lete iz Trsta, Klagenfurta i Graza, a Zadar nije blizu niti jednom većem mjestu. Stoga je jasno da su te linije služile turističkoj sezoni, a kako u Hrvatsku turisti većinom stižu autom, a sezona traje 3 mjeseca, nije se ni moglo očekivati ništa bolje.


Nisam siguran da li sam skužio što želiš ovdje reći, ali postojeće linije su bile (i još uvijek jesu, još malo) Dublin - Pula, London - Pula, London - Zadar te povratno. Dakle, Irska i Engleska, a odatle dolaze turisti koji ne dolaze u HR autom. Kada su ove linije puštane u promet, bile su najavljivane kao 'veliki povratak Engleza na našu obalu'. Netko se evidentno preračunao.

Citat: ›
Osijek, pak, može računati na konzumente avio usluga iz južne i jugoistočne Mađarske (plus Budimpešta kad se dovrši autocesta), Srbije i Bosne, a djelomično i zapadne Hrvatske. To je ipak nešto više od Pule i Zadra, a da li je dovoljno uočit ćemo kasnije, nadam se da je.


Eto, u ovome se ne slažemo. Ja ne vjerujem da će ljudi nahrliti u Osijek zbog jeftinih letova...bez zanošenja lokalpatriotizmom, Osijek je regionalni centar Slavonije i Baranje. Izvan granice naše države ne znači baš previše. U percepciji ljudi, u ponašanju i razmišljanju ne vidim baš da ikoga osim susjeda iz Bosne doživljavamo uopće kao susjede, a kamoli kao potencijalne partnere ili mušterije. Oslanjanje na njih kao gorivo za isplativost jefitnih letova mi se čini balonom koji će se rasplinuti jednom kad se pokažu okrutne brojke.
Realno gledano, prije će se jeftini letovi početi izvoditi iz Beograda nego iz Osijeka. Samim time otpada čitava ta Srbija i Vojvodina na koju računamo/te kao mušterije. Bosanci da će letit? Ne vjerujem, većina raje tamo nema novaca za egzistenciju, a kamoli za šmucanje po pubovima EU. Isto kao i u našoj spaljenoj žitnici....
Da ne ispadne da sam protiv dovođenja jeftinih letova u Osijek - nisam. Jako rado bih da netko pokrene jeftinu liniju. Koristio bih ju kolkogod mogu, jer mislim da neće dugo trajati, nekoliko mjeseci je neko optimistično razmišljanje. U tom periodu se treba provozati po Europi kolkogod je više moguće.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Deez
Offline
Avatar

Ukupno postova: 414
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 23:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prometna povezanost + hrpa gastarbajtera u stranim državama = interes low cost avioprijevoznika!

_________________
www.excalibur.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2007. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): ›
Uz svu skepsu prema potencijalu ZLO-a, nije za usporedbu Pula i Zadar. Naime, jeftinjaši već odavno lete iz Trsta, Klagenfurta i Graza, a Zadar nije blizu niti jednom većem mjestu. Stoga je jasno da su te linije služile turističkoj sezoni, a kako u Hrvatsku turisti većinom stižu autom, a sezona traje 3 mjeseca, nije se ni moglo očekivati ništa bolje.


Nisam siguran da li sam skužio što želiš ovdje reći, ali postojeće linije su bile (i još uvijek jesu, još malo) Dublin - Pula, London - Pula, London - Zadar te povratno. Dakle, Irska i Engleska, a odatle dolaze turisti koji ne dolaze u HR autom. Kada su ove linije puštane u promet, bile su najavljivane kao 'veliki povratak Engleza na našu obalu'. Netko se evidentno preračunao.

Citat: ›
Osijek, pak, može računati na konzumente avio usluga iz južne i jugoistočne Mađarske (plus Budimpešta kad se dovrši autocesta), Srbije i Bosne, a djelomično i zapadne Hrvatske. To je ipak nešto više od Pule i Zadra, a da li je dovoljno uočit ćemo kasnije, nadam se da je.


Eto, u ovome se ne slažemo. Ja ne vjerujem da će ljudi nahrliti u Osijek zbog jeftinih letova...bez zanošenja lokalpatriotizmom, Osijek je regionalni centar Slavonije i Baranje. Izvan granice naše države ne znači baš previše. U percepciji ljudi, u ponašanju i razmišljanju ne vidim baš da ikoga osim susjeda iz Bosne doživljavamo uopće kao susjede, a kamoli kao potencijalne partnere ili mušterije. Oslanjanje na njih kao gorivo za isplativost jefitnih letova mi se čini balonom koji će se rasplinuti jednom kad se pokažu okrutne brojke.
Realno gledano, prije će se jeftini letovi početi izvoditi iz Beograda nego iz Osijeka. Samim time otpada čitava ta Srbija i Vojvodina na koju računamo/te kao mušterije. Bosanci da će letit? Ne vjerujem, većina raje tamo nema novaca za egzistenciju, a kamoli za šmucanje po pubovima EU. Isto kao i u našoj spaljenoj žitnici....
Da ne ispadne da sam protiv dovođenja jeftinih letova u Osijek - nisam. Jako rado bih da netko pokrene jeftinu liniju. Koristio bih ju kolkogod mogu, jer mislim da neće dugo trajati, nekoliko mjeseci je neko optimistično razmišljanje. U tom periodu se treba provozati po Europi kolkogod je više moguće.


Neće ljudi nahrliti u Osijek, već eventualno na osječki aerodrom. Osijek neće imati druge koristi do profitabilnije ZLO, i jeftinih letova za vlastite građane.

Mislim da percepcija okolice o gradu, i takve stvari, ovdje ne igraju nikakvu ulogu. Stvar je čiste ekonomske naravi - ako se nekom bude isplatilo doći do osječkog aerodroma autom ili busom (kad se vlakom ne može), ili čak doći do Osijeka pa iz grada do aerodroma, i potom letjeti low-cost firmom, onda će taj netko to i napraviti. Ja bih bez problema letio iz Dravasabolcza da je jeftinije.

A da će letjeti iz Beograda, moguće je. Međutim, mi se samo možemo nadati da će se orijentacija low-cost firmi na manje neprofitabilnije aerodrome (jer na njima dobivaju puno veće privilegije, pogotovo što se tiče reda letenja) nastaviti, te da će osječki biti jedan od njih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2008. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smrtz...
http://www.slobodnadalmacija.com/20080212/biznis01.asp

Citat: › Low-cost Mi nismo Španjolska

Prognoze da će turisti navaliti u Hrvatsku zbog jeftinog prijevoza bile su pogrešne jer nas se uspoređivalo sa Španjolskom, u koju niskotarifni prijevoznici voze i njemačke vlasnike 1,2 milijuna kuća i apartmana na tamošnjoj obali


Dakle, Zadar muku muci kako bi zadovoljio jeftine avio prijevoznike. GW uskoro polijece iz Osijeka i bit ce zanimljivo pratiti razvoj situacije i popunjenost letova.

Nazalost, bojim se da "jeftine" letove treba koristiti svom silom, jerbo je neizvjesnost njihovog dugotrajnijeg o(p)stanka na ovim prostorima - upitna.

Ma koliko mi zeljeli jeftine letove i velike koncerte i sportske dogadjaje, tesko ce posjedovanje aerodroma i ogromne dvorane zasjeniti majusnost trzista.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: