Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Štrajk nikad uspješniji, nastava svugdje otkazana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2006. 0:47 
Naslov:  Štrajk nikad uspješniji, nastava svugdje otkazana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od ukupno 1427 djelatnika u 29 srednjih škola i četiri đačka doma Osječko-baranjske županije, prema podacima Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama, jučer se u prijepodnevnoj smjeni pozivu na štrajk odazvalo njih 90 posto, što sindikalci smatraju iznimno uspješnim.

- Isti rezultat očekujemo i u poslijepodnevnoj smjeni. Ako uzmemo u obzir da je dio zaposlenih na bolovanju ili stručnim skupovima, odaziv na štrajk gotovo je 100-postotan!

Od 1990. godine organizirali smo tri velika štrajka i nikada nismo imali tako plebiscitiran odaziv kao sada
- zadovoljna je Marica Azenić, županijska povjerenica Sindikata.

Istaknula je da većina srednjoškolaca ujutro uopće nije došla u školu, a ostali su pušteni kućama već u 8.05 sati. Nakon toga štrajkaši su održali sastanak u zbornici i potom ostali u školi do kraja radnog vremena, noseći bedževe s natpisom "Štrajk za Hrvatsku znanja - Vertikala sindikata obrazovanja".

Dio je sjedio u zbornici, a ostali su po kabinetima obavljali svoje poslove, no nisu držali nastavu. Danas se štrajku pridružuju osnovne škole, a sutra fakulteti.

- Štrajk će trajati do potpisivanja sporazuma s Vladom da će nam plaće u razumnom roku biti izjednačene s privredom, gdje su sada veće 22 posto - najavljuje Azenić.

Jučer se štrajkalo u svih šest srednjih škola te dva đačka doma na području Požeške županije. Pozivu Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama odazvalo se 82 posto od ukupno 391 srednjoškolskog profesora jer su štrajkali i nastavnici koji nisu članovi tog sindikata. Nakon prvog jutarnjeg sata, učenici su pušteni kućama jer se nije za njih mogla osigurati nastava, a prema najavi županijskog sindikalnog povjerenika Drage Sesara, štrajk se nastavlja i danas kada će se priključiti osnovne škole.

Autor: Tomislav Levak, Kazimir Balog
Prenosimo s Jutarnji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2006. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U ovoj državi uvijek štrajkaju oni koji redovno primaju plaće i to solidne u odnosu na ostale zaposlene i čije se plaće ipak s vremena na vrijeme usklađuju.

Hoće li učitelji, profesori kvalitetnije raditi ako budu imali veće plaće budući se ide s parolom "Štrajk za Hrvatsku znanja"?
Znam nekoliko izuzetnih prosvjetnih radnika, ali većina ostalih je........

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2006. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sutra i ja štrajkam! Smile a sindikat priprema i neku klopu, da ne budemo gladni dok štrajkamo... Wink a nakon toga dvoje uposlenika slave rođendan, pa i oni pripremaju neku klopu i cugu... ne znam kako ću preživjeti taj štrajk, ne ponovio se!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
punisher
Offline
Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.11.2006. 15:59 
Naslov:  Re: Štrajk nikad uspješniji, nastava svugdje otkazana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja sutra štrajkam. Trebalo bi okrenuti Primorca na roštilju..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
little_bee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2006. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nikako ne zaslužuju veću plaću. Čast izuzecima, na imam, njima bi iz vlastitog djepa davala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2006. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
U ovoj državi uvijek štrajkaju oni koji redovno primaju plaće i to solidne u odnosu na ostale zaposlene i čije se plaće ipak s vremena na vrijeme usklađuju.


Yep, živa istina... A s kim se uspoređuju? S ostalima iz državnog sektora. To u stvari znači da mi iz privatnog moramo još više raditi da bi se mogao platiti njihov nerad. Je*o im pas m***r.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2006. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...hm...ova šk.god. traje do 21.lipnja 2007....uz nadoknađivanje propuštenih dana, uz malo sreće završiti će do 01.07. nadam se...a kad prvi dan opet počnu ići u školu, onda ću ja svom djetetu reći da ne ide u školu, jer štrajka...a tako ću napisati i učiteljici u ispričnici...mislim, wtf???...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2006. 20:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svima treba udijelit otkaze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2006. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma podržavam ljude. U Hrvatskoj novaca ima. To je sigurno. Može se kukati, ali dok netko kuka, znam da laže.

Prave siromahe i ne vidimo.

Prosvjeta bi trebala prestati emitirati nepismene čobane, ali ni oni ne mogu puno kad roditelji na roditeljskim sastancima briljiraju izjavama tipa: "ja nisam u ž'votu jedne knjige proč'to, a nu me sade" i "šta oni moraju stalno ić' u to kazalište".

Ipak, novaca ima i profesorima treba dati, ali ne bez "kompenzacije" u vidu strožih zahtjeva u pogledu kvalitete kadra.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2006. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Živio Bilke!
Kome da se žale oni iz privatnog sektora?
Imaš godinama istu plaću i sretan si što imaš posao. A plaće ispod državnog prosjeka.

Usput kolegice s posla rade svaki dan zadaće s djecom jer im je tako naložila učiteljica. Ako je netko plaćen da uči djecu, zašto onda roditelji cijelo popodne moraju sjediti i raditi s djecom? U ovoj priči o kvalitetnim kadrovima koji su potplaćeni neki vrag ne štima. Ne sjećam se da je sa mnom netko učio. Niti svi roditelji imaju vremena, mogućnosti, niti su svi završili neku školu da bi mogli pisati zadaće s djecom.

Najlakše je štrajkati prosvjetarima i zdravstvenim radnicima. Odmah su tu učenici koji će izgubiti silne sate, dane i pacijenti koji i inače imaju uglavnom tretman gori nego stoka i služe da se izmuze lova na sve moguće načine.

Oni koji znaju svoj posao i vole svoj posao, rade ga jednako kvalitetno bez obzira koliko su plaćeni. Nisam za potplaćenost, ali ne mogu podržati štrajk ovog tipa.
Moja susjeda je nekakva učiteljica. Ne bih joj dala da čuva tri zavezane koze, a ne da dobije 20% veću plaću.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2006. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Oni koji znaju svoj posao i vole svoj posao, rade ga jednako kvalitetno bez obzira koliko su plaćeni. Nisam za potplaćenost, ali ne mogu podržati štrajk ovog tipa.
Moja susjeda je nekakva učiteljica. Ne bih joj dala da čuva tri zavezane koze, a ne da dobije 20% veću plaću.

ljudi kojima je povjerena uloga odgoja djece trebaju imati i odgovarajuću naknadu za to! druga je stvar što više od pola njih nema pojma o pedagogiji. to je druga priča. na tome treba ozbiljno poraditi, kao i na nagrađivanju onih koji to zaslužuju. priča se o uvođenju ocjenjivanja profesora od strane studenata, polaganja strukovnih ispita svakih nekoliko godina (produženje licence) i sl., ali sve dok to ne postane ozbiljna stvar, a ne formalnost koja se mora pribilježiti u neku knjižicu koja nema nikakve druge svrhe, školstvo će nam biti ovakvo kakvo je i sada.

s druge strane, valjda je dobro ovo školstvo, kad je iznjedrilo ovoliku silu intelektualaca! Smile

od drugova, učitelja, nastavnika i profesora koje sam imao čast ili "čast" upoznati tijekom svih mojih godina školovanja, otprilike bih polovicu odmah otpustio, ali bih zato drugoj polovici barem udvostručio plaće!


Zadnja promjena: DonQuijote; 23.11.2006. 23:38; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komšo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 85
Lokacija: U dvorištu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2006. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilke je napisao/la: ›
Yep, živa istina... A s kim se uspoređuju? S ostalima iz državnog sektora. To u stvari znači da mi iz privatnog moramo još više raditi da bi se mogao platiti njihov nerad. Je*o im pas m***r.

E moj Bilke, 'ko ti je dao tol'ko znanje?
I trebaju se usporedjivati sa ostalima iz državnog sektora; dok neki od profesora krvavo rade i odgajaju djecu (što su njihovi roditelji zaboravili - jer "nemaju vremena"), razni cinovnicici po šalterima i uredima, sa završenom srednom školom, lakiraju nokte, drkaju k***c, uzimaju 5 pauza od pola sata za kave, idu na piju...

Što je reko Don Quijote potpisujem!
DonQuijote je napisao/la: ›
ljudi kojima je povjerena uloga odgoja djece trebaju imati i odgovarajuču naknadu za to! druga je stvar što više od pola njih nema pojma o pedagogiji. to je druga priča. na tome treba ozbiljno poraditi, kao i na nagrađivanju onih koji to zaslužuju. priča se o uvođenju ocjenjivanja profesora od strane studenata, polaganja strukovnih ispita svakih nekoliko godina (produženje licence) i sl., ali sve dok to ne postane ozbiljna stvar, a ne formalnost koja se mora pribilježiti u neku knjižicu koja nema nikakve druge svrhe, školstvo će nam biti ovakvo kakvo je i sada.

s druge strane, valjda je dobro ovo školstvo, kad je iznjedrilo ovoliku silu intelektualaca! Smile

od drugova, učitelja, nastavnika i profesora koje sam imao čast ili "čast" upoznati tijekom svih mojih godina školovanja, otprilike bih polovicu odmah otpustio, ali bih zato drugoj polovici barem udvostručio plaće!

Danas ucenici profesorima j**u mater i što vec ne, i nikom ništa...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=_pwgKPZ2NS8&feature=related
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2006. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/quote]
Danas ucenici profesorima j**u mater i što vec ne, i nikom ništa...[/quote]
Istina, a zaštićeni su ko` lički medvjedi i nitko im ne smije ništa, nemaju poštovanja prema nikome, niti prema roditeljima, a pogotovo prema profesorima!
A ako povisiš ton na njih, sutra ti dođe otac, prijeti pištoljem ili tužbom! (znam masu ovakvih primjera!)
Za nekoliko godina ćemo doživjeti ono što danas gledamo u američkim filmovima: oružje na nastavi, nasilje u učionicama i ubojstva u školi!
Možete mi se smijati koliko god hoćete, ali su to činjenice i to vam govori buduća profesorica!

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2006. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Janis je napisao/la (Pogledaj post): ›

Danas ucenici profesorima j**u mater i što vec ne, i nikom ništa...[/quote]
Istina, a zaštićeni su ko` lički medvjedi i nitko im ne smije ništa, nemaju poštovanja prema nikome, niti prema roditeljima, a pogotovo prema profesorima!
A ako povisiš ton na njih, sutra ti dođe otac, prijeti pištoljem ili tužbom! (znam masu ovakvih primjera!)
Za nekoliko godina ćemo doživjeti ono što danas gledamo u američkim filmovima: oružje na nastavi, nasilje u učionicama i ubojstva u školi!
Možete mi se smijati koliko god hoćete, ali su to činjenice i to vam govori buduća profesorica![/quote]

znam gdje ima jeftinih pancirki... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2006. 7:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ne vjerujem vishe u školski sistem, pa da je profesorima plaća i triput veća, sumnjam da bi se išta promijenilo...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: