Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječki studenti u pohodu na Rektorat

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2006. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao npr.?
fakat, nismo svi studirali hrvatski jezik i književnost, a i naš službeni pravopis je malo diskutabilan....... pa nas prosvijetli.
činjenica da nikada nisam podnosila cendrave studente koji traže još dodatnih rokova, a satrli se ništa ne radeći. da bar u razgovoru s njima skontaš da imaju neku pametnu "preokupaciju" pa su čitali knjige koje nisu bile na popisu, pomagali ljudima, volontirali, ali ništa.......
kažem ja, treba uvesti "upadate" hrvatskog jezika, da nam svima stiže kao i nove verzije antivirusnih programa, s obzirom da se stalno nešto mijenja. jedno vrijeme ubijali ako ne napišeš "s štovanjem", a onda ispalo da se štuju sveci /svetci?/, a poštuju ljudi, pa sad ispravno "s poštovanjem", ali nisu to još svi shvatili.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2006. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
Ja se korektnim pravopisom služim sam kad je potrebno...a inače pokušavam pisat kak i pričam.. šta fali...ne znači to da sam nepismena...valjda osijek031.com smile

Ne mislim na to. Kuži se kad netko počinje rečenicu malim slovom, koristi sleng ili tako nešto namjerno, a kad je to vrlo nenamjerno.

@DanicaV, nisam ni ja studirao hrvatski, a ni književnost, dapače, još uvijek studiram pravo (znači da nisam baš najuzorniji student Smile). Evo par primjera samo s ove stranice: bezuvijetan, beskonaćnu, ne pismen, treču, omogučiti, drugačije itd. A o konstrukcijama rečenica i stavljanju zareza da ne pričam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.10.2006. 7:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@DonQuijote,
Malo mi lakše. Nisi naveo nijedan moj biser. Eventualno da mi prebrojiš zareze Wink .
Što se tiče greške i grješke, raspitala se na pravom mjestu: evo odgovora profesorice hrvatskog jezika (Jezična gimnazija je u pitanju, mislim):

"Evo ovako, naravno da se još uvijek nisu uspjeli 100% dogovoriti oko tih i takvih stvari, tako da u našem j jeziku još uvijek žive dvostrukosti. Tako da ako ćeš pisati GRJEŠKA, onda ćeš koristiti i NE ĆU, STRJELICA... a ako ćeš koristiti GREŠKA - što naravno da nije pogrešno onda ide i NEĆU, STRELICA... "

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.10.2006. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

EPILOG :

--- Tresla se brda, rodio se miš ( ili u ovom slučaju niš' )

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.10.2006. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh pa da, Bakša neće biti smijenjen. Nego će se odluka o potpunom bezuvjetnom odgoditi za... 25.10., mislim. Znači, još jedan mjesec nereda, prosvjeda i zla za studente.

Prvo pitanje: jel netko slušao večeras Radio-kantinu na radiju plus, navodno su se konfrontirali Belčić i Bakša?

Drugo: onaj prosvjed danas za Bakšinu smjenu nije uspio (pred STUC-om).

Treće: što je s poljoprivredom? Mislim, glupost je i njihova jer se nisu raspitivali i jer su vjerovali onima koji su ih uvjeravali, ali njima je prethodne godine bio odobren bezuvjetan upis, a toj istoj generaciji koja sad mora upisati 4. godinu je to onemogućeno, pa su se svi našli u neobranom te grožđu te maslinama kad je (krajem 9. mjeseca, kako prikladno) odluka donesena. Navodno da od te generacije niti jedna osoba nema ostvaren uvjet....
Ipak, iako sam svjesna koliko studentska administracija može proizvesti s*anja, nisam za to da se baš svima odobri sve bezuvjetno do kraja studiranja... No, ako ostali misle da će im to pomoći da bolje odstudiraju - neka ih...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.10.2006. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Evo ovako, naravno da se još uvijek nisu uspjeli 100% dogovoriti oko tih i takvih stvari, tako da u našem j jeziku još uvijek žive dvostrukosti. Tako da ako ćeš pisati GRJEŠKA, onda ćeš koristiti i NE ĆU, STRJELICA... a ako ćeš koristiti GREŠKA - što naravno da nije pogrešno onda ide i NEĆU, STRELICA... "[/quote]

ako ćemo o najnovijem pravopisu onda ne biraš hoćeš li pisati NE ĆU odvojeno ili ne, nego pišeš odvojeno, a isto tako pišeš i GRJEŠKA i STRJELICA!! :p

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.10.2006. 23:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › društvo drago,
završila u roku faks a da se nisam pretrgla niti učila samo određene kartice pitanja.
onda, kad studenti svake godine počnu s peticijama za nove, dodatne rokove i sl., dobijem ospice. plus mi je prosječna ocjena bila preko 4,8. a više sam učila u osnovnoj školi nego na faksu. srednja je bila smiješna.


daj curo, kome ti sereš?
pa nije nitko ovdje budala...učiti s kartica i imati prosjek preko 4,8...
ne treba ni meni puno, ali ako si ovako studirala, šta si ti završila???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2006. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam slušao radio, a to što Krešo "ja sam inace fin momak" Belčić ima nešto protiv Bakše je prije svega na privatnoj razini, i od njega je nepošteno što koristi ovakvu priliku da se okruži studentima i
napadne. On je bio faca kod Jerka Glavaša kojeg je Bakša sa razlogom svrgnuo, i još to nije oprostio i želi se na svaki nacin vratiti, a inace je rijec o osobi koja svuda gura svoj nos.

Bio sam danas kod prosvjeda i raspravljao sam sa ljudima, no nisam htio dati izjavu za STV, neka to oni sami rjesavaju. Ja sam osobno protiv Bakšine smjene, jer napravio je puno dobroga, prije svega očistio politiku iz zbora, tj HDZ koji ga je skoro preuzeo, i za to sa poljoprivredom nije kriv on nego senat, koji treba donijeti zakon da se uvjet donosi na pocetku akademske godine.

Ja vjerujem da ce na kraju stvarno ispasti ona izreka koju sam napisao nekoliko postova iznad...I da, ako postoji ta snimka gdje je Bakša bez komentara pristao na uvjet kakav je, zasto je onda nigdje nema na netu...youtube je veoma lak alat za upload video fileova...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.10.2006. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@game,
ajd' pročitaj ponovo što sam napisala.
NISAM učila pitanja s kartica, nego knjigu i bilješke s predavanja u ruke i prve tri godine položila sve ispite u ljetnom roku. zadovoljan?

završila EFOS, ako to nešto znači.


Zadnja promjena: DanicaV; 05.10.2006. 8:47; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.10.2006. 8:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

game je napisao/la: ›
ako ćemo o najnovijem pravopisu onda ne biraš hoćeš li pisati NE ĆU odvojeno ili ne, nego pišeš odvojeno, a isto tako pišeš i GRJEŠKA i STRJELICA!! :p


imam kod kuće "U registraturi", izdanje iz 1918.godine u kojem je NE ĆU odvojeno. učili nas da je jezik forma koja se razvija, a mi se - eto - vraćamo........

netko je na forumu napisao, mislim onaj što juriša na vjetrenjače, da će taj "novi" pravopis biti obavezan za 4 godine. a kako se kod nas moda često mijenja........ tko živ, tko mrtav do tada...... i tko zna koji će pravopis još biti izmišljen.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2006. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
netko je na forumu napisao, mislim onaj što juriša na vjetrenjače, da će taj "novi" pravopis biti obavezan za 4 godine. a kako se kod nas moda često mijenja........ tko živ, tko mrtav do tada...... i tko zna koji će pravopis još biti izmišljen.

Nisam ja, ali kao da jesam... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2006. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › društvo drago,
završila u roku faks a da se nisam pretrgla niti učila samo određene kartice pitanja.
onda, kad studenti svake godine počnu s peticijama za nove, dodatne rokove i sl., dobijem ospice. plus mi je prosječna ocjena bila preko 4,8. a više sam učila u osnovnoj školi nego na faksu. srednja je bila smiješna.



Jel ti predavao Lauc što?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2006. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la: ›

Jel ti predavao Lauc što?


Jedan pametan covjek mi ga je opisao kao lika koji bi napravio svemirski brod, i onda se s njima valjao u prasini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2006. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
NISAM učila pitanja s kartica, nego knjigu i bilješke s predavanja u ruke i prve tri godine položila sve ispite u ljetnom roku. zadovoljan?


Buuuuuuuuu !!!!!!! Streberuuuuu !!!!!

Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.10.2006. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la: ›
Jel ti predavao Lauc što?


e, nisam imala "čast". financijašima je u mojoj generaciji predavao pokojni Juriša.

@toni,
jel' bi ti ostao bez kave@cuge? Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: