Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Anketa: Što Osječani misle o građanskoj inicijativi "U ime obitelji"?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2013. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od sutra prestajem je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zadržimo se na djeci. Ona imaju poslovnu sposobnost, ali indirektno, njihovi roditelji/skrbnici odlučuju privremeno u njihovo ime.


Djeca nemaju poslovnu sposobnost. Raspitaj se prije nego što napišeš tak nešto.

Od sutra prestajem je napisao/la (Pogledaj post): › I tu sad dolazimo do mosta koji povezuje dvije obale: ako država ne da roditeljima da samostalno odlučuju o svojoj djeci, kao što RH ne da alternativu programu spolnog odgoja koji djecu filuje idejama da sve što stane u guzicu tamo i pripada, onda te ja pitam: što sprečava državu da ozakoni pedofiliju? Ako se može ozakoniti brak istospolnog para, što to sprečava brak maloljetnika i punoljetnika?


Koliko vidim, tebi je lakše ugurati kak ti kažeš "u guzicu" neg u tvoju glavu, da roditelji odlučuju u ime svoje djece do određene granice. Roditeljstvo je regulirano zakonom. Naravno, ti o tome pojma nemaš, ili se namjerno praviš klovn.

Od sutra prestajem je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jer, kako upravo fantastično poentiraš, tko to smije reći da je to nenormalno?
Nadalje, ova logika "ako čovjek ima poslovnu sposobnost onda je normalno i prihvatljivo sve što radi" pada na milijun testova, a jedan od njih je: zašto, o zašto ne smijem oženit svoga brata? Punoljetan je, volimo se, ljubav, tolerancija, prihvaćanje različitosti, sva ta furka?


Sva ta furka je upisana u Ustavu. U koliko želiš promjenu Ustava, potpiši peticiju. Što se mene tiče, možete napraviti peticiju da samo onaj tko je straight, čisti hrvat od stoljeća 7og, katolik može imati pravo na brak. Ali samo sa osobom suprotnog spola. Tim izmjenama Ustava, gurate RH u zemlje 3ćeg svijeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2013. 1:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
tranquilize je napisao/la: › ma naravno izvukao si kubu, a jugoslaviju ili recimo rusiju, vase ljubljene perjanice ovaj si put "previdio"
a kako li je samo ironicno sto J. R. Hartsock ima simbole sistema gdje bi zato sto si gay mogao ici na robiju od 5 godina...
jedva cekam da se gay udruge uhvate komunjara Laughing nasli ste se vi pricati o pravima manjina Laughing


edit , da ironija bude jos veca, te kao slag na tortu, samo cekam da nama "rvatima" pamet po ovom pitanju krenu soliti i radikalni islamisti Laughing


Na žalost, tvoj um je blokiran mržnjom. Po tome se ne razlikuješ od radikalnih islamista, niti hard core komunista. Veliki i čisti te pravovjerni hrvati su isto tako problematični po pitanju ponašanja kao i šešeljevci. Razlika između radikala u SRB i čistih, pravovjernih lizača oltara nema. Isti mentalni sklop, isti vokabular.


opet hrpetina gluposti od covjeka koji podrzava rezime koji su gay osobe osudjivali na zatvorske kazne a da nepricam o ostatku zlocina , ne vidim nista slicnog tome danas u drzavi koju toliko mrzis

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2013. 2:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): ›

opet hrpetina gluposti od covjeka koji podrzava rezime koji su gay osobe osudjivali na zatvorske kazne a da nepricam o ostatku zlocina , ne vidim nista slicnog tome danas u drzavi koju toliko mrzis


Osim što si zadojen mržnjom, neuk si.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2013. 2:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): ›

opet hrpetina gluposti od covjeka koji podrzava rezime koji su gay osobe osudjivali na zatvorske kazne a da nepricam o ostatku zlocina , ne vidim nista slicnog tome danas u drzavi koju toliko mrzis


Osim što si zadojen mržnjom, neuk si.

mora da je tesko u ovoj situaciji naci nekakav smislen kontra argument, osoba koja godinama velica i promice rezim koji je gay osobe hapsio i tamnicio sada drugima ("lizacima oltara" kako ih naziva) pokusava smjestiti etiketu homofoba Laughing Laughing
dosta sad, tko ne vidi ironiju u svemu ovome... Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Od sutra prestajem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2013. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da razjasnimo do kraja, djeca praktično nemaju poslovnu sposobnost. Ali tko ima mozak može razumjeti da ju zapravo latentno imaju, ali je suspendirana do punoljetnosti, i do tada roditelji odlučuju u njihovo ime.
To je tako zato što je država tako propisala i zakonski uredila.
Ako država uređuje trenutak u kojem osamnaestogodišnjak na svoj 18 rođendan postaje sposoban udati se za svoga partnera, zašto ne bi mogla urediti i da pedofilija ne bude ilegalna?

Drugo, ako je normalno sve što punoljetan čovjek voli, zašto ne ozakoniti brak tri muškarca?
Zašto im ne dati i da usvoje malu curicu? Da ju tuširaju i nježno diraju?

Gdje je granica? Zašto ne urediti brak kao neograničenu grupu ljudi? Npr. tri muškarca i dvije žene? Tko smije reći da je to nenormalno? Jer, odmah će se naći oni koji će paradirati u ime tolerancije i ljubavi.

Ja zaista ne mrzim, ja samo pitam, jer vidim da ovdje ima strašno puno pametnih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
fantac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.05.2013. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto ta populacija uopće želi brak, kad ne mogu imati djecu, onda im je bolje da imaju 3-4 partnera. Onda će i oni koji žele imati 5 muževa ili žena htjeti jednaka prava kao i ovi.

Gdje je granica, legalizacija braka između 80 godišnjeg starca i 14-godišnjeg dječaka? Da li su i njihova prava ugožena?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.05.2013. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fantac je napisao/la (Pogledaj post): ›

Gdje je granica,...?


granica je u izjednacavanju prava s hetero brakovima.

ako se hetero decki izbore za poligamiju, pa to ozakone i mogu si priustiti harem, ne vidim razlog zasto se to onda gay parovima ne bi dopustilo.

dakle ... granica je izjednacavanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2013. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fantac je napisao/la (Pogledaj post): › Zašto ta populacija uopće želi brak, kad ne mogu imati djecu, onda im je bolje da imaju 3-4 partnera. Onda će i oni koji žele imati 5 muževa ili žena htjeti jednaka prava kao i ovi.

Gdje je granica, legalizacija braka između 80 godišnjeg starca i 14-godišnjeg dječaka? Da li su i njihova prava ugožena?


Ovo zadnje je toliko glupo kao da pitaš zašto nije moguće imati brak između 80 godišnjeg djeda i 14 godišnje unuke i ne vidiš gdje je granica, jer to je eto po "pravilima" pošto je brak zajednica muškarca i žene. Ali kao što nemaš argumente, sumnjam da ćeš shvatiti i ovo što sam napisao, a pogotovo ova tvoja prva rečenica gdje te smeta neka populacija i samim tim što ju izdvajaš i diskriminiraš, a misliš da te ugrožavaju, samo ne znam sa čim? I naravno pozivajući se na demokraciju određuješ nekome nešto i uskraćuješ mu ono što je tebi dopušteno, a to nema veze sa demokracijom, ali isto tako je i to teško shvatiti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2013. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
dakle ... granica je izjednacavanje.


Teško je to objasniti nekome tko će ti odgovoriti da gay osobe imaju sva prava, ako se žele ženiti i imati djecu mogu to imati sa suprotnim spolom, a to što su odlučile biti gay je njihov problem... Pa će spominjati pedofiliju, incest itd. itd. jer su to kao neki argumenti, kao da je danas dopušteno imati brak između oca i kćeri, suludo zar ne? Ali to im je glavni "argument" zašto su protiv nečega što ih se uopće ne dotiče niti ikako utječe na njihovo pravo na brak.
Ali valjda taj osjećaj nadmoći da mogu druge ograničavati im daje nekakvo zadovoljstvo, jer neće njima manjina određivati što se smije, a što ne. Mada ih se to što manjina traži uopće ne dotiče niti ih se na bilo koji način uskraćuje za nešto kada nekome drugome ne dopuštaju da se izjednače po pravima. Ono što je dopušteno meni, ne želim da bude dopušteno i drugima, mada se to mene uopće ne tiče niti utječe na moja prava, ali neka sam ja zabranio nešto nekome kako bih se izdigao i pokazao mu da sam bolji, vrijedniji i veći Hrvat i Katolik.


Zadnja promjena: markonato; 30.05.2013. 15:27; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Od sutra prestajem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2013. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
dakle ... granica je izjednacavanje.

Besmislen argument, jer je bit u tome da se granice žele pomaknuti, granice normalnoga, i da normalan bude brak osoba istog spola.

Ali nitko da mi odgovori na ovo:
ako je normalno tražiti pravo izražavanja drugačije vrste seksualnosti, kako kažete, jer tko može i smije reći da je nešto nenormalno, onda ja želim brak sa svojim bratom i njegovim dečkom, samo nas troje za početak. Svi smo punoljetni, poslovno sposobni, volimo se i ne vidim zašto bi itko bio protiv naše ljubavi?

Zahtijevam i da nam se da dvoje male dječice iz doma, bolje je i zdravije za njih da su kod nas nego u domu. Nas trojica ćemo im pružiti svu ljubav koju se može zamisliti.

Ja ne želim izjednačavanje, nego pomicanje granica.

Mi na balkanu uvijek kaskamo, ajde da jednom budemo napredni. Oću brak s bratom i njegovim dečkom, i oćemo djecu!


Zadnja promjena: Od sutra prestajem; 30.05.2013. 20:03; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2013. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od sutra prestajem je napisao/la (Pogledaj post): ›

Besmislen argument, jer je bit u tome da se granice žele pomaknuti, granice normalnoga, i ga normalan bude brak osoba istog spola.

Mi na balkanu uvijek kaskamo, ajde da jednom budemo napredni. Oću brak s bratom i njegovim dečkom, i oćemo djecu!


Baš "smislen" odgovor Very Happy pa eto, ako imaš sestru probaj se za nju oženiti pa usvajajte djecu... Argumentirano kao i uvijek, pomicanje granice, čega se bojiš? Da te neki dečko ne oženi, ako bude imao to pravo? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2013. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne moze jedan gay "ozeniti svog partnera" to bi znacilo da mjenjamo i glagol pa bi ga se on onda "omuzio"..jer nije nasao zenu nego muza..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fantac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.05.2013. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što će im brak kad ne drže do tradicionalnih vrijednosti? Hoću i ja 50 žena onda, nemamo svi ista prava. Ako netko hoće oženiti svoju kravu ili konja i njegova prava su uskraćena, da li treba i to legalizirati kao brak? U nekim zemljama se možeš udati za psa, pa eto pomičimo granice, a onda neka i taj pas šeta ulicom s ženom i iskazuju ljubav jedni prema drugome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.05.2013. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde da vas ja sada nešto pitam. Ja sam za incijativu, potpisao sam, i na referendumu ću zaokružiti da, ali to nije ono što me zanima.

Čitam sada svih 5 stranica komentara. Gledam i one koji su za i one koji su protiv i svi imate isti stav oko vremena u kojem živimo.

KAO napredovali smo kao društvo, kao civilizacija, nisu ovo više 60-e itd...

U kojim vi vremenima živite? Koji napredak ? Ne znam imali li tko od Vas djece i idu li u školu, ali ako idu onda znate da su vremena puno gora nego prije 50 godina. Današpnje generacije nemaju poštovanja prema nikome i ničemu. Autoritet preziru, odgoj stavljaju sas trane, bitno je samo kako ispasti cool pred curama i prijateljima, a definicija cool-a je danas tko će napraviti veće sr*nje...

Tako da kad se pozivate na nekakav napredak, molim Vas realno sagledajte današnju sdituaciju jer napretka nema, čak štoviše samo nazadujemo, a po meni je to posljedica upravo pretjeranog liberalizma i dopuštanja pretjeranih sloboda svakome. Plavi, žuti, crveni ovaj onaj telefon. Danas svi imaju nekakva prava, a odgovornost enma NITKO!

I prije su postojali zakoni, i prije nisi smio namlatit ženu, djecu, susjeda, ubit pedera, prebit hajdukovca/dinamovca, a kad jesi brzo te i kazna snašla. Danas je liberalizam doveo do toga da na sudu kao olakotna okolnost ti je "studiranje u Švicarskoj"...
Učitelji se boje zaključit 1 jer će ih doći roditelj prebit.... Sve je to posljedica prevelikih prava, i tu se svatko REALAN mora složiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2013. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fantac je napisao/la (Pogledaj post): › što će im brak kad ne drže do tradicionalnih vrijednosti? Hoću i ja 50 žena onda, nemamo svi ista prava. Ako netko hoće oženiti svoju kravu ili konja i njegova prava su uskraćena, da li treba i to legalizirati kao brak? U nekim zemljama se možeš udati za psa, pa eto pomičimo granice, a onda neka i taj pas šeta ulicom s ženom i iskazuju ljubav jedni prema drugome.


Bravo Rolling Eyes opet jedan argumentirani i zanimljiv odgovor koji nema veze ni sa čim, ali lijepo je vidjeti kako potpisnici za referendum razmišljaju da bi se dobilo uvid zašto su ga potpisali Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: