Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Anketa: Kako komentirate prijedlog da se vjeronauk iz škola vrati u crkvu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2013. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Ja sam išla devedesetih u osnovnu školu, i u cijeloj mojoj školi, kao i u skoro svim školama u mom gradu, vjeronauk se uvijek nalazio ili kao 2 ili kao 3 sat. "

i opet izmisljanje teza i koristenje istih kao temelj za daljnje baljezganje

"Svećenik je jasno i glasno rekao tko ne ide na vjeronauk u školi, neće moći se ni krizmati... Toliko o tom izbornom vjeronauku..."

ali ovo je definitivno vrh i secer na kraju , tesko je uopce i pojmiti sto tu tebi nije jasno ili sto ti je cudno, definitivno ne vrijedi trositi vrijeme na ovakve rasprave

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2013. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdje je vjera gospodar ,tamo je razum sluga čija je dužnost da šuti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2013. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: ›
"Svećenik je jasno i glasno rekao tko ne ide na vjeronauk u školi, neće moći se ni krizmati... Toliko o tom izbornom vjeronauku..."

ali ovo je definitivno vrh i secer na kraju , tesko je uopce i pojmiti sto tu tebi nije jasno ili sto ti je cudno, definitivno ne vrijedi trositi vrijeme na ovakve rasprave


Ne znam zašto ne bi ovo smatrao da se dogodilo. Tako je prije crkva govorila da bi se vjenčao u crkvi oboje moraju biti kršteni - što po kanonskom zakoniku nije točno nego su u vrijeme ex yu htjeli na taj način što više krstiti ljudi.

Ne smetaju me kršćani, nego crkva koja manipulira njima a oni kao ovce samo bleje bez da razmišljaju. Čast izuzecima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2013. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo ti konkretan primjer....retfala generacija ucenika 99/00 svecenik sumaher...
ko ne ide na vjeroanuk u crkvi i skoli ne moze se krizmati
te njegovo izbacivanje par ucenika sa krizme jer nisu par puta dosli na vjeronauk u crkvi te provođenje samovolje i samaranje vise pojedinaca...

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lega imaš kunu
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2013. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la (Pogledaj post): › evo ti konkretan primjer....retfala generacija ucenika 99/00 svecenik sumaher...
ko ne ide na vjeroanuk u crkvi i skoli ne moze se krizmati
te njegovo izbacivanje par ucenika sa krizme jer nisu par puta dosli na vjeronauk u crkvi te provođenje samovolje i samaranje vise pojedinaca...



to samo pokazuje koliki smo katolibani!!!!

CRKVI D.O.O. nije mjesto u školama!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.12.2013. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E kad bi se na koji dan vratio Enver Hoxha,bilo bi baš lijepo gledati ove sve super vjernike kako odjednom mjenjaju uvjerenja.

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2013. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš me zanima hoće li svi ovi protivnici Crkve i religije/a u ovo blagdansko vrijeme postati (barem na kratko) tzv. pseudokatolici?

Da se moram kladiti, znam na što bih odigrao Wink


Što se tiče samog vjeronauka u školama, sjećam se svoga. Nikad i nitko mi na njemu nije rekao da je biologija izmišljotina, nego upravo suprotno - da je Biblija jedna velika knjiga raznoraznih alegorija. Crtali smo, pjevali, veselili se i zbog takve atmosfere, vjeronauk nam je bio jedan od omiljenih predmeta. Na kraju krajeva, ali ne i manje bitno, nešto smo i naučili, neke norme ponašanja. Ne može me nitko uvjeriti da me vjeronauk naučio ičemu lošem.

I da, poanta cijele ove priče o vjeronauku i općenito financiranju religije: zauzimati stav da treba financirati raznorazne udruge, od kojih su mnoge otvoreno antihrvatske, a zagovarati obustavu financiranja Crkve je van svake pameti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Od sutra prestajem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2013. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ahaaaa, naravno kao što sam i mislila, vidim što tebe bode u oči. Mene zanima, imaš li ti djete i koliko je ono staro ako imaš?
Transeksualnost i transvestite se ne može nikako drugačije objasniti nego putem spola i roda, bolo to tebe u oči ili ne. E sad, nije mi jasno, želiš li ti da se transeksualce uopće ne spominje, ili da ih se ne spominje kroz rodnu podjelu? Jer, ako je ovo prvo, moram ti reći da si poprilično naivan ako misliš da to tvoje djete na kraju krajeva neće i samo saznati, a ako je ovo drugo.. očito misliš da imaš jako neinteligentno djete, ili imaš tako slab utjecaj na njega, da misliš ako se u nekom predmetu spominje transrodnost, da će tvoje djete istog trena reći : "hoću imati penis, iako imam vaginu". Toliko o tom čvrstom roditeljskom odgoju. Ako nemaš djete, džaba ovo pričam. ...

"Djete"? Jel to ono malo što pošalješ u školu da ga silom uče kako je neprirodno i bolesno zapravo super i 'in'? Da su transseksualci i transvestiti poželjan, zdrav, normalan oblik spolnosti? Reci, jesi i ti "muškarac s vaginom"? Čisto da znam s kim polemiziram.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2013. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): › "Ja sam išla devedesetih u osnovnu školu, i u cijeloj mojoj školi, kao i u skoro svim školama u mom gradu, vjeronauk se uvijek nalazio ili kao 2 ili kao 3 sat. "

i opet izmisljanje teza i koristenje istih kao temelj za daljnje baljezganje

"Svećenik je jasno i glasno rekao tko ne ide na vjeronauk u školi, neće moći se ni krizmati... Toliko o tom izbornom vjeronauku..."

ali ovo je definitivno vrh i secer na kraju , tesko je uopce i pojmiti sto tu tebi nije jasno ili sto ti je cudno, definitivno ne vrijedi trositi vrijeme na ovakve rasprave


Što se mene tiče, možeš dobiti i ime škole, i razred.. ali pretpostavljam da te to ne bi interesiralo niti bi to išao provjeravati, jer je lakše reći : "to je laž!"
Što je meni čudno kod one rečenice? Čudno mi je to da svećenik daje ultimatume koje ni sam ne može kontrolirati, niti može otići u školu i pitati : "E jeli ovo dijete išlo na vjeronauk ili ne?", a na kraju krajeva vjeronauk u školi nema apsolutno nikakve veze s Crkvom. Ili sam ja luda, pa smo mi morali ići na vjeronauk u crkvi uz onaj u školi.
Da ne pričam o tome da su jednoj curi zabranili krizmati se dok ne makne zelene pramenove sa kose.. ipak smo svi "božje ovčice"..
Od sutra prestajem je napisao/la: ›
RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ahaaaa, naravno kao što sam i mislila, vidim što tebe bode u oči. Mene zanima, imaš li ti djete i koliko je ono staro ako imaš?
Transeksualnost i transvestite se ne može nikako drugačije objasniti nego putem spola i roda, bolo to tebe u oči ili ne. E sad, nije mi jasno, želiš li ti da se transeksualce uopće ne spominje, ili da ih se ne spominje kroz rodnu podjelu? Jer, ako je ovo prvo, moram ti reći da si poprilično naivan ako misliš da to tvoje djete na kraju krajeva neće i samo saznati, a ako je ovo drugo.. očito misliš da imaš jako neinteligentno djete, ili imaš tako slab utjecaj na njega, da misliš ako se u nekom predmetu spominje transrodnost, da će tvoje djete istog trena reći : "hoću imati penis, iako imam vaginu". Toliko o tom čvrstom roditeljskom odgoju. Ako nemaš djete, džaba ovo pričam. ...

"Djete"? Jel to ono malo što pošalješ u školu da ga silom uče kako je neprirodno i bolesno zapravo super i 'in'? Da su transseksualci i transvestiti poželjan, zdrav, normalan oblik spolnosti? Reci, jesi i ti "muškarac s vaginom"? Čisto da znam s kim polemiziram.

Napisala sam riječ krivo, moj grijeh moj grijeh moj preveliki grijeh!
Napokon smo došli do poante! Gdje se to u ZO transeksualnost predstavlja kao nešto zdravo, in, poželjno? Ili imaš problema s vidom ili imaš jako bujnu maštu, svaka čast na tome! Vidi , ako se o nečemu predaje i razgovara, ne mora značiti da se to o čemu se priča predstavlja kao dobro i poželjno. Samo se spominje da postoji, što je to i kako se postaviti prema tome. U čemu je problem? Meni se čini da tebe smeta, znanje o nečemu što ti smatraš bolešću.. Tvoje dijete ima pravo na znanje, i ima pravo znati što sve postoji u svijetu, jer će se jedino tako razviti kao normalna zdrava osoba bez predrasuda koja misli svojom glavom! A ako ti misliš da su djeca toliko naivna da zbog jednog predavanja zauzmu mišljenje, onda ti nemam šta reći.
Irelevantno je ali za tvoj gušt, ja sam "žena sa vaginom" i niti jedan ZO, i niti jedno predavanje, tu činjenicu meni ne bi promijenilo. Eh, ali možda tebi bi Wink
Usput nisi mi odgovorio na pitanja iz mog predhodnog komentara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Od sutra prestajem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2013. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): ›
Usput nisi mi odgovorio na pitanja iz mog predhodnog komentara.
Ne da mi se, imam život i bez beskonačnih i besmislenih diskusija s anonimcima po internetu. Odo ja odavde

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2013. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od sutra prestajem je napisao/la (Pogledaj post): ›
RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): ›
Usput nisi mi odgovorio na pitanja iz mog predhodnog komentara.
Ne da mi se, imam život i bez beskonačnih i besmislenih diskusija s anonimcima po internetu. Odo ja odavde


Hahahaha! Eto drago mi je! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2013. 20:51 
Naslov:  Re: [VIDEO] Anketa: Kako komentirate prijedlog da se vjeronauk iz škola vrati u crkvu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bas bih voljela vidjeti sto bi bajni katolicki dusebriznici ovdje rekli kada bi njihovo dijete moralo 2 puta tjedno prodavati zjake po hodnicima i dvoristu skole dok druga djeca imaju izborni premet "Ateizam" - garant im to ne bi bilo tako svejedno kao sto im je svejedno sto druga djeca moraju prodavati zjake po hodnicima i dvoristu skole dok nijhova djeca imaju izborni predmet "vjeronauk"!

Mi smo na izborne predmete isli u drugu smjenu ako se u satnicu ne bi moglo uglaviti da budu prije ili poslije redovne nastave! (ukljucujuci engleski koji je u neka davna vremena bio izborni nama koji smo ucili njemacki kao obavezni strani jezik od 4. do 8. razreda)

sunce vam krvavo, vi i vasa preseravanja - ako hocete biti religiozni budite to u svoje slobodno i privatno vrijeme, ostavite nas koji ne zelimo vase gluposti i nasu djecu na miru! imate crkvu za vjeronauk pa saljite djecu tamo ako vam je vec tako stalo da vam djeca budu odgojena u "bozjem duhu" dok vi vicete "ubij srbina" "ubij pedera" i ostale pizdarije!

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.12.2013. 0:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›

mrvu smo popiz..ili Smile
a kako i ne bi....

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2013. 22:28 
Naslov:  Re: [VIDEO] Anketa: Kako komentirate prijedlog da se vjeronauk iz škola vrati u crkvu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


ovo treba posebno naglasiti:
"Kod nas su se crkve konstituirale kao institucije sa svojom ideologijom i teško ćemo probiti taj bedem tradicije, to izjednačavanje hrvatstva s katoličanstvom i srpstva s pravoslavljem, koje je postalo naš mentalni sklop i dio narodnog identiteta. U Isusovom smislu, kršćanin nije nitko tko ne poštuje dostojanstvo druge osobe, ne bori se za ravnopravnost svih ljudi pred zakonom i ne širi bratstvo među ljudima, bez obzira na vjeru ili naciju."

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: