Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Trener prve momčadi NK Osijeka Tomislav Steinbrückner dao ostavku!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2013. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
kaladont je napisao/la: ›
mucenik2306 je napisao/la: ›
Tko će kupiti dionice kad znaš da s tim dionicama finaciram HDSSB...ja ih prvi nisam kupio baš iz tog razloga!


Al bi se usrecili sa tvojih 100kn. Po toj logici ne bi trebao placati ni prirez ni porez...


ti bokca, harac fuzbaljskom klubu = porez & prirez? e srece nase s takvim gradjanima.


...


nikada, ali doslovno nikada u svojoj povijesti taj klub nije ostvario rezultat spomena vrijedan. jedino za cega "tradicionalno sluzi" je da s jedne strane pruzi nedozrelim bijednicima sklonim kolektivistickim identitetima (lokalpatriotizam & nacionalizam) deracinu na stadionu, a s druge mafijasima pranje novca i harac gradskog proracuna.

treba pogledati kakve rezultate ostvaruju veslaci Iktusa, i s kakvim sredstvima, pa malkic razmisliti o investiciji zvanoj NK Osijek. mada bi pravo rjesenje bilo okrenuti se individualnim sportovima (usporediti ostvarenja hrvatskih sportasa u kolektivnim sportovima s ostvarenjima hrvatskih sportasa u individualnim sportovima na posljednjoj Olimpijadi). dakle, rjesenje bi bilo srusiti to ruglo od nedovrsenog stadiona, a lovu koja se dosad trosila na NK Osijek investirati u perspektivne sportove i perspektivne sportase (recimo, gimnasticare, atleticare, plivace).

fakat, NK Osijek ne treba ni spominjati na ovom nezavisnom gradskom portalu. koga uopce briga za "smjenu trenera" tog trecerazrednog kluba , ili pak za vusrane fuzbaljere koji, pazi bogati, nemaju za pizzu?



Ako tebi nije bitan ovaj grad i Nk Osijek, ima nas puno kojima je važan! Odakle ti pravo da pišeš da nikad nisu imali rezultate; odakle ti pravo da tražiš da ovaj portal ne spominje NK Osijek? Nitko te ne tjera da čitaš i gledaš tekme!

Što se tiče atletike, gimnastike, plivanja, oni imaju svog sponzora, i svaka mu čast na tome - Žito Osijek.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.08.2013. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borisk1 je napisao/la (Pogledaj post): › Ako tebi nije bitan ovaj grad i Nk Osijek


pazi samo ovaj uvod, kao da mu ga je sastavio neki HDSSB-ovac ili HDZ-ovac, gdje je NK Osijek automatski grad Osijek + naravno, obavezna nepismenost (Nk).

odakle meni pravo, pitas ti mene, da napisem istinu o dosadasnjim ostvarenjima NK Osijeka? pa, ne bi vjerovao, ali postoji nesto sto se zove -> faktografija. cak i neke enciklopedije sporta postoje, fascinantno, zar ne? postoje dakle faktografske cinjenice s jedne, i mitologija napaljenih cobana s druge strane.

i tu prestaje svaka argumentirana diskusija, jer je argumentacija stava predvidjena za razumnog homo sapiensa, a ne za kolektivisticku stoku. njoj (stoci) je pak dovoljno da jednom tjedno zaurla na stadionu.


...


vas treba prasiti iz zraka kao komarce.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
nicki_nick
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2013. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
borisk1 je napisao/la (Pogledaj post): › Ako tebi nije bitan ovaj grad i Nk Osijek


pazi samo ovaj uvod, kao da mu ga je sastavio neki HDSSB-ovac ili HDZ-ovac, gdje je NK Osijek automatski grad Osijek + naravno, obavezna nepismenost (Nk).

odakle meni pravo, pitas ti mene, da napisem istinu o dosadasnjim ostvarenjima NK Osijeka? pa, ne bi vjerovao, ali postoji nesto sto se zove -> faktografija. cak i neke enciklopedije sporta postoje, fascinantno, zar ne? postoje dakle faktografske cinjenice s jedne, i mitologija napaljenih cobana s druge strane.

i tu prestaje svaka argumentirana diskusija, jer je argumentacija stava predvidjena za razumnog homo sapiensa, a ne za kolektivisticku stoku. njoj (stoci) je pak dovoljno da jednom tjedno zaurla na stadionu.


...


vas treba prasiti iz zraka kao komarce.



a ti bi trebo tu i tamo nešto oprašit da nam ne budeš ovako ljut i ogorčen. problem osječana je taj, kad je nešto dobro svi idemo svi volimo svi sve a kad je teško i u kur** onda se kenja i kenja i kenja. je** vas više HDSSB i politika. ajd pliz ak ćeš mi odgovorit samo zbog toga jer si vrsni lektor , mojne

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.08.2013. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak dobro govori. Malo žestok, ali su mu sve na mjestu. Ljudi trebaju opstati svjesni situacije.

Osijek i privreda Osijeka ne mogu imati nogometni klub koji će se natjecati u nekakvim EU ligama. S tim se treba pomiriti.

Onaj tko misli da je ljubav za klubom dovoljna da bi se klub financirao se vara. Od ljubavi nitko ne živi, a najmanje nogometaši i njihovi menadžeri. Oni žive od novca i to našeg novca.

Ili dajte soj novac ili nemojte pričati da volite ovaj grad.

Vi onda volite klub više od grada, jer uzimate novac njemu i njegovim građanima!

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2013. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
kaladont je napisao/la: ›
mucenik2306 je napisao/la: ›
Tko će kupiti dionice kad znaš da s tim dionicama finaciram HDSSB...ja ih prvi nisam kupio baš iz tog razloga!


Al bi se usrecili sa tvojih 100kn. Po toj logici ne bi trebao placati ni prirez ni porez...


ti bokca, harac fuzbaljskom klubu = porez & prirez? e srece nase s takvim gradjanima.


...


nikada, ali doslovno nikada u svojoj povijesti taj klub nije ostvario rezultat spomena vrijedan. jedino za cega "tradicionalno sluzi" je da s jedne strane pruzi nedozrelim bijednicima sklonim kolektivistickim identitetima (lokalpatriotizam & nacionalizam) deracinu na stadionu, a s druge mafijasima pranje novca i harac gradskog proracuna.

treba pogledati kakve rezultate ostvaruju veslaci Iktusa, i s kakvim sredstvima, pa malkic razmisliti o investiciji zvanoj NK Osijek. mada bi pravo rjesenje bilo okrenuti se individualnim sportovima (usporediti ostvarenja hrvatskih sportasa u kolektivnim sportovima s ostvarenjima hrvatskih sportasa u individualnim sportovima na posljednjoj Olimpijadi). dakle, rjesenje bi bilo srusiti to ruglo od nedovrsenog stadiona, a lovu koja se dosad trosila na NK Osijek investirati u perspektivne sportove i perspektivne sportase (recimo, gimnasticare, atleticare, plivace).

fakat, NK Osijek ne treba ni spominjati na ovom nezavisnom gradskom portalu. koga uopce briga za "smjenu trenera" tog trecerazrednog kluba , ili pak za vusrane fuzbaljere koji, pazi bogati, nemaju za pizzu?

Istina Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2013. 18:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Vilenjak

Ajooj, javio se pismeni! Gdje su ti velika slova, pismeni?! Rolling Eyes

Namjerno je ostavljeno malo slovo "k", inače greške ispravljam, jer se svakom mogu dogoditi. Ali tvoje izostavljanje velikih slova nije uopće nepismenost, to je "žurba" u pisanju! Wink

Nitko nije izjednačio grad i klub, ali se podrazumijeva da mi Osječani volimo SVOJ KLUB, a ne, kao vi, sa "nečobanske" strane stadiona, kad Osijek igra sa Dinamom ili Hajdukom, imaš osjećaj da si u Zagrebu ili Splitu, kad za neke od njih padne gol.
Ako nisi niti u ovoj grupi, bolje se nemoj miješati u diskusije o nogometu, ne moramo svi voljeti isto!

Ne bi vjerovao, ali kupujući godišnju kartu, dobio sam i jednu lijepu, kvalitetno ukoričenu knjigu o NK "Osijeku", u kojoj baš sve piše.
Biti navijač svog kluba i voljeti ga, ne znači biti to samo kad je naj, naj..

Što se tiče diskusije s tobom, ova je završena, jer diskutirati s nekim bez osnovne kulture obraćanja, nije mi cilj. Po retorici bih rekao da prije ti pripadaš onoj kategoriji zvanoj "za svoje" Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.08.2013. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Staco mi je bio sasvim simpa lik i cinio mi se kako zna nesto o nogometu (za hrvatski nogomet naravno), ali ovakvim izjavama je usro (prostite na izrazu) motku.

Pa jel mora bas svuda bit politika upletena? Ok hdssb je unistio klub, kao i sve ostalo ali matere mu ako ne znaju igrat tehnicki mogli bi barem pokazati zalaganje. Cast iznimkama ali 95% igraca se ne trudi. Onog malog glavasa sa 20 godina ko od sale pretrci lik od 34 i jos vodi loptu! Ako su to najbolji igraci koje mozemo imat onda cu po prvi puta otkako znam za sebe reci da je amaterizacija najbolja opcija.

_________________
Vilenjak je želio saznati tko sam. Dobio je ponudu da se nađemo i upoznamo.

Vilenjak se tada ukakio i odbio upoznavanje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.08.2013. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

P.S. Citam na netu da je Falcao nezadovoljan u Monacu jer mu novi porezni zakon krese placu. Ako sve uprave vrate ono sto su isisali iz kluba mozda mu uspijemo platit da nam dodje odigrat jedno poluvrijeme

_________________
Vilenjak je želio saznati tko sam. Dobio je ponudu da se nađemo i upoznamo.

Vilenjak se tada ukakio i odbio upoznavanje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osijek9
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2013. 20:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovdje sam rođen, ali nikako i nikada nisam mogao prihvatiti nk Osijek, prolazili su dani i godine, ali kao ni sam grad Osijek, tako i naš nogometni klub, nikada nisu smogli snage izači iz duboke žabokrečine i mulja.
Žao mi je zbog toga, žao mi je da sam, a vjerujem i mnogi drugi, morali odrastati u takoj gubi od grada, zaista mi je žao, a branio sam ga zajedno sa mojim prijateljima za čega??
Da i danas bude još gori od stanja koje nismo više željeli i od kojeg smo htjeli pobjeći..
Pa stvarno mi je mučno od svega ovoga...
A šta reći o ovim nazovi nogometašima, dobiše mladići jednom novac i odmah pobijediše Dinamo a onda padoše u zaborav i zaboli ih kita za klub koji igraju, pa šta onda ako nisu dobili plaću, a onda imaj muda i reci ko vas jebe, neću više trenirati, ali ne, za to nemate muda, igrate sa 10% kapaciteta i onda nakon svojih katastrofalnih igara jednog dana i uz pomoć svojih odvjetnika tužite klub i potražujete lovu.
Za što potražujete?
Zar za ovu sramotu koju stalno prikazujete, sram vas može biti, ako je tako, neka klub bolje ode u stečaj, nego da se više ovako sramotimo svi skupa..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.08.2013. 2:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la: ›
Vilenjak dobro govori. Malo žestok, ali su mu sve na mjestu.


zestok? zestoka je bila Thatcherica kad je cobane potjerala sa stadiona / razmjestila ih po zatvorima, ludnicama i specijalnim vojnim jedinicama (za jednokratnu uporabu), a ostatak po dnevnim sobama da (u tisini) navijaju za bracu Trotter preko TV-a. ja sam prema njima cak i (didakticki) blag, obzirom da mi bez ikakvog pardona / bahato i drsko kradu novac (doslovno) desetljecima. pazi, oni se time cak i ponose, "misle" da to tako "mora biti". i ne samo da kradu meni, kao gradjaninu Osijeka koji puni gradski proracun, vec i sportasima i sportskim klubovima u gradu koji su, za razliku od njih, istinski vrijedni ulaganja. uzmi samo pa izracunaj koliko je taj klub Nk cobana, otkada je usao u prvu cobansku ligu koncem sedamdesetih, kostao gradjane Osijeka? za pocetak, koliko je samo kostao njihov stadion / armirana tribina za ispoljavanje najnizih cobanskih strasti (+ ogroman semafor da imaju i digitalnu potvrdu svakog poraza & ogromni reflektori da ih osvjetli onako krezube)? hajde, zamisli da su ta (multimilijunska) sredstva ulozena u individualne sportove u Gradu na Dravi. mozes li tako nesto uopce zamisliti? vidis, ja mogu.

i kazes, ja zestok? pa ja im cak i pruzam priliku da kazu sto "misle".


...


medjutim (uvijek se ispostavi isti problem), kako diskutirati s "mislecom jedinkom" koja je u svom Nk zivotu

borisk1 je napisao/la: ›
Vilenjak je napisao/la: › postoji nesto sto se zove -> faktografija. cak i neke enciklopedije sporta postoje, fascinantno, zar ne?
kupujući godišnju kartu, dobio sam i jednu lijepu, kvalitetno ukoričenu knjigu o NK "Osijeku", u kojoj baš sve piše.


procitala 2 (slovima dvije*) knjige "u kojima bas sve pise"?
* Bibliju + monografiju o Nk Osijeku


...


prasenje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.08.2013. 3:14 
Naslov:  Re: Trener prve momčadi NK Osijeka Tomislav Steinbrückner dao ostavku!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Može vas neke biti sram,mene i nakon 12-13 godina nakon uspješnih euro utakmica frendovi iz nizozemske pitaju za nk osijek...a vi kao da se NASLAĐUJETE tim što propada...sram vas može bit,a štaco je odličan trener i zna trenirati pogotovo mlade igrače ali kombinacija nesreće i neuigranosti je dovela do ovoga i to ne bi ni dragi bog ni ćiro blažević ni niko promijenio. Ja sam znao da će malci biti impresionirani svime a svakim danom sam čitao kako se drugi klubovi gadno pojačavaju i nisam mogao vjerovati. Jedan split,lokomotiva i rijeka su nam mogli čistit kopačke prije par godina a sad imaju hrpu doduše bivših ali i sadašnjih reprezentativaca koji su za hnl tate-mate,i to se sad i osjeti. Najlakše je odma antiglavaš kampanju provesti i proglasiti sve stokom sitnog zuba skupa s navijačima. Klub su sjebali apsolutno svi koji su bili u upravi i ne bježi se od toga ali problem je puno dublji i treba dečke podržati koliko god loše bilo,a vama kojima se to ne sviđa eno idite navijajte za svoju cibaliju u drugoj ligi ko vam jebe mater.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Besmrtnik_Turms
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2013. 3:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

VILENJAK

Jednostavno ti se mora odg. jer na ovu količinu zatucanosti, mržnje prema Osijeku, isključivosti i primitivizmu se ne može šutjeti.

Ispričavam se ostalima na dugačkim postovima, ali ovome duševnom pacijentu možda pomogne pri liječenju.

Idemo redom:

1. S „da nemaju za pizzu“ bivši trener ne misli da ne znaju napraviti poslasticu, nego da su u katastrofalnim uvjetima gdje im se mjesecima ne isplaćuje plaća, to je metafora što bi ti kao urbani i moderni intelektualac morao ili trebao shvatiti. Primjerice, čisto da se ne zbuniš, jednako bi bilo i da je rekao burek, kifla ili jogurt i sl.
2. Koji je to rezultat spomena vrijedan? Onaj za kojega ti kao urbani načitani tip ocijeniš da je dovoljno bitan da se upiše u povijest? NK Osijek je imao trenutaka za pamćenje kada je stadion bio krcat. Po tvome mišljenju i logici ugledni europski klubovi s izuzetnom tradicijom iz Engleske, Španjolske, Italije koji nikada nisu osvojili prvenstvo ili kup treba zatvoriti? Zaista kreativno mišljenje! Bravo! Svaka čast za inovativnost!
3. Odakle ti zaključak da su na stadionu nedozreli bijednici? I to si pročitao u Jutarnjem listu? Jesi ti ikad uopće bio na utakmici? Ta tvrdnja nema veze sa zdravom pameti. Na stadionu ima starijih dama i starije gospode koja dolazi na utakmice s unucima. Između ostalih budu i sveučilišni profesori (koji su i na DVD-u o Kohorti o tome javno govorili), zatim autolakireri, poljoprivrednici, učitelji, branitelji, srednjoškolci i predškolci, prodavači, mesari itd. sva ta razularena masa je primitivna, nacionalistička, primitivna masa, a s druge strane ti jedini svjestan svojih intelektualnih moći, moderne svijesti i odijevanja? Naravno da ima i budala i debila na stadionima. Pun ih je i Sabor i Vlada pa opet ih nitko ne zatvara.
4. Mafijaši ti vladaju gradom ili nisi u Jutarnjem našao po čijim melodijama Vrkić plesucka pa nisi razvio vlastito kritičko mišljenje… Hoćemo onda i grad zatvorit?
5. Onda dalje baljezgaš o Iktusu, gimnastičarima i svašta si tu nadrobio. I u ovim teškim godinama za NK Osijek ima više gledatelja nego ostali zajedno. Sve individualne sportove treba podupirati i bodriti i podržavati, ali ne na propast drugih. Ali ti si zaista kreativan pa bi onaj sport koji prati i voli najviše ljudi pardon, nedozrelih ustašoidnih balavih ognjištara zatvorio i zatro! U duhu demokracije? Ma bravo momak! Sve si bolji!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
Besmrtnik_Turms
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2013. 3:32 
Naslov:  Re: Trener prve momčadi NK Osijeka Tomislav Steinbrückner dao ostavku!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

6. U duhu svoje načitanosti spominješ argumentiranu raspravu i u istoj rečenici sve svoje neistomišljenike nazivaš kolektivnom stokom. Kako kulturno i europski! Lega, pa ti nemaš nijedan argument, frustrirano lupkaš po tipkovnici i baljezgaš i vrijeđaš i ponižavaš. Tvoj nastup zaista odaje da je riječ o jednoj ubercool modernoj mladoj intelektualnoj personi!
7. Za ono – „treba vas prasit ko komarce“ tj da treba pootrovat sve koji ne misle kao ti zaista moram reći da si nadmašio samoga sebe! Kakva majstorska igra riječi i metafora s razornim prenesenim značenjem! Bravo!
8. Kad već pišeš o drugim zemljama i navijačima – u Engleskoj se napravilo samo jedno – rat s tribina premješten je 100ak metara dalje – na ulice. Kamere to ne prikazuju, ali malo proguglaj i imaš isječke kako izgleda grad kad je tekma. O tim dičnim i uzornim europskim navijačima je nedavno pisano i na SIB. Ako ti je lijeno, potražit ću za tebe link. Zapadna Europa ima velike probleme s huliganima i naša razularena primitvna stoka je naspram njih kazališna publika. Naši neredi se ne mogu ni približno mjeriti s divljanjem koje se događa u Španjolskoj, Njemačkoj, Engleskoj, Italiji, Austriji itd. To bi trebao znati! Pa o tome je bilo i u Jutarnjem!
9. Nakon tih nadahnjujući misli i potkrepljenih argumentima ostale na forumu vrijeđaš i na vjerskoj osnovi aludirajući da su svi skloni Bibliji, svi ljubitelji Osijeka i Hrvatske primitivna, nenačitana, čobanska masa.
Lega ti si smiješan, frustriran lik. Klasična prevara ;-)
Ti si mučki provokator

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2013. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vilenjak je isfrustrirani cedomir :=) dovoljno je samo proci po njegovim prijasnjim postovima, petern je ocigledan, vidljiv iz aviona...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2013. 8:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): › vilenjak je isfrustrirani cedomir :=) dovoljno je samo proci po njegovim prijasnjim postovima, petern je ocigledan, vidljiv iz aviona...


Pronašao sam ga, lik je ispuzao iz neke rupetine nakon dosta vremena, pa pokušava vrijeđati sve koji ne misle kao on.

I rekao bih da ne možemo generalizirati mržnju, samo reći da dotični Vilenjak mrzi, svi ostali pokušavaju nešto reći, na normalan način.


Nemam namjeru takvom liku više ni odgovarati, ako mu je svađe i pljuvanja, ima dosta portala koji toleriraju svašta, pa, molim, lijepo, izvoli!


Zadnja promjena: borisk1; 20.08.2013. 12:03; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: