Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Antun Kapraljević izabran za predsjednika Skupštine OBŽ

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2013. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): ›
marac35 je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...@Evil - ako te dobro shvaćam, raspisati će se natječaji za slobodna radna mjesta na razini grada, a za poslove u svim segmentima gradske uprave????...znači, gradska poduzeća + poglavarstvo????....koliko će to biti radnih mjesta: 2 ili 3????? ....nije li zakonom preporučeno ne zapošljavati nove ljude u državnim službama, odnosno javnom upravi i samoupravi?????....po meni je ova priča o novim radnim mjestima potpuno besmislena, jer ih uopće neće biti puno, a i ona koja se otvore biti će popunjena interno, bez zapošljavanja novih ljudi.....
...moja bi preporuka bila da se ne razbacujete obećanjima koja se ne mogu ispuniti, bez obzira bilo to radi ove ili one političke opcije ili nekih drugih, vanjskih faktora.....GOGO mi je dosad bio najsimpatičniji, ali kao da i vi tonete sve dublje u blato ove naše lokalne močvare....


Bravo!


Direktore i Nadzorne odbore oduvijek postavlja gradonačelnik. Za sva ostala radna mjesta će od sada uvijek biti otvarani javni natječaji, dakle neće biti više "Slučaja Vodovod" i sl. Bilo da je potreban domar, skladištar, tajnik, računovođa ili teta u vrtiću, sve će se od sada odvijati preko javnih natječaja. Dakle, neće biti situacije tipa "trebamo jednu tetu u vrtiću, od mog kuma susjedovog bratića sestra je nezaposlena teta u vrtiću, ajd nećemo otvarati natječaj, neka dođe sa papirima i može početi raditi". Takvih situacija je bilo u prošloj vlasti koliko poželiš, GOGO se bori da toga ne bude, a i ovako pošto smo u vlasti, ako se tako nešto proba, tu smo da reagiramo, jer ćemo tome moći svjedočiti "iz prvog reda".

Iz tog razloga, kao i iz toga da se npr u Vodovodu ovim putem, vrti velika lova, smo i zatražili čovjeka u nadzornom odboru, da možemo kontrolirati rad uprave, te odljev novca...


...@Evil - jako si mi drag član foruma, znam da radiš za grad i građane, itd, itd....samo, ovo što si naveo je čista utopija.....pri tom ne mislim ništa zlonamjerno (za divno čudo) - nego pokušavam realno kritizirati....nepotizam i korupcija je toliko duboko u svim porama društva da to jednostavno neće biti moguće izvesti, jer pri zapošljavanju ne odlučuje samo jedan čovjek, nego je uključeno barem 3 ljudi....i, naravno, da ako se na natječaj prijavi netko tebi/meni/Marku/Žarku poznat i ispunjava sve uvjete kao i netko nepoznat - on će biti primljen....jednako tako, poznato nam je da se natječaji raspisuju samo jer to zakon nalaže, a ljudi već rade odavno.....također, tu je još uvijek pitanje zapošljavanja u javnoj upravi - ne vjerujem da će se tražiti ljudi izvana, već će se sistematizacijom radnih mjesta na novootvorene poslove prerasporediti već zaposleni....
...kao što rekoh - utopija....ali, optimistično vjerujem da ću uskoro ugledati javne natječaje za takva radna mjesta, pa možda i ja dobijem posao u nekom lijepom uredu neke gradske firme, gdje se neće gledati tko je tko, nego iskustvo i znanje...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aston martin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2013. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodnigh, lijepo je to što vjeruješ u nemoguće. Ali nakon svih događanja, malo je degutantno uvjeravati ljude da je crno ustvari bijelo. I nije važno da li si ti slijep i govoriš to u dobroj namjeri. Moraš postati svjestan svog nedostatka prije nego uhvatiš nemoćnu staricu pored ceste pod ruku da ju prevedeš preko. Kada Vas pregaze, nedostatak vida neće ti biti izgovor. Zbog toga će to biti ubojstvo s predumišljajem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2013. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, jedan dokaz ovoga o čemu vam govorim:

OTVOREN NATJEČAJ ZA ZAPOŠLJAVANJE 12 ODGOJITELJICA

GOGO prijedlog da se zapošljavanje u Gradskoj upravi i trgovačkim društvima u većinskom vlasništvu Grada Osijeka mora obavljati putem javnih natječaja u suradnji sa Zavodom za zapošljavanje - počeo se provoditi!

Temeljem članka 26. Zakona o predškolskom odgoju i naobrazbi („Narodne novine“ broj 10/97 i 107/07), Upravno vijeće Centra za predškolski odgoj Osijek objavilo je N A T J E Č A J za radno mjesto ODGOJITELJ NA NEODREĐENO VRIJEME za 12 izvršitelja/ica na puno radno vrijeme.

Natječaj je objavljen na WEB stranici Centra za predškolski odgoj Osijek http://vrticiosijek.hr/, na WEB stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, http://burzarada.hzz.hr/Posloprimac_RadnaMjesta.aspx, kao i u Glasu Slavonije od 10. 7. 2013. godine.

Odluku o objavljivanju natječaja, te provođenju istog u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, članovi Upravnog vijeća donijeli su jednoglasno, stoga GOGO izražava zadovoljstvo zbog sudjelovanja svog člana Miroslava Vaneka u donošenju navedenih odluka kroz funkciju predsjednika Upravnog vijeća. Ostali članovi upravnog vijeća su: Bruno Zorić, Ivan Radić, Zvonko Horvat, Katica Pecnik, Tanja Ižaković i Daniela Maršalek.

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.07.2013. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...super, bravo za vas...na nama ostaje čekati da vidimo tko će biti tih 12 teta, odnosno njihove rodbinske i prijateljske veze....iskreno vam želim da se ne dogodi niti jedna afera, jer ovo je ipak probni rok Smile...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aston martin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2013. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Reci mi Evil, kako sebi objašnjavaš podršku koju su dva gradska vijećnika GOGO-a dala Anti Đapiću za predsjednika gradskog vijeća. Mislim da se to ne uklapa u obećanja koja ste davali Vašim biračima prije izbora. Štoviše, siguran sam da su Vas mnogi od njih zbog toga osudili i da Vam zbog toga više neće dati glas. I molim te prije odgovora obriši naočale i nemoj mi reći da je to zato da bi srušili HDSSB jer je to učinjeno već ranije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2013. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Razumijem razocaranost biraca, ali politka je uglavnom stvar pragmatike odnosno kako u danim okolnostima izvuci najvise za ciljeve koji su definirani prema biracima. Dok su neki potezi odnosno koalicije iliti konsenzusi usmjereni prema tome, a ne prema vlastitoj guzici s time nemam preveliki problem. Kada bi se svi durili na svakog, ne bi sljedecih 10 godina imali konstituiranu vlast u gradu. Politika je politika, ne znam cemu se toliko cudite tome ko pura dreku... U ratu se suradjivalo sa Srbima i Muslimanina, a gdje ne bi zaraceni politicari zajedno ako u tome vide obostranu korist za stranku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aston martin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2013. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="kaladont"]
Razumijem razocaranost biraca, ali politka je uglavnom stvar pragmatike odnosno kako u danim okolnostima izvuci najvise za ciljeve koji su definirani prema biracima. Dok su neki potezi odnosno koalicije iliti konsenzusi usmjereni prema tome, a ne prema vlastitoj guzici s time nemam preveliki problem. Kada bi se svi durili na svakog, ne bi sljedecih 10 godina imali konstituiranu vlast u gradu. Politika je politika, ne znam cemu se toliko cudite tome ko pura dreku... U ratu se suradjivalo sa Srbima i Muslimanina, a gdje ne bi zaraceni politicari zajedno ako u tome vide obostranu korist za stranku.
[quote="kaladont"]

Neopisiva količina gluposti i odvratnog pragmatizma u jednom postu. A sudeći prema izričaju, čak nisi ni glup. Na taj način se i pravdaju sve gluposti koje nam je politika priredila u zadnje vrijeme. Zato nam i je ovako. Ako dobro razumijem, ti podržavaš tu ratnu suradnju s spomenutima. Vjerovatno misliš da je i to pozitivno i da je donijelo mir u konačnici. Dakle, Kalodontu za promjenu probaj barem Aquafresh. Kad već ne možeš Sensodine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2013. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne, uopce ne podrzavam niti opravdavam. Ali to je politika i vi se tom cudite. Ne mozes ocistiti septicku jamu, a da ne zasmrdis. Slazem se da je pragmatizam u politici odvratan, ali tako politika funkcionira. Covjek jos moze uci u politiku kao neki nezavisni kandidat, ali da bi opstao jednostavno se mora prilagoditi situaciji jer inace ce izletiti van kako je i usao... Primjera je pregrst... Dok sam bio mladji bio sam optimist i nekakav romanticar, a sada sam ostavio svaku nadu da se nekakve promjene mogu dogoditi kako na lokalnoj razini pa tako i na drzavnoj. Jednostavno sam poceo mijenjati stvari na osobnoj razini, a u drzavi i gradu kako bude...

Iluzorno je ocekivati od politicara da se promjene kada se mi sami ne mijenjamo. I naravno, svi bi mijenjali druge, a nitko ne bi mijenjao sebe. Cesto se moze cuti i procitati kako smo mi glup narod jer to sve dopustamo. Ma nismo mi niti najmanje glup narod, nego jednostavno je svatko nasao svoju sisu koju sisa, bilo gradska bilo drzavna. A manjina koja ovisi o realnom sektoru je zauzeta sa borbom da zadrze radno mjesto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aston martin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2013. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kaladont je napisao/la (Pogledaj post): › Ne, uopce ne podrzavam niti opravdavam. Ali to je politika i vi se tom cudite. Ne mozes ocistiti septicku jamu, a da ne zasmrdis. Slazem se da je pragmatizam u politici odvratan, ali tako politika funkcionira. Covjek jos moze uci u politiku kao neki nezavisni kandidat, ali da bi opstao jednostavno se mora prilagoditi situaciji jer inace ce izletiti van kako je i usao... Primjera je pregrst... Dok sam bio mladji bio sam optimist i nekakav romanticar, a sada sam ostavio svaku nadu da se nekakve promjene mogu dogoditi kako na lokalnoj razini pa tako i na drzavnoj. Jednostavno sam poceo mijenjati stvari na osobnoj razini, a u drzavi i gradu kako bude...

Iluzorno je ocekivati od politicara da se promjene kada se mi sami ne mijenjamo. I naravno, svi bi mijenjali druge, a nitko ne bi mijenjao sebe. Cesto se moze cuti i procitati kako smo mi glup narod jer to sve dopustamo. Ma nismo mi niti najmanje glup narod, nego jednostavno je svatko nasao svoju sisu koju sisa, bilo gradska bilo drzavna. A manjina koja ovisi o realnom sektoru je zauzeta sa borbom da zadrze radno mjesto.

Naravno da to ne mora biti tako. I naravno da će biti dokle god se ne stvori kritična masa koja neće pristajati na kompromise koji su se činili do sada pod izgovorom da je to jedino prihvatljivo političko ponašanje. Tko nas u to uvjerava? Pa oni kojima to odgovara. Bolje biti neiskusan u onome što ne valja. Treba sve mjenjati, treba biti drugačiji. Promjene se događaju na dnevnoj bazi. Što je vrijedilo jučer, danas ne vrijedi. Onaj tko u to ne vjeruje ili ima koristi od postojećeg stanja ili je kukavica. Kako god, protiv ovoga do sada NE SMIJE se boriti njihovim oružjem jer onda prihvaćamo njihova pravila igre. I prije nego se okrenemo postanemo oni protiv kojih se borimo. U njihovo vrijeme, ljudi su i Ghandija i Martina L. Kinga vjerovatno smatrali ludim idealistima, čudacima i nisu vidjeli što su pokrenuli. Pragmatici svih boja, ako niste na ničijij strani ili imate svoje skepse, najbolje što možete napraviti je da - šutite!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2013. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro si to zapazio "dok se ne stvori kriticna masa",dok do toga dodje jos puno govana moramo pojesti. To se recimo dogodilo u Imotskom, apsolutno to podrzavam i zanima me sto ce biti sljedece 4g. Mozda to bude svijetli primjer.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aston martin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2013. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kaladont je napisao/la (Pogledaj post): › Dobro si to zapazio "dok se ne stvori kriticna masa",
dok do toga dodje jos puno govana moramo pojesti.
To se recimo dogodilo u Imotskom, apsolutno to podrzavam i zanima me sto ce biti sljedece 4g. Mozda to bude svijetli primjer.

Ti Kalodont u to ne vjeruješ i zato - šuti! To je za sada najbolje što možeš napraviti za opće dobro. Jednom je jedan dugokosi frajer, mislim da je bio tesar, rekao: "Blago onima koji vjeruju, a ne vide!" Bilo je to davno, ali vrijedi i danas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2013. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije da ne vjerujem, nego smatram da se to tako skoro nece dogoditi. Ono sto nam preostaje je svaki mandat mijenjati opciju, jednostavno podizati standarde sto se u neku ruku i dogodilo. U Kramaricevo doba su se samo neki kolektori obecavali i dobili smo neprofitabilne bazene koji nisu adekvatni za nista ozbiljnije. Svaka opcija mora svaki put ponuditi nesto vise da bi ostala.... Dok su Kramaric i Glavas bili u simbiozi, nit se sto obecavalo niti se sto mijenjalo... Ako nista drugo Borgovi su dobili finu pljusku nad kojom ce se malo zamisliti jer ako izgube dvoje izbora za redom oni su stranka proslosti, mogu se samo razbjezati po ostalim strankama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2013. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aston martin je napisao/la (Pogledaj post): › Reci mi Evil, kako sebi objašnjavaš podršku koju su dva gradska vijećnika GOGO-a dala Anti Đapiću za predsjednika gradskog vijeća. Mislim da se to ne uklapa u obećanja koja ste davali Vašim biračima prije izbora. Štoviše, siguran sam da su Vas mnogi od njih zbog toga osudili i da Vam zbog toga više neće dati glas. I molim te prije odgovora obriši naočale i nemoj mi reći da je to zato da bi srušili HDSSB jer je to učinjeno već ranije.


GOGO nije dao otvorenu podršku Anti Đapiću, naprotiv, imali smo jedan podosta buran sastanak, no stvar je u tome da je bio jedini kandidat... Tako da smo dovedeni u poziciju gdje ćemo podržati, te na taj način participirati u vlasti, ili gdje nećemo podržati, te automatski završiti u oporbi, gdje je HDSSB, a onda bi trebalo jako malo vremena na nas se poveže s njima. Naravno, ljudima i novinarima si puno draži kada si u oporbi, nego kada si na vlasti, no iz oporbe ne možemo pokušati ostvariti neke smjernice iz našega programa, kao ni probati uzvratiti našim biračima.

Tako da smo se mi ogradili od imena predsjednika gradskog vijeća i rekli da nas ne zanima osoba (koja je uostalom funkcija bez ikakvih ovlasti, jedino vodi sjednicu gradskog vijeća, te ima svoj ured i vozača), te smo svoju podršku uvjetovali prihvačanjem naših već toliko puta spomenutih uvjeta. Na kraju je vladajuća koalicija na to pristala.

Jednostavno ne vidim čemu toliko dramatiziranje i konstantno vračanje na podršku funkciji bez ovlasti. Đapić je bio jedini koji je Vrkiću dao izravnu podršku za drugi krug, te je tako nešto bilo i za očekivati, a mi smo ipak mali, sa samo dva zastupnika, te ćemo to što smo napravili tada, anulirati sa podosta dobrih stvari koji će GOGO zastupnici, te cijela GOGO udruga napraviti u ove 4 godine

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.07.2013. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Živi bili pa vidjeli!!!

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aston martin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2013. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): ›
aston martin je napisao/la (Pogledaj post): › Reci mi Evil, kako sebi objašnjavaš podršku koju su dva gradska vijećnika GOGO-a dala Anti Đapiću za predsjednika gradskog vijeća. Mislim da se to ne uklapa u obećanja koja ste davali Vašim biračima prije izbora. Štoviše, siguran sam da su Vas mnogi od njih zbog toga osudili i da Vam zbog toga više neće dati glas. I molim te prije odgovora obriši naočale i nemoj mi reći da je to zato da bi srušili HDSSB jer je to učinjeno već ranije.


GOGO nije dao otvorenu podršku Anti Đapiću, naprotiv, imali smo jedan podosta buran sastanak, no stvar je u tome da je bio jedini kandidat... Tako da smo dovedeni u poziciju gdje ćemo podržati, te na taj način participirati u vlasti, ili gdje nećemo podržati, te automatski završiti u oporbi, gdje je HDSSB, a onda bi trebalo jako malo vremena na nas se poveže s njima. Naravno, ljudima i novinarima si puno draži kada si u oporbi, nego kada si na vlasti, no iz oporbe ne možemo pokušati ostvariti neke smjernice iz našega programa, kao ni probati uzvratiti našim biračima.

Tako da smo se mi ogradili od imena predsjednika gradskog vijeća i rekli da nas ne zanima osoba (koja je uostalom funkcija bez ikakvih ovlasti, jedino vodi sjednicu gradskog vijeća, te ima svoj ured i vozača), te smo svoju podršku uvjetovali prihvačanjem naših već toliko puta spomenutih uvjeta. Na kraju je vladajuća koalicija na to pristala.

Jednostavno ne vidim čemu toliko dramatiziranje i konstantno vračanje na podršku funkciji bez ovlasti. Đapić je bio jedini koji je Vrkiću dao izravnu podršku za drugi krug, te je tako nešto bilo i za očekivati, a mi smo ipak mali, sa samo dva zastupnika, te ćemo to što smo napravili tada, anulirati sa podosta dobrih stvari koji će GOGO zastupnici, te cijela GOGO udruga napraviti u ove 4 godine

Ponovo ću reći ono što se često kaže u ovakvim situacijama: Put do pakla popločan je dobrim namjerama. NIKADA i NI U KOM SLUČAJU protiv svojih uvjerenja. Jer na osnovu njih birači su Vam dali podršku. I nemate se pravo igrati njihovim glasovima. Nisu Vam dali mandat za to. Sve ostalo je politikantstvo. Pitam te ponovo, kad toliko podcjenjuješ ulogu predsjednika gradskog vijeća (koju je kratko vrijeme u prošlom sazivu obnašao i Vaš prvak i na taj način postao poznat široj javnosti), kako tek onda gledaš na "obične" vijećnike u gradskom vijeću. A to je jedino što imate (komada 2) kako bi se izborili za ono što ste obećali. Ispada da je sve moguće reći na nekoliko načina i da se politika bavi samo time da relativizira činjenice i zbuni ljude. Pa ispada da koalicija nije koalicija nego programska podrška, da digneš ruku za nekoga, a u stvari nisi tako mislio nego si samo podržao nešto što nema važnosti, da mjesta u nadzornim odborima nisu baš to jer se neka ne plaćaju, i sl. Ma to više ne pali. Crno je crno, bijelo je bijelo i narod traži jasne i nedvosmislene stavove. Malo iznad tebe, Varga je "doktorski" objasnio njihovu izdaju. I stvarno, kad to čitaš, kao da te hipnotizira, počinješ vjerovati u tu obmanu. Ali onda protreseš glavu i shvatiš: ma daj prestanite lupetati i opravdavati ono što se ne može. Budite časni i pošteni ljudi kao što ste obećavali prije izbora i to će se nagraditi na slijedećima. Ovo što vi radite, neće. Budi siguran u to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: