Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stara zgrada Litokartona u Ulici Republike postaje zdravstveni centar

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2013. 13:07 
Naslov:  Stara zgrada Litokartona u Ulici Republike postaje zdravstveni centar
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na mjestu nekadašnjeg grafičkog poduzeća Litokarton, na adresi Ulica Hrvatske Republike 33, otvara se nov i moderno uređen zdravstveni centar.

Riječ je o nekretnini na jednoj od najatraktivnijih lokacija u gradu, a koja je više od 15 godina stajala devastirana uslijed ratnih razaranja. Ova prekrasna četverodijelna ulična zgrada sagrađena je krajem 19. stoljeća u historicističkom stilu i smatra se zaštićenim arhitektonskim dobrom, stoga se obnova ovog objekta provodila uz nadzor Konzervatorskog odjela u Osijeku i u skladu s njihovim naputcima.

Obnova zgrade Litokartona odvijala se u skladu s generalnim urbanističkim planom Grada, a cijeli projekt imao je za cilj zadržati vanjski izgled objekta što sličniji izvornom. Na pročelju su tako zadržana dva izloga u prizemlju koji su postojali i u izvornoj zgradi kada je sagrađena.

Novi vlasnik u obnovu objekta površine 3.800 četvornih kvadrata poslovnog prostora uložio je gotovo tri milijuna eura s namjerom da zgrada postane zdravstveni centar u čijem sklopu bi se našli optičarska radnja i Poliklinika za oftalmologiju te devet privatnih ordinacija: stomatologija, otorinolaringologija, dermatologija, kardiologija, centar za slušna pomagala kao i nekoliko ambulanti obiteljske medicine. U sklopu zgrade bit će otvoren i ugostiteljski objekt, prikladno nazvan "Kafić Uzdravlje".

U sklopu objekta bivši vlasnik, Hypo-Alpe-Adria Bank, prodao je i dio stražnjeg dvorišta. Ovaj prostor u središtu grada dugo je vremena služio kao smetlište i odlagalište svih vrsta otpada, a Grad je prošle godine u suradnji s Hrvatskom vojskom organizirao veliku akciju čišćenja prostora koji je sada uređen.

Projekt pretvaranja nekadašnjeg gradskog rugla u moderan zdravstveni centar nalazi se u završnoj fazi, a otvaranje centra planirano je za 1. svibnja.



Tekst i foto: M.M./Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
A.G.
Offline
Ukupno postova: 65
Lokacija: Grad
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2013. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaista pohvalno!Ipak još ima dobrih vijesti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2013. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Na mjestu nekadašnjeg grafičkog poduzeća Litokarton, na adresi Ulica Hrvatske Republike 33, otvara se nov i moderno uređen zdravstveni centar.

Novi vlasnik u obnovu objekta površine 3.800 četvornih kvadrata poslovnog prostora uložio je gotovo tri milijuna eura s namjerom da zgrada postane zdravstveni centar u čijem sklopu bi se našli optičarska radnja i Poliklinika za oftalmologiju te devet privatnih ordinacija: stomatologija, otorinolaringologija, dermatologija, kardiologija, centar za slušna pomagala kao i nekoliko ambulanti obiteljske medicine. U sklopu zgrade bit će otvoren i ugostiteljski objekt, prikladno nazvan "Kafić Uzdravlje".


Redakcija 031 je napisao/la: ›
U sklopu objekta bivši vlasnik, Hypo-Alpe-Adria Bank, prodao je i dio stražnjeg dvorišta. Ovaj prostor u središtu grada dugo je vremena služio kao smetlište i odlagalište svih vrsta otpada, a Grad je prošle godine u suradnji s Hrvatskom vojskom organizirao veliku akciju čišćenja prostora koji je sada uređen.


ako sam dobro vidio na slikama od zelene čistke "blok centar" čistilo se upravo stražnje dvorište te nove poliklinike.

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Projekt pretvaranja nekadašnjeg gradskog rugla u moderan zdravstveni centar nalazi se u završnoj fazi, a otvaranje centra planirano je za 1. svibnja.


divno, baš simbolično. na prvi maj, umjesto da ljudi odmore na taj međunarodni praznik rada, moraće da rintaju da se gospoda dobro počaste.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zbonj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 67
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2013. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast.
Rijetki su koji se usude investirati toliki novac u ovo vrijeme. Palac gore za Oculus

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2013. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OK samo ne znam gdje ce naci tolike doktore koji bi opsluzivali sve te ordinacije a k tome postoje uz sadasnji okulus vec tri privatne ordinacije kao i ocni odjel bolnice.
Mozda bi bilo najbolje ukinuti ocni odjel pa sve oci grada privatizirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.04.2013. 1:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Obnova zgrade Litokartona odvijala se u skladu s generalnim urbanističkim planom Grada, a cijeli projekt imao je za cilj zadržati vanjski izgled objekta što sličniji izvornom. Na pročelju su tako zadržana dva izloga u prizemlju koji su postojali i u izvornoj zgradi kada je sagrađena.

Mama vam je izvorna!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.04.2013. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › "Obnova zgrade Litokartona odvijala se u skladu s generalnim urbanističkim planom Grada, a cijeli projekt imao je za cilj zadržati vanjski izgled objekta što sličniji izvornom. Na pročelju su tako zadržana dva izloga u prizemlju koji su postojali i u izvornoj zgradi kada je sagrađena.

Mama vam je izvorna!!!!!


...tako je, to je i meni upalo u oko odmah.....postojali su izlozi - to je točno, no samo s jedne strane.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.04.2013. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › "Obnova zgrade Litokartona odvijala se u skladu s generalnim urbanističkim planom Grada, a cijeli projekt imao je za cilj zadržati vanjski izgled objekta što sličniji izvornom. Na pročelju su tako zadržana dva izloga u prizemlju koji su postojali i u izvornoj zgradi kada je sagrađena.

Mama vam je izvorna!!!!!


...tako je, to je i meni upalo u oko odmah.....postojali su izlozi - to je točno, no samo s jedne strane.....


pod budnim okom osjeckih konzervatora i uz njihov blagoslov je i gradska kavana u centralu dobila novo bipa ruho ... tak da su za mene izgubili kredibilitet Sad

a sto se oculusa tice ... ja sam sa doticnim vlasnikom imao vrlo neugodnih iskustava ... proda skupe naocale na koje vidim losije nego s njima i onda me uvjerava da sam glup, jer sigurno dobro vidim, samo se trebam priviknuti ... i izvrijedja, izbaci iz trgovine, spomene majku ... itd itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.04.2013. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidis, ja dosao nakon mjesec dana nakon sto sma kupio naocale u oculusu i rekao da sam si provjerio dioprtiju naocala i da mi ne odgovaraju da mojom dioptrijom i bez beda sam napravio novi pregled (ima jedan mladi optoticar koji jebeno radi svoj posao) i sad mi je do jaja vid

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.04.2013. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kafić u zdravstvenoj ustanovi Shocked
uistinu je nacija sve bolesnija pa su potrebne različite terapije, što ne pomogne doktor, to će ovi u kafiću izliječiti Wink

I tko je vlasnik zna li se?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.04.2013. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Konobar je zamjena za psihologa Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.04.2013. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..."prikladno nazvan Kafić Uzdravlje"....... osijek031.com smile ......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.04.2013. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › vidis, ja dosao nakon mjesec dana nakon sto sma kupio naocale u oculusu i rekao da sam si provjerio dioprtiju naocala i da mi ne odgovaraju da mojom dioptrijom i bez beda sam napravio novi pregled (ima jedan mladi optoticar koji jebeno radi svoj posao) i sad mi je do jaja vid


onda super ... ja sam imao okrsaj s gazdom Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.04.2013. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › "Obnova zgrade Litokartona odvijala se u skladu s generalnim urbanističkim planom Grada, a cijeli projekt imao je za cilj zadržati vanjski izgled objekta što sličniji izvornom. Na pročelju su tako zadržana dva izloga u prizemlju koji su postojali i u izvornoj zgradi kada je sagrađena.

Mama vam je izvorna!!!!!


...tako je, to je i meni upalo u oko odmah.....postojali su izlozi - to je točno, no samo s jedne strane.....

Naravno, bolje da je u centru grada rusevina i leglo stakora, nego nova obnovljena zgrada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.04.2013. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › "Obnova zgrade Litokartona odvijala se u skladu s generalnim urbanističkim planom Grada, a cijeli projekt imao je za cilj zadržati vanjski izgled objekta što sličniji izvornom. Na pročelju su tako zadržana dva izloga u prizemlju koji su postojali i u izvornoj zgradi kada je sagrađena.

Mama vam je izvorna!!!!!


...tako je, to je i meni upalo u oko odmah.....postojali su izlozi - to je točno, no samo s jedne strane.....

Naravno, bolje da je u centru grada rusevina i leglo stakora, nego nova obnovljena zgrada.


...you miss the point.....meni je zasmetalo iskrivljavanje istine....čemu pres**vanje s izvornikom, kad to nije tako, ako već toliko obraćamo pažnju na "tradiciju" i "izvornike".....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: