Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Anketa: Kako komentirate rezultate referenduma i slab odaziv?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da nije beznacajna i skupa institucija, ali ovaj konkretni to je

jer realno, nista nije promjenjeno a izglasana je promjena, to je debilana

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2013. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za svako znanje treba skola pa tako i za demokraciju. Demokracija se ne moze uciti filozofiranjem, vec sprovodjenjem. Ovaj je referendum pokazao da narod moze nesto promjeniti ako to vlast koju je izabrao taj narod ne zeli. Ne ulazim u pitanje referenduma, nego u bit referenduma. Mozda cemo nakon nekog vremena shvatit da ovaj referendum nije nista polucio pa cemo shodno tome korigirati neke stvari. Ja ne znam sto ste se svi uzjebali. Pa zar ne bi trebali biti legalisti? Zar ti ljudi nisu legalno odradili sve oko referenduma? Ako je referendum bespotreban, onda su i izbori jer od izbora do izbora se ne mijenja nista, a da ne govorimo o izborima za europski parlament koji ce se ponovo odrzati... I te floskule bolje da su se izgradile skole i vrtici, pa sto onda nisu? Vrtice zatvaraju zbog 30-40k kn. Osjecki trg je na kraju kostao preko 100k, dvorane da i ne pisem...
Po meni jako malo ljudi ili medija uopce realno i objektivno gleda ne cijelu situaciju.

Referendum je debilana...je pa i drzava je debilana pa ne radimo nista po tom pogledu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › naravno da nije beznacajna i skupa institucija, ali ovaj konkretni to je

jer realno, nista nije promjenjeno a izglasana je promjena, to je debilana

to je tvoje misljenje i ja ga postujem , ja imam eto drugacije misljenje, sve dok oboje postupamo u skladu sa zakonom i u duhu postivanja razlicitih misljenja u tome nevidim nikakav problem...

mene smeta hrpa novopecenih ljubitelja "ljudskih prava" koji svojim nastupom ne samo da promoviraju mrznju i nazadnost vec direktno STETE onima za koje se toboze zalazu i u cije ime misle da govore, neznam da li su toga svjesni ili ne

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 13:08 
Naslov:  Re: [VIDEO] Anketa: Kako komentirate rezultate referenduma i slab odaziv?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno je šok vidjeti koliko su domaći mediji sposobni visoko razapeti Hrvatsku na stup srama, a da to nijedan strani medij nije učinio. Stvarno sam šokiran! Ova vijest se pročula vani i izazvala dosta komentara, ali nikakvih uvreda. Ima pohvala kao i kritika, ali većina se slaže da je ipak Hrvatska napravila dobar potez što je pitala građane za mišljenje a neki čitatelji govore da je i skandalozno što se u njihovim zemljama nije napravio referendum u vezi toga.

Žalosno je da je hrvatski narod tako ponizan da mu svako malo netko uspije podvaliti krivnju za nešto, bilo u ratu ili u miru.

Tko ne vjeruje, neka se uvjeri. Skrolajte pa ćete vidjeti komentare.

FAZ (Njemačka):
http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/europa/kroatien-entsetzen-ueber-ausgang-des-ehe-referendums-12691059.html

Correire della sera (Italija):
http://lepersoneeladignita.corriere.it/2013/12/02/la-croazia-dice-no-alle-nozze-tra-omosessuali/

Le Figaro (Francuska):
http://www.lefigaro.fr/flash-actu/2013/12/01/97001-20131201FILWWW00156-la-croatie-dit-non-au-mariage-homosexuel.php

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2013. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradjanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): › i dalje se forsira ovaj spin sa niskom izlasnoscu, a ja opet ponavljam da je cjela kukuriku koalicija na vlast dosla glasovima 950 000 ljudi, dok je na referendumu "Za" glasalo takodjer 950 000 ljudi ,"objektivni" mediji nastavljaju putem "objektivnosti" i nakon referenduma


To što neki mediji izražavaju stav ne čini ih manje objektivnim.

Ustav bi trebao imati značajno veći legitimitet. Trebao bi imati konsenzus točnije, a ne da sad npr. Istrijane obilježava nešto što ni njihova deklarirana većina ne podržava.

konsenzus je u praksi nemoguce postici, ne vidim zasto bi uredba da je brak zajednica muskarca ili zene bila toliko stravicnija od recimo zastite psihopata i ubojice kao sto je perkovic, ovo za Istru smisla nema, zakon je svugdje isti.. a jos mi manje smisla ima tvrditi da je medij objektivan ako manipulativno propagira odredjeni stav


Ako je netko izmanipuliran to više govori o toj osobi nego o mediju.

Definicija braka u ustavu je "stravična" zato što ustav pred kojim nisu svi jednaki nema smisla, potiče sukobe i neobvezuje one koji ga ne podržavaju. Shvaćanje i praticiranje braka treba biti područje privatne i intimne ljuske slobode u koju se država i društvo ne treba miješati. Ja smatram da je brak zajednica muškarca i žene, ali ne želim tu definiciju u ustavu jer s ustavom želim graditi suživot i s onima koji misle drugačije, pa mi je dovoljno dogovoriti se o drugim važnijim pitanjima, a ovako nemamo nikakav dogovor. Imamo nasilje i nametanje, ali to samo stvara nesreću svima.

I kakvo je to uopće stanje svijesti koje treba Ustav i državu da mu propisuje što je zajednica između muškarca i žene, kakva treba biti i s kojim pravima i obvezama, a posebno u odnosu na seksualne odnose?! Ovdje će sutra netko tražiti pravo prve bračne noći za šefove lokalnih ogranaka stranke ili tako nešto.

U slučaju Perković jasno je da vlast pokušava izbjeći njegovo izručenje, koji god bili njeni motivi, ali nije jasno kako netko s ustavotvornim stavovima ima nešto protiv toga.
Za psihopate i ubojice postoji i naš ustavni tretman, a o tom bi tretmanu trebali imati konsenzus. Možda onda nitko ne bi tukao i ubijao pedere po ulicama.


Zadnja promjena: Gradjanin; 03.12.2013. 13:47; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ocito je da imamo totalno suprotne poglede na stvarnost, brak vec je zajednica muskarca i zene i ovo je samo potvrda naroda da taj termin zeli i u buducnosti, po meni je to pitanje logike i zdravog razuma, a u ustav taj termin ne bi nikada ni usao da narod ne osjeca totalnu distancu od vladajucih, koji svoj mandat svode na ideoloski rat sa vecinom , ne prezuci cak ni zadiranja u prava njihove djece (spolni odgoj)

isto tako ja na ulicama ne vidim mlacenja i ubijanja pedera, unatoc silnim provokacijama od vlade financiranih "nevladinih" udruga

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naše društvo je teško bolesno..mržnja ga izjeda gore od raka.."ako nisi isti kao ja,ne misliš isto, onda te mrzim iz dna duše!"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2013. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): › ocito je da imamo totalno suprotne poglede na stvarnost, brak vec je zajednica muskarca i zene i ovo je samo potvrda naroda da taj termin zeli i u buducnosti, po meni je to pitanje logike i zdravog razuma, a u ustav taj termin ne bi nikada ni usao da narod ne osjeca totalnu distancu od vladajucih, koji svoj mandat svode na ideoloski rat sa vecinom , ne prezuci cak ni zadiranja u prava njihove djece (spolni odgoj)

isto tako ja na ulicama ne vidim mlacenja i ubijanja pedera, unatoc silnim provokacijama od vlade financiranih "nevladinih" udruga


Četvrtina glasova birača je narod?! Daj se zbroji malo...

Većina ljudi nisu budale koji će svjesno trošiti vrijeme i novac na gluposti.

Nisu hrabri i pametni da budalama jasno kažu gdje im je mjesto, ali doći će to s vremenom.


Zadnja promjena: Gradjanin; 03.12.2013. 14:00; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.12.2013. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: ›

nisu nas pokrali "veledomoljubi" oni su riskirali svoje zivote za ovu drzavu , pokrali su nas ostaci (skoro kompletni) udbaskog kadra koji ovu zemlju nikada nisu ni htjeli, ljepo su se podjelili u dvije stranke i prave nas budalama vec preko 20 godina...
dakle zovite ih onim sto i jesu, jugoslavenskom politickom i obavjestajnom elitom (koja nikako da izumre) koja je devedesetih samo promjenila predznak..


Jebote o čemu ti čovječe pišeš,kakva fucking udba???
I da pokrali su nas "turbo veliki Hrvati" a ne nitko drugi...
To što ti to nažalost ne vidiš-to je tvoj problem.

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
tranquilize je napisao/la: ›

nisu nas pokrali "veledomoljubi" oni su riskirali svoje zivote za ovu drzavu , pokrali su nas ostaci (skoro kompletni) udbaskog kadra koji ovu zemlju nikada nisu ni htjeli, ljepo su se podjelili u dvije stranke i prave nas budalama vec preko 20 godina...
dakle zovite ih onim sto i jesu, jugoslavenskom politickom i obavjestajnom elitom (koja nikako da izumre) koja je devedesetih samo promjenila predznak..


Jebote o čemu ti čovječe pišeš,kakva fucking udba???
I da pokrali su nas "turbo veliki Hrvati" a ne nitko drugi...
To što ti to nažalost ne vidiš-to je tvoj problem.

ne, pokrale su nas turbo jugoslavencine,"veliki hrvati i domoljubi" su ginuli na ratistima dok se politicka elita prepisivala iz komunisticke partije u hdz i sdp (usput su naravno hinili da mjenjaju ideologiju i vjerska uvjerenja) a clanovi hrvatske udbe prelazili u novoosnovane obavjestajne agencije...

to su povjesne cinjenice, a tvoja definicija domoljublja proizlazi iz nekih drugih mrznjom potaknutih pobuda

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): › ocito je da imamo totalno suprotne poglede na stvarnost, brak vec je zajednica muskarca i zene i ovo je samo potvrda naroda da taj termin zeli i u buducnosti, po meni je to pitanje logike i zdravog razuma, a u ustav taj termin ne bi nikada ni usao da narod ne osjeca totalnu distancu od vladajucih, koji svoj mandat svode na ideoloski rat sa vecinom , ne prezuci cak ni zadiranja u prava njihove djece (spolni odgoj)

isto tako ja na ulicama ne vidim mlacenja i ubijanja pedera, unatoc silnim provokacijama od vlade financiranih "nevladinih" udruga


Četvrtina glasova birača je narod?! Daj se zbroji malo...

Većina ljudi nisu budale koji će svjesno trošiti vrijeme i novac na gluposti.

Nisu hrabri i pametni da budalama jasno kažu gdje im je mjesto, ali doći će to s vremenom.


i opet ponavljam i ponavljati cu sve dok ignorirate tu cinjenicu, SDP tj kukuriku koalicija na vlast je dosla istim brojem glasova, dakle oni imaju legitimitet donositi tisuce odluka (na temelju 950k biraca) dok 950k biraca nije meritorno za donjeti jednu odluku ?

sve to mozes primijeniti i na svoju zadnju recenicu te izbore kojima je kukuriku koalicija dosla na vlast

ovo je vec elemenentarna logika sa kojom ocito imas tezih problema

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tran ima pravo...Todorići, Gucići, Kerumi,Kutle, Vidoševići i ostala ekipa su udbaš do udbaša..i ostalih "200 obitelji" koji su trebali vladati Hrvatskom..


Zadnja promjena: Osječanin; 03.12.2013. 14:35; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.12.2013. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@tranquilize,he he barem me znaš dobro nasmijati...
De ti meni reci tko su bili Kutle,Rajić,Radošević,Gucić,itd...
Njih mora da je postavio sam vrh Udbe da pokradu cijelu državu.

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma kakvi udba jeli ?
cjelokupna privatizacija je bila pod patronom te zlocinacke organizacije, a kolika je njena moc i utjecaj vidjeli smo u slucaju perkovic gdje je prihvatljiva svaka cijena i rizik samo da se ne izruci jedan covjek, do sada nezapamcen presedan u novijoj hrvatskoj povijesti (jer perkovic je ipak vazniji od zerpa,ljubljanske banke, pomorske granice,generala iz domovinskog rata...)

znate vi sve to vrlo dobro.. (a ima i blesavih jeli)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel ti to Tuđmana trpaš u zločinačku organizaciju? ili HDZ?


Zadnja promjena: Osječanin; 03.12.2013. 15:02; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: