Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Anketa: Hoćete li izaći na referendum o braku i kako ćete se izjasniti?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65786
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2013. 20:50 
Naslov:  [VIDEO] Anketa: Hoćete li izaći na referendum o braku i kako ćete se izjasniti?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Portal Osijek031.com jučer je proveo anketu među našim sugrađanima u kojoj smo ih pitali hoće li izaći na referendum o braku i kako će se izjasniti. Voditeljica Ivana Ageljić i snimatelj Daniel Antunović prošetali su se centrom grada i nasumično birali svoje sugovornike.

Pogledajte što su nam sugrađani odgovorili...

Anketa: Hoćete li izaći na referendum o braku i kako ćete se izjasniti?


A vi?! Hoćete li izaći na referendum o braku i kako ćete se izjasniti?





Novinarka: Ivana Ageljić
Snimatelj: Daniel Antunović
Produkcija: Osijek031.com



Pogledajte i...
[08.11.2013.] [VIDEO] Anketa: Jeste li upoznati s otvorenjem kina Urania i mislite li da će opstati?
[06.11.2013.] [VIDEO] Anketa: Kako komentirate skidanje ćirilične ploče s prostorija Vijeća srpske manjine u Osijeku?
[04.11.2013.] [VIDEO] Anketa: Što mislite o ponašanju biciklista u prometu?
[31.10.2013.] [VIDEO] Anketa: Što mislite o Halloweenu?
[29.10.2013.] [VIDEO] Anketa: Gdje se prije izlazilo, a gdje danas?
[05.10.2013.] [VIDEO] Anketa: Što nam naši sugrađani imaju za reći?
[27.08.2013.] [VIDEO] Anketa: Mislite li da su Osječanke najljepše žene u Hrvatskoj?
[30.07.2013.] [VIDEO] Anketa: Koji vam je najdraži kutak u Osijeku?
[11.07.2013.] [VIDEO] Anketa: Što Osječani misle o ulasku Hrvatske u Europsku uniju?
[11.06.2013.] [VIDEO] Anketa: Što Osječani misle o spomenicima u gradu Osijeku?
[28.05.2013.] Anketa: Što Osječani misle o građanskoj inicijativi "U ime obitelji"?
[15.05.2013.] Anketa: Što građani vole i što bi mijenjali u Osijeku?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Od sutra prestajem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2013. 1:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2013. 9:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

3:25 - "nekim ljudima se daje previše slobode"

Većina mladih su danas neobrazovani, netolerantni i homofobni. Ova zemlja je već sad dno dna - što će biti za 15-20 godina bojim se i pomisliti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2013. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni nije jasno zbog čega je osobama u istospolnoj vezi toliko bitno da se njihova zajednica zove brakom kad su im zakonski osigurana sva prava kao i osobama koje žive u hetero zajednicama koje uopće ne moraju biti u braku već žive u izvanbračnim zajednicama?
Mislim ako su već toliko "napredni" i liberalni zašto taj pojam braka jednostavno ne ostave konzervativcima i možda na taj način još jednom pokažu kako su oni posebni i drugačiji od drugih?

_________________
Lokalšovinist.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 4  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2013. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ova baba na 5:20 je toliki vjernik i krscanin da se drzi onog Isusovog ucenja: voli druge ko samoga sebe... i kad su svi kamenovali kurvu Isus joj je prvi stao u ubranu... MRŠ!!!

ma sta je 47 mil. kuna??? e pa ja bi svima koji su dali potpis za referendum malo skinuo sa place, djecjih doplataka... pa da osjete taj visak novaca u drzavom proracunu (onako se krade pa sta im je tih 47 mil. kuna viska).

jooooj kako su ljudi zatucani, a najveci krscani katolici svi odreda (a ne znaju temelje svoje vjere)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2013. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la: ›
meni nije jasno zbog čega je osobama u istospolnoj vezi toliko bitno da se njihova zajednica zove brakom kad su im zakonski osigurana sva prava kao i osobama koje žive u hetero zajednicama koje uopće ne moraju biti u braku već žive u izvanbračnim zajednicama?
Mislim ako su već toliko "napredni" i liberalni zašto taj pojam braka jednostavno ne ostave konzervativcima i možda na taj način još jednom pokažu kako su oni posebni i drugačiji od drugih?


Možda zato što ne žele biti posebni i drugačiji nego da se na njih gleda kao na sve ostale pripadnike ovog društa, sukladno tome da imaju ista prava kao i ostali.

Više je bitno zašto "normalnima" smeta da se istospolna zajednica može nazvati brakom i kako to utiče/ugrožava heteroseksualni brak?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2013. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la (Pogledaj post): › meni nije jasno zbog čega je osobama u istospolnoj vezi toliko bitno da se njihova zajednica zove brakom kad su im zakonski osigurana sva prava kao i osobama koje žive u hetero zajednicama koje uopće ne moraju biti u braku već žive u izvanbračnim zajednicama?
Mislim ako su već toliko "napredni" i liberalni zašto taj pojam braka jednostavno ne ostave konzervativcima i možda na taj način još jednom pokažu kako su oni posebni i drugačiji od drugih?


osobama u istospolnim zajednicama nije toliko bitno da se njihova zajednica zove brakom, ali im je jako bitno da ostvare sva prava koja iz tog naziva 'brak' proizlaze.

nadalje, nije istospolna zajednica ta koja je pokrenula referendum kako bi se zastitilo naziv 'brak' ... nego crkva sa svojom udrugom u ime obitelji. dakle, mogli bi se nadalje pitati sto je to njima 'toliko bitno' Smile

i na kraju, svetost braka i naziva 'brak' ne postoji u sekularnoj drzavi. Postoji brak sklopljen u crkvi koji moze biti sveti, nedodirljiv i nerazdvojiv ... dakle dok te smrt ne rastavi ... i postoji brak pred maticarem, koji je neka vrsta ugovora.

Sasvim je OK ... da si crkva zadrzi naziv 'brak' ... a u svjetovnom, pred maticarem, se to moze zvati kako hoces ... ali taj naziv treba biti jednak za sve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2013. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joooj tolko bi pisao, a tak mi se ne da jer sam se nazivcirao odma u startiu kolko blesavih ljudi ima

ma najjednostavnije: sve koji nisu hrvat, katolik unazad 5 generacija (ili malo vise), ciji se pradjed il iprababa nije borila u domobranima ili nije bila ustasa, koji ne zaraduje 5000 kn najmanje, koji nema muza/zenu, 2 djece (po mogucnosti sin i kcer, koji NARAVNO moraju biti krsteni i ne smiju biti pederi/lezbe) i koji imaju psa (preferirano labradora jer on je naravno pravi obiteljski pas, ostial i su potencionalna opasnost za nasu cistu hrvatsku populaciju) strpati u logore pa nek idu na tusiranja!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2013. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › joooj tolko bi pisao, a tak mi se ne da jer sam se nazivcirao odma u startiu kolko blesavih ljudi ima


toliko toga je vec napisano, izreceno, objasnjeno ... nekada se osjecam kao da pokusavam komunicirati sa glistama, ja se trudim ... ali nema povratne informacije.

i onda, nakon svega dobijes 'da je bog to htio, stvorio bi adama i stevu' ... ili 'to nije prirodno' Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Od sutra prestajem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2013. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednoga dana probudio sam se i napokon priznao sebi i svijetu da sam ja traktor. Neki tip na ulici, seljak, primitivac, hrvat-katolik, na ulici me oslovio (zamislite!) sa 'gospodine'....?!?
Ja sam građanin ove države koji plaća porez, i imam prirodno ljudsko pravo biti traktor! Ne razumijem zašto to ikome smeta?
Zašto su ljudi tako grubi, zašto nema više tolerancije i prihvaćanja različitosti?
Zašto me ne vide onako kako ja sebe vidim?

Brak je prirodna ljudska zajednica. Svaki čovjek ima tatu i mamu, oduvijek, otkad je svijeta. Kad osobi koja je promijenila spol gledaju DNA, vidjet će spol u kojem je rođena, i vidjet će tko su joj tata i mama. Kad za 300 godina arheolozi budu analizirali kosti te osobe, po obliku skeleta će prepoznati spol, a ako budu mogli izdvojiti DNA, i odande.

U svakoj stanici našeg bića upisana je istina.
Samo priznajmo ovu istinu, ništa više, i nazovimo stvarima onako kako se doista zovu, bez agresije, bez fobija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2013. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od sutra prestajem je napisao/la (Pogledaj post): › Jednoga dana probudio sam se i napokon priznao sebi i svijetu da sam ja traktor. Neki tip na ulici, seljak, primitivac, hrvat-katolik, na ulici me oslovio (zamislite!) sa 'gospodine'....?!?
Ja sam građanin ove države koji plaća porez, i imam prirodno ljudsko pravo biti traktor! Ne razumijem zašto to ikome smeta?
Zašto su ljudi tako grubi, zašto nema više tolerancije i prihvaćanja različitosti?
Zašto me ne vide onako kako ja sebe vidim?

Brak je prirodna ljudska zajednica. Svaki čovjek ima tatu i mamu, oduvijek, otkad je svijeta. Kad osobi koja je promijenila spol gledaju DNA, vidjet će spol u kojem je rođena, i vidjet će tko su joj tata i mama. Kad za 300 godina arheolozi budu analizirali kosti te osobe, po obliku skeleta će prepoznati spol, a ako budu mogli izdvojiti DNA, i odande.

U svakoj stanici našeg bića upisana je istina.
Samo priznajmo ovu istinu, ništa više, i nazovimo stvarima onako kako se doista zovu, bez agresije, bez fobija.


Ovo s traktorom je dno dna!
Svaki čovjek ima biološku majku i oca, ali čine li svoj djeci ta biološka majka i otac roditelje? Ne, pa je praktički irelevantno što svako djete "ima" mamu i tatu. Isto tako umjetna oplodnja je vrlo česta, pa se može reći da ženi čak ne treba niti muškarac da bi dobila djete. I prema svemu tome, nemamo više idilu obitelji niti idilu braka. Svaki treći brak u Hrvatskoj se raspadne.
Ovaj referendum je debilana sam po sebi, jer u Obiteljskom zakon već postoji odredba koja kaže da je "brak zajednica muškarca i žene", prema tome nema potrebe tu istu definiciju trpati u Ustav, samo zato što je nekome dosadno u životu, i nema pametnijeg posla nego gledati tko se s kime hebe.
Ova cijela inicijativa proizašla je iz ničega, a zna se iz čijih pametnih glavica, kojima je jedini cilj da obezvrijede nekoga, umjesto da žive onaj put koji su odabrali (sveti put).
A uostalom što bi ta definicija u Ustavu uopće promjenila? Kvalitetu,dugotrajnost braka? Smanjenje djece bez roditelja? Smanjenje zlostavljanih? Ako netko pronađe ijednu stvar koju će ta rečenica promjeniti, ja mjenjam mišljenje i glasam za...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2013. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od sutra prestajem je napisao/la: ›
Kad osobi koja je promijenila spol gledaju DNA, vidjet će spol u kojem je rođena..

Da, biologija spola i roda je baš tako jednostavna! Jer, opće je poznato, da osobe mijenjaju spol poradi pomodarstva. Na to se čovjek odluči lako, ispijajući jutarnju kavicu..
Rolling Eyes

Ajde prestani već danas, odmah. Molim te.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Od sutra prestajem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2013. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
Od sutra prestajem je napisao/la (Pogledaj post): › Jednoga dana probudio sam se...
Ovo s traktorom je dno dna!
Imaš pravo, malo sam pretjerao.
RoadToNowhere je napisao/la: ›
...praktički irelevantno što svako djete "ima" mamu i tatu...

Da je biologija "irelevantna" onda bi priroda (izbjegavam pojam Boga, da ne iskočiš iz kože) uredila da vrhunac evolucije na zemlji - čovjek - može nastati iz istospolne zajednice. Ali milijuni godina i milijarde ljudi na zemlji očito su mnogima "irelevantni".

Činjenica da se brakovi raspadaju nema veze s definicijom braka. Činjenica da mnogi hetero-parovi zaslužuju da im se otme dijete nema veze s definicijom braka. Ako definiram bicikl kao jednostavno prijevozno sredstvo na dva kotača, to nema veze s tim je li većina bicikala u kvaru ili nije, i da li većina ljudi zna voziti bicikl.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sanja.mso
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2013. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sve im treba uzet... kakva prava, kakva jednakost, sto je tu jednako? WTF. Ova država je otisla predaleko sa svim sr... Kakav referendum, kakvo glasanje. Pa zna se sta je brak od davnina i točka. TOČKA. Osobno neka svi rade sto god zele, mene boli briga, njihov zivot , njihov izbor. Ako se ja ne diram u njhove odluke i sl. e pa nemojte ni vi u moje (kao pojedinca). Da li se ja vama trpam sa svojim stavom i pravim neznam ni ja kakve parade po cijeloj HR i izvodim BIJESNE GLISTE. Ma nemoze bolje, prvo vlast koja je izabrana, pa čirilićni natpisi, pa istospolna zajednica da se zove brak. malo morgen. Di ova drzava stvarno ide. Mi smo tako povodljivi i zelimo bit toliko kao cijeli svijet, a od toga svijeta nemamo nista osim sto nam se svijet smije. Ja sam staromodna i boli me briga, kako se generacije mjenjaju mijenja se i njihova zatucanost i osnovna nacela. Moje pravo glasa, tako kaze Ustav. Mogu rec sto hocu a to i radim. Nasa drzava ce uvijek mjenjat zakone kako vjetar puhne i cim netko digne frku, to samo govori koliko je povodljiva, potkupljiva, i papučarska jer nema svoje čvrsto ja cim ih se prozove u novinama, TV-u itd. itd. Za sve one koji su za to da se istospolna zajednica moze zvati brakom, obozavam vam dizat tlak izjavom.ZNA SE STO JE BRAK. I TOČKA. Prosao referendum u vasu korist, uvijek cete ostat manjina, i nikad vas nitko nece dozivljavati drugacije. To nije isto. Muško i muško, žensko i žensko je isto. OVO DEFINITIVNO NIJE.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
a_reel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2013. 13:09 
Naslov:  Re: [VIDEO] Anketa: Hoćete li izaći na referendum o braku i kako ćete se izjasniti?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... na ovaj referendum ću izaći i glasati protiv. Kaže se da je put do pakla popločan "dobrim namjerama" - rekao bih da je tako i u ovom slučaju, danas su na meti homoseksualci, sutra invalidi, preksutra svi koji ne idu u crkvu itd.... ako ćemo tako mijenjati ustav i zakone onda nismo ništa bolji od nacista koji su jednostavno Židove stavili izvan zakona. Korak od dobrih namjera do plinskih komora jako je kratak, jako... a ja nisam gay, ali jesam invalid i znam kako je to biti drugačiji. Je li toliko teško jednostavno živjeti i pustiti druge da žive kako žele?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
 



 Skoči u forum: