Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Anketa: Što Osječani misle o građanskoj inicijativi "U ime obitelji"?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2013. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›

"...značajan utjecaj na razvoj seksualnosti tog djeteta..." ? Zasto ?

Djeca rijetko gledaju u svoje roditelje kao 'sexualne' ... uglavnom je djeci odvratno uopce zamisljati da im roditelji 'to rade' ... a roditelji osim mozda kratke 'puse' rijetko izrazavaju svoju sexualnost pred djecom.

Iako ja smatram da sexualnost nije crna i bijela ... postoji puno sivih nijansi, opet, sexualnost nije prekidac u glavi koji se moze pomicati na str8/gay.

I danas puno gay ljudi odgaja djecu. Lezbe koje su si rodile djete, gayevi koji su 'zaglavili' u braku ...

Istospolni brakovi ne bi otimali djecu iz sretnih hetero obitelji, nego prolazili kao i hetero parovi kroz dugotrajan i mukotrpan proces procjene za posvajanje. Pitanje je samo da li je bolje za dijete da odrasta u domu ili sa dvije mame ili dva tate.



http://www.index.hr/vijesti/clanak/imao-sam-dvije-majke-i-zbog-toga-se-protivim-gay-brakovima/658230.aspx

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2013. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›

"...značajan utjecaj na razvoj seksualnosti tog djeteta..." ? Zasto ?

Djeca rijetko gledaju u svoje roditelje kao 'sexualne' ... uglavnom je djeci odvratno uopce zamisljati da im roditelji 'to rade' ... a roditelji osim mozda kratke 'puse' rijetko izrazavaju svoju sexualnost pred djecom.

Iako ja smatram da sexualnost nije crna i bijela ... postoji puno sivih nijansi, opet, sexualnost nije prekidac u glavi koji se moze pomicati na str8/gay.

I danas puno gay ljudi odgaja djecu. Lezbe koje su si rodile djete, gayevi koji su 'zaglavili' u braku ...

Istospolni brakovi ne bi otimali djecu iz sretnih hetero obitelji, nego prolazili kao i hetero parovi kroz dugotrajan i mukotrpan proces procjene za posvajanje. Pitanje je samo da li je bolje za dijete da odrasta u domu ili sa dvije mame ili dva tate.



http://www.index.hr/vijesti/clanak/imao-sam-dvije-majke-i-zbog-toga-se-protivim-gay-brakovima/658230.aspx


...hm, možda da uzmemo u obzir dvije stvari: prvo, lik sad ima 66 godina, znači radi se o 50-tim godinama prošlog stoljeća......drugo: lijepo kaže da je istraumatiziran zbog toga što nije imao oca......mnoga djeca danas žive sa samohranim majkama, prema tome - ovaj ti članak nema veze s vezom, kao ni stari prdonja koji u poznim godinama hoće biti malo popularan, pa se, eto, javio....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2013. 12:51 
Naslov:  Re: [VIDEO] Anketa: Što Osječani misle o građanskoj inicijativi "U ime obitelji"?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

J. R. Hartsock je napisao/la (Pogledaj post): ›
bob11 je napisao/la: ›
Budite šta god hoćete i radite šta god hoćete!Al brate mili ne morate paradirati pred svima!Jednostavno se pomirite s time da kod nas to još dugo neće biti prihvaćeno i gotovo!seru tu što će se protrošiti novaca za referendum,a koliko koštaju njihove parade po Zagrebu i Splitu svake godine?Hoćete jednakost??PRESTANITE PARADIRATI!!jel hetero ljudi imaju svoje parade i paradiraju vama pred nosom?NE!Ja jesam inače za taj referendum...


Ne paradiraju zato da bi prkosili, nego zato da javnost podsjete kako i oni postoje i kako bi trebali imati jednaka prava.
Heteroseksualci ne paradiraju jer imaju željena prava, čak i oni koji ta prava niti ne zaslužuju.

Ako vec spominjes potrosnju financijskih sredstava iz drzavnog proracuna, onda se bolje osvrni na crkvu. Jer crkvi zaista ide novac iz državnog proračuna, sto znaci i iz mog djepa, a ateist sam. No, nitko me ne pita.


a sta si ti nego odvratna homofobcina ? takodjer i crveni, slavite rezime i drzave gdje gay osobe nemaju/nisu imali NIKAKVA PRAVA , prvo mjenjajte avatare i svjetonazore pa onda se*ite nama koji nemamo nista protiv tih osoba osim sto zelimo ocuvati prava djece

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2013. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ovdje se uopce ne prica o djecu Very Happy

to je drugi zakon, moj boze

djete je nevezano za definiciju braka

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2013. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › pa ovdje se uopce ne prica o djecu Very Happy

to je drugi zakon, moj boze

djete je nevezano za definiciju braka

i te kako je ta prica na puno nacina vezana uz ovaj referendum, bolje receno pokusaj referenduma jer referendumi u novom hrvatskom totalitarizmu (trademark by SDP/HDZ) ne prolaze, osim ako ih sama vlast ne sponzorira

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2013. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti samo pricas nesto bezveze i nepozano

ja ti hocu reci, da ako i bude brak musko zensko, to ne utice na uvjete posvajanja sto je deseti zakon reguliran od strane totalno drugih strucnjaka

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2013. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: ›
a sta si ti nego odvratna homofobcina ? takodjer i crveni, slavite rezime i drzave gdje gay osobe nemaju/nisu imali NIKAKVA PRAVA , prvo mjenjajte avatare i svjetonazore pa onda se*ite nama koji nemamo nista protiv tih osoba osim sto zelimo ocuvati prava djece


U svakom slučaju, ovo je tvoj jadni pokušaj trollanja. Kuba je jedina država koja i dalje prima djecu na rehabilitaciju a koja trpe i danas posljedice havarije NE. Ali nije bitno. Bitno je reći da skidam kapu osobama koje su potpisale zahtjev za referendum. Uspješno su potpisale i svaki idući referendum o ukidanju prava svakoj drugoj skupini ljudi koji su u manjini. Danas LGBT, sutra plavokosi, preksutra crvenokosi. Tko je slijedeći, zna samo onaj tko je instruirao ljude na potpisivanje i zloupotrebu instituta referenduma. Da se podsjetimo, 1938 je na zahtjev većine počeo pogrom Žida u Njemačkoj. Na isti način zadržana je segregacija u pojedinim državama SAD-a, do dolaska Cartera (1977), kada je i unatoč želji velike većine na jugu ukinuta. U isto doba, Carter je intenzivirao progon KKK-a koji je na isti način kao i udruga u ime obitelji, instruirao bjelačku većinu na jugu.
Tak da, mišljenje instruirane većine, nije nužno dobro i pametno. A udruge, pa nisu baš sve dobronamjerne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2013. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › ti samo pricas nesto bezveze i nepozano

ja ti hocu reci, da ako i bude brak musko zensko, to ne utice na uvjete posvajanja sto je deseti zakon reguliran od strane totalno drugih strucnjaka

ne utjece ali postavlja temelje tome, ovako ce bar stav vecine biti iznesen (sto i je bit demokracije, nevezano sto neki ljubitelji totalitarnih rezima ovdje mislili)
naravno da sam takodjer svjestan da ce oni dobiti pravo posvajanja djece milom ili silom, pod utjecajem medjunarodne politike, pa makar milijuni prosvjedovali kao sto je slucaj u Francuskoj...

to je samo dio "civilizacijskih vrednota" koje nam zapad donosi, ono sto sljedi poslje toga je pitanje pedofila , gdje Velika Britanija predvodi "napredak"
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/133809/Britanski-suci-omogucili-amnestiju-pedofila.html
http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/87298-vrhovni-sudac-britanije-fotografije-gole-djece-nisu-pedofilija-vec-hobi-poput-skupljanja-slicica.html

itd itd, naravno sve su ovo gluposti onome koji nece ni pokusati sagledati siru sliku svega ovoga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.05.2013. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

J. R. Hartsock je napisao/la: ›
bob11 je napisao/la: ›
Budite šta god hoćete i radite šta god hoćete!Al brate mili ne morate paradirati pred svima!Jednostavno se pomirite s time da kod nas to još dugo neće biti prihvaćeno i gotovo!seru tu što će se protrošiti novaca za referendum,a koliko koštaju njihove parade po Zagrebu i Splitu svake godine?Hoćete jednakost??PRESTANITE PARADIRATI!!jel hetero ljudi imaju svoje parade i paradiraju vama pred nosom?NE!Ja jesam inače za taj referendum...


Ne paradiraju zato da bi prkosili, nego zato da javnost podsjete kako i oni postoje i kako bi trebali imati jednaka prava.
Heteroseksualci ne paradiraju jer imaju željena prava, čak i oni koji ta prava niti ne zaslužuju.

Ako vec spominjes potrosnju financijskih sredstava iz drzavnog proracuna, onda se bolje osvrni na crkvu. Jer crkvi zaista ide novac iz državnog proračuna, sto znaci i iz mog djepa, a ateist sam. No, nitko me ne pita.

Za crkvu se slažem,al nije to tema!!!


Zadnja promjena: bob11; 29.05.2013. 13:13; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2013. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
tranquilize je napisao/la: ›
a sta si ti nego odvratna homofobcina ? takodjer i crveni, slavite rezime i drzave gdje gay osobe nemaju/nisu imali NIKAKVA PRAVA , prvo mjenjajte avatare i svjetonazore pa onda se*ite nama koji nemamo nista protiv tih osoba osim sto zelimo ocuvati prava djece


U svakom slučaju, ovo je tvoj jadni pokušaj trollanja. Kuba je jedina država koja i dalje prima djecu na rehabilitaciju a koja trpe i danas posljedice havarije NE. Ali nije bitno. Bitno je reći da skidam kapu osobama koje su potpisale zahtjev za referendum. Uspješno su potpisale i svaki idući referendum o ukidanju prava svakoj drugoj skupini ljudi koji su u manjini. Danas LGBT, sutra plavokosi, preksutra crvenokosi. Tko je slijedeći, zna samo onaj tko je instruirao ljude na potpisivanje i zloupotrebu instituta referenduma. Da se podsjetimo, 1938 je na zahtjev većine počeo pogrom Žida u Njemačkoj. Na isti način zadržana je segregacija u pojedinim državama SAD-a, do dolaska Cartera (1977), kada je i unatoč želji velike većine na jugu ukinuta. U isto doba, Carter je intenzivirao progon KKK-a koji je na isti način kao i udruga u ime obitelji, instruirao bjelačku većinu na jugu.
Tak da, mišljenje instruirane većine, nije nužno dobro i pametno. A udruge, pa nisu baš sve dobronamjerne.

ma naravno izvukao si kubu, a jugoslaviju ili recimo rusiju, vase ljubljene perjanice ovaj si put "previdio"
a kako li je samo ironicno sto J. R. Hartsock ima simbole sistema gdje bi zato sto si gay mogao ici na robiju od 5 godina...
jedva cekam da se gay udruge uhvate komunjara Laughing nasli ste se vi pricati o pravima manjina Laughing


edit , da ironija bude jos veca, te kao slag na tortu, samo cekam da nama "rvatima" pamet po ovom pitanju krenu soliti i radikalni islamisti Laughing


Zadnja promjena: tranquilize; 29.05.2013. 13:20; ukupno mijenjano 3 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.05.2013. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
bob11 je napisao/la (Pogledaj post): ›
dobro,al te svoje parade sami plaćaju,a ne iz đepa poreznik obveznika,tak da ne sereš bezveze!!!


parada se placa donacijama, financiranjem iz kojekakvih fondova, volontiranjem.

zastita parade je nuzna ne radi parade, nego radi opasnosti od napada na ucesnike parade, to je zastita koju svaki gradjanin drzave ima.

parada nije nista skuplja nego bilo koja 'hetero' nogometna utakmica koja takodjer zahtjeva policijsku intervenciju i koje su puno cesce nego gay parade i koja se placa iz dzepa poreznih obveznika.

Šta hoćeš reći da pederi ne prate nogomet??kakve veze ima nogomet sa ovime!koliko znam cijena zaštite parade je oko milijun kn!!jel se nemogu ti novci bolje potrošit??boli me neka stvar hoćete li se vi guziti ili šta u svoja 4 zida,al shvatite da nije vrijeme za takve stvari i gotovo!!!!

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.05.2013. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›

"...značajan utjecaj na razvoj seksualnosti tog djeteta..." ? Zasto ?

Djeca rijetko gledaju u svoje roditelje kao 'sexualne' ... uglavnom je djeci odvratno uopce zamisljati da im roditelji 'to rade' ... a roditelji osim mozda kratke 'puse' rijetko izrazavaju svoju sexualnost pred djecom.

Iako ja smatram da sexualnost nije crna i bijela ... postoji puno sivih nijansi, opet, sexualnost nije prekidac u glavi koji se moze pomicati na str8/gay.

I danas puno gay ljudi odgaja djecu. Lezbe koje su si rodile djete, gayevi koji su 'zaglavili' u braku ...

Istospolni brakovi ne bi otimali djecu iz sretnih hetero obitelji, nego prolazili kao i hetero parovi kroz dugotrajan i mukotrpan proces procjene za posvajanje. Pitanje je samo da li je bolje za dijete da odrasta u domu ili sa dvije mame ili dva tate.



http://www.index.hr/vijesti/clanak/imao-sam-dvije-majke-i-zbog-toga-se-protivim-gay-brakovima/658230.aspx


1. ima 66 godina ... odrastao je u bitno drugacijim vremenima. Sam kaze ""Patio sam zbog indiferencije odraslih prema intimnoj patnji djeteta. U svijetu u kojem je svaki dan borba za njihova prava, to je uvijek najbitnije." ... dakle, majke su bile aktivistice ... i sve podredila 'poslu'. Bas kao sto i mnoge danasnje majke ili zele, ili moraju podrediti obitelj radi posla ili karijere.

2. Takvim parovima NITKO ne moze zabraniti da imaju djecu. On nije usvojen. On nije odbaceno dijete kojeg je usvojio gay par, nego je jedna od majki normalnim heterosexualnim odnosom zatrudnila i rodila ga, pa se potom odlucila za zivot sa svojom partnericom. Toga ima, bilo je i biti ce.

ja ti isto tako mogu sad poslati par svjedocanstava domske djece, danas odraslih ljudi, koji govore da je bilo kakva obitelj bolja od doma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Naa
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2013. 15:32 
Naslov:  Re: [VIDEO] Anketa: Što Osječani misle o građanskoj inicijativi "U ime obitelji"?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebamo malo dublje zaviriti u srž problema. Ne radi se o očuvanju tradicijskih vrijednosti (možemo li to uopće nazvati nekakvim vrijednostima?!) nego o tome da ljudi čija je seksualna orijentacija drugačija od većine ostaju uskraćeni za gomilu prava. Dakle, nije riječ samo o braku kao takvom nego i onome što brak povlači za sobom - pravo na nasljeđivanje, zdravstveno i mirovinsko osiguranje i slično.
I ono što je potrebno naglasiti, što je već milijun puta bilo naglašeno, jest da je Obiteljskim zakonom definiran GRAĐANSKI, a ne VJERSKI brak. Dakle, ukoliko smo sekularna država, ovolike pompe oko svega ovoga ne bi ni trebalo biti. Također, ako u nekom suludom slučaju ovaj referendum prođe te se u Ustav unese odredba prema kojoj je brak zajednica muškarca i žene, to ne spriječava da se za dva mjeseca donese zakon prema kojem će postojati ista zajednica istospolnih osoba koja će osiguravati jednaka prava kao i brak samo što će se drugačije zvati. Je li taj naziv BRAK uistinu TOLIKO bitan? Svi smo mi ljudi i ima nas svakakvih samo što, u određenom razdoblju, pojedina se skupina nađe na meti. Nekad su to bili robovi, pa crnci, pa žene, a danas su to lgbt osobe. Tješi me činjenica da su se sve ove potlačene skupine (osim potonje) izborile za svoja prava i da je društvo kroz povijest postalo tolerantno pa se nadam da će se to dogoditi i vezano uz aktualnu problematiku. No, ostaje pitanje na koga ćemo se sljedećeg obrušiti.

Živimo kao stoka; gladni, poderani, neoprani, pokradeni i bez posla, a svjetina se uzbudila oko "pedera" i ćirilice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2013. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: › ma naravno izvukao si kubu, a jugoslaviju ili recimo rusiju, vase ljubljene perjanice ovaj si put "previdio"
a kako li je samo ironicno sto J. R. Hartsock ima simbole sistema gdje bi zato sto si gay mogao ici na robiju od 5 godina...
jedva cekam da se gay udruge uhvate komunjara Laughing nasli ste se vi pricati o pravima manjina Laughing


edit , da ironija bude jos veca, te kao slag na tortu, samo cekam da nama "rvatima" pamet po ovom pitanju krenu soliti i radikalni islamisti Laughing


Na žalost, tvoj um je blokiran mržnjom. Po tome se ne razlikuješ od radikalnih islamista, niti hard core komunista. Veliki i čisti te pravovjerni hrvati su isto tako problematični po pitanju ponašanja kao i šešeljevci. Razlika između radikala u SRB i čistih, pravovjernih lizača oltara nema. Isti mentalni sklop, isti vokabular.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2013. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bob11 je napisao/la: ›
Budite šta god hoćete i radite šta god hoćete!Al brate mili ne morate paradirati pred svima!Jednostavno se pomirite s time da kod nas to još dugo neće biti prihvaćeno i gotovo!seru tu što će se protrošiti novaca za referendum,a koliko koštaju njihove parade po Zagrebu i Splitu svake godine?Hoćete jednakost??PRESTANITE PARADIRATI!!jel hetero ljudi imaju svoje parade i paradiraju vama pred nosom?NE!Ja jesam inače za taj referendum...


Onda se i ti prestani držati za ruke sa svojom curom/ženom.. prestani ju ljubiti u javnosti.. prestani ju grliti u javnosti...
A uostalom, ti silni novci se ne troše na njih nego na takve kao ti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: