Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Referendum-put izmjene Ustava [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2013. 15:14 
Naslov:  Referendum-put izmjene Ustava [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Referendum na zahtjev inicijative "U ime obitelji" da se u Ustav RH unese definicija braka kao životne zajednice muškarca i žene održat će se 1. prosinca 2013. No dio pravnih stručnjaka i dio hrvatske javnosti uznemirile su naznake iz redova vladajuće koalicije kako postoji mogućnost da Sabor nakon referenduma planira raspravljati o promjeni Ustava, a ne da se, ako većina građana tako odluči, automatski izmijeni Ustav. Predstojnik Katedre ustavnog prava Pravnog fakulteta Osijek prof. Zvonimir Lauc decidirano tumači kako se Ustav može mijenjati saborskim ili referendumskim putem, ali ako se već krene jednim to automatski isključuje onaj drugi put. Dakle, Sabor više neće moći naknadno raspravljati i tek dvotrećinskom većinom usvajati ustavne promjene. Ukoliko se to ipak dogodi tada neminovno slijedi ustavna kriza, ističe prof. Lauc.

U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- u školu sa 4 godine?
- sve više socijale u VSŽ
- Bikeri proveli preventivnu akciju


Osječka televizija - Vijesti, 24.10.2013.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2013. 17:08 
Naslov:  Re: Referendum-put izmjene Ustava [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A koliko ce nas kostati referendum u "Braku"? Sigurno par milijuna kuna. Sad lijepo svi oni koji su potpisali ZA referendum, neka dobiju na kucnu adresu racun za troskove referenduma, jer su ga sami htjeli! Sad kad je najgora besparica, idemo mijenjati neke imbecinle stavke Ustava RH jer se nekoj babi i jos nekolicini pojedinaca nadiglo da se treba nesto zastititi. Da, pederi ce poharati svijet i nestat cemo sa zemaljske kugle.

Mislim da smo trenutno u puno vecim govnima od definicije braka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
bartolomey
Offline
Ukupno postova: 60
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2013. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

apsolutno se slažem, idiotskih troškova nikad dosta... u mom selu osvanule nove table s imenima ulica, a ak nisu za svaku uzeli po 300 kn nisu ni kune, dok sam prije 3 dana vidio čovjeka kako iz kante za smeće izvadi jogur i iskapi onih par kapljica....
"....Postavka o nasilnoj smrti zasniva se na priči u kojoj su Hrvati ubili svoga kralja protiveći se njegovom pozivu da, po papinu nalogu, krenu u križarski rat. Ta vijest je u 14. vijeku ugrađena u hrvatsku redakciju...."
kaže slušaj stare ljude, pametniji su, jedino mi pametno zvuče ovi iz 14 stoljeća...
dok jedan nema šta jesti drugi kupuje auta po cijeni koju nisam vidio ni na tv-u.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pbandov
Offline
Avatar

Ukupno postova: 13
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2013. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomi je napisao/la: ›
A koliko ce nas kostati referendum u "Braku"? Sigurno par milijuna kuna. Sad lijepo svi oni koji su potpisali ZA referendum, neka dobiju na kucnu adresu racun za troskove referenduma, jer su ga sami htjeli! Sad kad je najgora besparica, idemo mijenjati neke imbecinle stavke Ustava RH jer se nekoj babi i jos nekolicini pojedinaca nadiglo da se treba nesto zastititi. Da, pederi ce poharati svijet i nestat cemo sa zemaljske kugle.

Mislim da smo trenutno u puno vecim govnima od definicije braka.


par milijuna? ha-ha-ha, žao mi je brate, i ja sam protiv te idiotarije, ali moram te razočarati. 150 Milijuna kuna je trošak referenduma. Eto, čisto da se zna. What a waste....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.10.2013. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

150 milijuna?? Jel tebi sanader racunovoda?

_________________
Vilenjak je želio saznati tko sam. Dobio je ponudu da se nađemo i upoznamo.

Vilenjak se tada ukakio i odbio upoznavanje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2013. 0:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel uz glasacki listic dijele i Louis Moinet sat?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lepota_poroka
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2013. 6:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš me zanima tko će im izaći na taj famozni referendum. Vjerovatno samo Željka Markić i cijela vojska kršćanskih militarista i poneki gay ili lezba u pokušaju da nadglasaju ove prve ridikule...Stvarno svašta......u doba kada nema posla i uskoro ni kruha za raju, ovaj referendum dođe kao prdac u lice..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2013. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A šta ne može Sabor izglasati to što se traži u referendumskom pitanju (jer svi znamo da će to ionako proći) i na taj način uštedjeti, tj. neodržati referendum?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2013. 8:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lepota_poroka je napisao/la: ›
Baš me zanima tko će im izaći na taj famozni referendum. Vjerovatno samo Željka Markić i cijela vojska kršćanskih militarista i poneki gay ili lezba u pokušaju da nadglasaju ove prve ridikule...Stvarno svašta......u doba kada nema posla i uskoro ni kruha za raju, ovaj referendum dođe kao prdac u lice..


Baš zato treba izaći što veći broj ljudi, da ta glupost ni ne dođe do Sabora.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2013. 8:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomi je napisao/la: ›
A koliko ce nas kostati referendum u "Braku"? Sigurno par milijuna kuna. Sad lijepo svi oni koji su potpisali ZA referendum, neka dobiju na kucnu adresu racun za troskove referenduma, jer su ga sami htjeli! Sad kad je najgora besparica, idemo mijenjati neke imbecinle stavke Ustava RH jer se nekoj babi i jos nekolicini pojedinaca nadiglo da se treba nesto zastititi. Da, pederi ce poharati svijet i nestat cemo sa zemaljske kugle.

Mislim da smo trenutno u puno vecim govnima od definicije braka.


Word!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.10.2013. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OSTV je napisao/la: ›
tomi je napisao/la: › Sad kad je najgora besparica
bartolomey je napisao/la: ›
vidio čovjeka kako iz kante za smeće izvadi jogur i iskapi onih par kapljica....
lepota_poroka je napisao/la: › u doba kada nema posla i uskoro ni kruha za raju, ovaj referendum dođe kao

fasizacija drustva. sto je sasvim (sociologijski) logicno u pretpolitickim drustvima etnickog tipa. uvijek je (u povijesti) ekonomska kriza stajala iza nacionalsocijalistickog "zbijanja redova".

...

demokracija u vremenima gospodarskog ponora zna biti ekstremno nedemokratska. zato se zapadna civilizacija nikada nije oslanjala na raju, vec na elitu. u tome i jeste (sustinska) razlika Zapada i Balkana, ovaj drugi jednostavno nikada nije imao kvalitetnu gospodarsku, znanstvenu, kulturnu, intelektualnu, pa onda logicno i politicku elitu.

srecom, hrvatska politicka elita, kao ni hrvatska raja, ne drze Hrvatsku u svojim rukama. medjunarodni kapital + Europska komisija i SAD (odavno) su pravi vladari Hrvatske. volio bih da to mogu reci i za tzv. Slavoniju. medjutim, Slavonija je, za razliku od Zagreba, Istre, i Dalmacije, prepustena hrvatstvu (i Todoricu) / pretvorena (doslovno) u nacionalni (spomen) park -> poligon za ispucavanje nacionalsocijalistickih frustracija (i raje, i elite). pa ako igdje ova klerofasisticka inicijativa "у име обитељи" zazivi / zaplovi punim "ubij pedera" jedrima, to ce biti u "nasoj" Slavoniji.

peder je tu samo sinonim za ljudska i gradjanska prava. no prvenstveno, radi se o frapantnom uskracivanju prava gradjaninu ove (ne slucajno nepostojece) regije na boljitak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
pbandov
Offline
Avatar

Ukupno postova: 13
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2013. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › 150 milijuna?? Jel tebi sanader racunovoda?

Ne, on mi je kum.

Racunaj malo sam pa vidi, to nije nikakva novost. Racunaj da ti po svakom gradu treba oko barem 500,000, moras platiti nadzorni odbor, mjesne zajednice, organizciju, ipsos za obradu listica i statistike...

Mislim ne moras mi vjerovati, malo istrazi pa vidi sam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.10.2013. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
(jer svi znamo da će to ionako proći)



http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/srs-ima-isti-slogan-kao-i-hdz.html

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2013. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.10.2013. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvati se, kao i oko mnogo drugih (i bitnijih) stvari vezanih za tekovine liberalne zapadne civilizacije, kod takvih dilema u pravilu ponasaju kao najvece pedercine. guzu bi grijali u socijalizmu, ali bi na pimpek navlacili znak mercedes benza.

ne treba se zanositi mislju da su Hrvati promisljeno odabrali Zapad. nisu. oni su tamo samo pobjegli od Milosevica. i eto, nekom sizofrenom inercijom, dogurali cak do EU. kako ce se stvari dalje odvijati, bumo vidli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: