Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Dejan (2013.), dokumentarni film

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
woodward33
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 17:48 
Naslov:  [VIDEO] Dejan (2013.), dokumentarni film
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pogled na život Dejana iz Belog Manastira u Baranji, koji, obraćajući se Vinku Pejiću sa Slavonskog radija, govori kako iz dana u dan jedva spaja kraj s krajem i tako preživljava. Kroz nekoliko očajničkih telefonskih poziva Dejan sam, svojim riječima, slaže širu sliku svog života i daje naznake općedruštvene hrvatske stvarnosti. Ovo je devetominutni film o njemu.




Scenarij i režija: Vinko Pejić
Kamera: Luka Pejić, Vinko Pejić
Montaža: Luka Pejić
Glazba: Ben Harper & Charlie Musselwhite - I Ride At Dawn

Snimljeno početkom 2013. godine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 19:11 
Naslov:  Re: [VIDEO] Dejan (2013.), dokumentarni film
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čovjek gladan o ovi koji ga zovu pitaju jel peder, Srbin ili cigan... Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2013. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što je sa pučkom kuhinjom, Karitasom? Nešto tu ne štima....
ne znam odakle miševi ako nema hrane...
čovijek jest bolestan....ima ih u puno lošijem stanju i poznijih godina....
Da se malo više potrudi..zemlje oko sebe ima u izobilju mogao bi imati cijelu zimnicu, potruditi se oko higijene stana, čak me iživcirao stalnim pritiskom za pomoć, a sam najmanje čini za sebe....
Više mi je teško kada su u pitanju stari i nemoćni...za ovu priču nemam previše sluha....po meni je to lijenost i navika očekivanja kako će mu netko drugi riješiti probleme...
Priča ko navijen...ee da tako radi imao bi barem hrane...u našoj ravnici ne može nitko biti gladan..jedino ako drži ruke u džepovima...
tako to vidim...moguće griješim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 21:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

diva je napisao/la: ›
...

E sad si na_ebala. Diš' to pričat.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2013. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ama neću jaaa...moj broj nema....pa će kuknjaviti Vinku...a on se zabavlja...briga me...imam i ja svoju priču kao i mnogi drugi pa mi ne pada na pamet ovakva prezentacija nemoći...
Ne podnosim kukavljenje i vrištanje na druge...
Uvijek ima načina da održiš svoj ponos...osim naravno u teškim slučajevima bolesti .
Brate mili neka šuti, poprilično je zdrav pa nek zasuče rukave i uvuče jezičinu...motika u ruke ,još će imati i za piju...
Ne kažem kako mu je lako...ali ga pretjerao...
NEma drva....a hebooo te ima ih po putu i kanalima, ali treba napraviti radnu akciju na nivou županije da mu se sakupi....maa bezeee priča

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 22:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kažu bezveze ljudi "sit gladnom ne vjeruje"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2013. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

diva je napisao/la (Pogledaj post): › ama neću jaaa...moj broj nema....pa će kuknjaviti Vinku...a on se zabavlja...briga me...imam i ja svoju priču kao i mnogi drugi pa mi ne pada na pamet ovakva prezentacija nemoći...
Ne podnosim kukavljenje i vrištanje na druge...
Uvijek ima načina da održiš svoj ponos...osim naravno u teškim slučajevima bolesti .
Brate mili neka šuti, poprilično je zdrav pa nek zasuče rukave i uvuče jezičinu...motika u ruke ,još će imati i za piju...
Ne kažem kako mu je lako...ali ga pretjerao...
NEma drva....a hebooo te ima ih po putu i kanalima, ali treba napraviti radnu akciju na nivou županije da mu se sakupi....maa bezeee priča

Što ti tripujeeeš!
A nisi primjetila da čovjek ima preko nekoliko dijagnoza?
Hajde se sad zapitaj; da si u mogućnosti, bi li TI zaposlila ovog čovjeka da radi kod tebe?
_________________

A Vinko bi mogao ovo poslati kao dokumentarac na par festivala i eventualne nagrade fino proslijediti glavnom liku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2013. 0:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne bih ga zaposlila jer ne održava ono što ima, mnogi nemaju, a osim toga ima daleko tužnijih priča i za njih bih se potrudila,,ili se odavno trudim....
joooj de me spasi festivala dokumentaraca..osim toga nervozni Vinko jedva istrpi dvije minute razgovora sa njim....
Kažeš - dijagnoza-...nemaš ti pojma kakvih dijagnoza ima i sa čime se sve ljudi noseee...ovo nije ništa drastično...
Postoji jednokratna pomoć, mjesečna...plaća se ogrijev i određene režije, kuhinja....a zašto on to ne dobiva...ee to ne znam...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gladnikruha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.04.2013. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nek dodje kod mene pokositi dvoriste za 50 kn.garantiram da bi se uvrijedio.....
Znam ja takve neradnike.....
Vijest nije vrijedna foruma.

_________________
Ako još ima pravde, tada se nemam čega bojati. Ako je nema, znači da se boje oni koje hoće moju glavu.
Georges Danton
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gladnikruha je napisao/la (Pogledaj post): › Nek dodje kod mene pokositi dvoriste za 50 kn.

Vrijedi li ponuda i za sve ostale? Smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2013. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

određene osobe bih voljela vidjeti u Dejanovoj situaciji na nekih mjesec-dva.jel vi ne vidite da on ima psihičke probleme?čuj,priča ko navijen-jeste li ikada upoznali osobu sa poremećajem u ponašanju?oni pričaju ko navijeni i puno puta ponavljaju isto.pa i nevezano za temu o kojoj se priča.zlobni kakvi jesu,ljudi iskorištavaju takve osobe.znate li kakav je to osjećaj?pogledala sam video,često ga i čula na radiju,ja ne mislim da je dejan lijen i da ne želi raditi.a i gosp.Vinko,da mu ide na živce,ne bi napravio ovaj video u kojem se očitava duboka depresija i poziv u pomoć.

_________________
tko ne voli sarmu,
ne voli ni ljude osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2013. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjevevica je napisao/la (Pogledaj post): › određene osobe bih voljela vidjeti u Dejanovoj situaciji na nekih mjesec-dva.jel vi ne vidite da on ima psihičke probleme?čuj,priča ko navijen-jeste li ikada upoznali osobu sa poremećajem u ponašanju?oni pričaju ko navijeni i puno puta ponavljaju isto.pa i nevezano za temu o kojoj se priča.zlobni kakvi jesu,ljudi iskorištavaju takve osobe.znate li kakav je to osjećaj?pogledala sam video,često ga i čula na radiju,ja ne mislim da je dejan lijen i da ne želi raditi.a i gosp.Vinko,da mu ide na živce,ne bi napravio ovaj video u kojem se očitava duboka depresija i poziv u pomoć.


...potpisujem do posljednje riječi....pogotovo ovaj dio o tome da ide Vinku na živce....smatram da bi ga ovaj otkantao odmah u početku njegovih svako-nedjeljnih javljanja u emisiju, jer znam lakoću kojom se Vinko služi da bi se riješio ljudi koji ga iritiraju......dapače, mislim da mu je pomogao više netko itko.....a svim dušebrižnicima poručujem da malo razmisle o ograničenjima koja imaju psihički bolesni ljudi, pitam se da li bi imali isti stav kada bi to bila osoba iz njihove obitelji, npr.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
čovjek gladan o ovi koji ga zovu pitaju jel peder, Srbin ili cigan... Embarassed

pa kad je danas jedino bitno ŠTO SI. tko te pita jesi gladan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gladnikruha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.04.2013. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
gladnikruha je napisao/la (Pogledaj post): › Nek dodje kod mene pokositi dvoriste za 50 kn.

Vrijedi li ponuda i za sve ostale? Smile

Naravno.....Smile

Ali ima da se dobro iznojis za 50 kn.....Smile

_________________
Ako još ima pravde, tada se nemam čega bojati. Ako je nema, znači da se boje oni koje hoće moju glavu.
Georges Danton
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gladnikruha je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
gladnikruha je napisao/la (Pogledaj post): › Nek dodje kod mene pokositi dvoriste za 50 kn.

Vrijedi li ponuda i za sve ostale? Smile

Naravno.....Smile

Ali ima da se dobro iznojis za 50 kn.....Smile

Pa dobro, jel to kod tebe dvorište ili gradski vrt (stadion).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: