Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studentski restorani ne odgovaraju kriterijima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.01.2007. 10:08 
Naslov:  Studentski restorani ne odgovaraju kriterijima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Više od polovice studentskih restorana i kantina na osječkom Sveučilištu, prema informacijama Studentskog zbora, ne odgovara kriterijima koje propisuje državno Povjerenstvo za studentsku prehranu, nedavno osnovano pri Ministarstvu znanosti i obrazovanja.

Marin Bakša, predsjednik osječkog SZ-a, ističe da se, prema njihovim saznanjima, to ponajprije odnosi na nepoštivanje normativa, odnosno propisanih količina određenih vrsta namirnica u pojedinim obrocima, zatim na način pripreme hrane i na cijene obroka. Dakle, po tome kriteriji nisu zadovoljeni u najmanje šest od ukupno 11 jedinica studentske prehrane u Osijeku!

S njih devet upravlja Studentski centar - a la carte restoran Gaudeamus, slastičarnica Apsolvent i studentska menza u Centru, zatim restoran Indeks te kantine na pet fakulteta - Pravnom, Ekonomskom, Filozofskom, Građevinskom i PTF-u. Dvije su pak u rukama privatnika - restoran Bendek i kantina na ETF-u.

- Osijek nije jedini problem, jer prema istim podacima čak 70 posto studentskih restorana i kantina u Hrvatskoj ne poštuje zadane kriterije. Studenti se nerijetko žale na premale i preskupe obroke, koji su navodno često loše pripremljeni. Stoga će Povjerenstvo idućih mjeseci inkognito obići sve objekte studentske prehrane u Hrvatskoj i, po potrebi, čak zatvoriti one koji ne poštuju pravila. To će biti prva takva revizija u samostalnoj Hrvatskoj - navodi Bakša, jedan od tri predstavnika studenata u Povjerenstvu.

Budući da, tvrdi, Zbor nema saznanja koji su točno restorani i kantine problematični u Osijeku, pozivaju studente da im svoja konkretna saznanja i pritužbe pošalju na mail SZ-a: [email protected]

Autor: Tomislav Levak/Jutarnji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lesi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.01.2007. 23:18 
Naslov:  Re: Studentski restorani ne odgovaraju kriterijima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A koji su to kriteriji?? I koji se od tih kriterija ne pridržavaju restorani?? Ja osobno nisam još nikad čuo taku glupost... Mislim, ručaš za 5 kn i još se žališ...

_________________
Sex is like math: add the bed, subtract the clothes, divide the legs and pray you don't multiply.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.01.2007. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lesi je napisao/la: ›
A koji su to kriteriji?? I koji se od tih kriterija ne pridržavaju restorani?? Ja osobno nisam još nikad čuo taku glupost... Mislim, ručaš za 5 kn i još se žališ...

žali se zato što ti restorani dobijaju novac od ministarstva, i dužni su pridržavati se određenih normativa koliko čega ide u porciju i slično, kako se ne bi dogodilo da se porcije smanjuju, prikazuju kao regularne, a razlika odlazi nekome u džep.

ne jedeš ti za 5 kuna zato što ti ti restorani rade uslugu, nego zato što razliku do realne cijene plaća ministarstvo, odnosno država.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.01.2007. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Lesi je napisao/la: ›
A koji su to kriteriji?? I koji se od tih kriterija ne pridržavaju restorani?? Ja osobno nisam još nikad čuo taku glupost... Mislim, ručaš za 5 kn i još se žališ...

žali se zato što ti restorani dobijaju novac od ministarstva, i dužni su pridržavati se određenih normativa koliko čega ide u porciju i slično, kako se ne bi dogodilo da se porcije smanjuju, prikazuju kao regularne, a razlika odlazi nekome u džep.

ne jedeš ti za 5 kuna zato što ti ti restorani rade uslugu, nego zato što razliku do realne cijene plaća ministarstvo, odnosno država.

upravo tako! a ono što nas zakinu prodaju po normalni cijenam nekom drugom. ili sebi uzmu.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lesi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2007. 12:43 
Naslov:  Re: Studentski restorani ne odgovaraju kriterijima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskreno, niti jednom mi se još nije dogoilo da sam bio na navodnim mjestima i da se nisam najeo za tih 5 kuna (tko god plačao ostatak). A idem dosta često i mogu pojesti poprilićno, pa zato nerazumijem u čemu je problem...
A i zašto bi se studenti žalili?? Još će se i ti restorani zatvoriti zbog takvih gluposti pa onda više štete nego koristi...

_________________
Sex is like math: add the bed, subtract the clothes, divide the legs and pray you don't multiply.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2007. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lesi je napisao/la: ›
Iskreno, niti jednom mi se još nije dogoilo da sam bio na navodnim mjestima i da se nisam najeo za tih 5 kuna (tko god plačao ostatak). A idem dosta često i mogu pojesti poprilićno, pa zato nerazumijem u čemu je problem...
A i zašto bi se studenti žalili?? Još će se i ti restorani zatvoriti zbog takvih gluposti pa onda više štete nego koristi...

ne znam da li si bio ikad u ZG u studentskoj kantini na ekonomskom faksu? tamo je klopa bolja nego u većini osječkih restorana. i kad vidiš šta oni dobiju za 5 kuna kako se ne bi žalio. nije u redu. recimo bio sam u bendeku neki dan. pomfrit je bio prepečen užasno mastan, a osječki odrezak je bio izvana zagoren a iznutra krvav. znam da ne možeš puno očekivat ali ne može se baš više ni tako. a konobari da i ne pričam. bezobrazni, uvijek nadrkani i šta ja znam šta još. ak im se ne radi s studentima jer nema bakše nek nađu negdje drugdje posao. u svakom slučaju ove kontrole mogu samo doprinijet poboljšanju a nikako pogoršanju. jer tu su u pitanju veliki novci i siguran sam da ima jako puno zainteresiranih ugostitelja, koji bi vrlo rado uletili u posao s ministarstvom u slučaju da dosadašnji restorani izgube ugovor.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2007. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel se sjeća netko kako se dobro jelo u zlatnoj kuni (podrum)? bilo je to vrijeme bonova i punih tanjura

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.01.2007. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se sjećam Bendeka kao prehvaljenog restorana dobre usluge, ogromnih porcija i kvalitetnog jela. Tako je bilo i prvu godinu moga studiranja... kasnije su se porcije sve više smanjivale, kvaliteta jela padala, jedino su konobari ostali super! U Gaudeamusu sam doživjela svašta... preko bezobraznih konobara, hladnog jela, do crvića u hrani... Nekako mi je "linija" još bila najnormalnija, što se svega nabrojanog tiče....
Definitivno bi tu trebalo uvest reda!

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2007. 7:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prije nekoliko godina su osječki studentski restorani bili među najboljima u hrvatskoj. znam, jeo sam i u zagrebu, i u varaždinu, i u rijeci, i u splitu, i u dubrovniku. u varaždinu i dubrovniku je još bilo ok, moglo se mjeriti s osječkim. ali ostali nisu bili ni do koljena!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivobravo
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2007. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas prilikom objeda u restoranu Bendek na zelenoj salati nasao sam malog puža! Sta da vam vise kazem, izgubio sam tek!!!!!!!! A najviše mi je žao što nisam imao mobitel u sebe da to slikam, iako su ostale kolege to vidjele! Treba ih kontrolirati jer nije u redu da se bahate na taj način...

Pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2007. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ivobravo je napisao/la: ›
Danas prilikom objeda u restoranu Bendek na zelenoj salati nasao sam malog puža! Sta da vam vise kazem, izgubio sam tek!!!!!!!! A najviše mi je žao što nisam imao mobitel u sebe da to slikam, iako su ostale kolege to vidjele! Treba ih kontrolirati jer nije u redu da se bahate na taj način...


Ts, dobio si svježu salatu i sad tu cjepidlačiš Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
superkul
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2007. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

indeks je zakon.. ako odeš tamo jesti obilježen si za cijeli dan.. miomirisi se šire sve do hira.. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2007. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ivobravo je napisao/la: ›
Danas prilikom objeda u restoranu Bendek na zelenoj salati nasao sam malog puža! Sta da vam vise kazem, izgubio sam tek!!!!!!!! A najviše mi je žao što nisam imao mobitel u sebe da to slikam, iako su ostale kolege to vidjele! Treba ih kontrolirati jer nije u redu da se bahate na taj način...

Pozdrav


Kad bi znao koliko ima vitamina u pužu ne bi se žalio Very Happy

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.01.2007. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

već skoro 4 godine papam po raznim menzama u u zagrebu. budući da smo više puta na ovom forumu zaključili da o ukusima ne valja raspravljati, neću ni govoriti o tome je li papica ovdje fina ili nije. ali, postoji objektivan dokaz da u osijeku nešto baš i nije najsretnije ako o normativima govorimo: usporedimo li porciju istog jela iz bilo koje zagrebačke studentske menze s osječkim ekvivalentom, vidjet ćemo (još iz aviona) da su zagrebački studenti, očigledno, puno veći žderonje. i da, smo bih napomenula da mi se isto tako čini da svoju znatno manju porciju os-student više plati neg' zagrebački svoje izobilje...
ne znam samo, znate li što je meni? juha, glavno jelo+prilog, salata i desert+3 šnite kruha za samo 4.40 kn, navali narode, svakog dana za ručak i večeru, u menzama so far away...

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2007. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paperje je napisao/la: ›
već skoro 4 godine papam po raznim menzama u u zagrebu. budući da smo više puta na ovom forumu zaključili da o ukusima ne valja raspravljati, neću ni govoriti o tome je li papica ovdje fina ili nije. ali, postoji objektivan dokaz da u osijeku nešto baš i nije najsretnije ako o normativima govorimo: usporedimo li porciju istog jela iz bilo koje zagrebačke studentske menze s osječkim ekvivalentom, vidjet ćemo (još iz aviona) da su zagrebački studenti, očigledno, puno veći žderonje. i da, smo bih napomenula da mi se isto tako čini da svoju znatno manju porciju os-student više plati neg' zagrebački svoje izobilje...
ne znam samo, znate li što je meni? juha, glavno jelo+prilog, salata i desert+3 šnite kruha za samo 4.40 kn, navali narode, svakog dana za ručak i večeru, u menzama so far away...

eto jučer sam pojeo u stucu na traki glavno jelo, salatu i jedan kruh za 7 kuna (bez deserta,soka i juhe)

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: