Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Odluka o izmjenama i dopunama Odluke o komunalnom doprinosu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2013. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ silence
I ja sam kupio kuću, ne bez provjere i bez ikakvih popusta. Napisao sam već Simi da sam prvo izvadio vlasnički list, da ne bi bilo problema, ali ti taj list ništa ne govori o legalnosti. Možeš samo vidjeti tko je vlasnik, koliko m3 ima i da li ima tereta. Kako da znam da ću poslije imati problema i iz kojeg dokumenta. To nije naivnost, tako se radilo, jer nitko nije pretpostavio da takav dokument ništa ne govori.
Ali, svejedno, tome nije krivo GV, nego ishitrena odluka državne vlasti kako bi na brzinu pokupili silne novce, slično kao i s energetskim certifikatom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2013. 0:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Carobnica je napisao/la (Pogledaj post): ›

Kad veće ne zaboravljamo, onda neka ostane upamćeno da je ovo s jednom kunom ideja Šimića, koju je Bubalo ukrao pred izbore, a evo, sad vidimo da su ju prihvatili i ostali.

Nije jedna kuna, nego 4 do 6 kuna ovisno o zoni.


1. 4,00 kn
2. 3,00 kn
3. 2,25 kn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2013. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sukladno Odluci Gradskoga vijeća, nakon provedenog natječaja, Športski centar "Sokolski dom" Osijek bit će povjeren na upravljanje, korištenje i održavanje, uz obvezu rekonstrukcije i dogradnje postojeće sportske dvorane Sokolski dom i uređenja parcele sukladno Idejnom projektu – rekonstrukcija i dogradnja ''Sokolskog doma''. Ugovor će biti sklopljen za razdoblje od 40 godina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2013. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@borisk1
Energetski certifikat nije obavezan, bar sam ja tako razumjela (samo u slučaju kada se kuća/stan prodaje)
Na mojim računima za komunalnu naknadu i naknadu za uređenje voda piše evidentirana površina u m2 koju koristim pa pretpostavljam da i drugi dobivaju iste račune. Ako imam više kvadrata nego li je evidentirano morala bih to uočiti i zapitati se zašto. Svima je bilo u interesu da plaćaju manje, pa su to ignorirali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2013. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la (Pogledaj post): › @borisk1
Energetski certifikat nije obavezan, bar sam ja tako razumjela (samo u slučaju kada se kuća/stan prodaje)
Na mojim računima za komunalnu naknadu i naknadu za uređenje voda piše evidentirana površina u m2 koju koristim pa pretpostavljam da i drugi dobivaju iste račune. Ako imam više kvadrata nego li je evidentirano morala bih to uočiti i zapitati se zašto. Svima je bilo u interesu da plaćaju manje, pa su to ignorirali.



Tako je, nije obvezan, ali ako želiš prodati kuću, to je još oko 3.000 kn troška.
Što se tiče računa, ni to nije mjerodavno. Meni na računu uopće nisu uračunati kvadrati kuće koji su izgrađeni prije 02/68 (ne mora se legalizirati, automatskli je legalna), a za taj dio imam sve dozvole i rješenja, iako nisu morali biti rađeni.
Jedino u katastru ni jedan bivši vlasnik nije promijenio postojeće stanje (i TO se ne vidi iz Posjedovnog lista iz Katastra), pa to moram isto sam, a troškovi su sada 10 puta veći nego prije nekoliko godina.
Uglavnom, svašta i svakako se radilo. I sad mi je geodeta rekao da ne moram mijenjati stanje u Katastru dok ne budem prodavao kuću.
U ovoj državi ništa nije uređeno kako bi trebalo biti.

Ne mogu odoljeti da ne napišem o naknadi za socijalne slučajeve - kako može netko biti korisnik socijale, ako posjeduje nekretninu? To je protivno Zakonu, ali i to se radi. Ma, bljak, muka mi je od nepoštovanja zakona.
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2013. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borisk1 je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Carobnica je napisao/la (Pogledaj post): ›

Kad veće ne zaboravljamo, onda neka ostane upamćeno da je ovo s jednom kunom ideja Šimića, koju je Bubalo ukrao pred izbore, a evo, sad vidimo da su ju prihvatili i ostali.

Nije jedna kuna, nego 4 do 6 kuna ovisno o zoni.


1. 4,00 kn
2. 3,00 kn
3. 2,25 kn

Hvala za cijene, nadam se da je informacija provjerena...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2013. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borisk1 je napisao/la: ›
silence je napisao/la (Pogledaj post): › @borisk1
Energetski certifikat nije obavezan, bar sam ja tako razumjela (samo u slučaju kada se kuća/stan prodaje)
Na mojim računima za komunalnu naknadu i naknadu za uređenje voda piše evidentirana površina u m2 koju koristim pa pretpostavljam da i drugi dobivaju iste račune. Ako imam više kvadrata nego li je evidentirano morala bih to uočiti i zapitati se zašto. Svima je bilo u interesu da plaćaju manje, pa su to ignorirali.



Tako je, nije obvezan, ali ako želiš prodati kuću, to je još oko 3.000 kn troška.
Što se tiče računa, ni to nije mjerodavno. Meni na računu uopće nisu uračunati kvadrati kuće koji su izgrađeni prije 02/68 (ne mora se legalizirati, automatskli je legalna), a za taj dio imam sve dozvole i rješenja, iako nisu morali biti rađeni.
Jedino u katastru ni jedan bivši vlasnik nije promijenio postojeće stanje (i TO se ne vidi iz Posjedovnog lista iz Katastra), pa to moram isto sam, a troškovi su sada 10 puta veći nego prije nekoliko godina.
Uglavnom, svašta i svakako se radilo. I sad mi je geodeta rekao da ne moram mijenjati stanje u Katastru dok ne budem prodavao kuću.
U ovoj državi ništa nije uređeno kako bi trebalo biti.

Ne mogu odoljeti da ne napišem o naknadi za socijalne slučajeve - kako može netko biti korisnik socijale, ako posjeduje nekretninu? To je protivno Zakonu, ali i to se radi. Ma, bljak, muka mi je od nepoštovanja zakona.
osijek031.com smile

     Stanje u katastru moraš mijenjati kad je nekretnina u potpunosti završena, ili kada ju prodaješ.
Hrpa je nelogičnosti u cijeloj priči... Oni koji su kupili kuću preko APN-a, ne moraju plaćati legalizaciju. Izuzetak su i oni koji su imali pravo na bilo kakvu obnovu od države? Zašto? Sve je to usrano punjenje proračuna…

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: