Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Anketa: Hoćete li izaći na referendum o braku i kako ćete se izjasniti?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2013. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brinu me ovi klinci i njihovo pogled...hmm, ništa dobro još generacijama, nažalost. Zato nam i umire grad.

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=47951

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2013. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle nisam mislio sudjelovati u ovoj debati ali samo ću komentirati sve ovo pametovanje oko "braka" ovako, s obzirom da želim ukazati na jednu groznu činjenicu. Nevezano tko je za def. braka i ustavne promjene i tko nije.

Zamislite nedajbože, da vaša voljena osoba s kojom ste 15 godina, boluje od teške bolesti i u bolnici je, a "VI pametnjakovići" ste u situaciji da niste bračni drugovi jer po ustavnoj definiciji niti nemožete biti, nemate pravo biti uz to voljenu osobu i tješiti je i ljudski se oprostiti u bolnici, jer definitivno niste familija niti u braku.
OVA činjenica me užasava.
Općenito sam stava da ću uvijek biti i boriti se za prava manjina.

Mislim da je ovaj referendum i njegovo pitanje sramota za ovu državu koja ga je dopustila uopće, također mislim da pola tih ljudi oupće ne razumije o čemu se tu radi i koja je problematika, već po seljački razmišlja da će im neko ukrasti BRAK kao sveti savez muškarca i žene, što je smiješno. Koliko ga smatraju svetim i poštuju ga vidimo i po broju razvoda, i svako osobno pozna barem dvije tri osobe koje svoj "BRAK" poštuju malo šarajući okolo. licemjerno i jadno i zato ću glasati za jedno veliko NE ustavnim promjenama.

700 000 ljudi je glasalo za tu definiciju braka, mislim da jako puno njih nije niti svjesno od toga ukupnog broja, koliko njima bližnjih i možda čak familije će biti uskraćeno barem za dio normalnog života, glasajući za DA.
Možda će se u kasnijim godinama jako iznenaditi i gorko se kajati, što nisu zaokružili NE zbog svoje djece i bližnjih, koji možda neće moći ostvariti svoja prava zbog njihove zatucanosti i nerazmišljanja o budućnosti.


Zadnja promjena: inspektormaska; 20.11.2013. 14:09; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2013. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jošava je napisao/la: ›
meni nije jasno zbog čega je osobama u istospolnoj vezi toliko bitno da se njihova zajednica zove brakom kad su im zakonski osigurana sva prava kao i osobama koje žive u hetero zajednicama koje uopće ne moraju biti u braku već žive u izvanbračnim zajednicama?
Mislim ako su već toliko "napredni" i liberalni zašto taj pojam braka jednostavno ne ostave konzervativcima i možda na taj način još jednom pokažu kako su oni posebni i drugačiji od drugih?


Možda zato što ne žele biti posebni i drugačiji nego da se na njih gleda kao na sve ostale pripadnike ovog društa, sukladno tome da imaju ista prava kao i ostali.

Više je bitno zašto "normalnima" smeta da se istospolna zajednica može nazvati brakom i kako to utiče/ugrožava heteroseksualni brak?


Ja sam stekao dojam da LGBT zajednica ne želi da se na nju gleda kao na sve ostale pripadnike ovog društva, a posebice da ih se izjednačava s konzervativnima i katolicima. Zato i jesu doneseni posebni zakoni samo za njih protiv kojih oni očito nemaju ništa, niti se osjećaju diskriminiranim. Zato ne kužim zbog čega sada odjednom toliki revolt prema inicijativi Crkve da se pojam braka kao životne zajednice muškarca i žene stavi u Ustav? Crkvi to očito nešto znači dok LGBT zajednici ne znači i izlazak na referendum samo da bi se glasalo protiv je čisto tjeranje inata Crkvi.
Crkva brak kao zajednicu muškarca i žene povezuje sa sakramentom ženidbe i sa svime što iz toga proizlazi. To je za njih temelj na kojemu počiva održanje ljudske vrste, a ne nekakva djeca iz epruvete koja bi se proizvodila prema željama gay parova. Djeca nisu kućni ljubimci koje ćeš odbaciti kad narastu ili odbaciti ako nemaju npr. boju očiju koju su željeli.
Za Crkvu jedino Bog ili, ako vam draže - majka priroda, može odlučivati o takvim stvarima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2013. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jošava je napisao/la (Pogledaj post): › meni nije jasno zbog čega je osobama u istospolnoj vezi toliko bitno da se njihova zajednica zove brakom kad su im zakonski osigurana sva prava kao i osobama koje žive u hetero zajednicama koje uopće ne moraju biti u braku već žive u izvanbračnim zajednicama?
Mislim ako su već toliko "napredni" i liberalni zašto taj pojam braka jednostavno ne ostave konzervativcima i možda na taj način još jednom pokažu kako su oni posebni i drugačiji od drugih?


osobama u istospolnim zajednicama nije toliko bitno da se njihova zajednica zove brakom, ali im je jako bitno da ostvare sva prava koja iz tog naziva 'brak' proizlaze.

nadalje, nije istospolna zajednica ta koja je pokrenula referendum kako bi se zastitilo naziv 'brak' ... nego crkva sa svojom udrugom u ime obitelji. dakle, mogli bi se nadalje pitati sto je to njima 'toliko bitno' Smile

i na kraju, svetost braka i naziva 'brak' ne postoji u sekularnoj drzavi. Postoji brak sklopljen u crkvi koji moze biti sveti, nedodirljiv i nerazdvojiv ... dakle dok te smrt ne rastavi ... i postoji brak pred maticarem, koji je neka vrsta ugovora.

Sasvim je OK ... da si crkva zadrzi naziv 'brak' ... a u svjetovnom, pred maticarem, se to moze zvati kako hoces ... ali taj naziv treba biti jednak za sve.


Da se ne ponavljam, odgovor ćeš nači u mom odgovoru muvifriku. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2013. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

inspektormaska je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle nisam mislio sudjelovati u ovoj debati ali samo ću komentirati sve ovo pametovanje oko "braka" ovako, s obzirom da želim ukazati na jednu groznu činjenicu. Nevezano tko je za def. braka i ustavne promjene i tko nije.

Zamislite nedajbože, da vaša voljena osoba s kojom ste 15 godina, boluje od teške bolesti i u bolnici je, a "VI pametnjakovići" ste u situaciji da niste bračni drugovi jer po ustavnoj definiciji niti nemožete biti, nemate pravo biti uz to voljenu osobu i tješiti je i ljudski se oprostiti u bolnici, jer definitivno niste familija niti u braku.
OVA činjenica me užasava.
Općenito sam stava da ću uvijek biti i boriti se za prava manjina.

Mislim da je ovaj referendum i njegovo pitanje sramota za ovu državu koja ga je dopustila uopće, također mislim da pola tih ljudi oupće ne razumije o čemu se tu radi i koja je problematika, već po seljački razmišlja da će im neko ukrasti BRAK kao sveti savez muškarca i žene, što je smiješno. Koliko ga smatraju svetim i poštuju ga vidimo i po broju razvoda, i svako osobno pozna barem dvije tri osobe koje svoj "BRAK" poštuju malo šarajući okolo. licemjerno i jadno i zato ću glasati za jedno veliko NE ustavnim promjenama.

700 000 ljudi je glasalo za tu definiciju braka, mislim da jako puno njih nije niti svjesno od toga ukupnog broja, koliko njima bližnjih i možda čak familije će biti uskraćeno barem za dio normalnog života, glasajući za DA.
Možda će se u kasnijim godinama jako iznenaditi i gorko se kajati, što nisu zaokružili NE zbog svoje djece i bližnjih, koji možda neće moći ostvariti svoja prava zbog njihove zatucanosti i nerazmišljanja o budućnosti.


Ja vjerujem da vi koji ste protiv niste svjesni dalekosežnosti vaših stavova odn. da se ovdje ne radi o uskraćivanju prava manjinama već o brizi za budućnost ljudske vrste.
Svi smo svjedoci kako vlasti koje se mijenjaju, mijenjaju zakone kako im se ćefne pa je vrlo lako moguće da donesu zakon koji će izjednačiti pojam braka za sve stvorove koji žive u nekoj zajednici. Stavljanjem braka kakvog sada poznajemo u ustavnu kategoriju, takve će manipulacije biti puno teže provesti u budućnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ushiurac
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2013. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam psa kujicu već dvije godine i jako se volimo i htio bi stupiti s njom u bračnu zajednicu i ne mogu zamislite!!!Nijedan matičar nas neće vjenčati,probao sam već na sve strane ne vidim šta je tu nenormalno.Imam podršku od svih ljudi do kojih mi je stalo,i neću odustati žalit ću se ja svima vidjet ćete vi zlobnici..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2013. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la: ›
meni nije jasno zbog čega je osobama u istospolnoj vezi toliko bitno da se njihova zajednica zove brakom kad su im zakonski osigurana sva prava kao i osobama koje žive u hetero zajednicama koje uopće ne moraju biti u braku već žive u izvanbračnim zajednicama?
Mislim ako su već toliko "napredni" i liberalni zašto taj pojam braka jednostavno ne ostave konzervativcima i možda na taj način još jednom pokažu kako su oni posebni i drugačiji od drugih?

Odličan komentar. Bravo !

Neoliberalizam nas vodi samo u propast, od ljudi pravi robote bez emocija, a od obitelji kao nukleus društva šprdnju.


Zadnja promjena: mariox; 20.11.2013. 14:57; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2013. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Umjesto da motikama vijamo Sanadere i Nadane po ulicama, mi ćemo izaći na referendum kako bi bili za ili protiv nečega što oni "drugi" još uopće nisu ni zatražili.
Ipak, izaći ću i izjasniti protiv samo zbog jednog, a to je da mi sutra ne dođu neki novi i ponude izmjenu ustava po kojoj ću biti pravi Hrvat samo ako slušam Thomsona, a ja ne volim narodnjake ni kad o Hrvatskoj pjevaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2013. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ushiurac je napisao/la: ›
Imam psa kujicu već dvije godine i jako se volimo i htio bi stupiti s njom u bračnu zajednicu i ne mogu zamislite!!!Nijedan matičar nas neće vjenčati,probao sam već na sve strane ne vidim šta je tu nenormalno.Imam podršku od svih ljudi do kojih mi je stalo,i neću odustati žalit ću se ja svima vidjet ćete vi zlobnici..

Kontaktiraj Vesnu Pusić i njenog brata Zorana također Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2013. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a_reel je napisao/la: ›
... na ovaj referendum ću izaći i glasati protiv. Kaže se da je put do pakla popločan "dobrim namjerama" - rekao bih da je tako i u ovom slučaju, danas su na meti homoseksualci, sutra invalidi, preksutra svi koji ne idu u crkvu itd.... ako ćemo tako mijenjati ustav i zakone onda nismo ništa bolji od nacista koji su jednostavno Židove stavili izvan zakona. Korak od dobrih namjera do plinskih komora jako je kratak, jako... a ja nisam gay, ali jesam invalid i znam kako je to biti drugačiji. Je li toliko teško jednostavno živjeti i pustiti druge da žive kako žele?

Nemoj sada banalizirati stvari. Brak je ozbiljna institucija,teško da će se na referendumu odlučivati o tome tko kakve čarape treba nositi, baš me zanima kako bi prikupio dovoljno potpisa za referendum takvog tipa.
Ovim se referendumom samo štiti zakonska odredba Obiteljskog zakona koja kaže da je brak životna zajednica između žene i muškarca.
Nisam ni protiv jedne manjine(čija prava država zakonski štiti) već ću glasati iz osobnog uvjerenja bez ikakve mržnje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2013. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la: ›
muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jošava je napisao/la: ›
meni nije jasno zbog čega je osobama u istospolnoj vezi toliko bitno da se njihova zajednica zove brakom kad su im zakonski osigurana sva prava kao i osobama koje žive u hetero zajednicama koje uopće ne moraju biti u braku već žive u izvanbračnim zajednicama?
Mislim ako su već toliko "napredni" i liberalni zašto taj pojam braka jednostavno ne ostave konzervativcima i možda na taj način još jednom pokažu kako su oni posebni i drugačiji od drugih?


Možda zato što ne žele biti posebni i drugačiji nego da se na njih gleda kao na sve ostale pripadnike ovog društa, sukladno tome da imaju ista prava kao i ostali.

Više je bitno zašto "normalnima" smeta da se istospolna zajednica može nazvati brakom i kako to utiče/ugrožava heteroseksualni brak?


Ja sam stekao dojam da LGBT zajednica ne želi da se na nju gleda kao na sve ostale pripadnike ovog društva, a posebice da ih se izjednačava s konzervativnima i katolicima. Zato i jesu doneseni posebni zakoni samo za njih protiv kojih oni očito nemaju ništa, niti se osjećaju diskriminiranim. Zato ne kužim zbog čega sada odjednom toliki revolt prema inicijativi Crkve da se pojam braka kao životne zajednice muškarca i žene stavi u Ustav? Crkvi to očito nešto znači dok LGBT zajednici ne znači i izlazak na referendum samo da bi se glasalo protiv je čisto tjeranje inata Crkvi.
Crkva brak kao zajednicu muškarca i žene povezuje sa sakramentom ženidbe i sa svime što iz toga proizlazi. To je za njih temelj na kojemu počiva održanje ljudske vrste, a ne nekakva djeca iz epruvete koja bi se proizvodila prema željama gay parova. Djeca nisu kućni ljubimci koje ćeš odbaciti kad narastu ili odbaciti ako nemaju npr. boju očiju koju su željeli.
Za Crkvu jedino Bog ili, ako vam draže - majka priroda, može odlučivati o takvim stvarima.


Dugo nisam pročitao ovoliko gluposti u jednom postu. Sori , ali ne mogu to drugačije nazvati nego glupost.

Prvo - ravnopravni pripadnik društva znači da imaš ista prava bio ti konzervativac, katolik, ateist ili LGBT.

Drugo - ako je Hrvatska sekularna država, a jest, onda se crkva nema što petljati u Ustav.

Treće - ako je tebi brak temelj održanja ljudske vrste, nadam se da su sve životinjske vrste imale isti ovakav referendum pa da se mogu razmnožavati. Po tebi znači svaki brak bude okrunjen sa potomstvom? Što je sa neplodnim parovima koji su u braku? Što je sa plodnim parovima koji su u braku, ali ne žele imati djecu?

Četvrto i zadnje - gay parovi ne naručuju djecu kako im se digne - ma koliko to tebi nevjerojatno zvučalo - nego žele pravo posvajanje napuštene djece koja su btw. "proizvod" hetero parova koji svoju djecu odbacuju. Teza da bi gay parovi odbacivali usvojenu djecu je van svake pameti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2013. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od uvijek je poznato što je normalan život pa tako i brak , dakle ovo je postala glavna tema u državi. Bilo bi puno pametnije da se održi referendum za otkrivanje pljačkaša gospodarstva ovoga grada i Slavonije. Isto tako referendum za pola milijuna nezaposlenih u državi polovica hrvata je siromašno..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2013. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni konkretno je potpuno nepoznato što je to normalan život? Normalan život kome? Vama, meni, vašim susjedima? Ne razumijem...

Gdje se, kako i tko to kategorizira normalno?

Rekao bih da je normalan brak onaj u kome suprug jebava susjede sa obje strane dvorišta, mlađu supruginu sestru i babicu koja je porodila novorođenče. Bije ženu 3 puta dnevno, poslije svakog obroka i psihički maltretira pola komšiluka. Vjerojatno bi i fizički, ali je prevelika pizda da se suoči sa sebi ravnim.

Možda je normalan brak žena sa troje izvanbračne djece i 7. suprugom.

Jel normalan ugovoren brak između roditelja mladenaca, a bez njihova pristanka?

Jel brak normalan ako roditelji sustavno zanemaruju i uništavaju svoju djecu iz razno raznih strahova i nevjerojatne sebičnosti?

Dajte ljudi pomozite, što je to normalan brak?

Normalno je bilo i palit žene na lomačama. Možemo i po zakonu...
Sve što je Hitler učinio za vrijeme 2. svjetskog rata, u njemačkoj je bilo po zakonu. Jel to normalno? Evo, nemam pojma.

JEBALO VAS NORMALNO!

Jest, pola države je siromašno, ali duhom. Wink

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2013. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@jošava a kako bi ti nazvao tu zajednicu, ako ti smeta da se koristi imenica "brak"???
evo predlažem da izmisliš novu imenicu kojim bi se oni koristili da ne koriste presvetu imenicu brak koja je svetinja crkvi i svim katolicima hrvatima (ciji svaki drugi sveti brak zavrsi razvodom).

shvati da gej populaciji nije bitan naziv, bitna su prava!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hren
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Lokacija: osk
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2013. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja isto želim osnovati građansko- pustaraško-palanačku inicijativu za pravo glasa hrvatskih autohtonih i uvoznih ovaca unutar i izvan tora i molim da mi se osigura 40-50 miliona kuna za oprat, što prije .
PS broj računa poznat redakciji Razz

_________________
osijek031.com smile Ima neka moć u dobrim ljudima, oni su jaki i poslije smrti. Događa se da i dalje žive, po svojim riječima i djelima, a najviše po dobroti srca. Trygve Gulbranssen
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: