Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zakazuje li prometna kultura Osječana? [#2]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65696
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2013. 21:28 
Naslov:  Zakazuje li prometna kultura Osječana? [#2]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vozači se žale na bicikliste, biciklisti na vozače i tako bez kraja i konca. Represivni organi, u pravoj legalističkoj maniri, ne biraju koga će i kako obuhvatiti kojim propisom. Kada i odrade svoj posao, opet to, čini se i na nezadovljstvo dijela građanstva, ne učine baš najuspješnije. Gdje je "zlatna sredina" koja bi zadovoljila sve sudionike prometa?! Zakazuje li prometna kultura Osječana ili je nestala zajedno sa slavonskim gospodarstvom?

O ekshibicijama i improviziranim parkiralištima već je bilo govora, a evo što je ovoga puta zabilježio jedan naš čitatelj između 17 i 18 sati u Istarskoj ulici...





















Foto: T. A.

Vozačkim vještinama nije odolio niti rasvjetni stup u Campusu.





No, možda je ipak riječ samo o spontanoj umjetničkoj instalaciji...

Foto: Svebor


Imate li vi zanimljivu fotografiju, priču ili video? Pišite nam na adresu elektroničke pošte redakcija[at]osijek031[dot]com ili na Osijek031.com Facebook stranici.

Kako vi ocjenjujete prometnu kulturu u gradu?



Pročitajte i:
BikeMyDay policiji podnio prijedlog za pravedniju represiju prometnih prekršaja
[FOTO] Glas čitatelja: "Maknite automobile s biciklističke staze!"
Zakazuje li prometna kultura Osječana?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2013. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo se očekivalo kod srednjike, bilo je i prije uređenja tamo na taj način parkiranih vozila.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2013. 8:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ovakvo ponašanje nije novijeg datuma, no polako se bliži kulminaciji, pa bih rekla radije da je prometna kultura već zakazala i to sa svim sudionicima u prometu - od pješaka do vozača....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2013. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 U Osijeku (i ne samo u Osijeku), zakazala je kultura u cjelini, a ne samo prometna kultura.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2013. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je kultura vozača samo dio problema.
Broj automobila se u zadnjih 10-20 godina dosta povećao, a infrastruktura to niti približno ne može pratiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2013. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je problem u pravljenju problema od incidenata. dakle, jučer je bilo antunovo i ljudi koji su došli autom u tvrđu su parkirali gdje su stigli. izvoditi iz toga zaključke o prometnoj (ne)kulturi je logički neutemeljeno.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2013. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dr.jubar je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da je problem u pravljenju problema od incidenata. dakle, jučer je bilo antunovo i ljudi koji su došli autom u tvrđu su parkirali gdje su stigli. izvoditi iz toga zaključke o prometnoj (ne)kulturi je logički neutemeljeno.


...po tebi je onda logični zaključak da je zapravo skroz okej i kulturno na antunovo parkirati na zelenoj površini, npr., iako je ostale dane u godini to zabranjeno zakonom???.....točno se zna kako je u tvrđi na taj dan, ali ne - bitno je nasr**ti se autom na sam trg maltene.... Rolling Eyes

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2013. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
dr.jubar je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da je problem u pravljenju problema od incidenata. dakle, jučer je bilo antunovo i ljudi koji su došli autom u tvrđu su parkirali gdje su stigli. izvoditi iz toga zaključke o prometnoj (ne)kulturi je logički neutemeljeno.


...po tebi je onda logični zaključak da je zapravo skroz okej i kulturno na antunovo parkirati na zelenoj površini, npr., iako je ostale dane u godini to zabranjeno zakonom???.....točno se zna kako je u tvrđi na taj dan, ali ne - bitno je nasr**ti se autom na sam trg maltene.... Rolling Eyes


uopće ne mislim da treba izvoditi ikakve zaključke o kulturi. tj. da logički nikakav zaključak o kulturi nije moguće izvesti iz incidentne situacije, budući da je kultura trajnog, a ne incidentnog karaktera.
no, pametovanje na stranu.

uopće, držim, nije problem u vozačima nego u tome što grad i policijska uprava nisu smislili dodatna parkirna mjesta, drugačiju regulaciju prometa ili nešto treće. jer ne bi se vozači parkirali na livade da su imali parkirna mjesta.

mogao je grad preko privremenog smanjenja cijene tramvajske karte potaknuti ljude da dođu tramvajem - recimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2013. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

udariti stupiće svakih pola metra, pa nek se parkiraju

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2013. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je*em ti dupli post Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: